Jump to content

Sony Xperia M and M dual


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα τους φακελους εναν εναν και κανε και κανενα καθαρισμα με το clean master

και ορισε η αποθηκευση φωτο και βιντεο να γινεται στη καρτα μνημης

 

Πως γίνεται η αποθήκευση να γίνεται κατευθείαν στην εξωτερική μνήμη ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως γίνεται η αποθήκευση να γίνεται κατευθείαν στην εξωτερική μνήμη ;

 

Ανοιγεις την καμερα και πας ρυθμισεις και στο κατω μερος λεει που θελεις να αποθηκευονται

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγεις την καμερα και πας ρυθμισεις και στο κατω μερος λεει που θελεις να αποθηκευονται

 

Ωραίος ! Σ'έυχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τους φακελους εναν εναν και κανε και κανενα καθαρισμα με το clean master

και ορισε η αποθηκευση φωτο και βιντεο να γινεται στη καρτα μνημης

ευχαριστω που απαντησες, αλλα εχω ηδη κανει αυτα που ανεφερες και τιποτα δεν γινεται.

οταν κατεβαζω καποιες φωτογραφιες απο το ιντερνετ ή απο αλλες εφαρμογες αποθηκευονται αυτοματα στην εσωτερικη μνημη και στη συνεχεια τις μεταφερω στην καρτα. αλλα και παλι μου βγαζει οτι εχω αποθηκευμενες φωτογραφιες στην εσωτερικη και ολοενα αυξανονται τα ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω που απαντησες, αλλα εχω ηδη κανει αυτα που ανεφερες και τιποτα δεν γινεται.

οταν κατεβαζω καποιες φωτογραφιες απο το ιντερνετ ή απο αλλες εφαρμογες αποθηκευονται αυτοματα στην εσωτερικη μνημη και στη συνεχεια τις μεταφερω στην καρτα. αλλα και παλι μου βγαζει οτι εχω αποθηκευμενες φωτογραφιες στην εσωτερικη και ολοενα αυξανονται τα ΜΒ.

 

Nαι οταν κατεβαζεις ή εφαρμογες ή φωτογραφιες απο ιντερνετ εκει θα πηγαινουν και τις πας εσυ μετα στην καρτα, αλλα καπου θα εχεις κατι που δεν το εχεις δει και ετσι γεμιζει γι αυτο κοιτα καλα τους φακελους ολους της εσωτ μνημης και βαλε και το clean master και κανε καθαρισμα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Nαι οταν κατεβαζεις ή εφαρμογες ή φωτογραφιες απο ιντερνετ εκει θα πηγαινουν και τις πας εσυ μετα στην καρτα, αλλα καπου θα εχεις κατι που δεν το εχεις δει και ετσι γεμιζει γι αυτο κοιτα καλα τους φακελους ολους της εσωτ μνημης και βαλε και το clean master και κανε καθαρισμα

 

χμμ..στο clean master στον καθαρισμο, μου βγαζει τις μικρογραφιες συλλογης, εαν το κανω μηπως μου διαγραφουν οι φωτογραφιες και τα βιντεο μου?

Link to comment
Share on other sites

χμμ..στο clean master στον καθαρισμο, μου βγαζει τις μικρογραφιες συλλογης, εαν το κανω μηπως μου διαγραφουν οι φωτογραφιες και τα βιντεο μου?

 

καθαριζει απλα τα αχρηστα αρχεια της εσωτερικης μνημης

υποτιθεται οτι εχεις βιντεο και φωτο στν καρτα μνημης κι οχι στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καθαριζει απλα τα αχρηστα αρχεια της εσωτερικης μνημης

υποτιθεται οτι εχεις βιντεο και φωτο στν καρτα μνημης κι οχι στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου

 

και εγω τοσο καιρο δεν μπορουσα να το σκεφτω αυτο?! Καλα ετσι, σε ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, με εσωσες χαχα

Τωρα η εσωτερικη ειναι μια χαρα! :D

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->οθόνη->οθόνη κλειδώματος (αλλαγή των πληροφοριών που εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος).

 

Μπαίνω μεσα να το αλλάξω, να βγάλω πχ τη μουσική που έχει αριστερά και να ορίσω κάτι άλλο και η μόνη υποκατηγορία, είναι η αλλαγή ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος!

Κάνω κάτι λάθος; Εχω τελικά τέτοια επιλογή ή μπα;

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις->οθόνη->οθόνη κλειδώματος (αλλαγή των πληροφοριών που εμφανίζονται στην οθόνη κλειδώματος).

 

Μπαίνω μεσα να το αλλάξω, να βγάλω πχ τη μουσική που έχει αριστερά και να ορίσω κάτι άλλο και η μόνη υποκατηγορία, είναι η αλλαγή ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος!

Κάνω κάτι λάθος; Εχω τελικά τέτοια επιλογή ή μπα;

αυτην την επιλογη μου αζει και εμενα.αλλα το θεωρω φυσικο να σου βγαζει τις ταπετσαριες γιατι προκειτε για καθαρα εικονα ξεκλειδωματος.εσυ μαλλον θα ψαχνεις για συντομευσεις.γιατι παντωντας το δεξι κλικ του lock εμφανιζει σε κατασταση αφετεριας την οθονη και 3 επιλογες.πανω-κατω --> ξεκλειδωμα , αριστερα --> μουσικη και δεξια --> προσβαση στην καμερα.

τι ακριβως θελεις να κανεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτην την επιλογη μου αζει και εμενα.αλλα το θεωρω φυσικο να σου βγαζει τις ταπετσαριες γιατι προκειτε για καθαρα εικονα ξεκλειδωματος.εσυ μαλλον θα ψαχνεις για συντομευσεις.γιατι παντωντας το δεξι κλικ του lock εμφανιζει σε κατασταση αφετεριας την οθονη και 3 επιλογες.πανω-κατω --> ξεκλειδωμα , αριστερα --> μουσικη και δεξια --> προσβαση στην καμερα.

τι ακριβως θελεις να κανεις??

 

Μπαίνοντας στην (κλειδωμένη) οθόνη, θέλω να αλλάξω αριστερά, την επιλογή της μουσικής. Αντί μουσικής να βάλω κάτι άλλο.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνοντας στην (κλειδωμένη) οθόνη, θέλω να αλλάξω αριστερά, την επιλογή της μουσικής. Αντί μουσικής να βάλω κάτι άλλο.

 

Αν καταλαβα καλα, θες στις οθονες που βγαινουν αριστερα δεξια οταν πατας το κουμπι για να ανοιξει η οθονη, να αλλαξεις τις εφαρμογες που εχεις βαλει.

Κρατα παρατεταμενα πανω στην εφαρμογη μουσικης για παραδειγμα και θα σου πει ή να την μετατοπισεις ή να την αφαιρεσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα τι λες. Αν κανεις slide στην οθονη σαν να πας να αλλαξεις καρτελα (αριστερα προς δεξια) σου αλλαζει κατι;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προχτες αγορασα απο ένα ελληνικο site ενα xperiam στα 125 euro, ενω στα αλλα καταστηματα η τιμη του ηταν 199.

Μου εκανε εντυπωση οτι οταν ανοιγει βγαζει την ενδειξη Τ mobile. Εβαλα τοο IMEI στο http://103.4.144.182/sonymobile.co.jp/Sony_Mobile.aspx και δεν βγαζει αυθεντικο το IMEI.

Τι σημαινει αυτο; Είναι σκαρτο το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα τι λες. Αν κανεις slide στην οθονη σαν να πας να αλλαξεις καρτελα (αριστερα προς δεξια) σου αλλαζει κατι;

 

Οχι. Μ' αυτό θα παραμείνω, ας το πάρω απόφαση. Είναι που η μουσική στο κινητό, μου είναι άχρηστη, mp3 κουβαλάω πάντοτε. Δεν πειράζει, αφού δε γίνεται..

Σ' ευχαριστώ που ασχολήθηκες!

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται αυτό που θες φίλε μου. Οι lock screens της Sony είναι fixed δυστυχώς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προχτες αγορασα απο ένα ελληνικο site ενα xperiam στα 125 euro, ενω στα αλλα καταστηματα η τιμη του ηταν 199.

Μου εκανε εντυπωση οτι οταν ανοιγει βγαζει την ενδειξη Τ mobile. Εβαλα τοο IMEI στο http://103.4.144.182/sonymobile.co.jp/Sony_Mobile.aspx και δεν βγαζει αυθεντικο το IMEI.

Τι σημαινει αυτο; Είναι σκαρτο το κινητο;

 

Όχι μην αγχώνεσαι. Είναι branded παραεισαγωγής από Γερμανία . Μια χαρά είναι η συσκευή σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια χαρα ενας φιλος εχει το κινητο εδω και 3 μηνες και ξαφνικα σταματησε να λειτουργει το ηχειο ενω με ακουστικα δουλευει κανονικα! Το ηχειο οχι που μιλαει αλλα απο το ηχειο το εξωτερικο! Τι γινεται τι μπορει να κανει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω στην κατοχή μου ένα xperia m (T-mobile banded) εδώ και 5-6 μέρες και μετά από λίγη χρήση παρατήρησα ότι το power button μια στις τόσες τρώει σκάλωμα (κάπου κολλάει εσωτερικά) κι αρχίζει να αναβοσβήνει η οθόνη σαν τρελή. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο στο δικό του?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το Missed Call Reminder (ή άλλες παρόμοιες εφαρμογές) δεν λειτουργούν καθόλου! Η ειδοποίηση για τις χαμένες κλήσεις - μηνύματα, έρχεται μόνο από το led του κινητού. Ξέρουμε γιατί γίνεται αυτό;
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M and M dual

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...