Jump to content

Real Racing 3: Ο απόλυτος οδηγός επιβίωσης


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδή υπάρχει cheat για το παιχνίδι για χρυσό 99999999 και το άλλο το ίδιο ( δεν θυμάμαι πως το λένε)

μην χαλάτε ευρώ δεν αξίζει εκτός εαν θέλετε να το παίζεται έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 811
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

επειδή υπάρχει cheat για το παιχνίδι για χρυσό 99999999 και το άλλο το ίδιο ( δεν θυμάμαι πως το λένε)

μην χαλάτε ευρώ δεν αξίζει εκτός εαν θέλετε να το παίζεται έτσι.

 

Συμφωνα με ανακοινωση της firemonkeys στο επισημο φορουμ του παιχνιδιου, οσοι εχουν κανει χρηση τετοιων cheats θα διαγραφουν στην επομενη αναβαθμιση του παιχνιδιου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Ασχολούμαι με το παιχνίδι από τότε που κυκλοφόρησε στο appstore. Έχω προχωρήσει αρκετά και έχω κάνει μια σημαντική παρατήρηση. Το πρόβλημα όλων είναι όπως καταλαβαίνετε η αναμονή για τις επισκευές, αναβαθμίσεις και αγορές αυτοκινήτων. Όπως συμβαίνει στον κόσμο των υπολογιστών το παιχνίδι γνωρίζει την ακριβή ώρα από το ρολόι της συσκευής μας (ipad 2 για μένα) και από το διαδίκτυο. Βασιζόμενος σ'αυτα τα δύο γεγονότα ανακάλυψα ότι όταν χρειάζεται να περιμένεις αν απενεργοποιήσουμε το δίκτυο στη συσκευή μας και προχωρήσουμε το ρολόι όση ώρα χρειάζεται για την επισκευή-αγορά μας, το παιχνίδι νομίζει ότι όντως έχει περάσει τόση ώρα και έτσι έχουμε επισκευές και παραδόσεις αυτοκινήτων στη στιγμή! Η διαδικασία που ακολουθώ είναι η εξής: Επισκευάζω ή αγοράζω->κλείνω το RR3 και από το multitasking->απενεργοποίηση δικτύου (wifi και 3G)->αλλαγή ώρας->ξεκίνημα παιχνιδιού. Σ'αυτό το σημείο μπορείτε να συνεχίσετε να παίζετε κανονικά με τη λάθος ώρα και να ενεργοποιήστε τα δίκτυα. Εναλλακτικά αν θέλετε τη σωστή ώρα στη συσκευή σας αφού δείτε ότι έγινε η επισκευή σας κλείνετε το παιχνίδι ξανά, διορθώνετε την ώρα και ανοίγετε το δίκτυο.

Δεν ξέρω αν το κόλπο λειτουργεί σε android συσκευές αλλά στις iOS λειτουργεί τέλεια κι έτσι ο χρυσός χρειάζεται μόνο για αγορές VIP αυτοκινήτων και ακριβών αναβαθμίσεων.

 

Εγω παντως που μολις το δοκιμασα σε android,δεν μου δουλεψε...

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει πριν λίγες μέρες κι εγώ το παιχνίδι στο S4. Τελικά το απεγκατέστησα. Ο λόγος το game play του. Δεν με βόλεψε ειιδικά η θέση του φρένου καθόλου. Προτιμώ να παίζω με touch κι όχι στρίβωντας τη συσκευή. Το μόνο racing που απόλαυσα σε android είναι το Asphalt 7. Κατά τα άλλα διασκεδάζω με το xbox...

 

Όσο για το review πολύ καλή δουλειά και μακάρι να ακολουθήσουν κι άλλα!

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

...Προτιμώ να παίζω με touch κι όχι στρίβωντας τη συσκευή...

 

Δοκίμασες να αλλάξεις τον τρόπο χειρισμού από τις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει αυτό;

https://docs.google.com/file/d/0B_fVPklPL-SeZzZPZkV1V1c2OEU/edit?usp=sharing

Είναι του update του Ιουνίου.

 

Είναι μικρό, αλλά με το πρώτο τρέξιμο κατεβάζει καμμιά εφτακοσαριά - οκτακοσαριά MBs.

Φυσικά, δε μπορώ να εγγυηθώ την λειτουργία του στο android σου. Ιδίως αν δεν υποστηρίζεται επίσημα.

Ωστόσο, μπορεί και να κάνεις τη δουλειά σου όπως εγώ. Με δυο-τρία force-close κάθε τόσο δηλαδή.

Το αρχείο θα μείνει για κάποιο χρόνο, αλλά όχι για πάντα. Κάνε(τε) κουμάντο.

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Δουλεύει τέλεια στο padfone χωρίς κανένα κόλλημα!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις τον τρόπο χειρισμού από τις ρυθμίσεις;

 

Σωστη παρατηρηση. Εχει 4 5 διαφορετικες επιλογες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με 4 αυτοκινητα πανω απο μια ωρα παιχνιδιου δεν θα εβγαζα.

Οταν θα αγορασεις τα πολυ ακριβα αυτοκινητα και θα πρεπει να περιμενεις 20 ωρες για σερβις μαλλον θα αλλαξεις γνωμη.

 

Άλλαξε την ημερομηνία μερικές μέρες μπροστά ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μετά από 3-4 μέρες καψίματος, αποφάσισα να περάσω το hack στην συσκευή. πλέον απολαμβάνω το παιχνίδι, χωρίς να περιμένω με τις ώρες!

πρέπει να το δοκιμάσω και στην ταμπλέτα, καθώς στο κινητό ώρες ώρες κολλάει

Link to comment
Share on other sites

Μαμω το pay-to-win τους! Ενταξει τα facebook-παίχνιδα να ειναι pay to win, αλλα να βγαζουν τετοιες παιχνιδαρες και να τις κανουν pay to win ειναι κριμα. Γιατι να μην μας δωσουν τη δυνατοτητα να αγορασουμε το παιχνιδι για 10 ευρω (ή και 15 ευρω) και να μπορουμε να παιξουμε κανονικα μετα (χωρις να υπαρχει κινδυνος να κολλησουμε). Ναι, μπορεις να αγορασεις ενα πακετο των 10 ευρώ, αλλα δεν εξαλειφει τον κινδυνο να κολλησεις απο λαθος (ετσι την πατησα στο gt free+ HD)

 

Ευχαριστουμε για το αρθρο! Ας μπει και car guide βασισμενο στις προτασεις των comments και θα ειναι τελειο (συνηθως αυτα τα pay to win εχουν παραπλανητικα specs, σκας ενα σωρο λεφτα και νομιζεις οτι πηρες "κανόνι", και στην πιστα παει σαν lada).

 

ΥΓ: Το τερματισε κανεις χωρις να ξοδεψει ευρώ;

Edited by kurkosdr
Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε την ημερομηνία μερικές μέρες μπροστά ;)

 

Εννοειται. Αυτο κανω απο την αρχη. Εδωσα την ιδια συμβουλη κανα δυο σελιδες πιο πισω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαμω το pay-to-win τους! Ενταξει τα facebook-παίχνιδα να ειναι pay to win, αλλα να βγαζουν τετοιες παιχνιδαρες και να τις κανουν pay to win ειναι κριμα. Γιατι να μην μας δωσουν τη δυνατοτητα να αγορασουμε το παιχνιδι για 10 ευρω (ή και 15 ευρω) και να μπορουμε να παιξουμε κανονικα μετα (χωρις να υπαρχει κινδυνος να κολλησουμε). Ναι, μπορεις να αγορασεις ενα πακετο των 10 ευρώ, αλλα δεν εξαλειφει τον κινδυνο να κολλησεις απο λαθος (ετσι την πατησα στο gt free+ HD)

 

Ευχαριστουμε για το αρθρο! Ας μπει και car guide βασισμενο στις προτασεις των comments και θα ειναι τελειο (συνηθως αυτα τα pay to win εχουν παραπλανητικα specs, σκας ενα σωρο λεφτα και νομιζεις οτι πηρες "κανόνι", και στην πιστα παει σαν lada).

 

ΥΓ: Το τερματισε κανεις χωρις να ξοδεψει ευρώ;

 

Εγω φιλε. Ουτε ενα σεντ. Και εξακολουθω να παιζω για να κανω ολες τις αναβαθμισεις που απαιτουν χρηματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αλλάξεις τον τρόπο χειρισμού από τις ρυθμίσεις;

 

Ναι φίλε μου τον άλλαξα. Πώς αλλιώς θα γνώριζα ότι δε με βολεύει η θέση του φρένου; :) Όπως είπα και πριν καλόμαθα από το Asphalt 7 το οποίο σε αφήνει να βάλεις εσύ όπου θέλεις στην οθόνη όλα τα controls.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Να πιστεψω πως δεν καταλαβες τι ηθελα να ρωτησω;

Τελως παντων. Υπαρχει λινκ;

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μπάβο!

Ωραίο και πλήρες άρθρο. Σε κάνει να θες να κατεβάσεις το παιχνίδι και να αρχίσεις το... κάψιμο!

Λίγη προσοχή στην ορθογραφία που δεν πιάνει ο spell checker (έχεις μπερδέψει πολλές καταλήξεις σε -τε -ται)

loading...
Link to comment
Share on other sites

Να πιστεψω πως δεν καταλαβες τι ηθελα να ρωτησω;

Τελως παντων. Υπαρχει λινκ;

 

Κατάλαβα, απλά είπα να το ελαφρύνω λίγο. Για αυτό και η φάτσα που γελάει.

Για την επέμβαση για λεφτά (όχι απεριόριστα, αλλά ένα τεράστιο νούμερο νομίζω) θα σε βοηθήσει κάποιος άλλος.

Μπορείς και μόνος σου, βέβαια, να ψάξεις στο youtube για "hack real racing 3 android" χωρίς εισαγωγικά. Κάτι θα βρεις.

 

Δε βρίσκω τον λόγο πάντως.

Άντε και ξεκλείδωσες όλα τα αυτοκίνητα, τα αναβάθμισες κιόλας και κερδίζεις (φυσικά) όλους τους αγώνες. Δεν είναι βαρετό;

Χάνει το στοιχείο της πρόκλησης το παιχνίδι. Όπως και την ικανοποίηση της επίτευξης.

 

Μιλώντας για εμένα μόνο, χάριν του διαλόγου, αν βαριέμαι να αλλάζω οχήματα και αγώνες, περιμένοντας να επισκευαστούν οι βλάβες, μία φορά, βαριέμαι δέκα τα "god modes" και το να γίνεται η δυσκολία του παιχνιδιού απλός περίπατος.

Link to comment
Share on other sites

ο οδηγός αυτός γράφτηκε ακριβώς για να βοηθήσει να μην ξοδεύουμε ευρώ χωρίς να χάνουμε από την ομορφιά του παιχνιδιού.

 

Εγώ πάντως συνεχίζω ακάθεκτος για το Agira R :-P

 

Btw σήμερα έχει καινούργια προσφορά, με την BMW Z4 GT3 40 % έκπτωση. αυτοκίνητο τούμπανο, μην την χάσετε!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με ανακοινωση της firemonkeys στο επισημο φορουμ του παιχνιδιου, οσοι εχουν κανει χρηση τετοιων cheats θα διαγραφουν στην επομενη αναβαθμιση του παιχνιδιου

 

Αν το κάνουν τότε θα χάσουν αρκετό κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουν τότε θα χάσουν αρκετό κόσμο.

Αυτος ο κοσμος που θα χασουν ομως δεν τους φερνει λεφτα. Κερδιζουν θα μου πεις σε word of mouth, δηλ αυτοι οι χρηστες θα προτεινουν το παιχνιδι σε αλλους, αλλα αν διαδοθει οτι "βαλτε το ταδε cheat και τα 'χεις ολα" δεν θα αγοραζει κανεις πακετα. Αν ηθελαν να βασιστουν μονο στο word of mouth θα το ειχαν κανει ad-based. Θελουν λεφτα απο microtransactions.

 

ΥΓ: Ποσο χωρο πιανει το real racing 3; Εχει λειτουργια να παει στην external MicroSD;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνουν τότε θα χάσουν αρκετό κόσμο.

 

Ισως χασουν καποιους αλλα θα κερδισουν πολυ περισσοτερους που θα ξερουν οτι τα λεφτα που προκειται να ξοδεψουν δεν πανε αδικα. Σε συνδυασμο με την επιδιορθωση του tsm το παιχνιδι θα αποκτησει αλλο αερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...