Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το δικό μου το έδωσα τελικά ανταλλαγή σε Κατ/μα και πήρα με διαφορά τιμής το GaLaxy note 3.. Θα παρακολουθώ το thread όμως και εύχομαι σε όλους καλή συνέχεια και μόνο ευχάριστα να ακούτε!

Take care!

 

Αργα ή γρηγορα θα κανεις το come back. Το κινητο που πηρες εχει lag μεχρι και στο κλειδωμα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αργα ή γρηγορα θα κανεις το come back. Το κινητο που πηρες εχει lag μεχρι και στο κλειδωμα... :lol:

 

Back to back?

 

Εγώ ήδη ψήνομαι για Nexus 5. ;)

Link to comment
Share on other sites

Back to back?

 

Εγώ ήδη ψήνομαι για Nexus 5. ;)

 

Ειδικά για μας το Nexus 5 δεν είναι αναβάθμιση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάλι το σκέφτομαι να το πάρω για τη γυναίκα μου. Τώρα έχει το Sensation XE αλλά είδε το Νexus 5 και της άρεσε στο λευκό. Οπότε θα κρατήσω το ηρωικό One αλλά θα παίξω και με τον νέο ;)
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά για μας το Nexus 5 δεν είναι αναβάθμιση.

 

Eιδικά για το Nexus 5 δε βρίσκω λόγο να το λες.

Αν εξαιρέσεις την μπροστινή κάμερα του Nexus σε όλα τα άλλα (hardwarικά τουλάχιστον) είναι "αναβάθμιση": CPU, GPU, Chipset. Ακόμα και το Gorilla Glass. Τί άλλο θες δηλαδή για να το ονομάζεις αναβάθμιση; (φιλικά μιλάω). Δες κι εδώ συνοπτικά.

Η μπαταρία πάνω κάτω στα ίδια θα είναι, οπότε την κάμερα πρέπει να δούμε, αν είναι αξιόλογη τα 350 ευρώ είναι απλά ευκαιρία.

Edited by spdrosin
Link to comment
Share on other sites

Eιδικά για το Nexus 5 δε βρίσκω λόγο να το λες.

Αν εξαιρέσεις την μπροστινή κάμερα του Nexus σε όλα τα άλλα (hardwarικά τουλάχιστον) είναι "αναβάθμιση": CPU, GPU, Chipset. Ακόμα και το Gorilla Glass. Τί άλλο θες δηλαδή για να το ονομάζεις αναβάθμιση; (φιλικά μιλάω). Δες κι εδώ συνοπτικά.

Η μπαταρία πάνω κάτω στα ίδια θα είναι, οπότε την κάμερα πρέπει να δούμε, αν είναι αξιόλογη τα 350 ευρώ είναι απλά ευκαιρία.

 

ΟΚ, αλλά όλα αυτά που λες τι θα σου προσφέρουν; Πιο γρήγορο UI; Αισθητή διαφορά στα παιχνίδια; Η συσκευή μας είναι ήδη πολύ γρήγορη και δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις. Και δίνοντας την θα χάσεις Sense, ράδιο, ηχεία και άλλα που ακόμα δεν ξέρω γιατί δεν έχω δει κάμερα, μπαταρία κτλ. Το θέμα δεν είναι μόνο στα χαρτιά...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το Nexus είναι πάντα μια ωραιότατη οικονομικότατη πρόταση αλλά κι εγώ δεν θα πήγαινα εκεί από ναυαρχίδες τύπου SG4 ή One.

Δηλαδη αν έψαχνα για νέο κινητό και ήταν να αγοράσω κάτι μεταξύ των δύο (Νέξους, Ουάν) σίγουρα θα το σκεφτόμουν λόγω χρημάτων, αλλά σε περίπτωση που έχεις κάποια ναυαρχίδα κι εγώ νιώθω ότι είναι downgrade.

Τόσο λόγω εμφάνισης, όσο και λόγω premium feel του One. Eπίσης για μένα το Sense είναι πολύ ανώτερο από το vanilla android.

Από εκεί και πέρα το Νέξους σίγουρα υπερέχει (στα χαρτιά) σε αρκετά, αλλά χάνει σε άλλα. Κάμερα (παραδοσιακά μέτρια), ράδιο, NFC, oθόνη, ήχος κτλ

Δεν νομίζω ότι δεν θα έκανα τη δουλειά μου με ένα Νέξους, προς θεού. Αλλά μόνο και μόνο η αίσθηση στο χέρι θα ήταν αρκετή για να νιώσω ότι πήγα σε "κατώτερο" μοντέλο.

Όλα αυτά υποκειμενικά πάντα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι το htc one http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2507665 ξεκινάει να γίνει το νέο hd2.Σκόπευα να μην ξαναπάρω htc αλλά πλέον τα δεδομένα αλλάζουν
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι το htc one http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2507665 ξεκινάει να γίνει το νέο hd2.Σκόπευα να μην ξαναπάρω htc αλλά πλέον τα δεδομένα αλλάζουν

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το θεωρώ δεδομένο ότι το Οne θα αναδειχθεί ως τον επάξιο αντικαταστάτη του θρυλικού HD2.

Η ποιότητα χρήσης που προσφέρει του δίνει μεγάλη διάρκεια ζωής και με μια ενεργό κοινότητα από πίσω, μπορεί άνετα να αντέξει στο χρόνο.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το κινητό είχε και μια δυνατή κάμερα πιστευω θα ηταν το τέλειο κινητο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό το κινητό είχε και μια δυνατή κάμερα πιστευω θα ηταν το τέλειο κινητο

 

Αν είχε πάνω από 8 MP θα ξεχνούσαμε τις δυνατότητες zoe (δε θα μπορούσε ο επεξεργαστής). Αν είχε 8 θα ήταν μια από τα ίδια οπότε τίποτα. Προτιμώ αυτό που έβαλαν αρκεί να μην είχε τα μωβ (έστω κι αν 90% των περιπτώσεων δε με ενοχλούν).

Ελπίζω να μην την παρατήσουν την ιδέα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αλλά όλα αυτά που λες τι θα σου προσφέρουν; Πιο γρήγορο UI; Αισθητή διαφορά στα παιχνίδια; Η συσκευή μας είναι ήδη πολύ γρήγορη και δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις. Και δίνοντας την θα χάσεις Sense, ράδιο, ηχεία και άλλα που ακόμα δεν ξέρω γιατί δεν έχω δει κάμερα, μπαταρία κτλ. Το θέμα δεν είναι μόνο στα χαρτιά...

Harwarικά μίλησα πάντα πως δεν θεωρείται downgrade γιατί τα περισσότερα υποσυστήματα είναι upgraded. Το Sense είναι εκτός συναγωνσισμού δεν το συζητάμε. Και η αλήθεια είναι πως τα ηχεία τα ξέχασα.

Οκ ναι, έχεις point. ;)

 

Το Nexus είναι πάντα μια ωραιότατη οικονομικότατη πρόταση αλλά κι εγώ δεν θα πήγαινα εκεί από ναυαρχίδες τύπου SG4 ή One.

Δηλαδη αν έψαχνα για νέο κινητό και ήταν να αγοράσω κάτι μεταξύ των δύο (Νέξους, Ουάν) σίγουρα θα το σκεφτόμουν λόγω χρημάτων, αλλά σε περίπτωση που έχεις κάποια ναυαρχίδα κι εγώ νιώθω ότι είναι downgrade.

Τόσο λόγω εμφάνισης, όσο και λόγω premium feel του One. Eπίσης για μένα το Sense είναι πολύ ανώτερο από το vanilla android.

Από εκεί και πέρα το Νέξους σίγουρα υπερέχει (στα χαρτιά) σε αρκετά, αλλά χάνει σε άλλα. Κάμερα (παραδοσιακά μέτρια), ράδιο, NFC, oθόνη, ήχος κτλ

Δεν νομίζω ότι δεν θα έκανα τη δουλειά μου με ένα Νέξους, προς θεού. Αλλά μόνο και μόνο η αίσθηση στο χέρι θα ήταν αρκετή για να νιώσω ότι πήγα σε "κατώτερο" μοντέλο.

Όλα αυτά υποκειμενικά πάντα έτσι;

Βασικά συμφωνά απόλυτα με την τοποθέτησή σου. Έχετε δίκιο τελικά. :up:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα ειναι ότι το htc one http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2507665 ξεκινάει να γίνει το νέο hd2.Σκόπευα να μην ξαναπάρω htc αλλά πλέον τα δεδομένα αλλάζουν

 

Αυτό είναι πολύ καλό νέο!

 

Eγώ το θεωρώ δεδομένο ότι το Οne θα αναδειχθεί ως τον επάξιο αντικαταστάτη του θρυλικού HD2.

Η ποιότητα χρήσης που προσφέρει του δίνει μεγάλη διάρκεια ζωής και με μια ενεργό κοινότητα από πίσω, μπορεί άνετα να αντέξει στο χρόνο.

 

Βλέπω τον γνωρίζετε πολλοί και μπήκα και στα σχόλια του νήματος που ξεκίνησε στο One και είδα πως τρελάθηκαν όλοι και τον ευχαριστούσαν. Τόσο καλός είναι, μπράβο του και ευτυχώς για εμάς. Σε τι "ειδικεύεται" ; Βγάζει κανονικά ROM δικές του ή φτιάχνει mods, dual-boot systems όμως είδα, πυρήνες, κλπ ;

Link to comment
Share on other sites

Τι το σπουδαίο έχει το Sense?

 

Αν δεν το βλέπεις μόνο σου και ρωτάς, δε μπορώ να σου απαντήσω εγώ. Τρελή ερώτηση (εκτός αν είναι ειρωνική για πλάκα). :X

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τον γνωρίζετε πολλοί και μπήκα και στα σχόλια του νήματος που ξεκίνησε στο One και είδα πως τρελάθηκαν όλοι και τον ευχαριστούσαν. Τόσο καλός είναι, μπράβο του και ευτυχώς για εμάς. Σε τι "ειδικεύεται" ; Βγάζει κανονικά ROM δικές του ή φτιάχνει mods, dual-boot systems όμως είδα, πυρήνες, κλπ ;

Κυρίως ασχολείται με τον τρόπο ξεκλειδώματος των συσκευών και μετά βγάζει 1-2 ρομ και οι υπόλοιποι developers βασιζόμενοι πάνω στην δικιά του μέθοδο,βγάζουν νέες ρομ.Αυτό που είδες να γράφει για τον magldr ειναι ένας έξτρα bootloader που σκοπεύει να φτιάξει στο κινητό,ώστε να μπουτάρει και τα υπόλοιπα λειτουργικά συστήματα όπως wp8.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μολις πηρα το one και οντως το τηλεφωνο δεν παιζεται σε οθονη σε γρηγοραδα γενικα εμεινα καταευχαριστημενος απο την συσκευη.ηθελα να ρωτησω την 4.3.3 την αναβαθμιση την πηρε η οχι ακομα γιατι με δειχνει στο μενου οτι ειναι στην 4.2.2 και μου ηρθαν και δυο μικρες αναβαθμισεις οταν το ανοιξα.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μολις πηρα το one και οντως το τηλεφωνο δεν παιζεται σε οθονη σε γρηγοραδα γενικα εμεινα καταευχαριστημενος απο την συσκευη.ηθελα να ρωτησω την 4.3.3 την αναβαθμιση την πηρε η οχι ακομα γιατι με δειχνει στο μενου οτι ειναι στην 4.2.2 και μου ηρθαν και δυο μικρες αναβαθμισεις οταν το ανοιξα.

 

Ανάλογα τι μοντέλο είναι. Πρέπει να δώσεις παραπάνω πληροφορίες (CID)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη σαν τι να δω στο κουτι η στο μενου στο κουτι με γραφει htc one si 0030 αυτο ειναι η οχι Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε αυτο https://play.google.com/store/search?q=cid%20getter&hl=el. πλακα ατεια ποτε θα ερθει η ενημερωση στις unbranded?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε. Και βγήκε κι άλλος και λέει ότι μέχρι το 2014 θα πάρουμε και την 4.4. Τέλος πάντων το θέμα είναι ό,τι πάρουμε να δουλεύει σωστά κι ας αργήσει και λίγο.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Είδε κανείς το νεο ΟΝΕ μαχ?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...