Jump to content

Blackberry Q5


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο ένταση στα ακουστικά σε μουσική,

πώς πάει;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε όλα καλό είναι μόνο στην ποιότητα κατασκευής υστερεί, το πληκτρολόγιο 'παίζει' αριστερά δεξιά , τα πλαϊνά πλήκτρα 'κουδουνίζουν' πάνω κάτω όπως και το πορτάκι εισόδου της κάρτας μνήμης και σίμ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

α και θέλει 3+ ώρες για πλήρη φόρτιση , αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σε όλα καλό είναι μόνο στην ποιότητα κατασκευής υστερεί, το πληκτρολόγιο 'παίζει' αριστερά δεξιά , τα πλαϊνά πλήκτρα 'κουδουνίζουν' πάνω κάτω όπως και το πορτάκι εισόδου της κάρτας μνήμης και σίμ

 

συμφωνω σε ολα (πολυ φθηνη κατασκευη)

Πιστευω οποιος παει για αυτην την συσκευη , να μαζεψει κατι παραπανω....και να τα σκασει για το πανεμορφο-κομψο και το φοβερο σε ποιοτητα (αποψη μου) κατασκευης Q10

Την καλημερα μου :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Βρίσκομαι ηδη ως τηλέφωνο αντικαταστασης με το Q5 (αποΖ10) ήδη για δέκα μέρες. Οι παρατηρήσεις μου είναι οι εξής.

 

1. Αν και την πρώτη μέρα ξενεφτηκα που είχα φυσικά πλήκτρα, σήμερα ξαναγινομαι υπέρμαχος του φυσικού πληκτρολογιου. Αυτό που όλοι κάποτε αγαπησαμε στην εν λόγω εταιρεία.

 

2. Η οθόνη είναι μικρή, αν έχεις μάθει σε μεγαλύτερη. Κάνει ομως για την πληθώρα των ενεργειών μια χαρά τη δουλειά, ομως για κάποια πράγματα σαφως υστερεί.

 

3. Μέγεθος, βάρος τηλεφώνου. Ελαφρύ, κανονικό μέγεθος για ενα smartphone.

 

4. Τα περι φθηνης κατασκευής, το έλυσα με μια γνήσια blackberry flip case. Στιβαρό, όμορφο, ανθεκτικό. Επίσης σε εμένα δεν "παίζουν τα πλήκτρα ".

 

5. Μπαταρία. :cry: Πόσο πολύ μου ειχε ληψει να μην χρειάζεται να φορτίσω το κινητό καθε βραδυ. Με βαριά χρήση κραταει μια μιση μέρα εύκολα.

 

6. Η εσωτερική χωρητικότητα ειναι μικρή. Απαραιτήτως χρειάζεται ο χρηστης επιπλεον καρτουλα. Βεβαια αν καποιος περιοριζεται, σε φωτογραφιες , βιντεακια και λιγες εφαρμογες ειναι ΟΚ.

 

7. Το OS10 τρέχει πολυ smooth

 

 

Χαιρετώ!

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στο *BlackBerry q5 παίζει ρόλο η έκδοση του για να μπορεί να έχει 4G στην Ελλάδα; Το q10 ήθελε την 100-3. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αυτό
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Στο *BlackBerry q5 παίζει ρόλο η έκδοση του για να μπορεί να έχει 4G στην Ελλάδα; Το q10 ήθελε την 100-3. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για αυτό

 

Ε ναι φιλε μου.. νομιζω οτι πρεπει να δεις το SQR100-2 αφου θες για LTE..

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ποια ειναι η τελευταία έκδοση firmware;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Θα πάρει ποτέ την 10.3;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει ποτέ την 10.3;

εννοείται θα πάρει μαζί με τα υπόλοιπα (Q10-Z10-Z30)

Παρολαυτα υπάρχουν και leak εκδόσεις της 10.3 και για το Q5

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος Q5 και ειναι πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο, απλά μου λείιπουν κάποιες εφαρμογές απο τα android, διάβασα στο θέμα οτι μπορούμε να κατεβάζουμε εφαρμογες android, πως γίνεται αυτο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

iPhone 5 iPad Air BB Q10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος Q5 και ειναι πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο, απλά μου λείιπουν κάποιες εφαρμογές απο τα android, διάβασα στο θέμα οτι μπορούμε να κατεβάζουμε εφαρμογες android, πως γίνεται αυτο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

Q5 ή Q10 εχεις? και στην υπογραφη σου και σαν avatar Q10 εχεις :p

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος Q5 και ειναι πραγματικά πολύ καλό τηλέφωνο, απλά μου λείιπουν κάποιες εφαρμογές απο τα android, διάβασα στο θέμα οτι μπορούμε να κατεβάζουμε εφαρμογες android, πως γίνεται αυτο?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

http://crackberry.com/how-install-android-app-apk-blackberry

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα στους κατόχους του Q5,

 

Fyi..

σε μία συσκευή Q5 που έχουμε στην δουλειά είδα ότι έβγαλε σήμερα ενημέρωση για update στην έκδοση 10.3.1 :)

 

Τυχεροί!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στους κατόχους του Q5,

 

Fyi..

σε μία συσκευή Q5 που έχουμε στην δουλειά είδα ότι έβγαλε σήμερα ενημέρωση για update στην έκδοση 10.3.1 :)

 

Τυχεροί!!!

 

Πλάκα κάνεις!!! Μακάρι!! :happy::happy:

Link to comment
Share on other sites

Αντε να 'ρχεται και σε μας σιγα σιγα.. :
Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στους κατόχους του Q5,

 

Fyi..

σε μία συσκευή Q5 που έχουμε στην δουλειά είδα ότι έβγαλε σήμερα ενημέρωση για update στην έκδοση 10.3.1 :)

 

Τυχεροί!!!

 

 

πολύ καλά νέα , με τι πάροχο είσαι ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Ελα το θεμα μας ανεβηκε στο crackberry

Για αλλη μια φορα η Ελλαδα θα πρωτοτυπήσει .....:p

http://forums.crackberry.com/bb10-leaked-beta-os-f395/10-3-1-ota-q5-988542/#post11232920

Y.Γ Μηπως η συσκευη ανηκει σε dev ?

Link to comment
Share on other sites

Y.Γ Μηπως η συσκευη ανηκει σε dev ?

 

Δεν το ξέρω αυτό... θα το δω αύριο που θα παω στην δουλειά

 

τι ειναι το dev? τι θελετε να πειτε? μιληστε ξεκαθαρα :p

Alcatel OT Max db > Alcatel OT 511 > Alcatel OT 715 > Nokia 6230i > Nokia 6290 > Nokia 5530 > Nokia E5-00 > BB Q10 > Xiaomi Mi A1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που τσέκαρα σε Q5, Vodafone SIM , σήμερα δεν υπηρχε καμία ενημέρωση για τη 10.3
BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το dev? τι θελετε να πειτε? μιληστε ξεκαθαρα :p

 

(dev = developer)

ο οποιος ειναι beta tester και η συσκευη του ειναι μεσα στις white listed ,οποτε ειναι απο τους τυχερους που επελεξε η blackberry, στελνοντας του το update ως testing :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...