Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα. Έχει η αδερφή μου το s4 mini LTE και χτες της έπεσε και δεν δουλευει το μείον της έντασης και της τρέχει το κινητό σε ασφαλή λειτουργια.δοκιμασίες με επανεκκινήσεις και μπαταρια αλλά τίποτα.με πρόχειρη αναζήτηση είδα κι αλλες αναφορές για το συνδιασμό τούμπα, χαλασμένο vol down και safe mode.το έχει αντιμετωπίσει κανεις εδώ;;κάποια λύση παίζε;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυριως μια που να καλυπτει το πλαι και το πισω! Οχι flip!

 

Μπορεις να δωσεις λινκ γι αυτη που λες;

 

http://www.otterbox.com/Defender-Series-Case-for-Galaxy-S4-Mini/sam2-galaxy-s4-mini,default,pd.html?dwvar_sam2-galaxy-s4-mini_color=20&start=50&q=Samsung

και

http://gr.mobilefun.com/40592-otterbox-defender-series-for-samsung-galaxy-s4-mini---black.htm

Drop Test και review

(σε s4 ομως)

Δες και την commuter http://gr.mobilefun.com/40596-otterbox-commuter-series-for-samsung-galaxy-s4-mini---black.htm

Απ'οτι βλεπω υπαρχουν διαθεσιμες στα 29.99 και στα 37.49 ευρω.

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε root χωρίς να πειράξει τον knox...

Ψαχτε για το kn0x0ut..

Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά ένας στο θέμα του S4 το έκανε με επιτυχια

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι στο xda?γιατί αν είναι εκτός xda δεν εμπιστεύομαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι στο xda?γιατί αν είναι εκτός xda δεν εμπιστεύομαι.

 

Προφανώς από xda...

Αποτι βλέπω έχει λίγο τρέξιμο αλλά μάλλον αξίζει τον κοπο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ναι είναι απο XDA κανονικά .υπάρχει και στο

http://www.s4miniarchive.c...r-from-new.htm

μάλλον βρέθηκε λύση στο πρόβλημα με το knox .για αναλύστε εσείς που ξέρετε

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πλέον το κινητό αλλά αν είναι εύκολος τρόπος,που το εύχομαι δηλαδή,αξίζει τον κόπο,επιτέλους root.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε την χωρα προελευσης??

ξερει κανεις?

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να δουμε την χωρα προελευσης??

ξερει κανεις?

 

Δοκίμασε κάνοντας αυτα τα βήματα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

γαλλικο ειναι το δικο μου

ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το firmware το mg8??

στο θεμα του xda με τα Links για ολα τα firmwares το hotfile.com εχει κλεισει και δεν μπορουν να κατεβουν

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω

γαλλικο ειναι το δικο μου

ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το firmware το mg8??

στο θεμα του xda με τα Links για ολα τα firmwares το hotfile.com εχει κλεισει και δεν μπορουν να κατεβουν

 

Ψάξε στο SamMobile http://www.sammobile.com/

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο SamMobile http://www.sammobile.com/

 

εισαι ωραιος!

ευχαριστω πολυ

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να κάνω μια ερώτηση γιατί είναι πρώτη φορά που χρησιμοποιώ android,ποιό πρόγραμμα έχει η samsung παρόμοιο του nokia suite για την nokia π.χ.;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως μπορούμε να βάλουμε έναν δικό μας ήχο για της ειδοποιήσεις ???

 

Βάλε τον ήχο στο παρακάτω φάκελο:

 

/storage/emulated/0/Notifications

992
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το παραγγειλα απο σκρουτζ και περιμενω, τι πρεπει να προσεξω με το που το ανοιγω;

 

Επιςης καλεςμεμβρανες απο που θα βρω;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,να κάνω μια ερώτηση.προσπαθώ να μπω στο samsungapps μεσω kies,αλλα μου γράφει οτι πρέπει να κάνω update στο plug in.καμία λύση;
Link to comment
Share on other sites

Εχω τρομερό πρόβλημα με τις κάρτες Micro sd. Πριν από ενα μήνα που είχα μια kingston μου έβαζε συνέχεια πρόβλημα με τις εφαρμογές και μετα από λιγο καιρο δεν διαβαζε την κάρτα και έπρεπε να την κάνω format! Μετα έβαλα μία verbatim μήπως και εφταιγε η κάρτα αλλά σήμερα μετά από κάποιες αποτυχίες φόρτωσης εφαρμογών μου κατέστρεψε την κάρτα τόσο που δεν την βλεπει καθόλου ο υπολογιστής για να μπορώ να της κάνω format!! Δεν ξέρω τι να κάνω με το κ...οτηλεφωνο!!!
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά

ειμαι κατοχος galaxy s (με kitkat πλεον :p)

 

Θέλω να κάνω δωρο στη συζηγο το S4 mini με κύρια χρηση Τηλεφωνο + Φωτογραφική + Internet + Facebook + Mail με αυτή τη σειρα

Δεν υπάρχει κατι απαιτητικο παιχνιδια κλπ - παρα μόνο να δουλευει απροβληματιστα χωρις καθολου κολληματα, και χωρις να χρειαστεί να το σκαλίσω-ρουταρω-πεταξω σαμυ εφαρμογες κλπ... για να λειτουργήσει

 

Εναλλακτικά σκέφτομαι το iphone 4 (στα ίδια χρηματα). Δεν ειχα ποτε iphone και γνωριζω οτι είναι πιο παλιο μοντελο υποδεεστερο σε hardware κλπ αλλα αυτά που κάνει (λένε) ότι τα κανει καλά...

 

Το προτείνετε το S4 mini ή θα πηγαίνατε σε κάτι άλλο?

 

Επίσης (δεν το έχω ψαξει και πολύ) -αλλά θα παρει kitkat το Mini? Ρωταω γιατι στο galaxy s που εχω ακόμα με το Kitkat ειναι λες και εχω πάρει καινουργιο κινητο - οποτε φανταζομαι και αυτο θα βελτιωθει περισσοτερο

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Η εκδοση DUOS υστερει σε κατι; (Εκτος το LTE)

 

Με βολευει που εχει 2 sim.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...