Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:rolleyes:Αδερφια sos καταφερα να χασω το πισω καλυμμα απο το κιν g3s ενοειται που μολις πρι λιγες μερες πηρα second hand απο ενα παληκαρι καλη του ωρα και δεν εχω πλεον καρτα για παραγκελια (black list το λενε τωρα ) μηπως εχει καποιος που να του περισευει και με γρατσουνιες οτι ναναι σε λογικη τιμη μονο οχι τσαμπα ευχαριστω πολυ

 

το κινητακι παντως ειναι super διονυσης τηλ 6932584140 voda

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ξαφνικα σημερα , ενω εδειχνε οτι φορτιζε εχανε ποσοστο μπαταριας , μεχρι π εκλεισε, σβηστο μετα π το δοκίμασα μετα απο 2 ωρες πηγε 8% παω να το ανοιξω αλλα δεν ανοιξε και εκανε ρεσετ και ξεκίνησε να φορτίζει απο το 1% πάλι.

Σε εξωτερικο φορτιστη η μπαταρια φορτίζει κανονικά .Εχει τυχει σε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και να την αφήσεις έξω για 2-3 ώρες (πριν την ξαναβάλεις, εννοώ),

μήπως και...

Link to comment
Share on other sites

Nέες ρομ στο needrom για να δουμε .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και να την αφήσεις έξω για 2-3 ώρες (πριν την ξαναβάλεις, εννοώ),

μήπως και...

 

δεν ειναι θεμα μπαταριας , εχω 3!

το θεμα ειναι θα το προβλημα στο πλακετακι που εχει το usb που βρισκεται κ αλλάζετε ευκολα η κάπου αλλου?

To usb δουλευει κανονικά , ανάβει και το λαμπάκι , το θέμα ειναι οτι δεν φορτίζει

Link to comment
Share on other sites

Αν ανάβει και το λαμπάκι, τότε κατά πάσα πιθανότητα ρεύμα παίρνει, άρα δεν είναι ούτε η υποδοχή του USB.

 

Ο λόγος που έγραψα για την μπαταρία δεν είναι γιατί θεώρησα ότι έχει κάποιο πρόβλημα αυτή, αλλά γιατί έχω δικό μου προηγούμενο (την περασμένη Άνοιξη) όπου το τηλέφωνο άρχισε να κάνει διάφορα... αψυχολόγητα, να σβήνει συνέχεια, με το που το άναβα, κάθε 2-3 λεπτά μόνο του, μία να φαίνεται ότι παίρνει ρεύμα και φορτίζει και την άλλη όχι κλπ.

Είχα θεωρήσει τότε ότι στην καλύτερη περίπτωση θέλει factory reset και ίσως στρώσει, ενώ στη χειρότερη πρέπει να φύγει για το... μακρινό του απωανατολίτικο σερβις για κάποιο hardware πρόβλημα.

 

Τελικά δε χρειάστηκε τίποτα απ' αυτά.

Είχα βέβαια δοκιμάσει να το σβήσω και ξανανάψω, αλλά και να βγάλω την μπαταρία, αλλά δεν είχε ωφελήσει.

Δεν ξέρω πώς μου ήρθε και -σαν τελευταίο μέτρο- έβγαλα την μπαταρία και την άφησα έξω για κάμποσες ώρες (αυτό δηλαδή που πρότεινα να δοκιμάσεις).

Αυτό ήταν. Το τηλέφωνο ως δια μαγείας συνήλθε και έκτοτε δεν έχει ξανακάνει το παραμικρό!

Τώρα για το τι ακριβώς συνέβη, μόνο θεωρίες μπορώ να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τις 2 τελευταίες rom που έχουν ανεβάσει στο needrom. Την AOSP και την CANVAS. Είναι λογικό την sd να τη βλέπει σαν phone storage ή κάτι δεν πάει καλά; Μπορώ με κάποιο τρόπο να το κάνω να την ξαναδεί σαν sd;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

εχω ακομα θεμα με τις ξαφνικες επανεκινησης. το ανεφερα και σε παλιοτερο μηνημα. Δεν εχει αλλαξει τιποτα. Κατεβασα λοιπον μια αλλη rom απο το needrom. Παρολου που ειναι root το κινητο δεν μπορω να περασω την rom. Εχω ολα τα "εργαλεια" mobileuncle κτλ. Οταν κανω recovery update βλεπει την rom αλλα η εκκινηση γινεται κανονικα. Σαν να μην εχω προσβαση στα root στο κιν. Εννοηται πως ειναι rootet η συσκευη. Καμμια ιδεα καποιος?Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

εχω ακομα θεμα με τις ξαφνικες επανεκινησης. το ανεφερα και σε παλιοτερο μηνημα. Δεν εχει αλλαξει τιποτα. Κατεβασα λοιπον μια αλλη rom απο το needrom. Παρολου που ειναι root το κινητο δεν μπορω να περασω την rom. Εχω ολα τα "εργαλεια" mobileuncle κτλ. Οταν κανω recovery update βλεπει την rom αλλα η εκκινηση γινεται κανονικα. Σαν να μην εχω προσβαση στα root στο κιν. Εννοηται πως ειναι rootet η συσκευη. Καμμια ιδεα καποιος?Ευχαριστω πολυ.

 

Την Rom θα την περάσεις από το ρεκοβερι . Πια ρομ κατέβασες;;

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την Canvas. Προσπαθησα και με το laptop με καλωδιο και με mobileuncle

 

Δεν περνάει έτσι η ρομ . Μέσα από recovery Πρέπει να την περάσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όπως το λέει ο chios καντο.

Μήπως εννοείς ότι προσπαθείς να περάσεις custom recovery?

Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με την μανισια εδω κ 1.5 χρονο το κινητο φυσαει σαν την πρωτη ημερα με 50 εφαρμογες κατεβασμενες
Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την καθυστέριση.

Το κιν. μου δεν μπαινει καν σε recovery, αν θμάμαι καλά πατάμε απο κλειστό κιν. με συνδεδεμένο usb Vol + και το power. Το κάνω αλλα γίνεται κανονική εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Σορυ για την καθυστέριση.

Το κιν. μου δεν μπαινει καν σε recovery, αν θμάμαι καλά πατάμε απο κλειστό κιν. με συνδεδεμένο usb Vol + και το power. Το κάνω αλλα γίνεται κανονική εκκίνηση.

 

Κατεβασε την εφαρμογη reboot manager απο το store και παντα την επιλογη reboot recovery ( https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jc.rebootmanager ).

 

Ειδαλλως μεσω adb:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1853159

Link to comment
Share on other sites

οκ εκανα reboot σε recovery αλλα δεν αλλαζει τιποτα!! Απλα μου αλλαξε φοντο.

Μαλλον δεν μπορω να κανω boot σε cwm recovery, δεν ξερω πραγματικα τι φταιει.

Edited by peterart
Link to comment
Share on other sites

μετά από πολλές ρίψεις η οθόνη οποτε δέχεται πίεση στο πάνω αριστερά μέρος είτε εντός οθόνης είτε εντός digitizer η οθόνη μαυρίζει . επανέρχεται με πάτημα του power button 2 φορες ( οσο δεν ασκώ πιέση στο πανω μέρος ) και όσο είναι μαύρη δέχεται εντολές . που μπορεί να οφείλεται το πρόβλημα ? σε ζημιά εσωτερικά ? στο digitizer ? στην oθόνη ?
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου το κάνει αυτό εδώ και κάνα μήνα... Δεν έχω ιδέα τι φταίει, πάντως το δικό μου χτύπους δεν έχει φάει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το πρωί και ενώ το είχα στην φόρτιση, πάω να το πάρω και δεν άνοιγε :-( το λαμπάκι ήταν πράσινο σταθερό, άρα είχε φορτίσει πλήρως. Έβγαλα μπαταρία - έβαλα, νεκρό :-( καμμία ιδέα να το ζωντανέψω να πάρω τουλάχιστον ένα back up :-(
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε ολα μαζι χαλασανε? κοιτασ αν η υποδοχη του usb εχει σπασει ή σταρβωσει κανεαν σιδερακι προς τα μεσα , δοκιμασε αλλη μπαταρια αν εχεις.

δεν νομιζω πως μπορεις να κανεις κατι βγαλέ μπαταρια και ενω ειναι συνδεμενο με usb στον υπολογιστη προσπαθησε να μπεις στο recovery (πατωντας Power και volume-)

αν εχει φαει τουμπες το κινητο κλαφτο , μπορει να εχει χαλασει κατι μεσα στην πλακετα, κανα σιδερακι και με το κουνημα ή με την πιεση να φευγει απο τη θεση του κανενα χιλιοστο και να μην λειτουργει σωστα

 

 

edit βγαλανε και κατι κιτκατ 4.4.2 που τρεχουν μια χαρα το μονο προβλημα δεν υποστιριζουν epo assistance , θα αργει λιγο να lockarei το gps ,

Edited by Darkorigin
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ενα χρονο με το κινητο, και απολυτα ικανοποιημενος σε ολα ( μπαταρια,επιδοσεις,μεγεθος,

βλαβες,τιμη) το κινητο αρχισε να καθυστερει κατα ελαχιστο στο ανοιγμα των εφαρμογων. Αποφασισα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και το κινητο παει σφαιρα. Λες και το πηρα καινουριο.

Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αναβάθμιση στην rom και έχασα το imei απο την συσκευη μου, πλεον δεν αναγνωρίζει καμια sim ξερετε τι μπορω να κανω;
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

εκανα μια αναβάθμιση στην rom και έχασα το imei απο την συσκευη μου, πλεον δεν αναγνωρίζει καμια sim ξερετε τι μπορω να κανω;

 

Δοκίμασε να φλασαρεις ρομ με sp flash από υπολογιστή. Αν έχεις την εφαρμογή jiayu.es κατέβασε την από εκεί . Διάβασε και τον οδηγό επιβίωσης midiatek Έχει οδηγίες Πώς να το κάνεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...