Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy Note 3


chris_pro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

+1 Η οθονη θα <καταπιει> τον επεξεργαστη, πραγμα που ειδαμε και στο s4,οποτε θα προσπαθησει να κερδισει τις εντυπωσεις με αλλους τροπους

 

Ουτε μια στο εκατομμυριο αυτο που λες.. Αν εχεις διαβασει τεχνικα χαρακτηριστικα του snapdragon 800, υποστηριζει μεχρι 4k αναλυση σε external monitor.. Οποτε σε μια 5.7 full hd απλα θα πηγαινει ρελαντι... Καμια σχεση ο 800αρης με τον 600 σε επιδοσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 701
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ουτε μια στο εκατομμυριο αυτο που λες.. Αν εχεις διαβασει τεχνικα χαρακτηριστικα του snapdragon 800, υποστηριζει μεχρι 4k αναλυση σε external monitor.. Οποτε σε μια 5.7 full hd απλα θα πηγαινει ρελαντι... Καμια σχεση ο 800αρης με τον 600 σε επιδοσεις

 

Τα γνωριζω πολυ καλα αγαπητε αλλα,ως συνηθως,η πραξη άλλα μας δειχνει, οποτε ολα αυτα με αφηνουν ψιλοαδιαφορο.Εχω πολλες επιφυλαξεις για τον snapdragon...θα δειξει η πραξη σε λιγο καιρο ;)

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Τα γνωριζω πολυ καλα αγαπητε αλλα ως συνηθως η πραξη αλλα μας δειχνει και ολα αυτα με αφηνουν ψιλοαδιαφορο.Εχω πολλες επιφυλαξεις για τον snapdragon...θα δειξει η πραξη σε λιγο καιρο ;)

 

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο... Θα φανει σε λιγο καιρο.. Εγω παλι εχω επιφυλαξη για το touchwiz της sammy και ποσο βαρυ θα ειναι για αλλη μια φορα, γιατι απο hardware δεν νιωθει το εργαλειο με την καμια

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μονο σιγουρο... Θα φανει σε λιγο καιρο.. Εγω παλι εχω επιφυλαξη για το touchwiz της sammy και ποσο βαρυ θα ειναι για αλλη μια φορα, γιατι απο hardware δεν νιωθει το εργαλειο με την καμια

 

αυτο ξαναπεστο (ξαναγραψετο μαλλον)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4856518#post4856518 :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

http://www.phonesreview.co.uk/2013/08/22/samsung-galaxy-note-3-design-suggested-by-impersonator/

 

Μια πιθανή πρώτη εικόνα του 3, απο τον κινέζο που πουλάει το αντίγραφό του!

 

http://www.phonesreview.co.uk/wp-content/phoneimages/galaxy-note-3-impersonator.jpg

 

Όπως αναφέρει και στο άρθρο, ο κινέζος θα θέλει να μιμηθεί το 3 όσο καλύτερα γίνεται, οπότε αυτή η φωτογραφία ίσως είναι πάρα πολύ κοντά στο πραγματικό 3.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε πόσες ημέρες θα είναι στα ελληνικά καταστήματα από την ημέρα της παρουσίασης και σε πόσες π.χ. UK?

Επίσης, ξέρουμε κάτι παραπάνω για το watch?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

http://www.knowyourmobile.com/samsung/samsung-galaxy-note-3/21090/samsung-galaxy-note-3-coming-black-white-and-pink

 

According to SamMobile, the colours will have staggered launches, with the black and white versions launching in week 36 (September 2 to September 8), and the pink version hitting shelves in week 43 (October 21 to October 27).

 

Ευτυχώς που θα βγεί και σε μαύρο, όπως το S4!:happy:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η νέα γενιά επεξεργαστών όπως ο 800 και ο νέος octa θα είναι σε θέση να τα βάλουν πέρα με τις foul HD.

Και αν στα smartphones δεν είναι τόσο σημαντική η διαφορά, στα fablets οι απαιτήσεις του χρήστη είναι μεγαλύτερες όπως και η χρήση αφού το μέγεθος επιτρέπει να γίνονται πολλά περισσότερα πράγματα απ ότι σ ενα smartphone.

 

Εγω κατέληξα ότι το Note αν και είναι πραγματικά εργαλείο, δεν αναπληρώνει τις ευκολίες ενος tablet.

Αντίθετα ενα smartphone 5" ιντσών μπορεί να τα βγάλει πέρα όταν δεν μπορούμε να έχουμε το tablet μαζί μας.

Βεβαίως για κάποιες κατηγορίες χρηστών είναι αναντικαταστατο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι η νέα γενιά επεξεργαστών όπως ο 800 και ο νέος octa θα είναι σε θέση να τα βάλουν πέρα με τις foul HD.

Και αν στα smartphones δεν είναι τόσο σημαντική η διαφορά, στα fablets οι απαιτήσεις του χρήστη είναι μεγαλύτερες όπως και η χρήση αφού το μέγεθος επιτρέπει να γίνονται πολλά περισσότερα πράγματα απ ότι σ ενα smartphone.

 

Εγω κατέληξα ότι το Note αν και είναι πραγματικά εργαλείο, δεν αναπληρώνει τις ευκολίες ενος tablet.

Αντίθετα ενα smartphone 5" ιντσών μπορεί να τα βγάλει πέρα όταν δεν μπορούμε να έχουμε το tablet μαζί μας.

Βεβαίως για κάποιες κατηγορίες χρηστών είναι αναντικαταστατο.

Κώστα, το hardware σαφώς και θα καλύψει τις απαιτήσεις. Δεν τίθεται θέμα. Για μένα, όπως έχω ξαναπεί, το παιχνίδι θα κριθεί στην υλοποίηση. Τα lag σε συσκευές με αυτό το hardware είναι ανεπίτρεπτα κι όμως υπάρχουν. Από εκεί και μετά, η μπαταρία είναι ένα μεγάλο θέμα για τέτοιου είδους συσκευές. Το 3άρι πρέπει να μείνει στα επίπεδα του 2, αν δεν βελτιωθεί. Την οθόνη, θεωρώ πως σοφά δεν την πήγαν στις 5.9. Θα απαιτούσε κι άλλη αύξηση στο μέγεθος και θα έχαναν όσους είναι στα όρια με το μέγεθος.

 

Τώρα όσο για το άλλο κομμάτι, τα πάντα είναι θέμα οπτικής γωνίας. Κάποιοι αντικαθιστούν το Note με ένα smartphone και κάποιοι το tablet με το Note. Προσωπικά, με τα phablets στις 5,5 ίντσες και τα smartphones στις 5, θεωρώ ανούσιο οποιοδήποτε tablet κάτω από τις 10 ίντσες. Επειδή ένα 10άρι, όμως, σαφώς και δεν θα το κουβαλούσα μαζί μου - συνεπώς θα έχανα τις ευκολίες του - για την ώρα προτιμώ το all-in-one του Note. Αν είχα τη δυνατότητα, δηλαδή, θα το έπαιρνα το tablet αλλά δεν θα άλλαζα το Note.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι που έχω κάνει πολλές δοκιμές με tablets δε μου έκατσε ούτε καν το κορυφαίο σε smooth και δούλεμα ipad, ούτε και το τίμιο αλλά με μικρή ram nexus 7 που έχω ακόμα.

Με το note βρήκα τη χαρά μου μιας και ούτε θα με προδώσει από μπαταρία ποτέ και απλά είναι κορυφαίο σχεδόν σε όλα τα άλλα.

Για το 3 τα έχω πει.

RAM και ξερό ψωμί :)

CPU ότι κορυφαίο

GPU το ίδιο

Οθόνη που εδώ αποκτά κάποιο νόημα να είναι full hd

Κάμερα κορυφή τη μέρα και σίγουρα με δυνατό led για βράδυ

Σχέδιο που μου αρέσει αν μοιάζει στο S4

Όπως έχω ξαναπεί περιμένω και θα χαρώ να έχει παρόμοια αναλογία όπως τα S3/S4 σε διαστάσεις βάρος

Μακάρι να ξεκινάει απ τα 32gb internal

Οπότε μένει μόνο να μην έχει τίποτα παιδικής ασθένειες και να βγει απροβληματιστο όπως το noteli 2 μας και καλώς να μας έρθει γιατί δε κρατιέται! :)

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ την all-in-one λύση που υλοποιείται σχεδόν άψογα με το Note II, για τον απλούστατο λόγο ότι τις συσκευές αυτές θέλω να τις έχω διαθέσιμες για χρήση εκτός σπιτιού και γραφείου. Συνεπώς οτιδήποτε δεν μπορεί να μεταφερθεί με άνεση επάνω μου (tablet) απορρίπτεται. Τι να το κάνω το tablet μεγέθους iPad/iPad Mini όταν δεν μπορώ να το παίρνω μαζί μου; Αντίθετα, συσκευές όπως το Note II συνδυάζουν φορητότητα με άνεση χρήσης και αυτό είναι που μ' αρέσει και με έχει κλειδώσει στη σειρά Note.

 

Για το Note III, αν έχει τις αναλογίες οθόνης/σώματος του S4 και την ποιότητα υλοποίησης του Note II θα είναι μια ακόμα μεγάλη επιτυχία της Samsung. Εγώ θα επιλέξω να προσπεράσω το Note III και να αναβαθμιστώ στο Note IV στο τέλος του '14.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέμε και χαίρομαι Κώστα.

Το θέμα είναι ότι χλωμό σε κόβω να κρατηθείς χωρίς να το πάρεις!

Εγώ ελπίζω μόνο να αντέξω να μη το πάρω απ τους πρώτους για τους λόγους που έχω αναφέρει και παλαιότερα :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέμε και χαίρομαι Κώστα.

Το θέμα είναι ότι χλωμό σε κόβω να κρατηθείς χωρίς να το πάρεις!

Εγώ ελπίζω μόνο να αντέξω να μη το πάρω απ τους πρώτους για τους λόγους που έχω αναφέρει και παλαιότερα :)

Δυστυχώς φοβάμαι πως μάλλον θα βγεις αληθινός... Παραλίγο να πάρω το S4 αλλά κρατήθηκα όταν σκέφτηκα την έλλειψη S Pen, τη μικρότερη οθόνη και τη χειρότερη αυτονομία. Δεν θα την πάλευα χωρίς έστω και ένα από αυτά. Αλλά το Νοτέλι 3 αναμένεται να είναι καλύτερο σε όλα οπότε δύσκολα το προσπερνάς, παρόλα αυτά θα προσπαθήσω να κρατήσω το 2... Πάντως σε κάθε περίπτωση δεν είναι καλό να πάρουμε το 3 απ' τους πρώτους, όπως και σε κάθε συσκευή (βλέπε Sudden Death Syndrome, προσφορά Χριστουγέννων, μείωση τιμής).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Η ιδανική περίοδος είναι να αγοράζεις κινητό 3~4 μήνες μετά την πρώτη κυκλοφορία του.

 

Στο skroutz που έχει γράφημα τιμής-χρόνου, μπορείς να βγάλεις αρκετά συμπεράσματα για το πότε είναι η ιδανική περίοδος αγοράς.

Ούτε να το πάρεις από τους πρώτους, αλλά ούτε και να πάρεις "παλιά" συσκευή...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μετα το 6μηνο το χτυπας ανετα το 3αρι απο καποιο σκρουτζομαγαζο!
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Ας πω κι εγω τη γνωμη μου. Εχοντας δοκιμασει όλα τα σοβαρα tablets της αγορας (εσχάτως ένα Nexus 7 2013 Full HD) μπορω να πω αβίαστα πως αυτές οι συσκευες απλα δε μου κανουν.

Καλο , χρυσο και το note 8, απλα δεν είμαι της λογικης να εχω 3+ συσκευες στην καθημερινοτητα μου να συντηρω/συγχρονιζω/αναβαθμίζω κλπ κλπ (κινητο, ταμπλετα, υπολογιστη).

Κατά συνεπεια θα κινηθω με ένα smartphone τυπου HTC One (που εχω αυτή τη στιγμη στην κατοχή μου) ή το note 3 και ένα tablet pc για όλα τα υπολοιπα (στην παρουσα φαση το κορυφαιο surface pro, συντομα ένα duo 13).

Φετος κουραστηκα πολύ με τη Samsung, με τον αστειο (σχεδιαστικα, λειτουργικα κλπ) touchwiz (ο ορισμος της γελοιοτητας και κακογουστιας σε ολους τους τομεις) και σκέφτομαι να δωσω μια ευκαιρια σε υλοποιήσεις τυπου Xperia ZU, One Max. Το τελευταιο θα ηταν το ιδανικο, καθως θεωρω το sense 5 και την ποιοτητα των one, one max (τα ιδια ακριβως θα είναι σε διαφορετικες διαστασεις) κατά πολύ ανωτερη των αντιστοιχων Samsung (κουρασε κι η γελοια πλαστικουρα της σαμμυ στο χερι).

Το κακο με το one max είναι η διαφαινομενη ελλειψη του Wacom digitizer (τα 2 εναντι 3 gb ram με αφηνουν αδιαφορο, δε μου χρειαζονται σε ένα κινητο), οποτε η φετινη επιλογή θα είναι δυσκολη.

Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Bαγγέλη στροφή 180 μοιρών βλέπω :rolleyes:

Συσκευή χωρίς digitizer Wacom? Μεγάλη αλλαγή

 

Βλεπω τις ανάγκες μου και την πραγματικη χρησιμοτητα τους στην καθημερινοτητα μου.

Στο Surface pro κανω καθημερινη χρηση της γραφιδας (για σημειώσεις, annotation των pdf μου κλπ κλπ) για καμια ωρα, ενώ αντιστοιχα στο note 2 που ειχα εκανα χρηση 1 ωρα συνολικα την εβδομαδα. Αυτό από μονο του κατεδειξε (για τα δικα μου δεδομενα) ότι η γραφιδα στις 5-5.5 ιντσες δεν είναι υπερ-απαραιτητο αξεσουάρ, σε αντιθεση με ένα 10ιντσο εργαλειο δουλειας (που συντομα θα αντικατασταθεί από ένα 13αρι για περισσοτερο screen estate), που εδώ,ναι, είναι αναντικαταστατη.

Κάθε φορα, προσαρμοζω τις απαιτησεις μου στις πραγματικες ανάγκες μου...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καθένας μας έχει διαφορετικές ανάγκες.

Εγώ ποτέ δεν ψάχνω να βρω χρήση για την συσκευή που αγοράζω.

Πριν αποφασίσω το σκέπτομαι πολύ και ζυγιζω τα υπέρ και κατά.

Με το Note είδα οτι χρειάζομαι και δεύτερη συσκευή. Δεν είναι μόνο η μεταφορά στα καλοκαιρινά. Υπάρχουν στιγμές που είναι κάπως να βγάζεις το Note πχ στην παραλία κλπ.

Παρόλα αυτά επιμένω ότι είναι το κορυφαίο επαγγελματικό smartphone-fablet και αν είχα δυνατότητα θα το κρατούσα παράλληλα.

 

Στην δουλειά μου δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω όσο θα ήθελα το S-pen για σημειώσεις λόγο μικρού μεγέθους της οθόνης. Αντίθετα το Note 8 που σκέπτομαι εδώ και μήνες και το εχω ξετιναξει στις δοκιμές, λειτουργεί πραγματικά σαν να γράφεις σε μπλοκ σημειώσεων.

Αρα πολύ χρήσιμο στο γραφείο, στο εργοστάσιό και στο σπίτι όπου με 7 ώρες οθόνη έβγαζα τα μάτια μου κάθε βράδυ όσο χρησιμοποιούσα αποκλειστικά το Note2. Εκτός γραφείου αν χρειαστεί κατι βολεύομαι και με το S4.

Το Note 8 συγχρονίζει τα πάντα με το S4 μέσω S-cloud οπότε θα έχω πρόσβαση ανά πάσα στιγμή στις χειρογραφες σημειώσεις μου.

 

Η Samsung έχει κάνει πολλές γκέλες τελευταία αλλά όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα ολοκληρωμένες λύσεις γι αυτά που θέλω εγω.

 

Μ ενδιαφέρει πρώτα απ όλα το πόσο μ εξυπηρετει στην καθημερινοτητα μου.

Αν επέλεγα κάτι άλλο με βάση την εμφάνιση η τα υλικά κατασκευής θα πήγαινα μόνο σε iPhone.

Το σκέφτηκα και δοκίμασα με το i4s.

Όμως

1. Είδα ότι μου είναι απαραίτητο το JB.

2. Η κάμερα του i5 απέχει πολύ από του S4.

3. Σε δύσκολες μέρες δεν θα μ έβγαζε η μπαταρία. Όπως δεν μ έβγαζε και του 4s που δεν έχει LTE και είναι με μικτροτερη οθόνη.

4. Δεν θα είχα την ευκολία συγχρονισμού με Android tablet και ειδικά με το Note 8 που σκέπτομαι.

 

Οπότε αφήνω τα κοσμήματα για άλλους που είναι το κύριο μελημα τους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κωστα για τις παιδικες εφαρμογουλες ένος note 8 τι εχεις να αντιπροτείνεις?

Εννοω πως περα από το να παιρνεις απλες σημειωσουλες σε εφαρμογες τυπου snote και μια -πολύ καλη, αλλα κακογραμμενη και εγκαταλλειμενη στο note 8 από τη bridworks "awesome note", τι άλλη χρηση μπορει να εχει μια γραφιδα?

 

Η υποθεση annotation (δε μπορει να φορτωσεις αξιοπρεπως πολλα από τα χιλιαδες pdf που εχω στο nas server) η σοβαρο note taking (με snote απλα δεν κανεις σοβαρο pim) παει περιπατο με αυτές τις συσκευες και τελικα μενουν απλες χρησεις η απλα παιχνιδι με αυτές.

Κι εγω ετσι ειχα σκεφτει να χρησιμοποιώ τις συσκευες μου, αλλα τελικα κατεληγα να γραφω στα βιαστικα με ορνιθοσκαλίσματα στο note 2 και όταν ειχα χρονο στο γραφειο η στο σπιτι να ανοιγω το surface pro για να δουλεψω με πληρέστατες εφαρμογες (onenote 2013 και evernote premium, mindjet mindmap κλπ), οποτε ο Wacom digitizer των note με τις κακογραμμένες και προχειρες εφαρμογες (με πολύ περιορισμένες δυνατότητες αυτων) με εκανε να αναθεωρησω σημαντικα.

 

Ωραια εργαλεία τα phablets, πιθανότατα εκει θα στοχεύσω και παλι γιατι τους εχω αδυναμια και για το ανωτερο screen estate τους που σου δινει τη δυνατοτητα να δουλεψεις λιγο πιο ανετα (απλα με one max πιθανως φετος, γιατι η σαμμυ κουρασε, αν και είναι δεδομενο πως θα δοκιμασω οπωσδήποτε και το note 3), αλλα μην τρελαθούμε, σοβαρη δουλεια δε μπορεις να κανεις με ένα phablet (7 ωρες που ανεφερες επουδενι δε θα σπαταλουσα τη μερα σε ένα τετοιο μηχανημα) και φυσικα δεν εχω καμια διαθεση να μεταφερω δεδομενα και να συγχρονιζω κάθε μερα μεταξυ τριων εργαλείων (phablet, tablet, notebook και δε συμμαζευεται)...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται όλοι tablets με windows 8. Φαίνεται ξεκάθαρα απο τις πωλησεις.

Ενα που έχω δει σε συνεργάτη μου, ζεματαει σε σημείο να μην μπορείς να το κρατήσεις και χρειάζεται περισσότερο χρόνο απο το Note2 να ανοίξει τα excel που χρησιμοποιώ.

 

Δεν πρεπει να θεωρείς ιδανικές για όλους τους άλλους τις δικές σου επιλογές, οι οποίες μάλιστα αλλάζουν με τέτοια ταχύτητα που ακόμα κι αν είναι σωστές και θελήσει κάποιος να τις ακολουθήσει, όσπου να το κάνει θα εχεις αρχισει να υποστηριζεις κάτι άλλο οπότε και πάλι θα διαφωνείτε :-)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με λένε ριζο και όπως θέλω τα γυρίζω....Από την μια το νοτε8 ήταν το σούπερ γουάου-εργαλείο-Θεός και τώρα είναι ένα σαν όλα τα άλλα με παιδικές και ανούσιες εφαρμογές....

αχαχα :lol: κλαιωω

 

Ετσι ακριβως! :wink:

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Πιο μικρό είναι λίγο δύσκολο. Αν είναι ίδιο σχεδόν με του Note II θα είναι ιδανικό κατά την προσωπική μου άποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πιο μικρό είναι λίγο δύσκολο. Αν είναι ίδιο σχεδόν με του Note II θα είναι ιδανικό κατά την προσωπική μου άποψη.

Και κατά τη δική μου, επίσης! Γι' αυτό και θα κρατήσουν τις ίντσες στις 5.7 όπως φαίνεται. Και πολύ καλά θα κάνουν! :)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...