Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει G3T στις 4.3"; Είχα την εντύπωση πως αυτό το model designation (μαζί με το G3ST) καταχρηστικά χρησιμοποιείται από ορισμένα κινεζοκαταστήματα για να δηλώσει τις νεότερες παρτίδες του G3S με επεξεργαστή ΜΤΚ6589Τ αντί του αρχικού MTK6589, με την οθόνη να παραμένει όμως στις 4.5"... :worry:

 

SORRY λαθος....... ηθελα να γραψω G2F και οχι G3 (διορθωσα και το προηγούμενο ποστ μου)

 

οχι G3χ ΔΕΝ υπαρχει σε 4,3 ιντσες...... μονο το ΝΕΟ G2F εχει βγει σε 4,3 ιντσες γιατι στο ιδιο σασι, λεπτυναν τα πλαϊνά και ετσι μεγάλωσε η οθονη κατα 0,3 ιντσες, χωρις να μεγαλωσει ολο το κινητο .....

 

αλλα μονο το νεο μοντελο του G2F ειναι ετσι

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπας κι αναφέρεσαι τελικά στο G2F...;

 

και παλι sorry :p

 

ναι στο G3F αναφέρομαι (..... ο Δαίμων του τυπογραφείου) :wacko:

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Παδια καλό το κινητό μας με τα λίγα λεγτά που μας κόστησε .

Αλλά μήπως πρέπει να κοιτάξουμε σαν δεύτερη καλύτερη λύση και το SAMSUNG GALAXY ''NOTE 3'' σε Clone. !!!

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCountry=gr&shipCompanies=&SearchText=Galaxy+N9000+Note+3&exception=&minPrice=10&maxPrice=1610&minQuantity=&maxQuantity=&isFreeShip=n&isFavorite=n&isRtl=n&isOnSale=n&isAtmOnline=n&CatId=0&g=y&initiative_id=AS_20140114061359&needQuery=y&minPrice=10&maxPrice=161[/url]

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παδια καλό το κινητό μας με τα λίγα λεγτά που μας κόστησε .

Αλλά μήπως πρέπει να κοιτάξουμε σαν δεύτερη καλύτερη λύση και το SAMSUNG GALAXY ''NOTE 3'' σε Clone. !!!

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?shipCountry=gr&shipCompanies=&SearchText=Galaxy+N9000+Note+3&exception=&minPrice=10&maxPrice=1610&minQuantity=&maxQuantity=&isFreeShip=n&isFavorite=n&isRtl=n&isOnSale=n&isAtmOnline=n&CatId=0&g=y&initiative_id=AS_20140114061359&needQuery=y&minPrice=10&maxPrice=161[/url]

Γράφεις σε λάθος θεμα μιας και βγαίνεις off topic, απευθύνσου εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεκτή η παρατήρηση και κατανοητή, αλλά να μην υπάρχει εξειδικευμένο ξεχωριστό θέμα προς το παρόν, για τα κινέζικα NOTE 3.
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεκτή η παρατήρηση και κατανοητή, αλλά να μην υπάρχει εξειδικευμένο ξεχωριστό θέμα προς το παρόν, για τα κινέζικα NOTE 3.

 

Πλέον υπαρχει θεμα όπου μπορείς να απευθυνθείς...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382956

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πλέον υπαρχει θεμα όπου μπορείς να απευθυνθείς...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382956

 

Φίλε athanaso77

Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση που μας κάνεις ώστε να το ξέρουν όλοι το θέμα, για κάποιους που τους ενδιαφέρει το ''Note 3''

 

Υ.Γ. Εγώ το άνοιξα το θέμα, και πάλι ευχαριστώ. (Μια ερώτηση , δεν μπορώ να ανεβάσω στο θέμα μια Φωτογραφία με Copy-Paste. Ποιος είναι ο τρόπος.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση για το G3S (1,2Ghz) που μπορει να εχει ηδη τεθει και απαντηθει, αν ναι, συγχωρειστε με.

Ενα τετοιο κινητο αποκτηθηκε τον περασμενο Μαιο και μεχρι τωρα δουλευε απροβληματιστα με μαμμα ΡΟΜ, ρουτ και Multilanguage (minideal).

Τωρα τελευταια αρχισε να κανει καποια νουμερα, δηλ, εκει που εισαι σε καποια εφαρμογη η σελιδα η οτιδηποτε, στα ξαφνικα κανει ενα πηδο, η και 2-3 (οχι παραπανω) και πηγαινει αλλου, ειτε στο desktop, η αλλου, οπου γουσταρει αυτο, χωρις να τατσαρουμε κατι. Αυτο δεν το κανει μονιμα, αλλα το κανει 2-3 φορες τη μερα.

Εχετε καμμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

Ειναι θεμα software οποτε περναμε νεα ΡΟΜ η θεμα hardware οποτε κανουμε ΤΙ?

Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση για το G3S (1,2Ghz) που μπορει να εχει ηδη τεθει και απαντηθει, αν ναι, συγχωρειστε με.

Ενα τετοιο κινητο αποκτηθηκε τον περασμενο Μαιο και μεχρι τωρα δουλευε απροβληματιστα με μαμμα ΡΟΜ, ρουτ και Multilanguage (minideal).

Τωρα τελευταια αρχισε να κανει καποια νουμερα, δηλ, εκει που εισαι σε καποια εφαρμογη η σελιδα η οτιδηποτε, στα ξαφνικα κανει ενα πηδο, η και 2-3 (οχι παραπανω) και πηγαινει αλλου, ειτε στο desktop, η αλλου, οπου γουσταρει αυτο, χωρις να τατσαρουμε κατι. Αυτο δεν το κανει μονιμα, αλλα το κανει 2-3 φορες τη μερα.

Εχετε καμμια ιδεα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο?

Ειναι θεμα software οποτε περναμε νεα ΡΟΜ η θεμα hardware οποτε κανουμε ΤΙ?

Ευχαριστω

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον είναι το γνωστό θέμα με το digitizer που από μόνο του κάνει touch στην οθόνη. Μπορείς να δοκιμάσεις και άλλη ρομ να δεις τι παιζει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον είναι το γνωστό θέμα με το digitizer που από μόνο του κάνει touch στην οθόνη.

Εσυ αν δεν κανω λαθος αλλαξες digitizer?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ αν δεν κανω λαθος αλλαξες digitizer?

 

Ναι εγώ το αλλαξα μόνος μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρισω σελιδες να δω απο που το πηρες αλλα πες μου εδω και τωρα ποσο σου κοστισε. Ειχε και εξοδα αποστολης?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Θα γυρισω σελιδες να δω απο που το πηρες αλλα πες μου εδω και τωρα ποσο σου κοστισε. Ειχε και εξοδα αποστολης?

 

Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 25€ πήγε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν ειναι για τοσο, δεν συμφερει να το στειλω, να περιμενω και κανενα διμηνο και..αν το διορθωσουν..

Εχω αλλαξει digitiger με επιτυχια σε ενα ACER και εχω καποια εμπειρια..

Σ ευχαριστω για τις πληροφοριες

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ε, αν ειναι για τοσο, δεν συμφερει να το στειλω, να περιμενω και κανενα διμηνο και..αν το διορθωσουν..

Εχω αλλαξει digitiger με επιτυχια σε ενα ACER και εχω καποια εμπειρια..

Σ ευχαριστω για τις πληροφοριες

 

http://www.aliexpress.com/item/G3-Original-Touch-Screen-G3-G3S-G3T-Digitizer-Replacement-for-JIAYU-G3-Touch-Pane-free-shipping/1320993854.html

Αυτό πήρα εγώ και δουλεύει μια χαρά. απλός δεν μου έβαλε μαζί την ταινία διπλής όψης και το κόλλησα με δικιά μου. Αν το πάρεις από αυτόν ρώτησε τον αν έχει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

οσοι ξερετε την miui καντe ενα κοπο να ψηφισετε ελλαδα εδω

 

http://en.miui.com/thread-13283-1-1.html

 

οσοι δεν ξερετε τι ειναι ευκαιρια να μαθετε και να κανετε και ενα vote :)

αν δουνε οτι ειμαστ επολλοι ισως εχουμε και καλυτερες roms ( στα ελληνικα) νa ειναι aπο την αρχη φτιαγμενες και να μην χρειαζονται mods

Link to comment
Share on other sites

οσοι ξερετε την miui καντe ενα κοπο να ψηφισετε ελλαδα εδω

 

http://en.miui.com/thread-13283-1-1.html

 

οσοι δεν ξερετε τι ειναι ευκαιρια να μαθετε και να κανετε και ενα vote :)

αν δουνε οτι ειμαστ επολλοι ισως εχουμε και καλυτερες roms ( στα ελληνικα) νa ειναι aπο την αρχη φτιαγμενες και να μην χρειαζονται mods

 

Την έριξα την ψήφο μου

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Την έριξα την ψήφο μου

πρεπει να κανω register στο σιτε η να χρησιμοποιησω το ονομα και το κωδικο που εβαλα οταν συνδεθηκα με το κινητο στο miui?

 

εδιτ. το εκανα!!! με τη δικη μου πηγαμε στις 50 ψηφους!!!!

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε μπας και βγαλουν και καμια ported miui 4.4 για το κινητο μας γιατι αμα περιμενουμε απο την jiayu σωθηκαμε..

απο miui ολο και κατι θα κανουν,

για αλλα κινητα βεβαια αλλα ολο και καποιος θα βρεθει να το κανει ported

 

εχει καποιος να προτεινει κανα κινεζικο που να αντεχει σε νερο και πεσιματα? οσο γινετε δηλαδη το κινητο να μην παθαινει διαολο μεχρι 150ε και οθονη 3.5-4.5 με 1gb ram? to cpu δεν εχει σημασια.

Link to comment
Share on other sites

εχει καποιος να προτεινει κανα κινεζικο που να αντεχει σε νερο και πεσιματα? οσο γινετε δηλαδη το κινητο να μην παθαινει διαολο μεχρι 150ε και οθονη 3.5-4.5 με 1gb ram? to cpu δεν εχει σημασια.

 

Αν και δεν είναι το κατάλληλο θέμα θα σου πρότεινα που το έχει φίλος το lenovo s750 απίστευτο κινητό

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

SOS...χτες στα καλα καθουμενα κλεινω το wifi και μετα απο λιγο παω να το ανοιξω και δεν ανοιγει καθολου...θα τα πω και μπακαλιστικα, το σερνω δεξια για να το ενεργοποιησω και μου το πεταει κατευθειαν αριστερα.....Τι στον π... φταιει???Να θελει φλασαρισμα αλλη ρομ??? :@ Edited by SpirosKara
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμασεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων πρωτα και αν δε φτιάξει ξαναπερασμα τη Ρομ.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σας Jiayu G3s παιζει Flash video από το youTupe. !!!!

Εμένα δεν μου παίζει. Τι φταίει !!!!!

Ας μου απαντήσει κάποιος.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό σας Jiayu G3s παιζει Flash video από το youTupe. !!!!

Εμένα δεν μου παίζει. Τι φταίει !!!!!

Ας μου απαντήσει κάποιος.

Εγκατέστησε τον flash player http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/installers/archive/android/11.1.115.81/install_flash_player_ics.apk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...