Jump to content

Blackberry Q5


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απέκτησες και ραδιοφωνο μετα την αναβαθμιση??

Κανονικότατα... Εφ'οσον προσθέσεις ακουστικά βεβαίως...

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το παρουμε απο εδω:

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/2c7494db2b694dd58a949e6019f78b63/productinfo.aspx

ως vodafone θα τρεχει android;

η αναβαθμισεις γινονται ΟΤΑ;

 

θα συχρονιζει με google mail και calendar;

 

Ευχαριστω

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να μην κάνει αυτά που λές ;;;

Αν περάσεις τη 10.2 θα μπορείς να εχεις android apps, ραδιόφωνο και φυσικά απόλυτο συγχρονισμό με mail, calendar, social apps με οποία εκδοση λογισμικου και να εχεις

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Ρωταω για να ειμαι σιγουρος!

 

θα παρει κομμενη sim;

 

θα συχρονιζει με gmail/google calendar εννοεις;

 

Τελος την 10.2 μπορει να την παρει ΟΤΑ μεσω WiFi;

 

 

Παντως οπως ειδα σε review ειναι αρκετα καλα

γραμμενο το λειτουργικο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει micro sim, αν εμπιστεύεσαι να κόψεις την παλιά σου ΟΚ. Αν στην κοψουνε σε μαγαζί παροχου με το εργαλείο ακομα καλύτερα. Αν σου δώσουν micro sim φυσικα πολύ καλύτερα.

 

Οταν θα παρεις το τηλέφωνο και σετταρεις το email σου, αυτόματα θα συγχρονιστουν οι επαφες του gmail, το calendar, και φυσικά τα email σου.

Να προσθεσω οτι δεν θα ειναι απαραίτητο να ανοιγεις ξεχωριστό email app, μιας και θα σου έρχεται notification και θα τα ανοίγεις μεσω της "κουρτινας" του blackberry hub.

 

Για να τελιωνω, οταν δουλέψεις το hub που θα σου έρχονται ολες οι ενέργειες οπως κλησεις, twitter, mails, texts κτλ και μάθεις οτι μπορείς να εχεις και prioritisation και filtering πανω σε αυτό με μια ΑΠΛΗ κ ΜΟΝΟ κίνηση.... Οτι εχεισ δουλέψει. Στο παρελθόν θα θες να το ξεχασεις γρήγορα

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
πήρα ένα q5 και το πληκτρολόγιο 'παίζει΄΄ αριστερά δεξιά , έτσι είναι και τα άλλα?

Έτσι είναι κατασκευαστικά. Παρ'αυτα είναι πολυ ακριβές και βολικό.

Proud owner of a Palm Centro, IPhone 3GS, Blackberry 9300 3G, HP Pre 3, Blackberry Q5
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι κατασκευαστικά. Παρ'αυτα είναι πολυ ακριβές και βολικό.

 

ναι όντως ακριβές και βολικό, άρα να μην πάω και ζητήσω αντικατάσταση δεν ξέρω αν γίνεται για αυτό τον λόγο.

Link to comment
Share on other sites

για να φορτίσει η μπαταρία του q5 θέλει 3 ώρες ?:( και ο χάρτης λειτουργεί μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ ?
Link to comment
Share on other sites

για να φορτίσει η μπαταρία του q5 θέλει 3 ώρες ?:( και ο χάρτης λειτουργεί μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ ?

 

Δεν ξέρω αν θέλει 3 ωρες για πλήρη φόρτιση, ξερω ότι έχει μπαταριαρα όμως. Δεν θανσε προδώσει.

 

Χαρτη, gps offline κατεβασε το mireo dont panic , απ το blackberry world

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

και ο χάρτης λειτουργεί μόνο με σύνδεση στο ίντερνετ ?

 

http://appworld.blackberry...ntent/54700890

τσεκαρε κι αυτο για χαρτες..φρεσκο πραμα!

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

α συγγνωμη παιδια, δεν ξερω τι εγινε.. Navfree λεγεται η εφαρμογη, το εβαλε ενας φιλος στην κουβεντα μας για το Q10..

appworld.blackberry.com/webstore/content/54700890/?countrycode=GR&lang=en

ελπιζω να ανοιγετε αυτο..

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Το Navfree έχει βολέψει και μένα. Υποστηρίζει και google search, οπότε δεν υπάρχει κάτι που να μην έχει βρει. Απλώς έχει τύχει κάποιες φορές να μην έχει τη σωστή φορά κίνησης σε κάποιους δρόμους - αυτό βέβαια συμβαίνει με όλα τα gps σε γενικές γραμμές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το q5 και επειδή δεν έχω εμπειρία με τα BB, θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες. Αρχικά απόσο ξέρω το q5 αναβαθμίζεται σε BB10, θα μπορώ απλά να πάρω ένα πακέτο καρτοκινητής από την wind συγκεκριμένα και να έχω πλήρης λειτουργία του κινητού? Χωρίς να μπλέκω με BIS και BES; Είναι το μεγάλο μου πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω πουθενά μια ξεκάθαρη απάντηση. Ευχαριστω και αναμένω τις απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω το q5 και επειδή δεν έχω εμπειρία με τα BB, θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες. Αρχικά απόσο ξέρω το q5 αναβαθμίζεται σε BB10, θα μπορώ απλά να πάρω ένα πακέτο καρτοκινητής από την wind συγκεκριμένα και να έχω πλήρης λειτουργία του κινητού? Χωρίς να μπλέκω με BIS και BES; Είναι το μεγάλο μου πρόβλημα και δεν μπορώ να βρω πουθενά μια ξεκάθαρη απάντηση. Ευχαριστω και αναμένω τις απαντήσεις σας.

 

σαφώς και μπορείς...χρησιμοποιώντας τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

σαφώς και μπορείς...χρησιμοποιώντας τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας...

 

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας παιδιά.

 

Εννοώ πως δεν είναι σαν το 9360 που έχω τώρα και δυστυχώς δεν μπορώ να μπαίνω σε facebook παρά μόνο αν έχω BIS;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας παιδιά.

 

Εννοώ πως δεν είναι σαν το 9360 που έχω τώρα και δυστυχώς δεν μπορώ να μπαίνω σε facebook παρά μόνο αν έχω BIS;

 

καμια σχεση με το 9360.πλεον με το BB10 ειναι κανονικο κινητο σε σχεση με την συνδεση στο ντερνετ.θα μπαινεις οπως μπανεις με ενα πχ android κινητο.αν και θα μου λειψει η συμπιεση δεδομενων..

Link to comment
Share on other sites

καμια σχεση με το 9360.πλεον με το BB10 ειναι κανονικο κινητο σε σχεση με την συνδεση στο ντερνετ.θα μπαινεις οπως μπανεις με ενα πχ android κινητο.αν και θα μου λειψει η συμπιεση δεδομενων..

 

Εμένα καθόλου. :lol: Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρα χωρίς δεύτερη σκέψη...το νέο λειτουργικό δεν έχει καμία σχεση με το προηγούμενο
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Όπως το αγοράζουμε ανοίγει αρχεία PDF;

 

Ανοίγει/επεξεργάζεται αρχεία office;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις αν εχει προ-εγκατεστημενο το adobe reader ναι το εχει.

επεξεργασια απο το documents to go που εχει προ-εγκατεστημενο.

οτιδηποτε αλλο μπορεις να κατεβασει απο το snap με εξαιρεση το office online που παιζει μονο στο android.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το αγοράζουμε ανοίγει αρχεία PDF;

 

Ανοίγει/επεξεργάζεται αρχεία office;

 

Εννοείται PDF.

Και native app (πολύ καλο) το docs to go , για να δημιουργήσεις αρχεία word, excel, power point κτλ.

Επίσης με το που σου έθει ενα τέτοιο αρχείο κλικάρεις πάνω και αυτόματα ανοίγει λοιπόν, χωρις να χρειάζεται να μπείς μέσω εφαρμογής.

Σου έρχεται installed & free

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...