Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω εμένα μου φάνηκε καλύτερη η αυτονομία με το τελευταίο update...βέβαια 3 μέρες μετά το έδωσα :'(

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά όντως είναι ο launcher γιατί έκανα εκκαθάριση δεδομένων στο blinkfeed και σβήστηκαν όλα τα εικονίδια χαχαχα :o πάντως πάει σφαίρα με sense 6 τώρα για μπαταρία θα είμαι σίγουρος σε λίγο καιρό πάντως ήδη η μπαταρία του One max ήταν θηρίο
Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com/us/go/htc-software-updates/

 

Σύμφωνα με αυτό λοιπόν, η αναβάθμιση για το sense 6 για τις t-mobile συσκευές είναι έτοιμο. Τώρα μένει να δούμε πότε θα το λάβουμε, λογικά το δίνει πρώτα στην Αμερική και μόλις τελειώσουν από εκεί το δίνουν και στην Ευρώπη.

 

Άλλη η T-Mobile Αμερικής και άλλη η Γερμανική, δεν είναι το ίδιο και σίγουρα δεν δουλεύουν πάνω στην ίδια rom ταυτόχρονα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη η T-Mobile Αμερικής και άλλη η Γερμανική, δεν είναι το ίδιο και σίγουρα δεν δουλεύουν πάνω στην ίδια rom ταυτόχρονα.

 

Λαθος section κοιτάω δηλαδή ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με την αυτονομία μάλλον θα συμφωνήσω.

Η πρασινίλα φεύγει αν αλλάξεις θέμα. Το page by page μου έσπαγε τα νεύρα όταν άφηνε κάτι στο μεταίχμιο και έπρεπε να το κρατάς στη μέση για να διαβάσεις τον τίτλο. Οπότε μ' αρέσει πιο πολύ το νέο BlinkFeed.

καλησπερα,μπορειςνα μου πεις πως αλλαχω χρωμα στο BlinkFeed???

ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά του καθουμένου μετά από σχεδόν 8 μήνες απροβλημάτιστης συμβίωσης σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση στο One μου :cry::cry:

Παρατήρησα ένα ξεψυχισμένο που έκανε όταν το έβαλα στο αθόρυβο και μετά δεν ξαναλειτούργησε... Ούτε πτώση έφαγε πρόσφατα ούτε τίποτα.

Το θέμα είναι ότι θα μπλέξω με αρβάτο και δε συμμαζεύτεται, και ότι δεν έχω δεύτερη συσκευή με micro sim και πρέπει να αγοράσω ζευγάρι καινούριες sim για να βάλω στην παλιά την Cosmote μου μέσα :mad:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι νέα sim. Υπάρχουν ανταπτοράκια στα μαγαζιά για να κάνεις την sim κανονική.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μπορειςνα μου πεις πως αλλαχω χρωμα στο BlinkFeed???

ευχαριστω πολυ!!!

 

Από τις ρυθμίσεις, προσαρμογή, θέμα.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στα καλά του καθουμένου μετά από σχεδόν 8 μήνες απροβλημάτιστης συμβίωσης σταμάτησε να δουλεύει η δόνηση στο One μου :cry::cry:

Παρατήρησα ένα ξεψυχισμένο που έκανε όταν το έβαλα στο αθόρυβο και μετά δεν ξαναλειτούργησε... Ούτε πτώση έφαγε πρόσφατα ούτε τίποτα.

Το θέμα είναι ότι θα μπλέξω με αρβάτο και δε συμμαζεύτεται, και ότι δεν έχω δεύτερη συσκευή με micro sim και πρέπει να αγοράσω ζευγάρι καινούριες sim για να βάλω στην παλιά την Cosmote μου μέσα :mad:

 

Σήμερα έφτιαξε μόνο του όταν άκουσε ότι θα το πάω στην Arvato! :wacko::wacko::blink::blink: Το χτύπησα ελαφρά στο πίσω μέρος και έφτιαξε! Με αγχώνει βέβαια αυτό γιατί σημαίνει ότι κάτι δεν κάνει καλή επαφή, αφού και στο diagnostic της HTC δε δούλευε και όταν το χτυπούσα πάνω στο χέρι μου δούλευε! Και μετά από λίγο σταμάτησε τις διακοπές και δούλευε σταθερά... Άντε βγάλε άκρη τώρα :wacko:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτιαξε μόνο του όταν άκουσε ότι θα το πάω στην Arvato! :wacko::wacko::blink::blink: Το χτύπησα ελαφρά στο πίσω μέρος και έφτιαξε! Με αγχώνει βέβαια αυτό γιατί σημαίνει ότι κάτι δεν κάνει καλή επαφή, αφού και στο diagnostic της HTC δε δούλευε και όταν το χτυπούσα πάνω στο χέρι μου δούλευε! Και μετά από λίγο σταμάτησε τις διακοπές και δούλευε σταθερά... Άντε βγάλε άκρη τώρα :wacko:

 

Μου θυμίζει το 8210 που είχα παλιότερα. Η δόνηση λειτουργούσε οπότε ήθελε μέχρι που μου έπεσε στο τσιμέντο της παραλίας. Από τότε δε σταμάτησε να λειτουργεί. Και μετά σου λένε τι τα χτυπάς...

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑ παιδιά.Από εχθές είμαι κάτοχος ενός μεταχειρισμέν ου μ7..Μια ερώτηση έχω.στην στατυς μπαρ δίπλα από το σήμα του WiFi βγάζει ένα εικονίδιο.Σαν ζητά ανάποδο.τι είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Άλλη η T-Mobile Αμερικής και άλλη η Γερμανική, δεν είναι το ίδιο και σίγουρα δεν δουλεύουν πάνω στην ίδια rom ταυτόχρονα.

 

Το σωστό link για τα γερμανικα ΟΝΕ (Μ7- μινι - μαξ) είναι αυτό:

 

http://www.htc.com/de/go/htc-software-updates/

 

Αυτό που περιμένουμε όσοι έχουμε ONE M7/ t-mob, είναι στο 'Telekom' να γίνει πράσινο το τετραγωνάκι και να γράψει "Verfügbar" κοινώς : "διαθέσιμο". :)

 

Πάντως σε foroum της t-mobile σχετικά με το update σε sense6 έχει πεσει ένα σχετικό κράξιμο και οι απαντήσεις των εκπροσώπων της εταιρίας είναι ότι εργάζονται για απροβλημάτιστη αναβάθμιση. Το δικό μου συμπέρασμα είναι για καλό Σεπτέμβρη.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ πρόσεξα για πρώτη φορά μια μαύρη κουκκίδα... τελικά είναι νεκρό πίξελ. Απίστευτη ξενέρα για συσκευή που δεν έχει κλείσει εβδομάδα.

Μαύρο είναι, αλλάζε χρώμα σε άσπρο μόνο σε πολύ «ρηχή» γωνία θέασης, οπότε μάλλον ετοιμάζομαι για πάρε-δώσε με αρβάτο... προγραμματάκια που ξεκολλάνε τα κολλημένα πίξελ δεν έκαναν δουλειά.

 

Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο πρόβλημα με την αρβάτο; Του το άλλαξαν/επισκεύασαν κανονικά ή του έκαναν κόλπα; Από όσο διαβάζω στο θέμα (γύρω στο post #5303) δε θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση για hardware ελάττωμα αν έχω unlocked bootloader και root, αυτό που με προβληματίζει είναι ο χρόνος επισκευής... μπορώ για τέτοια περίπτωση να ζητήσω αντικατάσταση της συσκευής (είναι από ελληνικό κατάστημα αλλά ευρωπαϊκή)

 

Το περίεργο είναι ότι μέχρι σήμερα δεν το είχα ξαναδει. Είμαι σίγουρος ότι μέχρι χτες δεν υπήρχε, ειδικά στο boot στο άσπρο splash screen κάνει μπαμ, αν υπήρχε θα το είχα δει 100%... :cry:

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική άποψη, αν μιλάμε για ένα μόνο pixel, είναι πως δεν αξίζει να ασχοληθείς.

Αν πάντως αποφασίσεις να το στείλεις καλύτερα γύρνα το εντελώς stock. Ο ξεκλειδωμενος bootloader δεν παίζει ρόλο αλλά το root παίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε one mini το άλλαξαν μέσα σε 2 εβδομάδες (γερμανικό)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά αυτό θα κάνω, έχω δυο χρόνια μπροστά μου, αν αρχίσουν να πολλαπλασιάζονται τότε το σκέφτομαι για κλείδωμα και σέρβις. Δεν είναι τόσο το κλείδωμα (που και αυτό από τα λίγα που διάβασα είναι λίγο risky) αλλά η όλη ταλαιπωρία και η αναμονή. Εδώ το Sensation το είχα για θεό και είχα πέντε έξι νεκρά πίξελ, το ένα θα με πειράξει; Του έδωσα και ονοματάκι και πιάνουμε την κουβέντα που και που, αρκεί να μη φέρει τους φίλους του :p

 

(τα γράφω μπας και τα πιστέψω και μου φύγει η ξενέρα)

 

Πάντως μίλησα με arvato καλού κακού και μου είπε το εξής κουλό: ότι σε περιπτώσεις που έχει περαστεί παράνομο λογισμικό (φαντάζομαι εννοεί root και recovery, rom, kernel, όχι απλό ξεκλείδωμα) όχι απλά ακυρώνεται η εγγύηση, αλλά βγαίνει «κόστος για αλλαγή πλακέτας». Επί λέξει. Επέμενα μάλιστα, ακόμα και για πρόβλημα της οθόνης; Και μου είπε ναι, σε τέτοιες περιπτώσεις αλλάζει ολόκληρη η πλακέτα. Wait, what?

 

Δε γνωρίζω αν αυτό είναι θέμα της arvato ή της ίδιας της HTC, φαντάζομαι όμως ότι πολλοί θα αναπολούν εποχές ACE Hellas :P

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ξαναλέω (και για σένα αλλά και για τους υπόλοιπους) το ξεκλείδωμα δεν τους πειράζει αρκεί να είναι όλα stock (system, recovery, boot) και το ξέρω γιατί έχω στείλει αρκετά τηλέφωνα unlocked και s-off χωρίς να μου πουν το παραμικρό..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ή το δικό μου είχε θέμα με το gorilla glass ή γενικά δεν είναι και πολύ στάνταρ ότι δε θα χει θέματα σε νορμάλ χρήση.Εγώ ούτε σε επαφή με αιχμηρά αντικείμενα το φέρνω ,ούτε το χτυπάω πουθενά και γενικά τα προσέχω τα τηλέφωνα.Σήμερα παρατήρησα μια γρατζουνιά στην οθόνη.Δεν είναι τόσο η γρατζουνιά(ευτυχώς είναι μικρή και δεν φαίνεται) όσο ότι όλοι μου λέγαν μη βάζεις προστασία οθόνης ,δεν έχει θέμα κλπ.Βλέπω στα βίντεο με κλειδιά σφυριά κ δεν παθαίνει τπτ.Σε μένα πως έγινε;χαχα.Κάποιος άλλος με παρόμοιο θέμα ;
Link to comment
Share on other sites

Ή το δικό μου είχε θέμα με το gorilla glass ή γενικά δεν είναι και πολύ στάνταρ ότι δε θα χει θέματα σε νορμάλ χρήση.Εγώ ούτε σε επαφή με αιχμηρά αντικείμενα το φέρνω ,ούτε το χτυπάω πουθενά και γενικά τα προσέχω τα τηλέφωνα.Σήμερα παρατήρησα μια γρατζουνιά στην οθόνη.Δεν είναι τόσο η γρατζουνιά(ευτυχώς είναι μικρή και δεν φαίνεται) όσο ότι όλοι μου λέγαν μη βάζεις προστασία οθόνης ,δεν έχει θέμα κλπ.Βλέπω στα βίντεο με κλειδιά σφυριά κ δεν παθαίνει τπτ.Σε μένα πως έγινε;χαχα.Κάποιος άλλος με παρόμοιο θέμα ;

 

Το καλοκαίρι με την άμμο συνήθως γίνεται αυτό που λές και δεν το παίρνεις και χαμπάρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μα ποια άμμο;Στην πόλη είμαι!

 

Για μπάνιο δεν πάς μωρε κι εσύ? :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Άμμο και σκόνη, καθάρισμα οθόνης μόνο με το ειδικό πανάκι :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάω;;;Έχω ακόμα μέλλον εδώ πέρα στην κάψα!Δηλαδή για να καταλάβω,η σκόνη κάνει γρατζουνιά και δεν κάνει το κλειδί με πίεση;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πάω;;;Έχω ακόμα μέλλον εδώ πέρα στην κάψα!Δηλαδή για να καταλάβω,η σκόνη κάνει γρατζουνιά και δεν κάνει το κλειδί με πίεση;;;

 

Ναι , είναι σαν να χαράζεις το κρύσταλλο με διαμάντι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...