Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο αδελφός μου το χρησιμοποιεί μια βδομάδα τώρα και έχουμε εντοπίσει το εξής θέμα: εκεί που μιλάμε (είτε τον έχω πάρει από κινητό ή από σταθερό), ξαφνικά ακούω μια μουσική και σε εκείνον κλείνει η γραμμή! Στην αρχή νομίζαμε οτι ήταν θέμα σήματος, γιατί είχε μια γραμμή όταν πρωτοσυνέβει, αλλά τις τελευταίες 4-5 φορέ έχει σήμα καμπάνα.. και μιλάμε για κλήσεις των 2, 4-6 και 10 λεπτών, άρα ούτε χρονικά φαίνεται να υπάρχει pattern. Αναρωτήθηκα μήπως υπάρχει καμμία επιλογή hold που να ενεργοποιείται κατά λάθος αλλά και ο αδελφός μου χρησιμοποιεί χρόνια android με touchscreens, θα το έβλεπε αν υπήρχε τέτοιο κουμπί....

Διάβασα τις τελευταίες 20 περίπου σελίδες και δεν βρήκα κάποιον να έχει αντίστοιχο θέμα, έχει κανείς καμμία ιδέα μέχρι να το πάρω στα χέρια μου να το ψάξω καλύτερα;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε βάζει σε αναμονή. Δεν κρατάει σωστά το κινητό, δεν ενεργοποιείται ο αισθητήρας εγγύτητας, ενεργοποιείται έτσι η οθόνη και με το μάγουλό του πατάει διάφορα.

 

Πες του να τσεκάρει αν είναι αυτή η περίπτωση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε βάζει σε αναμονή. Δεν κρατάει σωστά το κινητό, δεν ενεργοποιείται ο αισθητήρας εγγύτητας, ενεργοποιείται έτσι η οθόνη και με το μάγουλό του πατάει διάφορα.

 

Πες του να τσεκάρει αν είναι αυτή η περίπτωση.

 

αυτο το παθαινω κι εγω αλλα βρε παιδια αυτο γινεται οπως λεει πιο πανω ο zxr επειδη ακουμπαει το μαγουλο επανω στην οθονη, εγω χχρησιμοποιω πια ειτε handsfree ειτε bluetooth και δεν εχω προβλημα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

αυτο το παθαινω κι εγω αλλα βρε παιδια αυτο γινεται οπως λεει πιο πανω ο zxr επειδη ακουμπαει το μαγουλο επανω στην οθονη, εγω χχρησιμοποιω πια ειτε handsfree ειτε bluetooth και δεν εχω προβλημα

 

εντάξει λογικό δεν το λες .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που ο αισθητήρας εγγύτητας δεν κάνει αυτό για το οποίο είναι προορισμένος τα υπόλοιπα λογικά είναι!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει τροπος το δεξι πληκτρο αφης να γινει σαν το πληκτρο με τις 3 γραμμες που εχουν άλλα κινητα (σαν δεξι κλικ δηλ. για ρυθμισεις κλπ);

Μου φαινεται αχρηστο αυτο το πληκτρο ετσι οπως ειναι, και σε μερικες εφαρμογες δυσκολευει η ελλειψη αυτου με τις 3 γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, υπαρχει τροπος το δεξι πληκτρο αφης να γινει σαν το πληκτρο με τις 3 γραμμες που εχουν άλλα κινητα (σαν δεξι κλικ δηλ. για ρυθμισεις κλπ);

Μου φαινεται αχρηστο αυτο το πληκτρο ετσι οπως ειναι, και σε μερικες εφαρμογες δυσκολευει η ελλειψη αυτου με τις 3 γραμμες.

 

Αναλογως τη συσκευη που εχεις, αυτο ειναι εφικτο ειτε με την αλλαγη ROM (not recommended) ή μεσω του xposed framework (recommended αλλα χρειαζεται root).

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογη για ραδιοφωνο δεν αποθηκευει τους σταθμους σε μια ευκολη λιστα σε κειμενο.

Εχει να προτεινει κανεις μια καλυτερη εφαρμογη με λιστα;

Ενδιαφερομαι για σταθμους στα FM και οχι τους διαδικτυακους. Οι περισσοτερες εφαρμογες στο play, αφορουν online radio.

Link to comment
Share on other sites

Αναλογως τη συσκευη που εχεις, αυτο ειναι εφικτο ειτε με την αλλαγη ROM (not recommended) ή μεσω του xposed framework (recommended αλλα χρειαζεται root).

 

Γιατί η αλλαγή ρομ είναι not recommended; Εγώ με το που πάρω ένα τηλέφωνο το πρώτο που κάνω είναι αλλαγή ρομ!!!

Οι μαμά ρομ είναι ότι χειρότερο κατά την αποψη μου αφού δε σου δίνουν την επιλογή να σβήσεις ότι χαζομάρες έχει μέσα

η εκάστοτε εταιρεία.

 

:D :D

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί η αλλαγή ρομ είναι not recommended; Εγώ με το που πάρω ένα τηλέφωνο το πρώτο που κάνω είναι αλλαγή ρομ!!!

Οι μαμά ρομ είναι ότι χειρότερο κατά την αποψη μου αφού δε σου δίνουν την επιλογή να σβήσεις ότι χαζομάρες έχει μέσα

η εκάστοτε εταιρεία.

 

:D :D

Με παρεξηγησες! :D Κι εγω φαν των αλλαξοROMιων ειμαι, απλα για κατι τοσο απλο δεν αξιζει να αλλαξει ολοκληρη τη RΟΜ αν τον εχει βολεψει κατα τα αλλα.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εφαρμογη για ραδιοφωνο δεν αποθηκευει τους σταθμους σε μια ευκολη λιστα σε κειμενο.

Εχει να προτεινει κανεις μια καλυτερη εφαρμογη με λιστα;

Ενδιαφερομαι για σταθμους στα FM και οχι τους διαδικτυακους. Οι περισσοτερες εφαρμογες στο play, αφορουν online radio.

 

Πολύ δύσκολα θα βρεις κάτι τέτοιο αλλά αν το βρεις ενημέρωσε κι εμάς!!!

 

:lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με παρεξηγησες! :D Κι εγω φαν των αλλαξοROMιων ειμαι, απλα για κατι τοσο απλο δεν αξιζει να αλλαξει ολοκληρη τη RΟΜ αν τον εχει βολεψει κατα τα αλλα.

 

Εντάξει αν σε βολευέι οκ. Αλλά πως μπορείς να βολεύεσαι με μαμά ρομ;

 

:dance: :dance: :dance:

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Spirit FM για Ραδιο (native εφαρμογη και οχι streaming)

Δεν ξερω αν χρειαζεται ρουτ. Δεν το θυμαμαι

 

Που τη βρίσκουμε; δουλεύει σε όλες τις συσκευές;

I am a programmer, i write code,

I will NOT fix your pc!

Link to comment
Share on other sites

Που τη βρίσκουμε; δουλεύει σε όλες τις συσκευές;

Σε Xperia M dual δουλευει δοκιμασμενα (ηθελε ομως σεταρισμα κατι αν θυμαμαι καλα με τις συχνοτητες)

Απο κει και περα κραταει σταθμους μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα

σκέφτηκα να το κάνω root . εσυς με Framaroot 1.5.3 κανατε ?

και μετά να αφαιρέσω το Bloatware απο τη λιστα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2542139

έχει κανείς καμία πιο ασφαλή λίστα γιατί εδώ δείχνει και εφαρμογές που είναι απαιτητικές για το σύστημα και δεν μου φενετε τόσο ασφαλή

Edited by Sniaf
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μάλλον δεν το προσπάθησε κανείς στο παραπάνω που ρώτησα . τεσπα .

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiam.snapdragon.app το δοκίμασε κανείς ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Farmaroot 1.6.0 χωρίς πρόβλημα.

Τώρα αφού είσαι root περνάς το CMW ή ότι άλλο θες και αφού πάρεις ένα αντίγραφο αφαιρείς αυτά που θες.

Για μπαταρία προτείνω https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dianxinos.dxbs

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια. εξερευνοντας το τηλεφωνο μου πηγα στο Talk δεν θυμαμαι και πως το λενε ακριβως εκει που μιλαει οταν καποιος δεν βλεπει και τωρα δεν μπορω να το απενεργοποιησω και το κλεινω το ξανα ανοιγω και εκεινο συνεχιζει να μιλαει τι κανω για να απενεργοποιησω αυτη την μ@λ@κι@? Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

και που υπαρχουν αυτα για να κανω την βιντεοκληση??

Κατ'αρχάς την βιντεοκλήση όπως τη γνωρίσαμε όταν πρωτοήρθε το 3G (κοινώς, καλώ τον άλλον στο κινητό και αλληλοματιαζόμαστε) την ξεχνάς. Αυτή η δυνατότητα σε Android μόνο σε Samsung θα τη βρεις. Τώρα το hangouts λογικά θα το βρεις στις προεγκατεστημένες εφαρμογές της συσκευής σου και το skype στο playstore, αλλά για να "βιντεοκαλέσεις" τον άλλον πρέπει κι οι δύο να έχετε λογαριασμό στην εκάστοτε εφαρμογή.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εμμ..γεια σας και απο εμενα παιδια

εχω προβλημα με το κινητο.. Λοιπον, ενω δεν εχω φωτογραφιες στην εσωτερικη μνημη μου λεει οτι 560ΜΒ ειναι γεματα μονο απο φωτογραφιες, και ο αρι9μος αυ3ανεται διχως να απο9ηκευω φωτογραφιες στην μνημη. Ολες τις εχω στην καρτα μνημης.

Ξερει κανενας τί να κανω? :\

Link to comment
Share on other sites

εμμ..γεια σας και απο εμενα παιδια

εχω προβλημα με το κινητο.. Λοιπον, ενω δεν εχω φωτογραφιες στην εσωτερικη μνημη μου λεει οτι 560ΜΒ ειναι γεματα μονο απο φωτογραφιες, και ο αρι9μος αυ3ανεται διχως να απο9ηκευω φωτογραφιες στην μνημη. Ολες τις εχω στην καρτα μνημης.

Ξερει κανενας τί να κανω? :\

 

κοιτα τους φακελους εναν εναν και κανε και κανενα καθαρισμα με το clean master

και ορισε η αποθηκευση φωτο και βιντεο να γινεται στη καρτα μνημης

Edited by p3nny
This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...