Jump to content

Φωτογραφίες & γενικά περί κάμερας


aegina24
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενω το τηλεφωνο βγαζει πολυ καλη φωτογραφια στο σκοταδι δυστυχως εχω purple tint. ευτυχως δεν βγαζω φωτογραφιες χωρις φλας στο σκοταδι διαφορετικα θα το εστελνα αρβατο με τον φοβο να παρω refurbished με το ιδιο προβλημα..

 

Μια από τα ίδια, το μοναδικό θέμα που έχω στο τηλέφωνο και παρουσιάστηκε στο 5μηνο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 393
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σπάνια βγάζω βίντεο με το κινητό, αλλά είπα να το δοκιμάσω χθες σε πραγματικά δύσκολες συνθήκες. Σε μια συναυλία χωρίς πολυ φως.

Το αποτέλεσμα προσωπικά το βρήκα εντυπωσιακό. Η εικόνα (όταν αποφάσισα να κάνω και σωστό φόκους βέβαια) πολύ καλή και εκεί που έπαθα πλάκα ήταν ο ήχος.

Ένα αποσπασματάκι που ανέβασα:

http://youtu.be/UoFzwYnnwxA

(βλέπουμε σε 1080 πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Σπάνια βγάζω βίντεο με το κινητό, αλλά είπα να το δοκιμάσω χθες σε πραγματικά δύσκολες συνθήκες. Σε μια συναυλία χωρίς πολυ φως.

Το αποτέλεσμα προσωπικά το βρήκα εντυπωσιακό. Η εικόνα (όταν αποφάσισα να κάνω και σωστό φόκους βέβαια) πολύ καλή και εκεί που έπαθα πλάκα ήταν ο ήχος.

Ένα αποσπασματάκι που ανέβασα:

http://youtu.be/UoFzwYnnwxA

(βλέπουμε σε 1080 πάντα)

 

Πραγματικά είναι τρομερό! Ο ήχος είναι εξαιρετικός και λογικά έχεις τα παλιά ηχεία.

Αν πάω σε καμία συναυλία θα δοκιμάσω με το δικό μου που είναι καινούρια παρτίδα να δούμε πως άλλαξε ο ήχος.

 

υγ: μου φάνηκε post rock η μουσική :) πολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι τρομερό! Ο ήχος είναι εξαιρετικός και λογικά έχεις τα παλιά ηχεία.

Αν πάω σε καμία συναυλία θα δοκιμάσω με το δικό μου που είναι καινούρια παρτίδα να δούμε πως άλλαξε ο ήχος.

 

υγ: μου φάνηκε post rock η μουσική :) πολύ καλό.

 

Ναι είναι από τα πρώτα.

Και καλά κατάλαβες τον ήχο, post rock είναι :)

Το μόνο κακό είναι αυτό που είπα και πιο πάνω, από ένα σημείο και μετά αρχίζει να κοκκινίζει. Απλά δεν θέλω να μπλέκω με την εδώ αντιπροσωπεία για κάτι που δεν χρησιμοποιώ και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Δύο σημερινές από Χανιά, στο αυτόματο τα πάντα .

Το πανόραμα νομίζω ότι βγήκε πολύ ωραίο, τουλάχιστον όπως φαίνεται στο κινητό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Γιάννη πολύ ωραίες! Ειδικά το πανόραμα πολύ καλό..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λουτράκι;

 

Ναι πολύ καλό το πανόραμα

 

Ναι στο Λουτράκι είναι.Πήγα για λίγο πριν πάω στο αεροδρόμιο και όπως είδες ήταν απολαυστικό Έτσι ήσυχο.

Πάντως τώρα που την είδα την εικόνα και στον υπολογιστή είναι παρά πολύ καλή και ειδικά για πανόραμα , είναι άριστη.

Τα χρώματα Επίσης είναι ακριβώς όπως τα έβλεπα και τελικά κατέληξα στο ότι δεν χάνει τόσο η κάμερα στα τοπία, αλλά όταν έχει δυνατό ήλιο λόγω ultrapixel. Τραβάει δηλαδή περισσότερο φως και την κάνει να μοιάζει σαν ξεθωριασμένη κάπως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάζεις το exposure σε τοπία με πολύ φως..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κατεβάζεις το exposure σε τοπία με πολύ φως..

 

Ναι,το ξέρω μιας κι ένα φεγγάρι είχα το optimus g. Και είχε παρόμοιο θέμα στα τοπία την ημέρα.

Αναφέρομαι σε αυτόματη λειτουργία. Τότε μόνο θεωρώ πως χάνει λίγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40100[/ATTACH][ATTACH]40101[/ATTACH] χωρίς καμμία επεξεργασία..Μόνο καδραρισμα μαζί.η τελευταία είναι λίγο φλου, I know αλλά μου άρεσε σαν σύνθεση με την επάνω.Επίσης είναι point and shoot once. Δεν τράβηξα δεύτερη από την καθεμία. Edited by skoj
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Αντιμετωπίζω κάποια μαύρα στίγματα στην οθόνη, όταν η κάμερα είναι ανοιχτή. Τα μαύρα στίγματα δεν είναι απλώς στην οθόνη, αλλά παραμένουν και στην φωτογραφία (στην περίπτωση που φωτογραφίσω κάτι). :blink:

Ένα μικρό παράδειγμα των όσων σας λέω είναι η παρακάτω φωτογραφία (έβγαλα φωτογραφία μια λευκή σελίδα χαρτιού Α4). Αν την παρατηρήσετε, θα δείτε ότι υπάρχουν κάποια μαύρα στίγματα στο πάνω μέρος της.

Να σημειώσω ότι όταν το κινητό δεν είναι σε λειτουργία κάμερας, δεν παρατηρώ κανένα μαύρο στίγμα πουθενά. :worry:

 

Είχε ή έχει ποτέ κανείς το ίδιο πρόβλημα; Κι αν ναι, πώς το αντιμετώπισε; :(

 

ΥΓ: Μέχρι τώρα ήμουν απόλυτα ευχαριστημένος από την κάμερα του (αν κι όχι τόσο σε νυχτερινές λήψεις).

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου φαίνονται σαν "πίξελ" δοκίμασες μπας και είναι τίποτα στο "τζαμάκι" της κάμερας και θέλει απλά να το καθαρίσεις;

Χαζό το ξέρω, απλά στη φωτό που έβαλες μοιάζει σαν κάτι να έχει "κατσει" στον σένσορα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου φαίνονται σαν "πίξελ" δοκίμασες μπας και είναι τίποτα στο "τζαμάκι" της κάμερας και θέλει απλά να το καθαρίσεις;

Χαζό το ξέρω, απλά στη φωτό που έβαλες μοιάζει σαν κάτι να έχει "κατσει" στον σένσορα.

 

Την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου φαίνονται σαν "πίξελ" δοκίμασες μπας και είναι τίποτα στο "τζαμάκι" της κάμερας και θέλει απλά να το καθαρίσεις;

Χαζό το ξέρω, απλά στη φωτό που έβαλες μοιάζει σαν κάτι να έχει "κατσει" στον σένσορα.

 

Την ίδια αίσθηση έχω κι εγώ.

Το τζαμάκι της κάμερας είναι πεντακάθαρο και δεν έχει ούτε μία γρατζουνιά...

Υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα ο φακός;

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 σημερινές από Πορταρια.

Η πρώτη είναι στο αυτόματο και η δεύτερη πάλι αυτόματη, αλλά με χειροκίνητη εστίαση.

Ποια σας φαίνεται καλύτερη; Για πείτε και όσοι τις δείτε από υπολογιστή.

Edited by giannis12a

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 σημερινές από Πορταρια.

Η πρώτη είναι στο αυτόματο και η δεύτερη πάλι αυτόματη, αλλά με χειροκίνητη εστίαση.

Ποια σας φαίνεται καλύτερη; Για πείτε και όσοι τις δείτε από υπολογιστή.

offtopic: Εγώ που είμαι Βολιώτης ξέρω που είναι η Πορταριά. Οι υπόλοιποι κατάλαβαν; Κάνε λίγο διαφήμιση ρε συ. ;)

Link to comment
Share on other sites

offtopic: Εγώ που είμαι Βολιώτης ξέρω που είναι η Πορταριά. Οι υπόλοιποι κατάλαβαν; Κάνε λίγο διαφήμιση ρε συ. ;)

 

Χα χα σωστά, παραλειψις. Η Πορταρια λοιπόν είναι μόλις 20 λεπτά από την μαγευτική πόλη του Βόλου. Βρίσκεται σε υψόμετρο 650 μέτρων από την επιφάνεια της θάλασσας και είναι 10 από το χιονοδρομικό κέντρο του Πηλίου. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η κάμερα συνεχίζει να με εντυπωσιάζει και ειδικά το βράδυ.

Δείτε την φωτογραφία με το λουλούδι, το οποίο βγήκε με μοναδικό φως κάποιες λάμπες των ξενοδοχείων και αυτές όχι κοντά.

Για την ασπρόμαυρη τα σχόλια δικά σας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40758[/ATTACH][ATTACH]40759[/ATTACH]

Μέρα βροχερή με όλα στο auto...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλές είναι, αλλά αν κάνεις ζουμ δεν βλέπεις τί μάρκα παπούτσια φοράει το παιδάκι στο βάθος, κάτω από την μπασκετα. :-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα...Φαντάζεστε στα 150 μέτρα και χωρίς εστίαση να φαινόντουσαν και η μάρκα στα παπούτσια του πιτσιρικά...

Θα μιλάγαμε για την απόλυτη κάμερα σε κινητό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ακόμα και τα άλλα κινητά της υπογραφής σου;

Αν ναι, κάνε ένα συγκριτικό αν μπορείς και δεν σου είναι κόπος.

Τίποτα το τρομερό, το σχολείο π.χ. βγάλε

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40762[/ATTACH][ATTACH]40763[/ATTACH][ATTACH]40764[/ATTACH]

Εδώ το Νοτελι επίσης auto...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...