Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βγηκε νεα επίσημη ρομ παιδια!

 

κατεβασε το προγραμματακι που ανεβασα στο mediafire και θα τη δεις!

 

http://www.mediafire.com/?ctnjoirerx130jq

 

Yπαρχει και στο Play το προγραμμα της Jiayu.es, το εχω ηδη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid&hl=en

 

Kαι δεν ειναι ακριβως official, ειναι μονταρισμενη απο το Jiayu.es

 

Θα το κατεβασω, αν και ψηνομαι να δοκιμασω την S4 rom!!

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει και στο Play το προγραμμα της Jiayu.es, το εχω ηδη.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=es.jiayu.jiayuid&hl=en

 

Θα το κατεβασω, αν και ψηνομαι να δοκιμασω την S4 rom!!

 

α ναι; αδικα την εκανα μπακαπ απο την S4.

 

Παντως δε μου φάνηκε και τοσο σοικη,ολο φρου φρου κι αρώματα ηταν..

Link to comment
Share on other sites

α ναι; αδικα την εκανα μπακαπ απο την S4.

 

Παντως δε μου φάνηκε και τοσο σοικη,ολο φρου φρου κι αρώματα ηταν..

 

Για την S4 μιλας;

Την 'official' απο το Jiayu.es θα την βαλεις;

 

btw, μπορεις να βλεπεις και απο το site τους απευθειας τα νεα:

 

http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=G3QC

Link to comment
Share on other sites

αυτο το σχολιο,το δοκίμασες;

ναι, το προσπάθησα, αλλά δεν πέτυχε.

 

 

Μπαινεις δηλαδη σε factory recovery?

Μηπως ειχες εγκαταστησει CWM;

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει το cwm.

Αυτό βγαίνει:

http://puu.sh/440lo.JPG

 

Μπορώ να περάσω αυτή τη νέα επίσημη ρομ που έδωσε ο απλόστρα και να είμαι κομπλέ;

Link to comment
Share on other sites

ναι, το προσπάθησα, αλλά δεν πέτυχε.

 

 

 

Όχι δεν έχω εγκαταστήσει το cwm.

Αυτό βγαίνει:

 

 

Μπορώ να περάσω αυτή τη νέα επίσημη ρομ που έδωσε ο απλόστρα και να είμαι κομπλέ;

 

Δεν ξερω αν μπορεις μεσω ADB shell, ξεκινα διαβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα. Πήγα να κάνω factory reset το κινητό, και ενώ έκλεισε μια χαρά, όταν ξανάνοιξε μπήκε σε μια ασταμάτητη διαδικασία σαν αυτή:

http://www.youtube.com/watch?v=ZimDXjnEaeA

Στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο, μετά όμως το έψαξα λίγο στο ίντερνετ και κατάφερα να μπω σε ένα κινέζικο μενού στο κινητό. Αλλά από εκεί και πέρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω και πώς και φοβάμαι μην κάνω καμιά γκάφα.. Ξέρει κανείς να με σώσει; :(

 

Είχα πάθει ακριβώς μια απ' τα ίδια με το που πρωτο-πήρα το κινητό (πρώτη μέρα!) με τη ROM που το έδινε το Minideal.

Δεν έπαιζε ο 'μαμά' mail client ('έσκαγε' με το που πήγαινες να κάνεις Send - και όχι μόνο σε μένα, αλλά και σε 2 φίλους που πήραμε τα G3S μαζί).

 

Διάβασα στο xda-devs ότι τέτοια συμπεριφορά είναι συνήθως αποτέλεσμα 'unclean' ROM installation - δεν είχαν κάνει τα διάφορα wipes πριν το install.

Συνιστούσαν ένα factory reset μήπως και 'στρώσει' και έτσι κι εγώ ξεκίνησα να κάνω ένα factory reset και... έπεσα στο ίδιο boot-loop που έπεσες κι εσύ!

 

Μετά, ψάχνοντας για αυτό το πρόβλημα (το boot-loop), βρήκα ότι πρόκειται για αποτέλεσμα... 'unclean' ROM installation!!! Πιασ' τ' αυγό και κούρευ' το...

 

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Εσύ με με ποια ROM ήσουν; Αν είχες κι εσύ ψωνίσει από το Minideal, τότε ίσως θα πρέπει να αναρτήσουμε μια

προειδοποίηση και προς τους υπολοίπους, να αποφύγουν να κάνουν factory reset αν το Minideal τους έχει βάλει τα ελληνικά και ό,τι άλλο βάζει (που *υποψιάζομαι* ότι το κάνει περνώντας κατευθείαν μια -ελαφρώς- modded δική τους ROM, όπως και σε άλλα τηλέφωνα)!!!

 

 

Πίσω στα δικά μας τώρα :)

Αφού δοκίμασα διάφορα... γιατροσόφια από τα οποία δςε δούλεψςε κανένα, είχα καταλήξει να χρησιμοποιήσω το FlashTools και είχα περάσει την τελευταία ROM της Jiayu (της 'μαμάς', όχι π.χ. της ισπανικής θυγατρικής), την 20130614-120430.

Εγώ την είχα κατεβάσει από ένα link στο 4pda.ru, αλλά μπορείς να τη βρεις κατευθείαν ακολουθώντας link από το site της ίδιας της Jiayu εδώ:

http://www.ejiayu.com/en/News2-1-97.html

 

Τα flashtools είχα βρει βολικότερο να τα κατεβάσω από το http://www.needrom.com (συνοδεύουν συνήθως όλα τα posts με ROM για το G3S εκεί).

 

Για οδηγίες ακολούθησα αυτές που βρήκα στο 4pda.ru (ελπίζω να βγαίνει καλά το link που έκανα paste από το google translate...)

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Βρίσκομαι... εκτός έδρας αυτή τη στιγμή και έχω περιστασιακή μόνο πρόσβαση σε internet. Θα προσπαθήσω πάντως να τσεκάρω το forum όσο συχνά μπορώ, να δω πώς τα πήγες.

 

 

 

Μερικές σημειώσεις (προς όλους) σχετικά με την 20130614-120430 ROM:

Δεν πρόλαβα να δω την 201305-τόσο (την αρχική) για να έχω μέτρο σύγκρισης, οπότε θα προσπαθήσω να αντιπαραβάλλω τις εντυπωσεις μου με βάση τα όσα έχουν γράψει οι συν-forum-ίτες εδώ.

 

Πιθανόν είναι ταχύτερη. Αν και δεν είμαι οπαδός των benchmarks, ακολούθησα κι εγώ τη μόδα και έτρεξα ένα Antutu, το οποίο μου έβγαλε (χωρίς ιδιαίτερα πειράγματα στο τηλέφωνο) ένα αρκετα αξιοπρπεπές 13249. Σε βίντεο για το G3S έχω δεί κάτι 12600-τόσο. Αν είναι έτσι, η νεώτερη ROM τα πήγε καλά...

 

Η κάμερα, για την οποία έχω διαβάσει (και εδώ και αλλού) αρκετά παράπονα, έβγαλε ιδιαίτερα αξιοπρεπείς φωτογραφίες. Θα προσπαθήσω να ανεβάσω με πρώτη ευκαιρία (μετά από καμιά εβδομάδα το βλέπω...) φωτογραφίες που τράβηξα σε σχετικά δύσκολες συνθήκες, νύχτα με σημεία έντονα φωτιζόμενα από χρωματιστούς προβολείς. Θα έλεγα ότι η κάμερα τα πήγε αξιοσημείωτα καλά (σίγουρα περισσότερο απ' ό,τι περίμενα).

 

Το GPS δεν το δοκίμασα εν κινήσει (π.χ. σε αυτοκίνητο). Εν στάσει πάντως (και μετά τις σχετικές ενημερώσεις από το δίκτυο των διαφόρων A-GPS, EPO και δε συμμαζεύεται) πιάνει με τη μία 10-12 δορυφόρους (ακόμα και μέσα στο σπίτι! - το Samsung που χρησιμοποιούσα πριν ήθελε να το βγάλεις στο μπαλκόνι και να το κρατάς με τεντωμένο το χέρι παρα-έξω από το πιο πάνω μπαλκόνι για να πιάσει 3-4!), κλειδώνει στίγμα σε κατω από λεπτό, και μετά από κει, όποτε ξανανοίξω εφαρμογή (GPS Status ή το Sygic Navigator - που παίζει μια χαρά, παρεμπιπτόντως), κλειδώνει σε κάτι σαν 10"!

 

Μειονεκτήματα αυτής της ROM; Κάποια πράγματα που έχουν να κάνουν με την οθόνη. Ο αυτόματος φωτισμός ΔΕΝ δουλεύει (μειώνει το φωτισμό της οθόνης τη μέρα και τον ανεβάζει τέρμα στο σκοτάδι! - προφανώς διαβάζει τον αισθητήρα φωτεινότητος... ανάποδα!)

Χωρίς αυτόματο φωτισμό και χωρίς screen lock (οποιαδήποτε μορφής - κοινώς αν κάνω το lock εντελώς disable) η οθόνη αργεί πολύ να ανάψει κάθε φορά που πατάς το power button (η τα volume buttons) για να 'ξυπνήσεις' το κινητό από αδράνεια.

Με σταθερό το φωτισμό της οθόνης πάντως (όχι στο automatic) και με ένα οποιοδήποτε screen lock method (χρησιμοποιώ το απλό slide to unlock) όλα παίζουν μια χαρά.

 

Η τελευταία ιδιαιτερότητα αφορά στη διαχείριση μνήμης: Η ROM αυτή διαιρεί τα εσωτερικά 4GB σε μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών και σε internal storage, κατά τα πιο 'κλασικά' πρότυπα του είδους - και όχι όπως η προηγούμενη που περίμενε να δει εξωτερική SD card για να τη χρησιμοποιήσει για storage, και αξιοποιούσε ολόκληρη την εσωτερική μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών.

Έχει βγει βέβαια patch που επαναφέρει αυτήν τη διαρρύθμιση, αλλά το ανακάλυψα αφού είχα 'στήσει' το τηλέφωνο στα μέτρα μου και δεν είχα πλέον διάθεση για ράβε-ξήλωνε ξανά, οπότε δεν μπορώ να σας πω αν δουλεύει ή όχι...

 

Αυτά τα ολίγα... Ελπίζω να φανούν χρήσιμα σε κάποιους - και ιδίως βεβαίως στον RamberStilskin, για να επαφέρει το τηλέφωνό του!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου φίλε. Και ναι, ήταν χρήσιμες οι πληροφορίες σου, γιατί επιτέλους διάβασα κάτι στα ελληνικά και κατάλαβα για ποιο λόγο αυτό το boot-loop. Ναι, το παρήγγειλα από minideal, οπότε καλύτερα να προειδοποιήσουμε τους συμφορουμίτες να μην κάνουν factory reset.

Τώρα όσο αναφορά το θέμα, κατέβασα τη rom, το προγραμματάκι το έχω από χθες, γιατί προσπαθούσα να περάσω μια άλλη rom, μάταια βέβαια, όπως και σήμερα, γιατί όταν συνδέω το τηλέφωνο δεν ξεκινά το flashάρισμα, για την ακρίβεια δε γίνεται τίποτα. Απ' ό,τι κατάλαβα χρειάζεται έναν driver MT65**, τον οποίο όταν συνδέω το τηλέφωνο πάει να εγκαταστήσει, αλλά επειδή κάνει επανακκίνηση κάθε δέκα δευτερόλεπτα, δεν προλαβαίνει. Μήπως μπορώ να τον περάσω αλλιώς, μέσω του υπολογιστή; Αν ναι, θα χρειαστώ βοήθεια σ' αυτό, γιατί ό,τι κι αν προσπάθησα δεν πέτυχε.

 

Εντωμεταξύ, δοκίμασα να περάσω το Lewa recovery, μήπως και περάσω αλλιώς καμία rom, αλλά όταν ανοίγει το κινητό, δείχνει πλέον το σήμα της Jiayu για 10 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει πάλι. Μήπως πρέπει να πατήσω κάτι, ή θα έπρεπε να μπαίνει αυτόματα στο recovery κανονικά;

 

EDIT: Μπορεί επίσης να το φτιάξω, αν βρω τι σημαίνουν αυτές οι επιλογές στο κινέζικο μενού;

Edited by RamberStilskin
Link to comment
Share on other sites

Για την S4 μιλας;

Την 'official' απο το Jiayu.es θα την βαλεις;

 

btw, μπορεις να βλεπεις και απο το site τους απευθειας τα νεα:

 

http://www.jiayu.es/software.php?soft&jiayu=G3QC

 

Την επίσημη την πέρασα και είδα διαφορά 1000 μονάδες στο αντουτυ.

Πολύ καλύτερη από την προηγούμενη (δεν τρώει κ σκαλωματα)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, ευχαριστώ που ασχολήθηκες με το θέμα μου φίλε. Και ναι, ήταν χρήσιμες οι πληροφορίες σου, γιατί επιτέλους διάβασα κάτι στα ελληνικά και κατάλαβα για ποιο λόγο αυτό το boot-loop. Ναι, το παρήγγειλα από minideal, οπότε καλύτερα να προειδοποιήσουμε τους συμφορουμίτες να μην κάνουν factory reset.

Τώρα όσο αναφορά το θέμα, κατέβασα τη rom, το προγραμματάκι το έχω από χθες, γιατί προσπαθούσα να περάσω μια άλλη rom, μάταια βέβαια, όπως και σήμερα, γιατί όταν συνδέω το τηλέφωνο δεν ξεκινά το flashάρισμα, για την ακρίβεια δε γίνεται τίποτα. Απ' ό,τι κατάλαβα χρειάζεται έναν driver MT65**, τον οποίο όταν συνδέω το τηλέφωνο πάει να εγκαταστήσει, αλλά επειδή κάνει επανακκίνηση κάθε δέκα δευτερόλεπτα, δεν προλαβαίνει. Μήπως μπορώ να τον περάσω αλλιώς, μέσω του υπολογιστή; Αν ναι, θα χρειαστώ βοήθεια σ' αυτό, γιατί ό,τι κι αν προσπάθησα δεν πέτυχε.

 

Εντωμεταξύ, δοκίμασα να περάσω το Lewa recovery, μήπως και περάσω αλλιώς καμία rom, αλλά όταν ανοίγει το κινητό, δείχνει πλέον το σήμα της Jiayu για 10 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει πάλι. Μήπως πρέπει να πατήσω κάτι, ή θα έπρεπε να μπαίνει αυτόματα στο recovery κανονικά;

 

EDIT: Μπορεί επίσης να το φτιάξω, αν βρω τι σημαίνουν αυτές οι επιλογές στο κινέζικο μενού;

 

Αυτός ο οδηγός υπάρχει μες το συμπιεσμένο αρχείο μετο φλαστουλ νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Για τα USB drivers δε χρειαζεται να 'δει' το τηλέφωνο.

Μεσα σε αυτα που θα κατεβασεις (το πακετο με τα FlashTools, νομιζω) θα βρεις ενα folder που λέγεται κατι σαν USB VCOM Drivers η κατι τετοιο (γραφω απο κινητο τωρα και δε μου ειναι ευκολο να το ψαξω να σου πω ακριβως...)

Βρες απο το device manager των Windows το USB port που φαινεται να ειναι συνδεδεμενο το κινητο (σαν αγνωστο device, φανταζομαι), πες του να κανει update drivers γι' αυτο και υποδειξε του σαν πηγη για τα drivers το παραπανω folder.

 

Ειχα αναρωτηθει κι εγω αν θα μπορουσα να βγαλω ακρη απο το κινεζικο recovery menu (πχ λεγοντας του να κανει wipe τα παντα και μετα reset), αλλα μετα θυμηθηκα οτι κοσμος εγραφε πως ειναι και... αντεστραμμενο σε σχεση με αυτα που ξερουμε, οποτε ειπα να μην το προσπαθησω καν... :-\

Link to comment
Share on other sites

αυτό με τον driver ή εγινε από μόνο του ή δε χρειάστηκε τελικά, γιατί δεν το έβρισκα στη διαχείριση συσκευών.

έκανα διάφορες δοκιμές στο flashtool, το συνέδεα με μπαταρία, χωρίς και την έβαζα μετά, και τελικά τα κατάφερα και ξεκίνησε το φλασάρισμα! επιστρέφω σύντομα να πω τι έγινε τελικά. (περνάω τη rom που υπέδειξες εσύ φίλε)

 

EDIT: Τελικά όλα κομπλέ επιτέλους! Χίλια ευχαριστώ για τη βοήθεια! Βέβαια δεν έχω Ελληνικά πλέον, αλλά μικρό το κακό! Στην αρχή νόμισα θα το έχανα για πάντα, ακόμη δεν το πήρα! :P

Edited by RamberStilskin
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο περιβαλλον ειναι να εχεις το κινητο χωρις protector σε 'polybag' στην παραλια που ειναι τιγκα στην αμμο. Δεν μπορω να φανταστω ευκολα βασικα χειροτερο περιβαλλον.

 

Και gorilla glass MY ***, δεν ειναι λιγα τα S3 που εχω δει με κατι γρατζουνιες ΝΑ.

 

ΠΑΝΤΑ screen protector.

Οχι, το polybag ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ πεντακαθαρο, το προσεχω παρα πολυ. Αλλιως δε θα ειχε νοημα να το εβαζα εκει μεσα...

Και μιλαμε για γρατζουνια 1 ποντο μηκος, δεν μπορει να εγινε απο 1 πιθανο κοκκο αμμου. Απλα "βρηκε" σε καποιο αλλο αντικειμενο στη τσαντα, και voila :p

 

Τζωρτζ λες η δικια μας η φουρνια να βγηκε η καλη?

Δεν ξερω, παντως πολλα παραπονα με το GPS.

 

Αν και εχω το G4 και μενα με τα διάφορα κόλπα κλειδώνει άμεσα σε λίγα δευτερα πλέον, Δε νομιζω οτι αυτο ειναι το θεμα αλλα οτι σε διαδρομη χανει ευκολα δορυφορους στιγμιαια και χάνει πορεία. Για ελέγξτε σε καποια διαδρομη να το δείτε. Γιατι στο κλειδωμα μια χαρά στη διαδρομη ομως...

Τωρα στις διακοπες το χρησιμοποιησα αρκετες φορες σε πορεια. Δεν εχει κανει κιχ με το κλειδωμα, ωστοσο παρατηρησα καποιες φορες (σπανια) οτι καθυστερει, δηλαδη με δειχνει λιγο πιο πισω απο εκει που ειμαι, επειτα "ξεσκαλωνει" και με δειχνει και παλι κανονικα. Απο τις ~3 ωρες πλοηγησης αυτο το θεματακι κρατησε περιπου 3 λεπτα, δεν ειναι κατι σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε σημαντικη την ελλειψη OTG στην συσκευη?Πως και που θα το χρησιμοποιουσατε αν το υποστηριζε?δεν γνωριζω γιαυτο ρωταω?
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολυ κοπο, πηρα σημερα στα χερια μου το G3S και μεχρι στιγμης το φορτιζω και προσπαθω να το σεταρω...

 

απο οτι βλεπω θα εχω αρκετες ερωτησεις να κανω :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε σημαντικη την ελλειψη OTG στην συσκευη?Πως και που θα το χρησιμοποιουσατε αν το υποστηριζε?δεν γνωριζω γιαυτο ρωταω?

 

Εξαρτάται αυτό από τη χρήση που κάνεις. Μπορείς να συνδέσεις ποντίκι, πληκτρολόγιο και λοιπές συσκευές που για μένα είναι αδιάφορο. Το μόνο σημαντικό για μένα είναι το usb stick μιας και κάποια στιγμη μπορεί να χρειαστεί να συνδέσεις ένα στικακι για να μεταφέρεις κάτι απο το τηλέφωνο στο στικακι η το αντιθετο. Δηλαδή στο g4 που έχω μόνο αυτό μου έχει χρειαστεί αλλά ζεις και χωρίς θεωρώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χμμ και γω της ιδιας αποψης ειμαι. ποντικι πληκτρολογιο οντως αδιαφορο.Ισως κανα usb gamepad για κανα παιχνιδι.Με ανταπτορα hdmi θα παιξει σε TV?Ειμαι σε διλλημα παιδια με τους κινεζους αλλα θα την βρω την ακρη.
Link to comment
Share on other sites

Χμμ και γω της ιδιας αποψης ειμαι. ποντικι πληκτρολογιο οντως αδιαφορο.Ισως κανα usb gamepad για κανα παιχνιδι.Με ανταπτορα hdmi θα παιξει σε TV?Ειμαι σε διλλημα παιδια με τους κινεζους αλλα θα την βρω την ακρη.

 

Γιατί δε κοιτάς προς το g4 τότε που έχει otg, μεγαλύτερη οθόνη και πιο αδυνατισμενο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

οκ λοιπον οι ερωτησεις του ασχετου.... :O

 

1. εβαλα τις δυο καρτες μου και οι δυο ειχαν τις επαφες μου και τωρα τις βλεπω διπλες...

μπορω με καποιον τροπο να το κανω να τις βλεπω απο μια καρτα (και φανταζομαι οτι θα ειναι σωστος ο καταλογος μου)

η πρεπει να παρω μια καρτα απο τις δυο και να τις σβησω?

 

2. Εχω XP αλλα δεν καταφερα να το συνδεσω... επειδη βλεπω οτι ολοι τα εχετε καταφερει,

στα WIN XP τι κανω πανω κατω?

Link to comment
Share on other sites

@pan82 Αν και θα βγουμε off topic κοιταω κατι το οποιο να εχει μεγαλη μπαταρια και μεχρι 150ευρω, οποτε ημουν αναμεσα σε zte v967s(otg,qHD) και g3s(gorilla glass,κτλ).Στο g4 μιας και θα κοιταξω για το slim λογω οικονομικου με προβληματιζει το 1850μα της μπαταριας,χρειαζομαι 4-5ωρες συνεχομενα οθονη με 3g (λογω της φυσεως της δουλειας μου πεφτει πολυ ξυσιμο), απλα και στο g3s και στο g4 βλεπω που και που ξεπηδανε διαφορα προβληματακια που το zte δεν τα χει και μαλλον εχει κ καλυτερη υποστηριξη γενικοτερα.Anyway το κουραζω πολυ και σας κουραζω ταυτοχρονα, μαλλον η χρυση τομη βρισκετε στο g4 ;).
Link to comment
Share on other sites

@pan82 Αν και θα βγουμε off topic κοιταω κατι το οποιο να εχει μεγαλη μπαταρια και μεχρι 150ευρω, οποτε ημουν αναμεσα σε zte v967s(otg,qHD) και g3s(gorilla glass,κτλ).Στο g4 μιας και θα κοιταξω για το slim λογω οικονομικου με προβληματιζει το 1850μα της μπαταριας,χρειαζομαι 4-5ωρες συνεχομενα οθονη με 3g (λογω της φυσεως της δουλειας μου πεφτει πολυ ξυσιμο), απλα και στο g3s και στο g4 βλεπω που και που ξεπηδανε διαφορα προβληματακια που το zte δεν τα χει και μαλλον εχει κ καλυτερη υποστηριξη γενικοτερα.Anyway το κουραζω πολυ και σας κουραζω ταυτοχρονα, μαλλον η χρυση τομη βρισκετε στο g4 ;).

 

Μα το slim turbo με το κανονικό με τη 3000 μπαταρία στην ίδια τιμή έρχονται. Εμένα 180 ευρώ μου βγήκε. Αλλά για 30ευρω διάφορα πιστεύω την αξίζει αν είναι να καταλήξεις σε jiayu. Τώρα εσύ αποφασίζεις βέβαια.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ποιο headset προτεινετε να αγορασω?

http://www.minideal.net/wooden-original-jiayu-earphones-headset-headphones-jy-01-for-g4-g3-g2s.html

 

ή

 

http://www.pandawill.com/original-35mm-earphone-for-jiayu-g3-smart-phone-p71049.html

 

Το original λετε να ειναι ποιο καλο ποιοτικα?

http://www.artsforge.com/gallery_new/legends/morpheus_tn.jpg

 

M.O.R.P.H.E.U.S.: Mechanical Obedient Replicant Programmed for Hazardous Exploration and Ultimate Sabotage

Link to comment
Share on other sites

Ποιο headset προτεινετε να αγορασω?

http://www.minideal.net/wooden-original-jiayu-earphones-headset-headphones-jy-01-for-g4-g3-g2s.html

ή

http://www.pandawill.com/original-35mm-earphone-for-jiayu-g3-smart-phone-p71049.html

 

Το original λετε να ειναι ποιο καλο ποιοτικα?

Εγω παρηγγειλα του minideal. Σαφως του τυπου αυτου (που χωνονται μεσα στο αυτι) τα θεωρω καλυτερα απο τα αλλα (τυπου pandawill) γιατι τα εχω δοκιμασει και διαπιστωσα οτι στεκονται και εφαρμοζουν στο αυτι πολυ καλυτερα.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρηγγειλα του minideal. Σαφως του τυπου αυτου (που χωνονται μεσα στο αυτι) τα θεωρω καλυτερα απο τα αλλα (τυπου pandawill) γιατι τα εχω δοκιμασει και διαπιστωσα οτι στεκονται και εφαρμοζουν στο αυτι πολυ καλυτερα.

 

Απ την άλλη, εμένα τα In ear δεν με βόλεψαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...