Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι παίδες που δεν το γνωρίζω. στο blinkfeed μπορούμε να περάσουμε ελληνικά rss? υπάρχουν κάποια ενδεικτικά? Ευχαριστώ

 

Έλα! :)

Πες και καμία εντύπωση για το εργαλείο. Σε σχέση με Z;

 

Λοιπόν γι'αυτό που ρωτάς ή θα πατήσεις το + και θα γράψεις το site που θες, τα ξένα τα βρίσκει γενικά, ή κυρίως για τα ελληνικά ο πιο εύκολος τρόπος είναι να πας με τον browser της HTC στη σελίδα που θες, πατάς εκεί rss και στο ανοίγει αυτόματα στο BlinkFeed. Πατάς το + και προστέθηκε.

 

Όμορφο είναι το άτιμο, αλλά κι εμένα με έχει βολέψει το feedly και για να γλυτώνω περιττά ΜΒ (το έχω σε επιλογή λίστας χωρίς εικόνες) και μου τα δείχνει όλα μαζεμένα κι όχι ανά site. Επίσης μπορείς να τα βλέπεις και από pc μπαίνοντας στη διεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έλα! :)

Πες και καμία εντύπωση για το εργαλείο. Σε σχέση με Z;

 

Λοιπόν γι'αυτό που ρωτάς ή θα πατήσεις το + και θα γράψεις το site που θες, τα ξένα τα βρίσκει γενικά, ή κυρίως για τα ελληνικά ο πιο εύκολος τρόπος είναι να πας με τον browser της HTC στη σελίδα που θες, πατάς εκεί rss και στο ανοίγει αυτόματα στο BlinkFeed. Πατάς το + και προστέθηκε.

 

Όμορφο είναι το άτιμο, αλλά κι εμένα με έχει βολέψει το feedly και για να γλυτώνω περιττά ΜΒ (το έχω σε επιλογή λίστας χωρίς εικόνες) και μου τα δείχνει όλα μαζεμένα κι όχι ανά site. Επίσης μπορείς να τα βλέπεις και από pc μπαίνοντας στη διεύθυνση.

 

φίλε karx μέχρι την Παρασκευή θα έχω καλύτερη εικόνα, ακόμα στα σκάλισμα είμαι. :D

ωραία θα δοκιμάσω τις λύσεις σας για τα rss. Ευχαριστώ :)

 

 

 

φίλε karx μέχρι την Παρασκευή θα έχω καλύτερη εικόνα, ακόμα στα σκάλισμα είμαι. :D

ωραία θα δοκιμάσω τις λύσεις σας για τα rss. Ευχαριστώ :)

 

θέλω να το κάρω root, αλλά το βλέπω λίγο σαν βουνό το όλο θέμα:wacko:

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το κάρω root, αλλά το βλέπω λίγο σαν βουνό το όλο θέμα:wacko:

 

Κάνε ότι λέει στο πρώτο ποστ στο νήμα με τις τροποποιήσεις. Απ'όσο είδα δεν είναι τίποτα δύσκολο. Τα ίδια βήματα ήταν και στο nexus ίσως γι'αυτό δε με παραξένεψε τόσο. Δυστυχώς πρέπει να ξεκλειδώσεις και τον bootloader αναγκαστικά. Το s-off σε μπερδεύει; Εγώ δεν έχω κάνει, δεν το βρίσκω απαραίτητο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο browser της HTC, αλλά νομίζω έχει πολύ μεγάλη κατανάλωση σε μπαταρία. Από τότε που έβαλα opera (τον καινούριο που είναι based στον chromium) έχω δει μεγάλη διαφορά.

 

Δείτε τι έκανε στην Αμερική

http://www.htc.com/us/go/htc-one-custom-double-dip-case/

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ότι λέει στο πρώτο ποστ στο νήμα με τις τροποποιήσεις. Απ'όσο είδα δεν είναι τίποτα δύσκολο. Τα ίδια βήματα ήταν και στο nexus ίσως γι'αυτό δε με παραξένεψε τόσο. Δυστυχώς πρέπει να ξεκλειδώσεις και τον bootloader αναγκαστικά. Το s-off σε μπερδεύει; Εγώ δεν έχω κάνει, δεν το βρίσκω απαραίτητο.

 

πιο πολύ το θέλω το root, για να μπορέσω να περάσω κανά Adaway, Titanium. Δεν ξέρω όμως αν γίνεται μέσω Linux Mint

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν θα στο αλλάξουν. Απλά αυτή την απόφαση την παίρνει η HTC, γιατί η HTC είναι που πούλησε κάτι ελαττωματικό στο κατάστημα.

Προφανώς ένα κατάστημα αν επιθυμεί μπορεί να στο αλλάξει αμέσως (και να αναλάβει το ρίσκο τελικά η HTC να μην αποδεχτεί ότι είναι ελαττωματικό.)

Τι έγινε τελικά τι σου είπαν?

 

 

Αν διαβάζεις RSS πολύ, βάλε ένα σοβαρό RSS reader όπως το Feedly, και μπορείς να περάσεις τα πάντα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devhd.feedly

 

 

 

Χρησιμοποιώ bulletproof, στο 4.4.2 το έβαλα αμέσως οπότε δεν ξέρω αν έχει διαφορά στην μπαταρία σε σχέση με το stock.

Στο 4.4 είχε όμως.

Ακόμα όμως και ανάποδα να ήταν, να κατανάλωνε περισσότερο, πάλι θα το έβαζα γιατί βελτιώνει σημαντικά την λειτουργικότητα της συσκευής.

 

Εμένα πάντως από τότε που το έβαλα η διάρκεια της μπαταρίας έχει πέσει στα 2/3... Τώρα όμως δε ξέρω αν φταίει αυτό ή η 4.4 2, όμως από ότι έχω καταλάβει το 2tap λειτουργεί ακόμα και όταν το κινητό είναι τελείως κλειστό ,δλδ αν ακουμπήσεις την οθόνη δονείται..Σε λίγες μέρες αν μπορείς πες μου αν έχεις τέτοια αππτελεσματα.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

υστερα απο αναμονη 8 εβδομαδων, να επιστρεψει η συσκευη γιατι καεικε το motherboard... :X, και αφου επεστρεψε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευη οπως αναγραφει στο χαρτι της η arvato... η καινουργια συσκευη λοιπον εχει χαλασμενο το microphone και δεν με ακουει ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

Υπαρχει καποιος εδω που μπορει να βοηθησει; εστω και νομικά; Θελω να τους κυνηγησω... γινεται; αν ναι πως;

 

ευχαριστώ

http://feeds.feedburner.com/Techwargr.1.gif
Link to comment
Share on other sites

υστερα απο αναμονη 8 εβδομαδων, να επιστρεψει η συσκευη γιατι καεικε το motherboard... :X, και αφου επεστρεψε ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευη οπως αναγραφει στο χαρτι της η arvato... η καινουργια συσκευη λοιπον εχει χαλασμενο το microphone και δεν με ακουει ΚΑΝΕΝΑΣ.

 

Υπαρχει καποιος εδω που μπορει να βοηθησει; εστω και νομικά; Θελω να τους κυνηγησω... γινεται; αν ναι πως;

 

ευχαριστώ

 

Αν και δεν ειμαι νομικος, πιστευω οτι στην χωρα που ειμαστε το να κανεις μυνηση για τετοια θεματα, ειναι χασιμο χρονου. Θα εκδικαστει ποιος ξερει σε ποσα χρονια κλπ.κλπ.

Παρ'τους τηλεφωνο, ή πηγαινε εκει και ξeχeσe τους. Ετσι απλα...

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτά αλλά απευθύνσου και στον συνήγορο του καταναλωτή και στο ινστιτούτο επίσης. Παρότι μπορει να σου φαίνεται απίστευτο αλλά βοηθάνε αρκετά.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

πιο πολύ το θέλω το root, για να μπορέσω να περάσω κανά Adaway, Titanium. Δεν ξέρω όμως αν γίνεται μέσω Linux Mint

 

Έχεις και Linux; Θεός!

Ο kollatos μου είχε πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα όταν τον είχα ρωτήσει που ήθελα να το κάνω από ubuntu. Οι εντολές είναι οι ίδιες, μόνο κανένα sudo μάλλον θα χρειαστεί.

Εξάλλου τα ubuntu, mint έχουν ήδη περασμένα το adb/fastboot και δε χρειάζεσαι drivers. Συνέδεσε τη συσκευή, άνοιξε το τερματικό και πατά adb devices. Θα δεις ότι αμέσως αναγνωρίζει τη συσκευή. Είμαστε off-topic εδώ όμως, καλύτερα να πάμε στο άλλο θέμα αν θες τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως από τότε που το έβαλα η διάρκεια της μπαταρίας έχει πέσει στα 2/3... Τώρα όμως δε ξέρω αν φταίει αυτό ή η 4.4 2, όμως από ότι έχω καταλάβει το 2tap λειτουργεί ακόμα και όταν το κινητό είναι τελείως κλειστό ,δλδ αν ακουμπήσεις την οθόνη δονείται..Σε λίγες μέρες αν μπορείς πες μου αν έχεις τέτοια αππτελεσματα.Ευχαριστώ

 

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς με το ότι το D2TW λειτουργεί και όταν το κινητό είναι τελείως κλειστό.

Δηλαδή έχεις κάνει πλήρες Power Off και παρόλα αυτά η συσκευή αναγνωρίζει τα taps?

 

Όσον αφορά τη δόνηση, δεν την έχω ενεργοποιήσει καθόλου.

Τα μόνα που έχω από gestures στο Bulletproof είναι το Double Tap 2 Wake και το Swipe To Sleep.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις και Linux; Θεός!

Ο kollatos μου είχε πει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα όταν τον είχα ρωτήσει που ήθελα να το κάνω από ubuntu. Οι εντολές είναι οι ίδιες, μόνο κανένα sudo μάλλον θα χρειαστεί.

Εξάλλου τα ubuntu, mint έχουν ήδη περασμένα το adb/fastboot και δε χρειάζεσαι drivers. Συνέδεσε τη συσκευή, άνοιξε το τερματικό και πατά adb devices. Θα δεις ότι αμέσως αναγνωρίζει τη συσκευή. Είμαστε off-topic εδώ όμως, καλύτερα να πάμε στο άλλο θέμα αν θες τίποτα άλλο.

 

εννοείται Linux φίλε karx :) σωστά στο άλλο θέμα ή μέσω π.μ :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής: το κινητό κάνει κλήση μόνο του ορισμένες φορές. Δηλαδή έχω καλέσει κάποιον, έχω τερματίσει την κλήση, το έχω αφήσει στην άκρη,πχ 1μ μακριά, και κανά δίλεπτο, λεπτό, ίσως να μην έχει σημασία αλλά σίγουρα δεν είναι αμέσως μετά την προηγούμενη κλήση ακούω "ναι-ναι κλπ" ή αν είμαι τυχερός το ότι καλεί και μόλις που προλαβαίνω να το κλείσω. Αν δεν του κάνω κλήση από επαγωγή, κάτι μυστήριο συμβαίνει. Λέω τώρα, έχει κανείς παρόμοια x-files εμπειρία?
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τι ιδιο μου εκανε και μενα σημερα , αλλά καλεσε σχεδον αμεσα δεν πρεπει να περασαν ουτε 10 δευτερολεπτα.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως τι ιδιο μου εκανε και μενα σημερα , αλλά καλεσε σχεδον αμεσα δεν πρεπει να περασαν ουτε 10 δευτερολεπτα.

 

Αυτό μου το έχει κάνει και μένα αρκετές φορές αλλά το αποδίδω σε κάποια τυχαία επαφή με την touchscreen. Το άλλο δεν εξηγείται γιατί η κλήση γίνεται όταν το τηλ είναι σε απόσταση...

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να αποκρύπτεται από τις ειδοποιήσεις το κείμενο και ο αποστολέας SMS και e-mail; Με άλλα λόγια, να υπάρχει μόνο η ειδοποίηση "Υπάρχει(ουν) 1-2-Χ νέο(α) μήνυμα(τα)", χωρίς άλλα... "ευαίσθητα" :p δεδομένα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να αποκρύπτεται από τις ειδοποιήσεις το κείμενο και ο αποστολέας SMS και e-mail; Με άλλα λόγια, να υπάρχει μόνο η ειδοποίηση "Υπάρχει(ουν) 1-2-Χ νέο(α) μήνυμα(τα)", χωρίς άλλα... "ευαίσθητα" :p δεδομένα;

 

Ειδικα για sms χρησιμοποιω το GoSMS και το κανει αυτο που λες... ;) Η μαμησια εφαρμογη δεν ξερω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να αποκρύπτεται από τις ειδοποιήσεις το κείμενο και ο αποστολέας SMS και e-mail; Με άλλα λόγια, να υπάρχει μόνο η ειδοποίηση "Υπάρχει(ουν) 1-2-Χ νέο(α) μήνυμα(τα)", χωρίς άλλα... "ευαίσθητα" :p δεδομένα;

 

Μπες στα μηνύματα, πήγαινε στις ρυθμίσεις , από εκεί στις ειδοποιήσεις και ξετίκαρε την προεπισκόπηση ειδοποίησης.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος τι εννοείς με το ότι το D2TW λειτουργεί και όταν το κινητό είναι τελείως κλειστό.

Δηλαδή έχεις κάνει πλήρες Power Off και παρόλα αυτά η συσκευή αναγνωρίζει τα taps?

 

Όσον αφορά τη δόνηση, δεν την έχω ενεργοποιήσει καθόλου.

Τα μόνα που έχω από gestures στο Bulletproof είναι το Double Tap 2 Wake και το Swipe To Sleep.

 

Ναι αυτο εννοώ..Και γω αυτά τα 2 έχω ενεργοποιήσει μόνο και δε ξέρω τι μπορεί να φταει..

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοώ..Και γω αυτά τα 2 έχω ενεργοποιήσει μόνο και δε ξέρω τι μπορεί να φταει..

 

Λίγο περίεργο αυτό να μπορεί να γίνει.

Για δοκίμασε να βάλεις το τελευταίο firmware, αν δεν το έχεις βάλει

Link to comment
Share on other sites

Λίγο περίεργο αυτό να μπορεί να γίνει.

Για δοκίμασε να βάλεις το τελευταίο firmware, αν δεν το έχεις βάλει

 

Όταν λες τελευταίο firmware τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα επαναφορά ρυθμίσεων το HTC One μου αλλά μετά την επαναφορά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γκαλερί του κινητού, όταν πατάω πάνω στο Dropbox για να δω τι έχω ανεβάσει δεν μου εμφανίζει τίποτα, το ίδιο συμβαίνει και στο Google Drive και στα δυο μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "Ο χρήστης δεν διαθέτει album προς εμφάνιση". :confused: Γιατί συμβαίνει αυτό, αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα και πως μπορεί να λυθεί;

 

http://forums.androidcentral.com/htc-one/276130-dropbox-photos-not-showing-gallery.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927166

 

Να σημειώσω ότι πριν την επαναφορά λειτουργούσαν κανονικά. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό, ώστε να αντικαταστήσω το Maxx μου, αφού πλέον έχει πέσει και κάπως η τιμή του. Αν και αρχικά πήγαινα για Sony Z1C, βλέποντας το σε ένα κατάστημα, μου φάνηκε πολύ μικρό ενώ το One είναι στα ίδια μεγέθη με ότι έχω τώρα.

 

Γενικότερα είστε ευχαριστημένοι με το κινητό; Είδα πως πλέον τρέχει και 4.4, με την μπαταρία βγάζετε 1 μέρα; Μπορεί και παραπάνω; Είδα και αυτό πρόσφατα: http://www.htc.com/us/accessories/htc-battery-bar/, με αυτό μπορείς πχ να το έχεις στην τσάντα, και αν χρειαστεί να φορτίσεις το κινητό εκ νέου;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά, είχα παλιά HTC (Desire) και δεν ήμουν πολύ ευχαριστημένος αν και σκυλί σαν συσκευή.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Ως χρήστης του κινητού για ένα 6μηνο μπορώ να πω τα εξής. Είναι το πιο smooth Android αυτή τη στιγμή μετά το Nexus 5. Έχει απίστευτη ποιότητα κατασκευής. Έχει απίστευτο ήχο. Έχει την καλύτερη οθόνη της αγοράς κατ εμε. Η μπαταρία του είναι μέτρια αλλά βγάζει υπό σχεδόν όλες της συνθήκες μια μέρα κανονικής χρήσης. Προφανώς αν έρχεσαι από το Maxx δεν θα υπάρχει σύγκριση αλλά θα σε βολέψει. Εγώ είχα πάντα μαζί μου μπαταρία σας αυτή που λες αλλά σπάνια την χρειάστηκα. Το πολύ 5 φορές σε 6 μήνες.

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...