Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τετοια θηκη δινει σαν δωρο και η minideal.....

 

δωρο δίνουν τις λαστιχένιες με τα κουτάκια πίσω, αυτή ειναι από Hard plastic

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αααα οκ γιωργος....

 

σκεφτομαι να παρω αυτη εδω

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrival-Jiayu-G3-Cover-With-Original-Camera-Hole-And-Speaker-Hole-Flip-Leather-Case-For/716158_1212801342.html

 

απο οτι ειδα ομως σε αυτη την φωτο,

το κινητο το στερεωνεις με αυτοκολλητο? η κανω λαθος? :worry:

Σκεφτομαι οτι δεν ειναι καλη ιδεα....

Link to comment
Share on other sites

Και γω τα ίδια να γνωρίζει κανείς έχουμε πρόβλημα; Αργησε

 

Και εδω το ιδιο, προφανως ειναι θεμα οσων απο εμας ξεκινησε 16-17 Αυγουστου ..Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε φανταζομαι!:)

 

EDIT: Φαινεται ηταν τυχερο το post μου, μολις εφτασε Ελλαδα εμενα! Αυτο :

<<Τρίτη, 27 Αύγουστος 2013 1:41:37 μμ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας>>

σημαινει οτι γινεται η αποστολη απο Αθηνα; Επειδη δεν γραφει ονομα αεροδρομιου.

Edited by Pavlos1908

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εδω το ιδιο, προφανως ειναι θεμα οσων απο εμας ξεκινησε 16-17 Αυγουστου ..Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε φανταζομαι!:)

 

EDIT: Φαινεται ηταν τυχερο το post μου, μολις εφτασε Ελλαδα εμενα! Αυτο :

<<Τρίτη, 27 Αύγουστος 2013 1:41:37 μμ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας>>

σημαινει οτι γινεται η αποστολη απο Αθηνα; Επειδη δεν γραφει ονομα αεροδρομιου.

 

ναι ελ βενιζελος είναι σε μια - δυο μέρες θα ειναι σπίτι σου το χαρτί τις ειδοποίησης...

Link to comment
Share on other sites

@w2o4ts

Post 729

 

Ωπ! Σωστός! Μου είχε ξεφύγει αυτό...

Thanks Γιώργο!

 

Επομένως το MiniDeal βάζει την ίδια ROM παντού! Ας ελπίσουμε τελικά να 'κάνουν' οι ίδιες ROM και στο απλό και στο 'Τ' - ή τουλάχιστον να μην έχουμε καμιά σημαντική απώλεια από πλευράς λειτουργικότητας...

 

(το ομολογώ: έχω παραγγείλει κι εγώ ένα 'Τ'! :D

Ηθελα να τους πω να το αφήσουν ήσυχο, ούτε ελληνικά ούτε τίποτα, και ο βλαξ... το ξέχασα! Οπότε περιμένω τώρα να δω τι θα μου 'ρθει!)

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

τετοια θηκη δινει σαν δωρο και η minideal.....

ψαχνω ομως καποια leather flip case που να ταιριαζει,

εχει βρει κανεις καποια?

Νομιζω οτι δεν εχουν την πισω τρυπα του μεγαφωνου, για αυτο δισταζω :confused:

 

Θηκη, στα $10

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και εδω το ιδιο, προφανως ειναι θεμα οσων απο εμας ξεκινησε 16-17 Αυγουστου ..Μονο υπομονη μπορουμε να κανουμε φανταζομαι!:)

 

EDIT: Φαινεται ηταν τυχερο το post μου, μολις εφτασε Ελλαδα εμενα! Αυτο :

<<Τρίτη, 27 Αύγουστος 2013 1:41:37 μμ ΚΔ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ Αποστολή Συσκευασίας>>

σημαινει οτι γινεται η αποστολη απο Αθηνα; Επειδη δεν γραφει ονομα αεροδρομιου.

 

Να φανταστω εσενα ξεκινησε 16 αντε αυριο να φτασει και εμενα επιτελους ελλαδα...απο αθηνα-ροδο ποσο λετε να κανει?

Link to comment
Share on other sites

Kαι οι δυο δερμάτινες θήκες φαίνονται να ειναι με αυτοκόλλητο, που προσωπικά δεν το βλέπω και σαν καλύτερη λύση σταθεροποιησης!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια διαβαζοντας τα σχολια σας και πιάνοντας το κινητο στα χερια μου απο εναν φίλο πείστηκα κ εγω στην αγορά κινεζικου τηλεφωνου.Το κινητο το παρήγγειλα απο το minideal στις 14 του μηνα με singapore post και ειναι ακομα despatched to overseas...στο περιπου ποτε να το περιμενω? despatced εκανε απο τις 17 του μηνα

 

και εγω μια απο τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Για να ηρθε σε μενα σημερα που ξεκινησε 16, πιθανον αυριο στις 17 να ειναι και τα δικα σας εδω!

 

Θηκη, στα $10

 

Ειναι καλη αυτη την εχει κανεις;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

asot, και αυτη η θηκη εχει αυτοκολλητο!

 

George,

τελικα πηρα αυτη, νομιζω ειναι οτι καλυτερο βρηκα, τωρα θα δειξει...

http://www.aliexpress.com/snapshot/260004422.html

Link to comment
Share on other sites

απο άποψη προστασίας αυτη που πηρες φαίνεται η πιο ολοκληρωμένη! Προσωπικά πάντως το οτι ανοιγει προς τα κατω με χαλάει αρκετά (γούστα ειναι αυτά βέβαια)!
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν αρεσουν καθολου αυτες οι flip, μουφα προστασια παρεχουν και ειναι δυσκοιλιες στη χρηση.

 

Η καλυτερη λυση ειναι κανα bag, εχετε καμια προταση;

 

Εχω παρει απο ebay ενα μαυρο, πολυ καλο, αλλα θελω και κανενα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως το MiniDeal βάζει την ίδια ROM παντού!

Προφανως την βαζει και στο απλο και στο Τ, εφ οσον ζητηθει ΡΟΜ με Ελληνικα.

Αν ο πελατης δεν θελει Ελληνικα δεν ξερουμε τι βαζουν.

Ισως να το αφηνουν με την ΡΟΜ που ερχεται απο την Jiayu.

Θα ηθελα να ξερω, εκανα βλακεια, ουτως η αλλως Αγγλικο Μενου χρησιμοποιω..

 

Σημερα μου ηρθαν τα original ακουστικα απο minideal

http://www.minideal.net/wooden-original-jiayu-earphones-headset-headphones-jy-01-for-g4-g3-g2s.html

Μου φανηκε ποιοτικη κατασκευη, ειναι in ear με 3 ζευγαρια buds, και ο ηχος πολυ δυνατος και ποιοτικος.

Ομως μου φανηκαν στα μπασα καπως φτωχα ( σε streaming radio που τα δοκιμασα για κανα δυο ωρες) αλλα αυτο διορθωθηκε με ενα equalizer απο το play store.

Αληθεια, το κινητο δεν εχει απο τη μανα του player να κανω καμμια ρυθμιση του ηχου? Δεν βρηκα πουθενα..

Σε ομιλια δεν τα δοκιμασα ακομα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι από Χανιά κλπ, και περιμένουν συσκευή, είμαι από Ηράκλειο, σε λίγο πάω στο κέντρο διαλογής να παραλάβω.

 

ζήλια, ψώρα.; ρ

Link to comment
Share on other sites

George,

 

 

ενταξει δεν τρελαθηκα με την θηκη, θα προτιμουσα κατι σε book αλλα δεν βρηκα....

η μαλλον αυτες που υπαρχουν, δεν εχουν πισω την τρυπα του μεγαφωνου,

μιλαω για θηκες που να ειναι γαντι στο Jiayu.

Θα παρω αυτη, και αν στο μελλον βρω αλλη θα την κτυπησω.

 

Αμα ερθει θα γραψω εντυπωσεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι από Χανιά κλπ, και περιμένουν συσκευή, είμαι από Ηράκλειο, σε λίγο πάω στο κέντρο διαλογής να παραλάβω.

 

ζήλια, ψώρα.; ρ

 

Πες τους να το στειλουν πιο γρηγορα:p

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εδώ είστε μάλλον οι περισσότεροι οπαδοί του jiayu g3s. Είμαι και εγώ στο τσακ να το παραγγείλω από minideal. Αλλά σκέφτομαι ακόμα και το THL w100. Τείνω βεβαια προς το g3s κυρίως λόγω μπαταρίας. Ωστόσο το minideal έχει την 2750 και όχι την 3000, όπως είχα διαβάσει πως κάποιοι παραγγείλαν. Ξέρετε τι γίνεται με αυτό;

 

Κατα τα άλλα, ήθελα να σιγουρευτώ ότι παίζει στην Ελλάδα καλά και αν πρέπει να ζητήσω ρουτάρισμα ή έρχεται ρουταρισμένο από Κίνα.

 

Λάμπρος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Εδώ είστε μάλλον οι περισσότεροι οπαδοί του jiayu g3s. Είμαι και εγώ στο τσακ να το παραγγείλω από minideal. Αλλά σκέφτομαι ακόμα και το THL w100. Τείνω βεβαια προς το g3s κυρίως λόγω μπαταρίας. Ωστόσο το minideal έχει την 2750 και όχι την 3000, όπως είχα διαβάσει πως κάποιοι παραγγείλαν. Ξέρετε τι γίνεται με αυτό;

 

Κατα τα άλλα, ήθελα να σιγουρευτώ ότι παίζει στην Ελλάδα καλά και αν πρέπει να ζητήσω ρουτάρισμα ή έρχεται ρουταρισμένο από Κίνα.

 

Λάμπρος

Εννοείται το G3s είναι καλύτερο απ το W100, ταχύτερη GPU, καλύτερη ποιότητα κατασκευής, μεγαλύτερη μπαταρία κλπ. Αν θες κάτι μικρότερο του G3s σε πάχος, δες το Amoi N828. Σαφώς παίζει στην ελλάδα, γιατί να μην παίζει; :lol: Κι είναι rooted απ το εργοστάσιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα.

Μετα απο 1,5 μηνα περιπου με το G3S και εχοντας μεινει πληρως ικανοποιημενος, εδω και 3 μερες μου κανει το εξης:

Οταν εχω ανοιχτο το browzer (boat, dolphin ή το δικο του κινεζικο) μετα απο λιγο κρασαρει και κλεινει. Επισης αρκετες φορες οταν θελω να γραψω κατι εξαφανιζεται το πληκτρολογιο (multiling ή αυτο που εχει απο τη μανα του).

Κατα τα αλλα το τηλεφωνο παιζει μια χαρα και δεν εχει προβλημα με καμια αλλη εφαρμογη.

Υποψιν ξαναεκανα εγκατασταση στους browzer (εναν καθε φορα) και μου κανει τα ιδια. Η kernel που φοραει ειναι η 3.4.5 Fri Jun 7 11:44:52 CST 2013.

Καμια ιδεα τι γινεται?

Μηπως να κανω factory reset για να στρωσει, αλλα μηπως ετσι χασω τα ελληνικα?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

:thanks:

Αρα να το κανω ή φταιει κατι αλλο?

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω τι φταιει αλλα ειναι το πρωτο που θακανα εγω

Φαινεται προβλημα software το επομενο βημα να φλασαρεις ρομ αλλα εκει θα χασεις εκτος των αλλων και τα ελληνικα

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

:thanks::thanks::thanks:

Jiayu G3 (a lot of time ago)...

Jiayu S3 (for spare)

Ulefone T1

Elephone S8

Xiaomi Redmi Note 8!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...