Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα με offline χάρτες για το κινητό μου;
iPhone 6 64GB Jailbroken
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου κάνει εντύπωση το zte967s να έχει και αυτό όχι που έχει πιο καινούργιο επεξεργαστή.

Δεν έχει σχέση το chipset (και ο mtk6577 υποστήριζε otg), αλλά το mainboard του κινητού, αν τροφοδοτεί τη θύρα usb

έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα με offline χάρτες για το κινητό μου;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530&page=406

Link to comment
Share on other sites

έχετε να μου προτείνετε κάποιο δωρεάν πρόγραμμα με offline χάρτες για το κινητό μου;

 

Osmand (free απο google play) και υποστηρίζει και gps πλοήγηση

Θα πρέπει αφού το εγκαταστήσεις να μπείς εκεί που λέει λήψεις ή downloads (υποστηρίζει και ελληνική γλώσσα) να κατεβάσεις τους χάρτες που θές

Edited by Ranger_Aragorn
http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

να κάνω ένα update...το κινητό το έχω από Ιούλιο και τα σπάει.κανένα πρόβλημα.Δουλεύει ρολόι

ψάχνω κανα προγραμματάκι που να βγάζει εκτός wifi και δεδομένα όταν κλείνει η οθόνη μου.Προς το παρόν το κάνω με το juice defender

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας με τις ρομ πολλες φορες το κινητο δε μπουταρει και καθε φορα περναω γνησιο ρομ για να ξαναβαλω mobileuncletools και να περασω recovery. Υπαρχει τρόπος να περναω μονο μονο το recovery με flash tool ή να είναι μονιμο και να μην χανεται οταν αλλάζω ρομ ;

Επισης δοκίμασα το Canvas v2 που έρχεται με ενα patch για να "ξυπναει" το κινητο με τα κουμπια της εντασης. Καθε φορά που το περνάω το patch το κινητο μετά δε μπουτάρει.

Link to comment
Share on other sites

Παιζοντας με τις ρομ πολλες φορες το κινητο δε μπουταρει και καθε φορα περναω γνησιο ρομ για να ξαναβαλω mobileuncletools και να περασω recovery. Υπαρχει τρόπος να περναω μονο μονο το recovery με flash tool ή να είναι μονιμο και να μην χανεται οταν αλλάζω ρομ ;

Επισης δοκίμασα το Canvas v2 που έρχεται με ενα patch για να "ξυπναει" το κινητο με τα κουμπια της εντασης. Καθε φορά που το περνάω το patch το κινητο μετά δε μπουτάρει.

 

Να το περνας με mobileuncle, δεν χανεται ο κοσμος, ουτε 1 λεπτο δουλεια δεν ειναι.

 

Ασε τις custom, ολες τις εχω δοκιμασει και ολες ειναι αθλιες.

Αξιζει μονο η τελευταια Official και η τελευταια απο jiayu.es

 

Θα ειχε νοημα να φαω τα bugs στη μαπα αν ειχα νεοτερη εκδοση Android ή/και καλυτερη αποδοση στο κινητο.

Να βαλεις custom και να εχεις ενα σκασμο bugs και ιδια αποδοση και εκδοση android, δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της jiayu.es τα έχω κανει όλα (recovery,ROM) ακόμα και τη ρύθμιση έντασης ηχείου ,ακουστικού που είναι οι ίδιες με το mobileuncle.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Με την εφαρμογή της jiayu.es τα έχω κανει όλα (recovery,ROM) ακόμα και τη ρύθμιση έντασης ηχείου ,ακουστικού που είναι οι ίδιες με το mobileuncle.

 

Μπορεις να βαλεις TWRP με την εφαρμογη της Jiayu ή ακομα δουλευεις αναποδα;

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα δε με νοιάζει

 

Βαλε παιδι μου TWRP να σωθεις.

 

Εχω εδω και 2-3 μηνες και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα και εχω κανει πολλα backup-restore.

Link to comment
Share on other sites

1.Που το βρίσκουμε? Λινκ?

2.Αν βάλω νέα recovery θα πρεπει να ξαναπαρω back up, και αν ξαναπαρω θα παραστεί πάνω απο το παλιό ή θα πρεπει να σβηστεί το παλιό? Ρωταω για να μη γεμιζω την κάρτα

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

1.Που το βρίσκουμε? Λινκ?

2.Αν βάλω νέα recovery θα πρεπει να ξαναπαρω back up, και αν ξαναπαρω θα παραστεί πάνω απο το παλιό ή θα πρεπει να σβηστεί το παλιό? Ρωταω για να μη γεμιζω την κάρτα

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=473628&st=100#entry23665991 (use google translate)

 

Κανε τα εξης:

 

1) Παρε Backup απο CWM

2) Μεταφερε τον φακελο του backup στον υπολογιστη

3) Κανε install το TWRP (κατεβαζεις το .img αρχειο, το βαζεις στην SD και το κανεις Install απο το mobileuncletools, recovery update)

4) Παρε backup με TWRP (να θυμασαι να διαλεγεις την SD και οχι την emmc)

5) Καντε τεστ οτι δουλευει η TWRP, δηλαδη κανε factory reset και μετα restore

6) Εισαι ετοιμος.

 

Αν σε οποιοδηποτε σημειο σκαλωσεις μπορεις να επαναφερεις το κινητο με το backup που εχεις απο CWM:

 

1) περνας rom με το SP Flash Tool

2) κανεις install το CWM με τον τροπο που ξερεις

3) βαζεις παλι στην SD τον φακελο του CWM

4) Kανεις restore και εισαι κομπλε.

 

Αν δεν ασιθανεσαι ανετος να τα κανεις ολα αυτα, δεν θελω να σε παρω στο λαιμο μου.

 

Αξιζει παντως γιατι με TWRP εισαι πιο ανετος, και στο backup, και στο φλασαρισμα αλλα και στο απλο wipe cache/dalvik

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 3 μηνες και δε ειχα ποτε προβλημα. ξαφνικα χθες χαθηκαν οι περισοτερες επαφες μου που ηταν στο google. εμειναν μονο αυτες που ειχα περασει τελευταια. malista μαλον θα εκανε και συγχρονισμο μια και εχω συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα με αποτελεσμα να χασω και απο τη γοογλη τις επαφες. χαθηκαν ακομη και οι επαφες που ηταν στη σιμ. δε ξερω πως και γιατι εγιναν ολα αυτα το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να τα ξαναεπαναφερω. επισης πλεον τις επαφες μου τις εμφανιζει ολες απο ολους τους λογαριασμους με αποτελεσμα ενα ονομα να εμφανιζετε 3 φορες. και οταν παταω επιλογη να εμφανιζονται μονο οι επαφες απο τον χ λογαριασμο το κανει αλλα με το που κλεισει ο καταλογος και επανελθω στο καταλογο παλι εχει χασει τη ρυθμιση.

υπαρχει καμια προταση;

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο 3 μηνες και δε ειχα ποτε προβλημα. ξαφνικα χθες χαθηκαν οι περισοτερες επαφες μου που ηταν στο google. εμειναν μονο αυτες που ειχα περασει τελευταια. malista μαλον θα εκανε και συγχρονισμο μια και εχω συνεχεια ανοιχτα τα δεδομενα με αποτελεσμα να χασω και απο τη γοογλη τις επαφες. χαθηκαν ακομη και οι επαφες που ηταν στη σιμ. δε ξερω πως και γιατι εγιναν ολα αυτα το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιος τροπος να τα ξαναεπαναφερω. επισης πλεον τις επαφες μου τις εμφανιζει ολες απο ολους τους λογαριασμους με αποτελεσμα ενα ονομα να εμφανιζετε 3 φορες. και οταν παταω επιλογη να εμφανιζονται μονο οι επαφες απο τον χ λογαριασμο το κανει αλλα με το που κλεισει ο καταλογος και επανελθω στο καταλογο παλι εχει χασει τη ρυθμιση.

υπαρχει καμια προταση;

 

Απο τον υπολογιστη τις βλεπεις τις επαφες;

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο gmail-επαφες-περισσοτερα, εκει εχει μια επιλογή ''επαναφορα επαφών''. Δες μηπως επανελθουν οι επαφές απο κει και απενεργοποίησε το συνεχή συγχρονισμο. Σε ένα samsung που ειχα ο συγχρονισμος μου τα ειχε κανει θαλασσα Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Απο τον υπολογιστη τις βλεπεις τις επαφες;

βλεπω τις ιδιες επαφες που βλεπω και στο τηλεφωνο

 

edit. εκανα επαναφορα πριν μια βδομαδα και επανηλθαν στο λογαριασμο και στο τηλεφωνο. παραμενει το θεμα της εμφανισης των διπλων και τριπλων εγγραφων. αυτο πως διορθωνετε;

Edited by bandi650
Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή το gmail στις επαφες που κανει διόρθωση διπλοτυπων, απο εκεί που έκανες επαναφορά επαφών ;)
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Να το περνας με mobileuncle, δεν χανεται ο κοσμος, ουτε 1 λεπτο δουλεια δεν ειναι.

 

Ασε τις custom, ολες τις εχω δοκιμασει και ολες ειναι αθλιες.

Αξιζει μονο η τελευταια Official και η τελευταια απο jiayu.es

 

Θα ειχε νοημα να φαω τα bugs στη μαπα αν ειχα νεοτερη εκδοση Android ή/και καλυτερη αποδοση στο κινητο.

Να βαλεις custom και να εχεις ενα σκασμο bugs και ιδια αποδοση και εκδοση android, δεν εχει νοημα.

 

Ελεγα για την περιπτωση που μενει το κινητο σε bootloop. Γιατι παιζοντας χθες το έπαθα 2-3 φορες. Τώρα όσον αφορα τα custom images διαφωνω οπωσδήποτε μαζί σου. Είχα απο το καλοκαίρι περασμένο το G3S STILUS ROM απο needrom , βασικά το έβαλα απο την πρώτη μέρα που πήρα το κινητό γιατι ήρθε με πάρα πολλές κινεζιές και δε μου παρουσίασε τίποτα η ρόμ. Δεν είχε καθόλου bugs . Απλά αποφάσισα να παίξω λίγο με το κινητό και άρχισα τα πειράματα.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω το titanium backup και μου βγάζει ότι δεν έχει χώρο απεγκατεστησα κάποιες αλλά πάλι δεν μπαίνει. Τι μπορώ να κάνω??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για ριξε μια ματια στον αποθηκευτικό σου χώρο. Και τον εσωτερικό και τον εξωτερικό.

 

Πως μπορώ να δω??

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου λέει

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να εγκαταστήσω το titanium backup και μου βγάζει ότι δεν έχει χώρο απεγκατεστησα κάποιες αλλά πάλι δεν μπαίνει. Τι μπορώ να κάνω??

 

Υποθέτω ότι είχες εγκατεστημένη κάποια προηγούμενη έκδοση(?)

Κάνε πρώτα μία πλήρη απεγκατάσταση και μετά δοκίμασε ξανά να εγκαταστήσεις το καινούριο.

 

Αν δεν πιάσει, βρες κάποια από τις εφαρμογές για διαχείριση ή/και καθαρισμό του συστήματος που να έχει option για καθάρισμα του Dalvik cache (το ίδιο το Titanium έχει τέτοια επιλογή, αλλά εδώ προφανώς δε μας κάνει...!) και δες αν βρίσκει κάποιο αρχείο που να "περισσεύει" (μετά την απεγκατάσταση του "παλιού" Titanium) και πες του να το... φάει!

 

Αν δεν έχεις πρόχειρη κάποια εφαρμογή με τέτοια δυνατότητα, πήγαινε με έναν file manager (που να έχει root access - π.χ. ES File Explorer ή Root Explorer) στο Dalvik cache (/data/dalvik-cache) και ψάξε για αρχείο .dex που να περιέχει στο όνομά του "titanium" ή "keramidas" - και σβήσ' το.

 

Μετά από αυτό, το Titanium θα (πρέπει να) εγκατασταθεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...