Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην τελική βαζεις την official rom που jiayu.es μεσω flash tool.

Την ειχα πατησει και εγω με μια ρομ που δεν μου εβλεπε την καρτα sd με αποτελεσμα να μην μπορώ να μπω ουτε σε recovery mode.

Εβαλα την οfficial απο jiayu.es με flastool και απο εκει γυρισα στην παλια απο το backup που ειχα πάρει.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια τα δοκίμασα ολα το τηλ.μου βγάζει μονο τον λογότυπο της εταιρίας το οποίο αναβοζβήνει και τπτ αλλο
Link to comment
Share on other sites

Με flashtool σίγουρα θα επανέλθει .

 

Έχω 2 μέρες τώρα την hike os απο need ROM πολύ όμορφη Ρομ και με ελληνικά .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το sp flashtool v.5.13.... αλλα δεν ξέρω πως να το δουλέψω. δεν εχω καμμία εμπειρία με τα android. κάποια βοήθεια παρακαλώ....
Link to comment
Share on other sites

Εχει βιντεο στο ytoube η jiayu.es και σου δειχνει. Δες το και αν εχεις καμια απορια και γνωριζουμε ευχαρίστως να βοηθήσουμε
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ο μαγνήτης δεν κάνει τίποτα απολύτως στην οθόνη :p Και είναι πάντα μακρυά απ το ηχείο, αλλά και κοντά να ταν, δεν προκαλεί βλάβη, απλά θα επηρέαζε την κίνηση του πηνίου

 

Αυτές που ανοίγουν από πάνω δεν έχουν το μαγνήτη πάνω στο ηχείο; Thanks για τις απαντήσεις visualuser & geord211, θα τη δοκιμάσω και εγώ να δω αν με βολεύει :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν δοκίμασα το flashtool όπως το λενε οι οδηγίες. παω να συνδέσω το κιν. μου και τπτ. δεν βλέπει το λαπτοπ το κιν. το κινητό εμφανίσει συνέχεια το λογότυπο της jiayu και σβήνει μετα. το κάνει συνέχεια.?????? Τι γίνεται?????
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και τους drivers και εβαλα με flashtools την JY-G3-20130523-102107.zip . τωρα ανοίγει τι κινητό αλλα κάνει οτι θέλει. περα που είναι ολα στα κινέζικα.??????
Link to comment
Share on other sites

Ωραια πας ρυθμισεις και βρισκεις τη γλωσσα που ειναι ενα συμβολο σαν 'Α' κεφαλαίο. Πατας αυτο και πανω- πανω ειναι η επιλογη γλωσσας. Βαζεις αγγλικα. Κατεβαζεις την εφαρμογή jiayu.es και απο εκει βαζεις recovery και ότι άλλο θες. Αρχικα βαλε recovery και μετα αν θελεις αλλαζεις ρομ. Το "κανει οτι θελει" πιθανων να οφειλεται στο οτι δεν εχουν γινει τα wipe cache και wipe dalvik cache, επιλογες που θα βρεις μεσα στο ρεκοβερι
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

wipe έκανα καμμια 10 φορές το διαβασα και στο φορουμ αλλα οταν ξεκλειδώνω την οθόνη δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Παγώνει η οθόνη η σβήνει το κινητό
Link to comment
Share on other sites

Κανε ξανα τη διαδικασία και δοκιμασε να πρασεις και την αλλη οfficial που έχει η jiayu.es αν θυμαμαι καλά. Κατι αλλο δεν μπορώ να σκεφτώ.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

έκανα τα πάντα με αποτέλεσμα που το κινητό δεν κάνει τίποτα πλέον. Πάω να συνδέσω μέσο flashtool με drivers και τα πάντα δεν βλέπει καν τη συσκευή. Τι να κάνω τώρα??? Μήπως κάποις απο θεσσαλονίκη μπορεί να με βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

έκανα τα πάντα με αποτέλεσμα που το κινητό δεν κάνει τίποτα πλέον. Πάω να συνδέσω μέσο flashtool με drivers και τα πάντα δεν βλέπει καν τη συσκευή. Τι να κάνω τώρα??? Μήπως κάποις απο θεσσαλονίκη μπορεί να με βοηθήσει??

 

Μετά απ΄όλα αυτά και δεν γίνεται τίποτα. !!!!!

Εγώ στη θέση σου θα συνενωνόμουν με τον φίλο τον gerstavros2 (Υπηρεσίες> Επισκευές - Αναβαθμίσεις) και θα έλεγε αν μπορεί να το φτιάξει. http://experts-mobiles.gr/cart/content/12-episkeves-anavatmiseis

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Vibe-x ROM για το jiayu g3s http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=2280#entry29828741

Πολυ καλή χωρίς ελληνικά ομως. Το gravity box δουλεύει κανονικά. Στα μυνήματα ειχε 160 χαρακτηρες χωρις να κανω κατι.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

τελικά ειχα brickari το τηλ. βρήκα άκρη και το έκανα μόνος μου ολα απο την αρχη. Ευτυχώς δουλέυει παλι. Το μόνο που έμεινε είναι οτι κάνει μερικές φορές απο μόνο του επανεκκίνηση. Έχει κανείς καμία ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Για την ιστορία, σχετικά με το πρόβλημα sleep of death που είχε προκύψει, ν' αναφέρω πως... λύθηκε μόνο του!

Δεν έκανα απολύτως τίποτα και δεν έχει εμφανιστεί ξανά εδώ και 2 εβδομάδες, ενώ πριν παρουσιαζόταν σε καθημερινή βάση.

Link to comment
Share on other sites

Καλό νέο αυτό!

Μας μένει βέβαια η απορία τι παίχτηκε...

Θυμάσαι μήπως να έβαλες / έβγαλες καμιά εφαρμογή όταν σου το έκανε, ή όταν σταμάτησε...;

Link to comment
Share on other sites

Οχι, τιποτα απολυτως. Μονο το Opera classic απεγκατεστησα, μα το ειχα εγκατεστημενο πολλους μηνες, και δεν ειχε παρει update τον τελευταιο καιρο απ οσο θυμαμαι.

 

Μονο μια φορα κατα την επαναφορα απ το sleep, αργησε λιγο να αναψει η οθονη και εβγαλε μηνυμα "Η διεργασια system εχει σταματησει να αποκρινεται, θελετε να την τερματισετε?" ή καπως ετσι. Επελεξα ναι για να δω τι θα γινει, και δεν εγινε τιποτα, το κινητο συνεχισε να λειτουργει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καταφέρει και έχω κάνει το απιστευτο. Ειχα εξ αρχής προβλημα με το βύσμα για τα handsfree. Αποφάσισα να κάνω κάποιες δοκιμές πάνω σε αυτό. Δεν ήταν πρώτη φορά. Μετά απο 4-5 φορες που το άνοιξα και το έκλεισα κατάφερα και έκοψα τις ταινίες απο τα κουμπιά για το power και το volume. :):):)

To κινητό τωρα πια το λειτουργώ αποκλειστικά με την αφή. Για να το "ανάψω" έκανα τρύπα στο εσωτερικό πλαστικό στο πίσω μέρος και με ένα κατσαβίδι το βραχυκύκλωσα και ξεκίνησε. Την οθόνη την ανοιγοκλείνω με ένα πρόγραμμα Tap Tap app πανω στον αισθητήρα απόστασης. Έχω βάλει και ένα πρόγραμμα για τον έλεγχο της έντασης. Αυτό που δεν έχω λύσει ως τώρα είναι η ένταση στο Fm radio.Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποια εφαρμογή είτε που να ελέγχει την ένταση του ραδιοφώνου είτε κάποια εφαρμογή ραδιοφώνου που να δίνει και πρόσβαση στην ένταση αναπαραγωγής ;

Το χειρότερο είναι ότι δε διόρθωσα το πρόβλημα με το handsfree. Απλά λίγο βελτιώθηκε η κατάσταση.

Το πρόβλημα μου είναι πως έχουν χάσει την αρχική καμπύλη τους οι χάλκινες επαφές μέσα στον κονέκτορα και δεν πατάνε οπότε "χάνω" το ένα ηχείο. Πριν το βάλω χέρι έχανα και τα 2 ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια είναι πως παρήγγειλα ήδη ένα cubot x6. Παρ όλα αυτα το g3s είναι πολύ ωραίο κινητο και δε θέλω να παει στα σκουπίδια. Ανταλλακτικές ταινίες βρήκα αν και δεν ξέρω αν θα καταφέρω να τις αντικαταστήσω αλλα την προσπάθεια μου θα την κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...