Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω nickcris .Επειδη ειμαι πολυ σκαλωμενος με το θεμα του κινητου και θελω να ξερω πως επραξα σωστα στην επιλογη μ ,θελω να μου πειτε καποιο κινητο στα ιδια λεφτα ισαξιο η καλυετρο του G3S .Εχω ψαξει λιγο και δεν βρηκα κινητο με Hd screen 300++ ppi ,kai επεξεργαστη χρονισμενο στα 1,5ghz και με μια οχι τοσο πλαστικη κατασκευη στα ιδια λεφτα .Μου φαινεται πολυ καλη αγορα ,διαψευτε με αν κανω λαθος.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχουν βαλθει να με τρελανουν οι κινεζοι...ενω δεν ειχα παραγγειλει με την 3000αρι μπαταρια το εστειλαν με αυτην κ σημερα με το antutu παρατηρησα οτι παρολο που εχω παραγγειλει και εχω στα χερια μου το απλο μοντελο ο επεξεργαστης ειναι συγχρονισμενος στα 1500Mhz οπως ο turbo και οχι στα 1200 που θεωρειται οτι επρεπε να ειναι... :)

 

ΥΓ: 15.398 εβγαλε το τεστ...

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για δίκαρτο κινέζικο και έπεσα σε αυτό που βγαίνει αρκετά φθηνά. Τώρα είμαι κάτοχος galaxy s2 και είμαι υπερευχαριστημένος! Αν πάω στο g3s turbo θα μου λείψει τίποτα από το s2; Έχει κολλήσει ποτέ σε κανέναν; εκτός από το gps του(φαντάζομαι και το αδύναμο φλας) κάποιο άλλο μελανό σημείο έχει;
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνομαι για δίκαρτο κινέζικο και έπεσα σε αυτό που βγαίνει αρκετά φθηνά. Τώρα είμαι κάτοχος galaxy s2 και είμαι υπερευχαριστημένος! Αν πάω στο g3s turbo θα μου λείψει τίποτα από το s2; Έχει κολλήσει ποτέ σε κανέναν; εκτός από το gps του(φαντάζομαι και το αδύναμο φλας) κάποιο άλλο μελανό σημείο έχει;

 

Γιατί τι έχει το GPS του;

@nikchris δηλαδή τσάμπα το παίρνουνε πριν όσοι το θέλουν για δύο κάρτες;4.2 πλέον θα έχουν όσα τα νέα κινητά άρα τέλος τα dual SIM

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι έχει το GPS του;

@nikchris δηλαδή τσάμπα το παίρνουνε πριν όσοι το θέλουν για δύο κάρτες;4.2 πλέον θα έχουν όσα τα νέα κινητά άρα τέλος τα dual SIM

 

Δεν εννοει ότι δε δουλεύει το dual sim φυσικα αλλά ότι τo handcent sms δεν υποστηριζει δικαρτα ωστε να σε ρωτάει από ποια κάρτα να στείλεις αυτό προς το παρόν το κανει μόνο η stock εφαρμογή

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βαλθει να με τρελανουν οι κινεζοι...ενω δεν ειχα παραγγειλει με την 3000αρι μπαταρια το εστειλαν με αυτην κ σημερα με το antutu παρατηρησα οτι παρολο που εχω παραγγειλει και εχω στα χερια μου το απλο μοντελο ο επεξεργαστης ειναι συγχρονισμενος στα 1500Mhz οπως ο turbo και οχι στα 1200 που θεωρειται οτι επρεπε να ειναι... :)

 

ΥΓ: 15.398 εβγαλε το τεστ...

 

Αρα εχεις το turbo.

 

Ψάχνομαι για δίκαρτο κινέζικο και έπεσα σε αυτό που βγαίνει αρκετά φθηνά. Τώρα είμαι κάτοχος galaxy s2 και είμαι υπερευχαριστημένος! Αν πάω στο g3s turbo θα μου λείψει τίποτα από το s2; Έχει κολλήσει ποτέ σε κανέναν; εκτός από το gps του(φαντάζομαι και το αδύναμο φλας) κάποιο άλλο μελανό σημείο έχει;

 

*facepalm*

 

Κοιτα να παραγγειλεις το turbo και με 3000mah μπαταρια.

 

 

Γιατί τι έχει το GPS του;

@nikchris δηλαδή τσάμπα το παίρνουνε πριν όσοι το θέλουν για δύο κάρτες;4.2 πλέον θα έχουν όσα τα νέα κινητά άρα τέλος τα dual SIM

 

Να καταλαβαινουμε τι λεμε.

 

Κανενα μη στοκ προγραμμα για SMS δεν δουλευει με 2 sim, εκτος απο 1-2 'κινεζικα' απο το store.

 

Μαμισια δουλευουν τα παντα ρολοι.

Edited by nikchris
Link to comment
Share on other sites

*facepalm*

 

Κοιτα να παραγγειλεις το turbo και με 3000mah μπαταρια.

 

Αυτό έχω σταμπαρει και στα 136€ που κοστίζει είναι σούπερ! Αλλά φοβάμαι ότι θα πέσω επίπεδο σε ποιότητα οθόνης, κάμερας, gps, έντασης φλας, ακτινοβολίας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ακόμα

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω σταμπαρει και στα 136€ που κοστίζει είναι σούπερ! Αλλά φοβάμαι ότι θα πέσω επίπεδο σε ποιότητα οθόνης, κάμερας, gps, έντασης φλας, ακτινοβολίας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο ακόμα

 

Aνεβαινεις σε αποδοση, σε οθονη (4.5HD) και σε μπαταρια. Καθως και σε μεγεθος.

 

Εγω δεν θα εκανα την μεταβαση αυτη, ψαξε για το Pomp w99

 

http://www.gizchina.com/2013/08/22/gizchina-discount-pomp-w99-cheapest-mt6589t-2gb-smartphone-now-even-cheaper/

Link to comment
Share on other sites

Aνεβαινεις σε αποδοση, σε οθονη (4.5HD) και σε μπαταρια. Καθως και σε μεγεθος.

 

Εγω δεν θα εκανα την μεταβαση αυτη, ψαξε για το Pomp w99

 

http://www.gizchina.com/2013/08/22/gizchina-discount-pomp-w99-cheapest-mt6589t-2gb-smartphone-now-even-cheaper/

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ καλή επιλογή το ΡΟΜΡ αλλά και πολύ μικρή μπαταρία που με αποτρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Πολύ καλή επιλογή το ΡΟΜΡ αλλά και πολύ μικρή μπαταρία που με αποτρέπει.

 

Εχει 2gb ram + 32 gb rom + μικροτερο παχος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοει ότι δε δουλεύει το dual sim φυσικα αλλά ότι τo handcent sms δεν υποστηριζει δικαρτα ωστε να σε ρωτάει από ποια κάρτα να στείλεις αυτό προς το παρόν το κανει μόνο η stock εφαρμογή
Εδω υπαρχει λυση για 160 χαρακτηρες και επιλογη καρτας σε dual sim :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!!

Επειδή πρώτη φορά θα παραγγείλω από minideal κινητό τρεις ερωτήσεις απλά για επιβεβαίωση από αυτούς που ήδη έχουν παραλάβει το G3S

1. Τελικά χρειάζεται να ζητήσω να κάνω root προκειμένου να μου εγκαταστήσουν τα ελληνικά? (τα ελληνικά τα θέλω μόνο για επαφές και μηνύματα, όχι για το menu του τηλεφώνου).

2. Το Singapure Post που αναφέρεται είναι απλό ταχυδρομείο? (ρωτάω γιατί μένω εξωτερικό και αν δεν πάω με απλό ταχυδρομείο, τότε σίγουρα θα πληρώσω φόρους).

3. Το GPS μπορεί να χρησιμοποιηθεί για stand alone navigation (χωρίς υποστήριξη Internet όπως το Α-GPS, αν δεν κάνω λάθος) και αν έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή.

3. Αν έχετε να μου προτείνετε οτιδήποτε που πρέπει να προσέξω στην παραγγελεία μου, παρακαλώ πείτε!

 

Σας ευχαριστώ όλους

Link to comment
Share on other sites

^^^

1. Rooted from Factory, αρα απλώς ζητάς Ελληνικά (ουσιαστικα, ΜΕΝΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ζητάς - πληκτρολόγια, κλπ είναι εγγενή του Android) - αν δεν θες τα Μενού στα Ελληνικά, μην ζητάς κάτι, έτσι και αλλιώς, με τις αναβαθμίσεις, θα χασεις ΕΛΛΗΝΙΚΟ Μενού...

2. Απλό ταχυδρομείο είναι, Συστημένο το στέλνουν (Delivery Confirmation δλδ) και αναγράφουν και αξία $20 στο πακετο, για αποφυγή δασμών

3.α. Ναι μπορεί - πρόταση SYGIC, σε προσφορά μέχρι σήμερα (δες σχετικά ποστ παραπάνω)

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ισως αυτο το λινκ να ειναι χρησιμο σε καποιους, οσον αφορα το gps.conf

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1233359

 

πως το περναμε αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Στην minideal υπάρχει ένα πεδίο για coupon code... Ποιός τα μοιράζει αυτά ρε παιδιά???

 

...κάνε εγγραφή στο newsletter τους. Σου στέλνουν τις προσφορές τους στο email σου.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

Βαλε CWM recovery και παρε ενα backup.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Πες μου λίγο την διαδικασία για το CWM πως το βάζω. Συγνώμη αλλά είμαι από windows phone και δεν κατέχω το Android.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου λίγο την διαδικασία για το CWM πως το βάζω. Συγνώμη αλλά είμαι από windows phone και δεν κατέχω το Android.

 

Μέσω MTK Tools, εχοντας κατεβάσει το κατάλληλο Recovery CWM .img από εδώ και έχοντας το στην SD κάρτα

 

Εχει και τρόπο εδώ

Εγκατάσταση

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις το turbo.

 

Δεν εχω παραγγειλει το turbo ομως ουτε γραφει πουθενα σε χαρακτηριστικα κλπ. οτι ο επεξεργαστης ειναι ο T. Παντου ο απλος ειναι απλα μαλλον συγχρονισμενος υψηλοτερα!:)

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

πως το περναμε αυτο;

Αυτο το αρχειο βρισκεται στο system/etc , απ οτι διαβαζω ομως σε καποια κιν μπορει να μην υπαρχει και καθολου.

Απλα αν υπαρχει προβλημα το αντικαθιστας με το σωστο, συμφωνα με την χωρα σου.

Εγω προσωπικα δεν το εχω πειραξει γιατι αισθανομαι κομματι ασχετος ακομα, σε συμβουλευω αν κι εσυ δεν νοιωθεις σχετικος, μην το πειραζεις.

Απλα το βρηκα καπου και το ανεβασα για καποιους που ξερουν τι και πως.

Αρκετες πληροφοριες θα βρεις γι αυτο και για το προβλημα του GPS γενικωτερα στο νημα του G4, διαβασε να παρεις μια ιδεα για mtkgps.dat και gps.conf

Το δικο μου το GPS φαινεται να λειτουργει καλα μετα τις ρυθμισεις που εχω κανει, διαβαζοντας και συλλεγοντας αρκετες πληροφοριες απο το διαδικτυο.

Για την ωρα περιμενω ενα GPS holder οποτε θα το στηριξω καταλληλα και θα μπορεσω να το ξεκαρω με σιγουρια.

Μετα απο αυτο θα μπορεσω να ανεβασω και εναν οδηγο με τις ρυθμισεις που τελικα εκανα γιατι στο διαδικτυο κυκλοφορουν πολλα videos και οδηγιες που δεν ειναι εντελως ιδια μεταξυ τους.

 

Υ.Γ. Απ οτι καταλαβα αναλογη δουλεια κανει και το faster gps που το κατεβαζεις απο το playstore και βαζεις στις ρυθμισεις Ευρωπη και μετα Ελλαδα

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παραγγειλει το turbo ομως ουτε γραφει πουθενα σε χαρακτηριστικα κλπ. οτι ο επεξεργαστης ειναι ο T. Παντου ο απλος ειναι απλα μαλλον συγχρονισμενος υψηλοτερα!:)

Έτσι φαίνεται ο επεξεργαστής, αφού είναι ο ίδιος σχεδόν, με αυξημένες συχνότητες. Άρα έχεις τον MTK6589Turbo

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται ο επεξεργαστής, αφού είναι ο ίδιος σχεδόν, με αυξημένες συχνότητες. Άρα έχεις τον MTK6589Turbo

 

Δεν μπορω να πω οτι δεν χαιρομαι:p

 

Μέσω MTK Tools, εχοντας κατεβάσει το κατάλληλο Recovery CWM .img από εδώ και έχοντας το στην SD κάρτα

 

Εχει και τρόπο εδώ

Εγκατάσταση

 

Πως τον κανω install απο το MTK TOOLS? Εχω κατεβασει το CWM απο την σελιδα που εδωσες, το περασα οπως ηταν το zip στην καρτα sd αλλα δεν ξερω τι να κανω απο εδω και περα για να το εγκαταστησω και απο το βιντεο δεν ειδα μεσω MTK πως γινεται η εγκατασταση.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε το img από το zip αρχείο, κατευθείαν στην SD και ακολούθα τις

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

εχει δοκιμάσει κανείς τη νεότερη εκδοσή της jiayu;

απ'οσο βλέπω,ολες οι εκδόσεις των ισπανων,ειναι βασισμένες σ παλιοτερο firmware.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νεώτερη από την 11/8???

(αυτήν, εγώ την έχω σχολιάσει ήδη - 5η μέρα σήμερα, άψογη, 15600 Antutu, τι άλλο?)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...