Jump to content

Lenovo A800


corelakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γίνεται εύκολα να την αλλαξω?

 

Στο συγκεκριμενο κντ δεν ξερω φιλε μου να σου πω πως γινεται δυστηχως.......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 166
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα,μια απαντηση αν εινα ευκολο???:O για να βαλω το go launger το κατεβαζω απο play store το κανω εγκατασταση και μετα κανω διαγραφη αυτον που εχει το τηλεφωνο????ευχαριστω!!!!!(ψιλοασχετος):(

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,μια απαντηση αν εινα ευκολο???:O για να βαλω το go launger το κατεβαζω απο play store το κανω εγκατασταση και μετα κανω διαγραφη αυτον που εχει το τηλεφωνο????ευχαριστω!!!!!(ψιλοασχετος):(
Οχι φιλε δεν χρειαζεται να διαγραψεις τπτ.Κατεβασε τον αφοβα και θα σου ζητηση πιο θες εσυ να τρεχει οποτε διαλεγεις αυτο που θελεις εσυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν χρειαζεται να διαγραψεις τπτ.Κατεβασε τον αφοβα και θα σου ζητηση πιο θες εσυ να τρεχει οποτε διαλεγεις αυτο που θελεις εσυ.

 

ευχαριστω!!!!!!!!!!:rolleyes:και θα δω οντωςκαλυτερη συμπεριφορα στο τηλεφωνο??

Edited by monaxitis

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!!!!!!!!!!:rolleyes:και θα δω οντωςκαλυτερη συμπεριφορα στο τηλεφωνο??

Ε ναι...εγω ειδα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεί εδώ μέσα να γράψει για κινητό κανας οικοδόμος η κανένας αγρότης(προς θέου δεν εχω πρόβλημα με άυτες τις δουλειες)που

δεν ξέρει ορθογραφία δε θα παρεί ποτε απάντηση συμφωνα με τα λεγόμενα της EFHS.

Η αντι για απάντηση θα φάει κράξιμο για την ορθογραφία του.

Αυτό που δε καταλαβαίνω ειναι οτι μεχρι πέρυσι όλοι έγραφαν greeklish και ξαφνικά τους

έπιασε μεσα σε ενα χρόνο ο πόνος να μάθουν ελληνικά.

Το σάιτ ειναι τεχνολογικό και μπόρει ο καθενας να γράψει με οτι ελληνικα γνωρίζει και στην περίπτωση

που δεν γίνει κατανοητος η τον ξαναρωταμε αν δε βαριόμαστε η απλα δεν απαντάμε.

Δε μπορούμε να το παίζουμε εξυπνάκηδες επειδή γνωριζουμε καλύτερη ορθογραφία

και να θίγουμε τον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

Απορία για τη μνήμη και το πόση μένει ελεύθερη.

Στο Jiayu G3 της γυναίκας μου, με 1Gb RAM και android 4.0, είναι δύσκολο να υπάρξουν πάνω από 450 Kb ελεύθερα. Και αν πλακώσει η μικρή και ανοίξει και 3 - 4 παιχνίδια το ένα μετά το άλλο, η ελεύθερη RAM πέφτει στα 200~300Kb. Παρόμοια και σε ένα Jiayu G2S που είχα εγώ με android 4.1.

Ακόμα διαβάζω ότι κινητά που είχαν RAM 768 (πχ Galaxy S advance) "ζορίζονται" κάπως με τα 4ρια android (και άντε ας πούμε ότι αυτά είναι φορτωμένα από τη "μαμά" τους).

 

Πώς γίνεται και τα καταφέρνετε να έχετε μόνιμα ~ 150Kb ελεύθερα;

Ή μήπως όχι;

και τελικά το κινητό είναι γρήγορο αν τρέχει μόνο μία εφαρμογή και αυτή να μην είναι βαριά (όπως ας πούμε το sygic)

Link to comment
Share on other sites

μήπως μπορή κάποιος να μου απάντηση αν γίνεται το lenovo Α800 στα ελληνικά?

 

Ναι φιλε γινεται αλλα δε ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο να το κανεις αν εισαι απειρος σε τετοια θεματα.

Αν μπορει καποιος να βοηθησει το παλικαρι γιατι ουτε εγω ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα του Α800

 

Εχω κι εγω το συγκεκριμενο κιν εδω και 1 μηνα...

 

Παρα πολυ ευχαριτημενος, το κινητο για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, αντοχη, ταχυτητα...

 

Τα θετικα ομως εχουν και καποια αρνητικα...

1. ΔΕΝ εχει φλας για φωτογραφιες σε σκοτεινα σημεια.

2. Δεν ξερω πως να κανω το gps να δουλεψει.

3. Εχω πολλες χαμενες κλησεις, στην μια εχω βαλει voda για κλησει και στην αλλη εχω Internet on the Go, συμβολαιο. Πολλες φορες παιρνω μνμ οτι καποιος με καλεσε αλλα δεν μπορεσα να απαντησω, και ειμαι σχεδον σιγουρος πως εκεινη την ωρα ειχα σημα και δεν εκανα τιποτα στο κινητο.

 

Καποια βοηθεια??

 

φιλε και εγω παρατηρησα οτι οταν με παιρνουν πολλες φορες βγαζει οτι ειναι κλειστο...το δοκιμασα κ εγω κ βγαζει κλειστο ,αν ξαναπαρω μετα ανοικτο κ.ο.κ.

 

επισης παρατηρησα οτι αλλαξε η συμπεριφορα του οταν εβαλα τον yandex launcher η ισως ηταν η ιδεα μου γιατι και μετα την απεγκατασταση το συνεχιζει...στην αρχη(δηλ καμμια βδομαδα χρησης δεν ειχα τετοιο θεμα) ...επισης παρατηρω πλεον οτι ανεβαζει θερμοκρασια αμεσα σαν να τρεχουν πολλες εφαρμογες μαζι η σαν να παιζεις ενα παιχνιδι...κατι που δε δικαιολογειται απο την χρηση του ως τηλεφωνο κ μονο κ με απεγκατεστημενα πλεον τα παντα...εχεις βρει καποια ακρη?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα ειδα αυτο (RECEIVED AT DESTINATION TRANSIT CENTRE ) και πιο κατω αυτο (Athens Overseas Postal).ποτε λετε να παραλαβω το τηλεφωνο λογικα???

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω παρατηρησα οτι οταν με παιρνουν πολλες φορες βγαζει οτι ειναι κλειστο...το δοκιμασα κ εγω κ βγαζει κλειστο ,αν ξαναπαρω μετα ανοικτο κ.ο.κ.

 

επισης παρατηρησα οτι αλλαξε η συμπεριφορα του οταν εβαλα τον yandex launcher η ισως ηταν η ιδεα μου γιατι και μετα την απεγκατασταση το συνεχιζει...στην αρχη(δηλ καμμια βδομαδα χρησης δεν ειχα τετοιο θεμα) ...επισης παρατηρω πλεον οτι ανεβαζει θερμοκρασια αμεσα σαν να τρεχουν πολλες εφαρμογες μαζι η σαν να παιζεις ενα παιχνιδι...κατι που δε δικαιολογειται απο την χρηση του ως τηλεφωνο κ μονο κ με απεγκατεστημενα πλεον τα παντα...εχεις βρει καποια ακρη?

εμένα το gps δουλεύει μια χαρά. Για τις χαμένες κλήσεις, μήπως μιλάς στην άλλη γραμμή; (γιατί μόνο η μία δουλεύει κάθε φορά που μιλάς). Το δικό μου έχει πολύ καλύτερο σήμα στο σπίτι από όσα άλλα τηλέφωνα είχα (και ήτανε πολλά).

Το μόνο πρόβλημα που διαπίστωσα μέχρι στιγμής, είναι ότι μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων βγαίνει το πρώτο μενού κινέζικα και μετά επιλέγεις γλώσσα, εάν κάνεις λάθος θα ανοίξει με κινέζικο μενού (εάν ξέρεις λίγο από android, δεν είναι δύσκολο και μετά , μέσα από το περιβάλλον andoid να επιλέξεις ελληνικά). Το δικό μου, μετά από επαναφορά ρυθμίσεων ενώ ανοίγει κανονικά και δέχεται κλείσεις, η αρχική οθόνη είναι μαύρη, χωρίς εικονίδια, τίποτα, μάλλον δε φορτώνει τον apex launcer και έτσι δε μπορώ να πάρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

εμένα το gps δουλεύει μια χαρά. Για τις χαμένες κλήσεις, μήπως μιλάς στην άλλη γραμμή; (γιατί μόνο η μία δουλεύει κάθε φορά που μιλάς). Το δικό μου έχει πολύ καλύτερο σήμα στο σπίτι από όσα άλλα τηλέφωνα είχα (και ήτανε πολλά).

 

εγω κατι αντιστοιχο σκεφτομαι οτι συμβαινει, απλως δεν εχω 2 sim κλησεων μεσα...η μια ειναι κλησεων και η αλλη 3G...τωρα, να κατεβαζω κατι και να μην μπορει να δεχτει κληση στην αλλαη sim ειναι τραβηγμενο αστειο, ετσι δεν ειναι??

Link to comment
Share on other sites

εγω κατι αντιστοιχο σκεφτομαι οτι συμβαινει, απλως δεν εχω 2 sim κλησεων μεσα...η μια ειναι κλησεων και η αλλη 3G...τωρα, να κατεβαζω κατι και να μην μπορει να δεχτει κληση στην αλλαη sim ειναι τραβηγμενο αστειο, ετσι δεν ειναι??

Όχι, μπορεί να συμβεί. Σε επώνυμα δίκαρτα υπάρχει επιλογή να δέχεται κλήσεις ενώ κατεβάζει data (σταματάει τη λήψη δεδομένων) , σε αυτό δεν βρήκα κάποια ανάλογη ρύθμιση ...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό είναι value for money. Το πήρα 77€ από το Aliexpress , με ελληνικά. Είναι το πιο όμορφο κινητό που έχω πάρει στα χέρια μου, με εξαιρετικό υλικό κατασκευής. Μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι η πολύ μικρή ανάλυση οθόνης. Κ καθώς η οθόνη είναι κ τεράστια, το πρόβλημα είναι πιο εμφανές. Τρώει κ κάποια κολλήματα, προφανώς λόγω ραμ, αλλά με έναν task killer, βελτιώνεται . Έχω θέμα κ με το WiFi, αλλά φανταστικά πως θα φταίει κάτι στη ρομ κ όχι το ίδιο το κινητό. Σε τέτοια τιμή όμως, μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

@iakobos Εγώ το πήρα με ελληνικά από εδώ :

http://www.aliexpress.com/snapshot/258517046.html

Edited by navi55
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το κινητό είναι value for money. Το πήρα 77€ από το Aliexpress , με ελληνικά. Είναι το πιο όμορφο κινητό που έχω πάρει στα χέρια μου, με εξαιρετικό υλικό κατασκευής. Μεγάλο μειονέκτημα όμως είναι η πολύ μικρή ανάλυση οθόνης. Κ καθώς η οθόνη είναι κ τεράστια, το πρόβλημα είναι πιο εμφανές. Τρώει κ κάποια κολλήματα, προφανώς λόγω ραμ, αλλά με έναν task killer, βελτιώνεται . Έχω θέμα κ με το WiFi, αλλά φανταστικά πως θα φταίει κάτι στη ρομ κ όχι το ίδιο το κινητό. Σε τέτοια τιμή όμως, μην τα θέλουμε όλα δικά μας.

 

@iakobos Εγώ το πήρα με ελληνικά από εδώ :

http://www.aliexpress.com/snapshot/258517046.html

Δλδ φιλε μου τι προβλημα εχεις με τη οθονη??

Σε ενα που περασε απο τα χερια μου δεν ειχα καποιο θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι 854x480. Μέτρια δηλαδή. Σε σχέση με το άλλο μου κινητό κι ένα ταμπλετ galaxy που έχω είναι αισθητή η διαφθορά. Είναι κάπως μουντή η οθόνη. Δεν είναι κρυστάλλινη η εικόνα.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι 854x480. Μέτρια δηλαδή. Σε σχέση με το άλλο μου κινητό κι ένα ταμπλετ galaxy που έχω είναι αισθητή η διαφθορά. Είναι κάπως μουντή η οθόνη. Δεν είναι κρυστάλλινη η εικόνα.

Φιλε μου αυτο ειναι ευννοητο,αλλη τεχνολογια το ενα πανελ,αλλη το αλλο.Το galaxy εχει amoled,με αποτελεσμα κατα πολυ πιο τονισμενα,και ψευτικα τα χρωματα κατα πολλους,αλλα ενα εκπληκτικο μαυρο....βεβαια το ενα σου ζητησε μολις 77 ευρο ε..........

Παντως θεμα με πηξελαρισμα απλα δεν υφιστατε,εκτος βεβαια εαν παρεις φακο να το δεις.....Και εγω ενα s4 εχω τωρα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς δεν έχω παράπονο. Με αυτά τα λεφτά στην Ελλάδα το πολύ να πάρεις κάποιο Symbian. Αλλά η μουντιλα υπάρχει. Δεν ξέρω αν χρησιμοποιώ την κατάλληλη λέξη, αλλά καταλαβαινόμαστε πιστεύω.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εχω το Α800 και επιπλεον μια θηκη doormoon δερματινη - με το κλιπακι απο πανω...ψαχνω για ανταλλγη με καποιον που εχει αλλη διαθεσιμη θηκη book case type...

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν χρειαζεται να διαγραψεις τπτ.Κατεβασε τον αφοβα και θα σου ζητηση πιο θες εσυ να τρεχει οποτε διαλεγεις αυτο που θελεις εσυ.

Εάν διαγράψεις τον ενσωματωμένο launcer (apex) τότε σε περίπτωση επαναφοράς δεν θα υπάρχει κανένας launcer και δε θα βλέπεις τίποτα στην αρχική οθόνη. Βέβαια λύνεται γιατί μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιον από την κάρτα sd (σε αφήνει να μπεις στις ρυθμίσεις από την μπάρα πάνω)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχω το τηλεφωνο 2 εβδομαδες και ολα καλα εκτος απο αυτο ( παω να κατεβασω απο το pirate bay με το utorrent μια ταινια και μου λεει οτι δενυπαρχει χωρος,το περιεργο ειναι οτι η καρτα μου εχει 7giga ελευθερα και στο ροοτ εξπλορεr μου δειχνει μονο 59mb ελευθερα.διαδρομη αποθηκευσης στο utorrent εδωσα τη sdcart. αυτο που φανταζομε ειναι οτι μαλλον ο κινεζοςα(minideal) κανει μα*****ες με τις καρτες,λεει οτι ειναι 8giga αλλα μαλλον δεν ειναι.εχει καποιος αλλος, καποια αλλη εξηγηση??να πω οτι ειδη εχω κατεβασει μια ταινια και ενα αλμπουμ πριν απο αυτο.και αν μπορει καποιος παιδια να μου πει πως βαζω προορισμο αποθηκευσης την καρτα μνημης μην και κανω κατι λαθος.τελος το τηλεφωνο για τα λεφτα του 85ευρω ειναι απλα γαματο!!!!!!ευχαριστω!!!!

 

Εάν διαγράψεις τον ενσωματωμένο launcer (apex) τότε σε περίπτωση επαναφοράς δεν θα υπάρχει κανένας launcer και δε θα βλέπεις τίποτα στην αρχική οθόνη. Βέβαια λύνεται γιατί μπορείς να εγκαταστήσεις κάποιον από την κάρτα sd (σε αφήνει να μπεις στις ρυθμίσεις από την μπάρα πάνω)
φιλε να σε ρωτησω κατι,αν κανω επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων το τηλεφωνο θα επανερθει στη κατασταση που το πηρα απο το minideal η οπως βγηκε απο το εργοστασιο και θα χασω playstore,root,greek κ.τ.λ και τελος θα διαγραφη και οτι υπαρχει στη καρτα μνημης.ευχαριστω!!!!

 

:)

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...