Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς προβλήματα με την sc card του, και συγκεκριμένα SD card unexpectedly removed ? Έχω μία Sandisk Ultra 32GB HCI και το τηλέφωνο G3S (όχι το TURBO) με έχει τρελάνει ούτε με restart δεν στρώνει καμιά φορά. Συνεχίζει να κάνει τα ίδια και με την νέα ROM απο Jiayu.es. Υπάρχει καμία λύση ?
http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς προβλήματα με την sc card του, και συγκεκριμένα SD card unexpectedly removed ? Έχω μία Sandisk Ultra 32GB HCI και το τηλέφωνο G3S (όχι το TURBO) με έχει τρελάνει ούτε με restart δεν στρώνει καμιά φορά. Συνεχίζει να κάνει τα ίδια και με την νέα ROM απο Jiayu.es. Υπάρχει καμία λύση ?

 

Mαλλον ειναι θεμα SD, αρχιζει και τα παιζει.

ΠΑΡΕ BACKUP, και δοκιμασε τηε και αλλου να δεις αν παιζει καλα.

 

Η τελευταια απο το Jiayu.es ειναι παρα πολυ καλη, την εχω βαλει με action launcher και παει πολυ πολυ σφαιρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθήσει πως βάζουμε launcher απο jiayu.es? Τον έχω κατεβαζει αλλά δεν ξέρω πως να τον βαλω...
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθήσει πως βάζουμε launcher απο jiayu.es? Τον έχω κατεβαζει αλλά δεν ξέρω πως να τον βαλω...

 

Εχεις το .apk ? με έναν file explorer πχ es file explorer πατάς πάνω ; Που τον βρήκες ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Που μπορω να βρω εναν οδηγο εγκαταστασης gravity box για το g3s turbo;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

 

Οι οδηγίες ειναι οι ίδιες για όλες τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο βήμα που ζητάει να κάνουμε backup την rom, όταν μπαίνω από το recovery να την κάνω δεν γίνετε..
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο πρωτο βήμα που ζητάει να κάνουμε backup την rom, όταν μπαίνω από το recovery να την κάνω δεν γίνετε..

 

Έχεις βάλει custom recovery στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει αλλα μου βγάζει error μόλις το κάνω ''error while making a backup image of /system'' Edited by PanosZw
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

Εχεις το .apk ? με έναν file explorer πχ es file explorer πατάς πάνω ; Που τον βρήκες ;

Απο την εφαρμογή jiayu es αν την κατεβάσεις τον έχει μεσα. Παλι δεν κατάφερα να τον βάλω.Πρεπει να μπαίνει μέσω της εφαρμογής αλλά δεν ξέρω πως

έχει αλλα μου βγάζει error μόλις το κάνω ''error while making a backup image of /system''

Εγω πηρα backup μεσω της recovery με το καπελάκι απο το recovery mode χεοκινητα. Μήπως δεν εχεις αρκετό χώρο στην SD card?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απο την εφαρμογή jiayu es αν την κατεβάσεις τον έχει μεσα. Παλι δεν κατάφερα να τον βάλω.Πρεπει να μπαίνει μέσω της εφαρμογής αλλά δεν ξέρω πως

 

Μήπως δεν εχεις αρκετό χώρο στην SD card?

 

Αυτό πρέπει να φταίει

 

στο xda το app για το gravitybox που μας δίνουν είναι σε rar πώς θα το εγκαταστήσω;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο xda το app για το gravitybox που μας δίνουν είναι σε rar πώς θα το εγκαταστήσω;

 

Άνοιξε το με το es file explorer. Θα το βρεις δωρεάν στο play store.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω την νέα ROM απο το jiayu.es αλλά μου ζητάει να κανώ register. Οταν πάω να κάνω register γράφει κάτι για payment. Υπάρχει τρόπος να κάνω download αποφεύγοντας το register?
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω την νέα ROM απο το jiayu.es αλλά μου ζητάει να κανώ register. Οταν πάω να κάνω register γράφει κάτι για payment. Υπάρχει τρόπος να κάνω download αποφεύγοντας το register?

 

 

Jiayu G3S

hττp://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/CWM/4.2.1/signed_CWMG3QC-20131203-000001.zip

Jiayu G3T

hττp://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/CWM/4.2.1/signed_CWMG3QCT-20131203-000001.zip

 

 

Δεν ομιζω να εχουν καμια διαφορα παντως :p

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κατεβάσω την νέα ROM απο το jiayu.es αλλά μου ζητάει να κανώ register. Οταν πάω να κάνω register γράφει κάτι για payment. Υπάρχει τρόπος να κάνω download αποφεύγοντας το register?

Που να την κατεβάσεις στο τηλέφωνο ή στο pc? Απο το κινητό δε θυμάμαι να μου ζήτησε register

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει ενα κινητο κ παω να δω που βρισκεται κ μου βγαζει το εξης μηνυμα:2013-12-03 00:00, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article).Μηπως ξερει κανεις τι παιζει;;;;
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε λαθος τοπικ στο εκεί ταχυδρομείο ειναι και περιμένει τη σειρά του Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει καμια φορά και ειδικα μέρες γιορτων. Ρωτα όμως καλυτερα απο εκεί που το πήρες Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν και σε λαθος τοπικ στο εκεί ταχυδρομείο ειναι και περιμένει τη σειρά του

τοσο καιρο κ δεν εχει γινει καμια ενημερωση ακομα;;;ουτε καν να ξεκινησει;ειδες ημερομηνια;;;;

 

Συμβαίνει καμια φορά και ειδικα μέρες γιορτων. Ρωτα όμως καλυτερα απο εκεί που το πήρες

ευχαριστω φιλε μου

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνω σε recovery mode απο κλειστό το τηλέφωνο? Παταω volume+power buton αλλά τίποτα, έχω κανει κάτι λάθος?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνω σε recovery mode απο κλειστό το τηλέφωνο? Παταω volume+power buton αλλά τίποτα, έχω κανει κάτι λάθος?

 

Και ταυτόχρονα βάζεις το καλώδιο data στον υπολογιστή

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...