Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα μεγάλο μπράβο στην HTC που μας έδωσε πρακτικά καινούριο τηλέφωνο με το σημερινό update. Το ξέρω ότι λόγω T Mobile το πήρα από τους τελευταίους αλλά δε μπορώ παρά να εκτιμήσω το smoothness και τη λειτουργικότητα που για μένα έχουν απογειωθεί και συνεχίζουν να βελτιώνονται με κάθε update που βγαίνει! Επικό τηλέφωνο το Μ7, και μακάρι να συνεχίσει έτσι. Εμένα πάντως με έχουν καβατζώσει σαν πελάτη ήδη και για το Μ9 :D

 

Συμφωνώ. Καταπληκτικό τηλέφωνο, πολύ καλό το update (αν και με καθυστέρηση, ελέω t-mob).

Διακρίνω και κάπως καλύτερη μπαταρία ή είναι η ιδέα μου;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ το παρατηρώ ότι κρατάει περισσότερο η μπαταρία. Ειδικά σε αδράνεια ΠΟΛΥ περισσότερο.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι έτσι. Η μπαταρία σε μια τυπική μέρα μου κρατάει 24 ώρες (100->20% περίπου όπότε και φορτίζω). Κράτησε 24 ώρες ξεκινώντας εχθές στο 100% , κάνοντας και το update (700+μβ download, install, restart) και επαναφόρτιση στο 20%. Και 2 επανεκκινήσεις μετά από κάποιες εκκαθαρίσεις (όχι απαραίτητες, αλλά έτσι για να ξεκινήσουμε σωστά :p ) και το χρησιμοποίησα όπως κάθε μέρα.

Επίσης παρατηρώ σήμερα μετά τη φόρτιση ότι κρατάει το 100% για κάποια λεπτά. Πριν την αναβάθμιση μόλις το έβγαζα από το ρεύμα η μπαταρία έπεφτε στο 97% για πλάκα σε δευτερόλεπτα.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι έτσι. Η μπαταρία σε μια τυπική μέρα μου κρατάει 24 ώρες (100->20% περίπου όπότε και φορτίζω). Κράτησε 24 ώρες ξεκινώντας εχθές στο 100% , κάνοντας και το update (700+μβ download, install, restart) και επαναφόρτιση στο 20%. Και 2 επανεκκινήσεις μετά από κάποιες εκκαθαρίσεις (όχι απαραίτητες, αλλά έτσι για να ξεκινήσουμε σωστά :p ) και το χρησιμοποίησα όπως κάθε μέρα.

Επίσης παρατηρώ σήμερα μετά τη φόρτιση ότι κρατάει το 100% για κάποια λεπτά. Πριν την αναβάθμιση μόλις το έβγαζα από το ρεύμα η μπαταρία έπεφτε στο 97% για πλάκα σε δευτερόλεπτα.

 

Καλά, για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα θέλει 2-3 κύκλους για να δούμε με σιγουριά πώς πάει.

Έχω την εντύπωση ότι χάλασε λίγο το σήμα, συχνά πυκνά κάνει διακοπές.

Η κάμερα μου φαίνεται βελτιωμένη αρκετά. Λογικά πρέπει να έχει πάρει στοιχεία από το Μ8.

Σε γενικές γραμμές πάντως είναι μεγάλη η διαφορά με την αναβάθμιση. Αντε μετά να φύγεις από htc και να πας που. Όπως είναι τώρα τουλάχιστον ο ανταγωνισμός.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλά, για να βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα θέλει 2-3 κύκλους για να δούμε με σιγουριά πώς πάει.

Έχω την εντύπωση ότι χάλασε λίγο το σήμα, συχνά πυκνά κάνει διακοπές.

Η κάμερα μου φαίνεται βελτιωμένη αρκετά. Λογικά πρέπει να έχει πάρει στοιχεία από το Μ8.

Σε γενικές γραμμές πάντως είναι μεγάλη η διαφορά με την αναβάθμιση. Αντε μετά να φύγεις από htc και να πας που. Όπως είναι τώρα τουλάχιστον ο ανταγωνισμός.

 

μπορείς να πας σε Oneplus one :p

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι χάλασε λίγο το σήμα, συχνά πυκνά κάνει διακοπές.

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ, σε WIND δίκτυο. (Προέρχομαι από VODAFONE αλλά η αλλαγή SENCE συνέπεσε και με την αλλαγή δικτύου και δεν έχω μέτρο σύγκρισης). Το σήμα παίζει πολύ περίεργα από full σε καθόλου και γενικά δεν είναι καθόλου σταθερό οπουδήποτε και αν βρίσκομαι.

Το έχει παρατηρήσει άλλος?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχω παρατηρήσει και εγώ, σε WIND δίκτυο. (Προέρχομαι από VODAFONE αλλά η αλλαγή SENCE συνέπεσε και με την αλλαγή δικτύου και δεν έχω μέτρο σύγκρισης). Το σήμα παίζει πολύ περίεργα από full σε καθόλου και γενικά δεν είναι καθόλου σταθερό οπουδήποτε και αν βρίσκομαι.

Το έχει παρατηρήσει άλλος?

 

 

Cosmote και δεν παρατήρησα τέτοιο πρόβλημα στα συνήθη μέρη που κινούμαι.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερώτηση. Ψαχνει ο ξαδελφος μου ενα τηλέφωνο και σκευτομαι να του προτείνω σαν tο δικό μου το m7.

Εχω βρει ενα απο ebay στα 270 καλη τιμη.συγκεκριμένα αυτό http://m.ebay.com/itm?itemId=181336092875

Τι λετε,θα ειναι κομπλε?επισης με την εγγύηση σε αυτες της περίπτωσης τι γίνεται?θα εχει το τηλέφωνο?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μια ερώτηση. Ψαχνει ο ξαδελφος μου ενα τηλέφωνο και σκευτομαι να του προτείνω σαν tο δικό μου το m7.

Εχω βρει ενα απο ebay στα 270 καλη τιμη.συγκεκριμένα αυτό http://m.ebay.com/itm?itemId=181336092875

Τι λετε,θα ειναι κομπλε?επισης με την εγγύηση σε αυτες της περίπτωσης τι γίνεται?θα εχει το τηλέφωνο?

ευχαριστώ!

Καλύτερα αγορασε ενα μεταχειρισμενο απο ελλαδα, μπορει να πληρωσεις και τελωνείο απο ebay..

Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταρίας: μπορώ να πω ότι είναι ελαφρώς βελτιωμένη.

Στα του σήματος: Δεν παρατηρώ πρόβλημα ασταθούς λήψης στο δικτυο κινητής είτε 2g, είτε 3g (4g δεν χρησιμοποιώ).

Όσον αφορά στο wifi, μάλλον είναι λίγο καλύτερο από πρίν (που ήταν ήδη πάρα πολύ καλό).

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Στα της μπαταρίας: μπορώ να πω ότι είναι ελαφρώς βελτιωμένη.

Στα του σήματος: Δεν παρατηρώ πρόβλημα ασταθούς λήψης στο δικτυο κινητής είτε 2g, είτε 3g (4g δεν χρησιμοποιώ).

Όσον αφορά στο wifi, μάλλον είναι λίγο καλύτερο από πρίν (που ήταν ήδη πάρα πολύ καλό).

 

Το wifi είναι όντως καλύτερο. Πιάνω πλέον από κάτι διαστημικές αποστάσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το wifi είναι όντως καλύτερο. Πιάνω πλέον από κάτι διαστημικές αποστάσεις.

 

:lol: Πραγματικά. :lol:

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ κοντά στο να το αποφασίσω για το Μ7. Τι λέτε αξίζει ως επιλογή κι αν ναι τι με συμβουλεύετε να προσέξω? Σας ευχαριστώ.
Να έχεις εμπιστοσύνη στο Θεό και να κρατάς το μπαρούτι σου στεγνό. Βολταίρος – [ 1694-1778 ]:shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα, διαβάζω αρκετό καιρό και είμαι πολύ κοντά στο να το αποφασίσω για το Μ7. Τι λέτε αξίζει ως επιλογή κι αν ναι τι με συμβουλεύετε να προσέξω? Σας ευχαριστώ.

 

Επειδή δε γνωρίζω τυχών ιδιοτροπίες σου :p,θα σου έλεγα πάρτο με κλειστά τα ματια.

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξεις να πάρεις παρτίδα Οκτωβρίου και μετά(το τσεκαρεις μέσω imei ή απαιτείς να στο επιβεβαιώσουν πριν το πάρεις διότι υπάρχει πιθανότητα να έχει θέματα αν είναι παλιότερης παρτίδας).Τα θέματα είναι κακή συγκόλληση και το σημαντικότερο, ένα μωβ πέπλο στην κάμερα το οποίο δεν φεύγει και αποτυπώνεται στις φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

πήρε το τηλ την αναβάθμιση σε sense 6 και έχω ένα προβληματάκι. Όταν έχω ακουστικά και ακούω radio αν έρθει ενα notification ή μια κλήση τότε ο ήχος δεν περνάει στα ακουστικά αλλά ακούγετε μόνο απο τα ηχεία!! Μπορώ να το αλλάξω αυτό; Μέχρι πρότινος σίγουρα δεν ήταν έτσι!

Link to comment
Share on other sites

Θα κοιτάξεις να πάρεις παρτίδα Οκτωβρίου και μετά(το τσεκαρεις μέσω imei ή απαιτείς να στο επιβεβαιώσουν πριν το πάρεις διότι υπάρχει πιθανότητα να έχει θέματα αν είναι παλιότερης παρτίδας).Τα θέματα είναι κακή συγκόλληση και το σημαντικότερο, ένα μωβ πέπλο στην κάμερα το οποίο δεν φεύγει και αποτυπώνεται στις φωτογραφίες.

 

το δικό μου που είναι 8/13 είναι οκ. μέχρι ιούνιο-ιούλιο είχαν τις παιδικές αρρώστιες :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα έχουν θέμα.Κάποια σε αυτές τις παρτίδες που ανέφερα,έχουν θέμα.Έχω δει προβλήματα ακόμα και σε Σεπτεμβρίου για αυτό και είπα Οκτωβρίου και έπειτα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι όλα έχουν θέμα.Κάποια σε αυτές τις παρτίδες που ανέφερα,έχουν θέμα.Έχω δει προβλήματα ακόμα και σε Σεπτεμβρίου για αυτό και είπα Οκτωβρίου και έπειτα.

 

αν είναι να σου κάτσει στραβή, και χθεσινό που λέει ο λόγος μπορεί να είναι. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στάθηκα τυχερός.Ήταν T-Mobile( μου το έκρυψαν και άργησα να το καταλάβω) βέβαια, αλλά τουλάχιστον δεν είχε τα θέματα γιατί ήταν παρτίδα Νοεμβρίου.Φίλος μου άλλαξε τρεις συσκευές και όταν πήρε καινούρια παρτίδα βρήκε την υγεια του.Εν κατακλείδι αν θέλει κάποιος να ναι σίγουρος ας ψαχτεί για να μην παιδεύεται. Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε χθες η αναβάθμιση για το sense 6. Και ενώ την κατέβασε κανονικά, στη συνέχεια μου έβγαλε ένα μενού σε μωβ φόντο όπου είχε διάφορες εντολές όπως install ktl. Πατούσε πάνω, έλεγε κάποια πράγματα αλλά δεν γινόταν κάτι. Μετά πάτησα power off και όταν το τηλέφωνο άνοιξε σβήστηκαν όλα και ήταν σε κατάσταση όπως το πήρα. Χάθηκαν τα ελληνικά (είναι T-Mobile) και έπρεπε να το σετάρω ξανά από την αρχή. Πλέον χάθηκε η ενημέρωση ή μπορώ να τη βρω κάπου από τη στιγμή που κατέβηκε;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...