Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να και MIUI rom !!!

http://www.gizchina.com/2013/10/07/download-miui-v5-jiayu-g3/

 

το password ειναι jpwy και το updated link ειναι πιο χαμηλά στην σελίδα

 

προσοχή....... ειναι για τα 2-πύρινα μόνο

άρα είσαι σε λάθος θέμα. γράψτο στο θέμα του G3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

άρα είσαι σε λάθος θέμα. γράψτο στο θέμα του G3

 

σωστά !!.... sorry

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

H γνήσια δερμάτινη θήκη που είχα αναφέρει παλιότερα, ήρθε και όντως είναι πολύ καλή ποιοτικά και καλαίσθητη.

Απλά το αναφέρω για όποιον ψάχνει κάτι πιο ποιοτικό και θέλει συνολική κάλυψη του κινητού. Ο πωλητής μου έστειλε και δωράκια έκπληξη (τριών ειδών dust covers, 1 touch pen-dust cover, 2 αυτοκόλλητα χρυσά 24Κ για την ηλεκτρομαγνητική ακτινοβολία! :wacko:)

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-genuine-leather-case-for-jiayu-g3-g3S-g3T-flip-phone-case-for-jiayu-g3/1308058035.html

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν οι MIUI και η LEWAOS και σημερα δοκιμασα αυτες που βρηκα. Για οποιον ενδιαφερεται απλα καποιες εντυπωσεις για αυτες που δοκιμασα.

MIUI http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

Αυτη ειναι η πιο εντυπωσιακη αλλα ειναι πολυ βαρια, αφηνει καπου 250 μνημη και μετα αργει λιγο το κινητο,αν ηξερα ποιες εφαρμοφες μπορουν να αφειρεθουν με ασφαλεια θα την κρατουσα μαλλον και δεν βρηκα καποιο προβλημα στην λειτουργια της.

LEWAOS 5 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1460#entry25490342

Επισης αρκετα βαρια και πολλη ομορφη, αφηνει καπου 250 μνημη, εχει σε καποιες εφαρμογες καποια ρωσικα χωρις να ενοχλουν, αν και ειχε το SuperSU εγκατεστημενο δεν ηταν ροοτ, χρησιμοποιησα το Framaroot και δουλεψε το ροοτ,αρκετα καλη.

LEWAOS http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1180#entry25158873

Η πιο ελαφρια απο ολες και αρκετα ομορφη, αφηνει καπου 370 μνημη,δεν εχει ενδειξη μπαταριας στην status bar,χωρις προβληματα μεταφρασης εως τωρα. αν και ειχε το SuperSU εγκατεστημενο δεν ηταν ροοτ, χρησιμοποιησα το Framaroot και δουλεψε το ροοτ, μου αρεσει μεχρι τωρα, μαλλον θα μεινει.

 

Πρεπει να αναφερω πως καμια δεν εχει ελληνικα, ολες οι δοκιμες εγιναν στα αγγλικα.

Αν καποιος εχει βρει καποια αλλη καλη MIUI ή LEWAOS ας γραψει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν οι MIUI και η LEWAOS και σημερα δοκιμασα αυτες που βρηκα. Για οποιον ενδιαφερεται απλα καποιες εντυπωσεις για αυτες που δοκιμασα.

MIUI http://en.miui.com/thread-7941-1-1.html

 

Την έχω αναφέρει και εγώ μερικές σελίδες πιο πίσω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4928144#post4928144

 

υπάρχει κάποιο εργαλείο που περνάς διάφορες γλώσσες σε μια ρομ εδώ http://en.miui.com/thread-6222-1-1.html δυστυχώς όμως τα Ελληνικά repo είναι πριβε

Edited by chios

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Tις εχω δοκιμασει ολες αυτες.

 

Η καλυτερη custom ειναι η amethyst rom που υπαρχει στο needrom.com, αν και στο τελος κατεληξα οτι σαν την μαμα ρομ δεν ειναι καμια.

 

Και η MIUI ειναι καλη αλλα οντως βαρια, και δεν τα παει πολυ καλα με τους φακελους.

 

 

Οποτε βαζουμε την JY-G3-20130813-093005 μαζι με xposed + gravitybox + ειμαστε αρχηγοπουλα.

Link to comment
Share on other sites

amethyst rom έχει ελληνικά??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν νομιζω-δεν ξερω - δεν με ενδιαφερει.

 

Σύμφωνα με το λεγόμενά σου την έχεις δοκιμάσει και παρόλα αυτά... δεν ξέρεις, δε νομίζεις, δεν σε ενδιαφέρει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το λεγόμενά σου την έχεις δοκιμάσει και παρόλα αυτά... δεν ξέρεις, δε νομίζεις, δεν σε ενδιαφέρει;

 

Ποτε σε Android κινητο/Windows/Linux δεν ειχα Ελληνικη γλωσσα συστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ανακαλυψα γιατι οι LEWA ρομς δεν εχουν ρουτ στην αρχη. Εχουν δικο τους permission manager για τις εφαρμογες με επιλογη για να δωσει δικαιωματα ρουτ. Εγω για την ωρα εχω μεινει με αυτη http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1180#entry25158873. Το μονο προβλημα που εχω βρει εως τωρα ειναι οτι καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια. Βρηκα και την επιλογη για να εχω ενδειξη μπαταριας στην status bar. Edited by raidensub
Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται ανακαλυψα γιατι οι LEWA ρομς δεν εχουν ρουτ στην αρχη. Εχουν δικο τους permission manager για τις εφαρμογες με επιλογη για να δωσει δικαιωματα ρουτ. Εγω για την ωρα εχω μεινει με αυτη http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=489595&st=1180#entry25158873. Το μονο προβλημα που εχω βρει εως τωρα ειναι οτι καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια. Βρηκα και την επιλογη για να εχω ενδειξη μπαταριας στην status bar.

Οι Lewa έχουν κι ενσωματωμενο antivirus κι αντικλεπτικο, στο safe manager. Κλείστα και δε θα ναι βαριες ουτε σε μπαταρια ουτε σε μνημη

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω,και παρολο που διαβασα πολλα αυτεs τιs μερεs,

κατι θα μου ξεφυγε σιγουρα, θα εκτιμουσα καποιεs απαντησειs στα παρακατω:

1.τι διαφορα εχει το 3GS με το3GT?(τα δυο με τον 6589Τ)

2.απο ποιοτητα συνομιλιαs ολα καλα?

3.μπορει να δουλεψει το OTG?

4.το GPS εχει καποιο προβλημα τελικα?

5.το σημα του WIFI ικανοποιητικο?

6.η μπαταρια του τελοs,συγκριτικα ικανοποιητικη?

(υπαρχει σοβαρη διαφορα μεταξυ των 2750 και 3000?)

Link to comment
Share on other sites

Οι Lewa έχουν κι ενσωματωμενο antivirus κι αντικλεπτικο, στο safe manager. Κλείστα και δε θα ναι βαριες ουτε σε μπαταρια ουτε σε μνημη

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω,και παρολο που διαβασα πολλα αυτεs τιs μερεs, κατι θα μου ξεφυγε σιγουρα, θα εκτιμουσα καποιεs απαντησειs στα παρακατω:

1.τι διαφορα εχει το 3GS με το3GT?(τα δυο με τον 6589Τ)

2.απο ποιοτητα συνομιλιαs ολα καλα?

3.μπορει να δουλεψει το OTG?

4.το GPS εχει καποιο προβλημα τελικα?

5.το σημα του WIFI ικανοποιητικο?

6.η μπαταρια του τελοs,συγκριτικα ικανοποιητικη?

(υπαρχει σοβαρη διαφορα μεταξυ των 2750 και 3000?)

 

1. Το ίδιο τηλέφωνο είναι G3S (T) & G3T

2. Αριστο

3. Οχι, δεν δουλευει

4. Στους περισσότερους, διορθώνεται με το FIX

5. Δεν έχει πρόβλημα το WiFI

6. Τις δούλεψα και τις 2 - μια χαρά είναι, η 3000 έχει 10% περισσότερη χωρητικότητα, αυτό.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες μερες στο χωριο, χωρις wifi, 3G, λιγες κλίσεις και 3 ωρες περιπου ανοιχτη οθονη δε μπορω να πω οτι τα πηγε ασχημα το g3s: Edited by GeorgT
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετες μερες στο χωριο, χωρις wifi, 3G, λιγες κλίσεις και 3 ωρες περιπου ανοιχτη οθονη δε μπορω να πω οτι τα πηγε ασχημα το g3s:

 

Ο χρονος ειναι καλος αλλα δεν δειχνεις και τιποτα, το ξερουμε οτι σε standby τρωει 0,3-0,5% ανα ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε κι εμένα. Πέρα από την στοκ ρομ του μαίου, με όλες τις γλώσσες απ το to2c, ποια άλλη προτιμάτε με ελληνικά;
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε κι εμένα. Πέρα από την στοκ ρομ του μαίου, με όλες τις γλώσσες απ το to2c, ποια άλλη προτιμάτε με ελληνικά;

 

Φανταζομαι ρωτας για να τις φτιαξεις, ε; :p

 

Σιγουρα ειναι καλη η Amethyst απο needrom.com, καθως και η JY-G3-20130813-093005, και αν βαλεις και σε καμια LEWA απο τους Ρωσσους καλα ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι ρωτας για να τις φτιαξεις, ε; :p

 

Σιγουρα ειναι καλη η Amethyst απο needrom.com, καθως και η JY-G3-20130813-093005, και αν βαλεις και σε καμια LEWA απο τους Ρωσσους καλα ειναι!

Xαχα, ντάξει μια χαρά είναι η στοκ του μαίου βλέπω. Αυτές που αναφέρεις έχουν ελληνικά; Δεν έχω και ίντερνετ της προκοπής να τις κατέβαζα στα γρήγορα να δοκιμάσω..

Όσο αφορά το τηλέφωνο, τεράστιο κενό πανω κάτω απ την οθόνη..είναι ίσο με το 5άρι THL W8 μου:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Xαχα, ντάξει μια χαρά είναι η στοκ του μαίου βλέπω. Αυτές που αναφέρεις έχουν ελληνικά; Δεν έχω και ίντερνετ της προκοπής να τις κατέβαζα στα γρήγορα να δοκιμάσω..

Όσο αφορά το τηλέφωνο, τεράστιο κενό πανω κάτω απ την οθόνη..είναι ίσο με το 5άρι THL W8 μου:wacko:

 

Kαμια δεν εχει Ελληνικα, εχω δοκιμασει πολλες και ποτε δεν ειδα Ελληνικα.

Δεν ξερω πως τις βαζουν απο τα stores.

 

Η τελευταια εχει καποιες βελτιωσεις, πχ στην Μαιου σε μενα καμια φορα κολαγε το scrolling στη μεση (οταν κανεις γρηγορο swipe για να αλλαξεις οθονες)

Στην τελευταια, ολα δουλευουν καλως.

 

ΥΓ

 

Σε καμια φυσικα δεν φτιαχνεται το αθλιο φλας.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Kαμια δεν εχει Ελληνικα, εχω δοκιμασει πολλες και ποτε δεν ειδα Ελληνικα.

Δεν ξερω πως τις βαζουν απο τα stores.

Κάνουν επαναμεταγλώτιση τα apks με πολυγλωσσικά xml από άλλες rom.
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε κι εμένα. Πέρα από την στοκ ρομ του μαίου, με όλες τις γλώσσες απ το to2c, ποια άλλη προτιμάτε με ελληνικά;

 

Η καλύτερη είναι αυτή που έχω ανεβάσει μερικά ποστ πιο πίσω 13082013 με Ελληνικά.

 

Εγώ δοκίμασα να βάλω Ελληνικά σε μία miui με ένα εργαλείο αλλά τα Ελληνικά repo είναι πριβε.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη είναι αυτή που έχω ανεβάσει μερικά ποστ πιο πίσω 13082013 με Ελληνικά.

 

Εγώ δοκίμασα να βάλω Ελληνικά σε μία miui με ένα εργαλείο αλλά τα Ελληνικά repo είναι πριβε.

Ποιο εργαλείο; Ελληνικά στη miui υπάρχουν στις τελευταίες εκδόσεις, στην έκδοση της κοινοτητας, υπάρχει πακέτο γλώσσας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...