Jump to content

Lenovo A800


corelakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε να σε ρωτησω κατι,αν κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων το τηλεφωνο θα επανερθει στη κατασταση που το πηρα απο το minideal η οπως βγηκε απο το εργοστασιο και θα χασω playstore,root,greek κ.τ.λ και τελος θα διαγραφη και οτι υπαρχει στη καρτα μνημης.ευχαριστω!!!!

 

:)

Φιλε σε αλλα κντ απο εκει (minideal)που εκανα επαναφορα,δεν εχασε τπτ,ολα ξαναηρθαν οπως το πτροτωπηρα απο εκει.

Στην καρτα ρε ρωτα εαν θες να διαγραφει,οποτε επιλεγεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παω να κατεβασω απο το pirate bay με το utorrent μια ταινια και μου λεει οτι δενυπαρχει χωρος,το περιεργο ειναι οτι η καρτα μου εχει 7giga ελευθερα και στο ροοτ εξπλορεr μου δειχνει μονο 59mb ελευθερα.διαδρομη αποθηκευσης στο utorrent εδωσα τη sdcart.

Στο root explorer η εξωτερική κάρτα μνήμης αναφέρεται ως sdcard2. Η sdcard είναι ο εσωτερικός χώρος αποθήκευσης... Τουλάχιστον έτσι είναι στο δικό μου Α660...

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια βρηκα το προβλημα,στις ρυθμισεις>αποθηκευτικος χωρος εχει επιλογη αν θελεις να αποθηκευης στο usb storage η sd storage ηταν απο οταν το πηρα επιλεγμενο το usb storage και τα εστελνε ολα στη μνημη του τηλεφωνου,αλαξα τη ρυθμιση στο sd storage και απο οτι καταλαβα λυθηκε το θεμα με τη μνημη π.χ οταν εβγαζα φωτογραφιες,ενω ειχα 8giga καρτα μου ελεγε οτι απομενου αλλες 250, ενω τωρα με την αλλαγη μου λεει οτι απομενουν αλλες 12000.

απλα οταν αλαξεις τη ρυθμιση χανεις ολα τα προγραματα,παιχνιδια που ειχες κατεβασει εσυ,δεν δουλευουν.αυτο στο λεει και το τηλεφωνο οταν πας να κανεις την αλαγη.:)

 

Φιλε σε αλλα κντ απο εκει (minideal)που εκανα επαναφορα,δεν εχασε τπτ,ολα ξαναηρθαν οπως το πτροτωπηρα απο εκει.

Στην καρτα ρε ρωτα εαν θες να διαγραφει,οποτε επιλεγεις.

φιλε αν κανω την επαναφορα οι επαφες θα σβηστουν και απο το gmail ,δηλαδη δεν θα μπορεσω να τις επαναφερω κανοντας συνχρονισμο επαφων μετα μεσω του υπολογιστη η δεν υπαρχει προβλημα με τις επαφες,και τελος πρεπει μηπως να αποσυνδεθω απο το λογαριασμο google μου και μετα να κανω την επαναφορα??ευχαριστω!!!:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν κανω την επαναφορα οι επαφες θα σβηστουν και απο το gmail ,δηλαδη δεν θα μπορεσω να τις επαναφερω κανοντας συνχρονισμο επαφων μετα μεσω του υπολογιστη η δεν υπαρχει προβλημα με τις επαφες,και τελος πρεπει μηπως να αποσυνδεθω απο το λογαριασμο google μου και μετα να κανω την επαναφορα??ευχαριστω!!!:)

οι επαφές δεν σβήνονται από το gmail, μετά την επαναφορά θα ξαναρυθμίσεις τον λογαριασμό σου και οι επαφές θα συγχρονιστούν στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

οι επαφές δεν σβήνονται από το gmail, μετά την επαναφορά θα ξαναρυθμίσεις τον λογαριασμό σου και οι επαφές θα συγχρονιστούν στο κινητο
ευχαριστω!!!:)

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επαναφορα στο α800.ροοτ και playstore δε χανονται.το μονο προβλημα ειναι οτι το κινητο θα σου ξεκινησει μαλλον στα κινεζικα .ετσι εκανε σε μενα και θα πρεπει να πας και να γυρισεις την γλωσσα στα settings ψαχνοντας Αρα πρεπει να θυμασαι απο πριν

τα εικονιδια στα settings.

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει επαναφορα στο α800.ροοτ και playstore δε χανονται.το μονο προβλημα ειναι οτι το κινητο θα σου ξεκινησει μαλλον στα κινεζικα .ετσι εκανε σε μενα και θα πρεπει να πας και να γυρισεις την γλωσσα στα settings ψαχνοντας Αρα πρεπει να θυμασαι απο πριν

τα εικονιδια στα settings.

όταν κάνεις επαναφορά, ξεκινά στα κινέζικα, στη δεύτερη καρτέλα όμως μπορείς να επιλέξεις γλώσσα εγκατάστασης τα Ελληνικά. Εάν το προσπεράσεις και ξεκινήσει το λειτουργικό τότε πρέπει να μπεις από τις ρυθμίσεις (που θα είναι κινέζικα) και να αλλάξεις γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

εγω κατι αντιστοιχο σκεφτομαι οτι συμβαινει, απλως δεν εχω 2 sim κλησεων μεσα...η μια ειναι κλησεων και η αλλη 3G...τωρα, να κατεβαζω κατι και να μην μπορει να δεχτει κληση στην αλλαη sim ειναι τραβηγμενο αστειο, ετσι δεν ειναι??

 

Επιστρεφω στο θεμα, λεγοντας πως ειχα για μια μερα το Α800 να λειτουργει σαν hotspot, και εχασα σχεδον ολες τις κλησεις...Μαλλον υπαρχει αυτο το θεμα, οταν χρησιμοποιει το 3G, ¨"χανει" τηα τηλεφωνα...

 

Καποια λυση παν σε αυτο??

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 μέρες το κινητό κ παρατήρησα ότι μπορεί η κύρια γλώσσα να είναι τα ελληνικά αλλά μερικά μου τα γράφει στα αγγλικά, μήπως πρεπει να αλλάξω custom rom; επίσης δε βρίσκω πως κάνω απόκρυψη αριθμού κ ένα ακόμα, όταν βάζω την μπάρα αναζήτησης του google στην οθονη μπροστά δε λειτουργεί... την αγορά την έκανα από το minideal
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

η ερωτηση ειναι μαλλον γα ανδροιδ αλλα οποιος μπορει ας ριξει μια ιδεα...οταν στελνω το skype στο παρασκηνιο, ανοιγοντας καποιον browser, μετα απο μμισο λεπτο το kype κλεινει και αποσυνδεεται...

 

καποια λυση??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια λεω κ γω να τσιμπησω ενα λενοβο...ειμαι αναμεσα στο α800 π ειναι 2πυρηνο κ εχει ραμ 512μβ και στο α760 π ειναι τετραπυρηνο κ εχει ραμ 1 γβ

 

εσεις τι λετε ποιο αξιζει πιο πολυ??

τιμες ειναι ιδιες

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια λεω κ γω να τσιμπησω ενα λενοβο...ειμαι αναμεσα στο α800 π ειναι 2πυρηνο κ εχει ραμ 512μβ και στο α760 π ειναι τετραπυρηνο κ εχει ραμ 1 γβ

 

εσεις τι λετε ποιο αξιζει πιο πολυ??

τιμες ειναι ιδιες

δεν ξέρω για το 760 αλλά για το α800 μπορώ να πω ότι είναι πολύ ποιοτική συσκευή.

Edited by basdel
λαθος
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδια λεω κ γω να τσιμπησω ενα λενοβο...ειμαι αναμεσα στο α800 π ειναι 2πυρηνο κ εχει ραμ 512μβ και στο α760 π ειναι τετραπυρηνο κ εχει ραμ 1 γβ

 

εσεις τι λετε ποιο αξιζει πιο πολυ??

τιμες ειναι ιδιες

 

Η διαφορα εινναι παρα πολυ μικρη οποτε πας στο α760 φιλε,μονο και μονο απο επεξεργαστη αξιζει.

Και τα παιχνιδακια σου θα παιζεις εννοειται καλυτερα με 4πυρινο....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε ευχαριστω ...το α760 αποφασισα να παρω...θα το παραγγειλω το συντομοτερο δυνατον ;)

πιστευω ειναι πολυ καλο κινητο σε σχεση με την τιμη του...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και το κινητό έχει ελληνικό μενού όταν πάω να γράψω sms έχει μόνο την αγγλική γραμματοσειρά, ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω στο θεμα, λεγοντας πως ειχα για μια μερα το Α800 να λειτουργει σαν hotspot, και εχασα σχεδον ολες τις κλησεις...Μαλλον υπαρχει αυτο το θεμα, οταν χρησιμοποιει το 3G, ¨"χανει" τηα τηλεφωνα...

 

Καποια λυση παν σε αυτο??

 

Λοιπον, μετα απο πολυ ψαξιμο μαλλον βρηκα τι εφταιγε...

 

στο wireless and networks, menu... πρεπει να επιλεξεις στο GPRS transfer prefer mode, το Call prefer...

 

στο δικο μου δεν ηταν επιλεγμενο, ηταν γκρι και εγραφε data prefer...

 

περιμενω τωρα τις επομενες μερες να το τσεκαρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια καλησπερα , θα ηθελα μια βοηθεια . Εκανα στο κινητο ενα clear msm απο το αρχικο μενου και απο τοτε ανοιγει και δεν εχει τιποτα μεσα , τι μπορω να κανω ?
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα εχθές από minideal ένα λευκό για την κουμπάρα... Ξέρετε τώρα, ο κουμπάρος τη κουμπάρα και τα σχετικά... :lol:

 

Πήρε το λευκό στα 86 ευρώ γιατί το μαύρο που ήθελε εξ αρχής είχε +8 ευρώ!!! Έγραψα στις παρατηρήσεις του paypal η θήκη σιλικόνης που θα στείλει να είναι μαύρη... Στην αναμονή λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσφατα το απεκτησα και ειναι πολυ καλο.H τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η s133 ?

 

Ξερουμε γιατι δεν μου εμφανιζει το το real racing 3 στο google play?

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΓΩ ΕΧΩ ΤΟ LENOVO A800. ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. 1. ΗΧΟΙ ΣΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. 2. ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΚΙΝΕΖΙΚΑ. ΤΟ ΠΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΖΗΤΩ ΚΑΙ ΓΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΥΝ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΒΓΑΖΕΙ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ ΜΟΝΟ ΑΡΙΘΜΟ ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΜΕΝΟΙ . ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΛΥΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Ω. Β Ο Η Θ Ε Ι Α

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αν είσαι root βάλε το gravitybox και επέλεξε το σχετικό tweak. Εχει και αλλά ενδιαφέροντα πράγματα.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα μια ερωτησει...μοθ εχουν στειλει το αρι8μο που εκανα την αγορα και δεν ξερω που θα μπενω για να βλεπω που βρισκεται το δεμα μου .. θελω βοηθεια... ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα εχθές από minideal ένα λευκό για την κουμπάρα... Ξέρετε τώρα, ο κουμπάρος τη κουμπάρα και τα σχετικά... :lol:

 

Πήρε το λευκό στα 86 ευρώ γιατί το μαύρο που ήθελε εξ αρχής είχε +8 ευρώ!!! Έγραψα στις παρατηρήσεις του paypal η θήκη σιλικόνης που θα στείλει να είναι μαύρη... Στην αναμονή λοιπόν...

Από τις 11/10/2013 που το παρήγγειλα και αφού έφυγε από minideal την επόμενη, έγινε dispatched to overseas (GR) στις 31/10/2013...!!! Τελικά μου φαίνεται ότι ισχύει αυτό που έχω διαβάσει σε άλλο σημείο του forum περί καθυστέρησης για ο,τι έχει να κάνει με τα κινητά και τις μπαταρίες λιθίου από Κίνα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια καλημερα μια ερωτησει...μοθ εχουν στειλει το αρι8μο που εκανα την αγορα και δεν ξερω που θα μπενω για να βλεπω που βρισκεται το δεμα μου .. θελω βοηθεια... ευχαριστω!!

 

http://www.elta.gr/en-us/personal/tracktrace.aspx

http://www.track-trace.com/post

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...