Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για ενα θεματακι που εχω, αν το στειλο arvato θα βγαλω ακρη λετε ή θα μπλεξω?

Συνηθως ποσες μερες κανουν? Αργουνε?

Το τηλεφωνο ειναι ελληνικο και εντος εγγυησης.

 

 

Εμένα έκανε 15 μέρες και ήθελε και ανταλλακτικό, και ήταν γερμανικό cid.

 

Μην πάρεις απευθείας την αρβατο, πάρε την HTC να σου στείλουν κούριερ δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως που έστειλα ένα HOX πριν τις γιορτές, που ήταν και ευρωπαϊκό, γύρισε σε 1 βδομάδα επισκευασμένο. Βέβαια δεν χρειάστηκε να περιμένω κάποιο ανταλλακτικό γι' αυτό και δεν άργησε..

 

Εμένα έκανε 15 μέρες και ήθελε και ανταλλακτικό, και ήταν γερμανικό cid.

 

Μην πάρεις απευθείας την αρβατο, πάρε την HTC να σου στείλουν κούριερ δωρεάν.

Thanks παίδες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι θέμα έχεις;

Το έχω αναφέρει και πιο πάνω, μου ανοίγει η ανοιχτή ακρόαση από μόνη της ενώ μιλάω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται έντονα και παρα τις διαψευσεις εκατέρωθεν οτι η acer αποκτάει μεγάλο μερίδιο της htc!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν επηρεάζει την ποιότητα κατασκευής και το design των μελλοντικών προϊόντων ας την αγοράσει όποιος κινέζος θέλει. Αν είναι να γίνει σαν το Skype αφού το πήρε η Microsoft ζήτω που καήκαμε.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει στα σχετικά threads ότι μακροπρόθεσμη λύση για τη σωτηρία της HTC είναι είτε να γίνει private με το κατάλληλο capital injection, είτε να εξαγοραστεί από εταιρεία η οποία έχει σκοπό την ανάπτυξη και όχι μόνο την εκμετάλλευση των assets. H Lenovo που είχε ακουστεί τότε φαντάζει ιδανική περίπτωση στα μάτια μου.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ο CEO πάντως της Acer δήλωσε ότι δεν έχει σκοπό να επενδύσει σε καμία άλλη εταιρεία ίδωμεν
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω μόνο η εταιρεία να κινηθεί στην ίδια κατεύθυνση που κινήθηκε με το one..Προσωπικά σαν αγοραστής αυτή τη στιγμή δεν με ικανοποιεί κανένα άλλο τηλέφωνο..αν δεν είχα επιλογή, θα κοιτούσα η κάτι σε νεξους η σε Sony που μου αρεσε αρκετά η υλοποίηση στο ultra, όμως σε μικρότερες ίντσες που με ενδιαφέρουν δεν έχει κάτι που να με τραβάει από android..Ίσως ios αν ανέβουν οι ίντσες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ios αν ανέβουν οι ίντσες..

 

Αν και off-topic, θα αντεξεις να πας σε ios μετα απο Android? Προσωπικα, θα παθαινα καταθλιψη... :lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν αρχισουν να κατακλυζουν την αγορα android τηλεφωνα φουλ πλαστικα, με sw οτι να ναι,με hw gaming pc και χωρις αξιολογα midrange στην αγορα ναι θα παω σιγουρα σε ios..θα το καταφερουν να το φτασουν σ αυτο το επιπεδο το android; :lol: ελπιζω οχι..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αν αρχισουν να κατακλυζουν την αγορα android τηλεφωνα φουλ πλαστικα, με sw οτι να ναι,με hw gaming pc και χωρις αξιολογα midrange στην αγορα ναι θα παω σιγουρα σε ios..θα το καταφερουν να το φτασουν σ αυτο το επιπεδο το android; :lol: ελπιζω οχι..

 

Υπάρχει ελπίδα όσο υπάρχει htc και Motorola. Κι αν η htc δεν την παλέψει (που μια χαρά τους βλέπω) η Motorola θα πεθάνει μετά το android. Άλλωστε που ξέρεις, μπορεί και οι κορεάτες να βάλουν μυαλό κάποια στιγμή.

Μόνο από βαρεμάρα (για το Android) μπορεί να πάω σε ios.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελπίδα όσο υπάρχει htc και Motorola. Κι αν η htc δεν την παλέψει (που μια χαρά τους βλέπω) η Motorola θα πεθάνει μετά το android. ...

 

H HTC δεν πάει καλά από οικονομικής απόψεως, γράφει συνεχώς ζημιές

http://investors.htc.com/phoenix.zhtml?c=148697&p=irol-reportsOther

 

Αυτό απεικονίζεται και στην εικόνα της μετοχής της. Από τα επίπεδα των 1300 TWD (ταϊβανέζικα δολάρια) το 2011, τώρα κινείται στα επίπεδα των 130 TWD (έχει χάσει το 90% της αξίας της σε αυτό το διάστημα)

http://www.google.com/finance?q=2498

 

Αν δεν ανακάμψει η κερδοφορία της, αναπόφευκτα θα έχει την κατάληψη των nokia/blackberry.

Link to comment
Share on other sites

αν αρχισουν να κατακλυζουν την αγορα android τηλεφωνα φουλ πλαστικα, με sw οτι να ναι,με hw gaming pc και χωρις αξιολογα midrange στην αγορα ναι θα παω σιγουρα σε ios..θα το καταφερουν να το φτασουν σ αυτο το επιπεδο το android; :lol: ελπιζω οχι..

 

Νομιζω οτι υπαρχουν και θα υπαρχουν παντα επιλογες.

 

Προσωπικα με ενδιαφερει η ποιοτητα του software κι οχι το υλικο κατασκευης της συσκευης... "Εφυγα" απο την Samsung οχι γιατι ειναι τιγκα στο πλαστικο, αλλα λογω του Touchwiz, που κανει ακομα και τουμπανα συσκευες να λαγγαρουν.

 

Αγοραζοντας το One, χαιρομαι πραγματικα ποιοτητα κατασκευης, αλλα σαν ψειρας που ειναι, βλεπω οτι υπαρχουν ακομα και σ'αυτο λαγγαρισματακια σε συγκεκριμενες περιπτωσεις ομως (δεν ξερω αν "φταιει" η 4.3, εκανα τις αναβαθμησεις ολες "πακετο" απο την 4.1.2 που ειχε οταν το αγορασα και δεν θυμαμαι τι εκανε πριν...).

 

Θα μπορουσα να ειχα παρει το Nexus 5, ή το LG G2, αδιαφορωντας για το υλικο κατασκευης τους...

 

Και ομολογω οτι δεν καταλαβα τι σε πειραζει το hw gaming pc ή η μη υπαρξη αξιολογων mid-range... Mε τις γνωσεις που εχω καταλαβει οτι εχεις, φανταζομαι οτι δεν θα σε ενδιεφερε μια mid-range συσκευη...

 

Εκτος κι αν κατι δεν καταλαβα καλα απο τα γραφομενα σου...

 

Υ.Γ. Και δεν με νοιαζει καθολου αν κλεισει η HTC!!! Μπορει να υπαρχει για παντα το Android? Εγω μια χαρα θα ειμαι!!!

 

Φιλικα ολα τα παραπανω, μην παρεξηγηθω!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλουν τα mid range..δες πχ το z1 compact..ειναι μια καλη κινηση για αρχη..αναφερθηκα οτι στο android η συνεχως μεγαλυτερες διαστάσεις, η στροφη στα specs και οχι στην ποιότητα λογισμικου συν και ο αχταρμας με τις ανα εξαμηνο ναυαρχιδες δεν μου αρεσει...

το παντρεμα hw-sw ειναι αυτο που κοιταω και με hw δεν εννοω μονο τα σπεκς αλλα και την κατασκευη..θα σου πω το εξης απλο..παρε το sense οπως ειναι και βαλτο στο s4 η το g2..απλα δεν..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν με ενοχλουν τα mid range..δες πχ το z1 compact..ειναι μια καλη κινηση για αρχη..αναφερθηκα οτι στο android η συνεχως μεγαλυτερες διαστάσεις, η στροφη στα specs και οχι στην ποιότητα λογισμικου συν και ο αχταρμας με τις ανα εξαμηνο ναυαρχιδες δεν μου αρεσει...

το παντρεμα hw-sw ειναι αυτο που κοιταω και με hw δεν εννοω μονο τα σπεκς αλλα και την κατασκευη..θα σου πω το εξης απλο..παρε το sense οπως ειναι και βαλτο στο s4 η το g2..απλα δεν..

 

ΟΚ, σε αυτα που αναφερεις στην αρχη, συμφωνω. Μαλλον καλο θα ηταν ολοι να καταληξουμε σε Nexus...!!!

Οσο για το Sense που λες, ειδικα για το G2 που το εχω σε μεγαλη εκτιμηση, γιατι λες "δεν"???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτο που σου πα...οτι το sense μοιαζει φτιαγμένο σε απολυτη αρμονια με την εξωτερικη εμφανιση του τηλεφωνου..ειναι σαν να βαζεις ios σε g2 ας πουμε η τη ρομ του g2 στο one..απλα δεν ταιριάζουν..

εχει θετικα το g2 αλλα το ui ειναι τουλαχιστον ερασιτεχνικο μπροστά στο sense..απο smoothness θελεις, απο προσοχη στη λεπτομέρεια..σε ολα του..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός. Το hw/sw matching στο One είναι επιπέδου Apple. Παρολαυτά, η αποκάλυψη είναι όταν δεις παράλληλα το Sense και το GPE. Ένα (μικρό) κλικ πάνω η απόκριση, ένα σεβαστό κλικ η αυτονομία (~35' παραπάνω με ίδια χρήση), σε κάποια σημεία αισθητά πιο ταχύ (στα περισσότερα το ίδιο). Μόνο στο UI της κάμερας έχανε κατά κράτος.

 

Όπως και να το κάνουμε, το stock Αndroid είναι το μέτρο αναφοράς. Ψάξτε λίγο να δείτε τις εμπειρίες χρήσης Z Ultra GPE, που έχει πιο δυνατό hardware και θα καταλάβετε.

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ισχυει αυτό που λες, αλλά είναι τόσο καλό το δούλεμα του, που δεν σου κάνει αισθηση να το ψάξεις.

Σίγουρα όμως όπως και να χει είναι σημείο αναφοράς και αδιαμφισβήτητα και σύγκρισης.

Λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να καταλάβουν τι εννοούμε ╮(╯▽╰)╭

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει και δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός. Το hw/sw matching στο One είναι επιπέδου Apple. Παρολαυτά, η αποκάλυψη είναι όταν δεις παράλληλα το Sense και το GPE. Ένα (μικρό) κλικ πάνω η απόκριση, ένα σεβαστό κλικ η αυτονομία (~35' παραπάνω με ίδια χρήση), σε κάποια σημεία αισθητά πιο ταχύ (στα περισσότερα το ίδιο). Μόνο στο UI της κάμερας έχανε κατά κράτος.

 

Όπως και να το κάνουμε, το stock Αndroid είναι το μέτρο αναφοράς. Ψάξτε λίγο να δείτε τις εμπειρίες χρήσης Z Ultra GPE, που έχει πιο δυνατό hardware και θα καταλάβετε.

 

Σίγουρα ισχυει αυτό που λες, αλλά είναι τόσο καλό το δούλεμα του, που δεν σου κάνει αισθηση να το ψάξεις.

Σίγουρα όμως όπως και να χει είναι σημείο αναφοράς και αδιαμφισβήτητα και σύγκρισης.

Λίγοι είναι αυτοί που μπορούν να καταλάβουν τι εννοούμε ╮(╯▽╰)╭

 

Αν και βγηκαμε off-topic, χαιρομαι που διαβαζω τετοιες αποψεις/συγκρισεις γιατι ημουν στο παρα πεντε να αγορασω το Nexus 5... Ο λογος ηταν το "κολλημα" που ειχα με το stock Android, σε σημειο που το παλιο μου Galaxy S2, ειχε βαρεθει να αλλαζει custom roms (κυριως Cyanogen)...

 

Τελικα δεν "μου εκατσε" αλλα μπορω να πω οτι με το One και το Sense, ξεχασα εντελως το κολλημα μου, δεν θα ηθελα (εστω και προς το παρον!) να ξανασκεφτω το stock Android...

 

Εξακολουθω ομως να εκπλησομαι (αν μπορω να το πω ετσι) με το θεμα της ταχυτητας που εχουν οι Google Play Edition συσκευες... Τουλαχιστον, απ'οτι λετε εσεις αλλα και διαφοροι αλλοι στα forum που παρακολουθω... Τι να πω, ειναι τελικα το γεγονος οτι προκειται για ενα ΑΔΕΙΟ Android? Με την οποια εμπειρια μου, εκει εχω καταληξει...

 

Αν ηταν γρηγορα μονο τα Nexus και "επασχαν" οι Google Play Edition συσκευες, θα ελεγα οτι ηταν θεμα "παντρεματος" συγκεκριμενου hardware με συγκεκριμενο software... Τελικα ομως, οποια Google Play Edition συσκευη και να συγκρινουμε, παντα θα "κερδιζει" οποιαδηποτε αλλη...

 

Και καλα, η Samsung πες οτι εχει ενα απαραδεκτο UI στις συσκευες της που ουσιαστικα "καταστρεφουν" το Android... H HTC ομως που εχει ενα πιο "συμμαζεμενο" UI, γιατι "χανει" εστω και ελαφρα?

 

Γι'αυτο μιλησα για ΑΔΕΙΟ λειτουργικο... Μηπως δηλαδη εστω και οι λιγες προσθηκες, δημιουργουν τα προβληματα καθυστερησης ή λαγκαρισματος, πειτε το οπως θελετε...

 

Τελος, ζητω συγγνωμη απο τους administrators για το off-topic!

 

Ευχαριστω!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλά, off topic δεν θα λεγα ότι είμαστε μιας και αυτά που λέμε ενδιαφέρουν θεωρώ όλο τον κόσμο, είτε κατέχοντες είτε όχι. Είναι σημαντικές πληροφορίες και δη για κάποιον που δεν έχει την συσκευή.

Θεωρώ λοιπόν ότι οι εταιρείες βάζουν και κάποιους κοφτες να το πω,για να μην δουλεύει η συσκευή στα κόκκινα (όπως στην περίπτωση του optimus g με τον περιβόητο κόφτη στην φωτεινότητα της οθόνης,που ανακάλυψα μετά από πολύ ψάξιμο στο ίντερνετ). Αυτή είναι η μια περίπτωση και η άλλη είναι , ότι τα διάφορα "καλουδια" που βάζουν οι εταιρίες τελικά επιβαρύνουν την συσκευή. Γι αυτό και βλέπουμεσυσκευές μετά από ρουτ και ξεφορτωμα , να πετάνε κυριολεκτικά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Το HTC Keyboard μου κρασάρει μερικές φορές. Σας συμβαίνει καθόλου?

Είναι η μόνη εφαρμογή που μου κρασάρει

Link to comment
Share on other sites

Το HTC Keyboard μου κρασάρει μερικές φορές. Σας συμβαίνει καθόλου?

Είναι η μόνη εφαρμογή που μου κρασάρει

 

Δε μου έχει τύχει ποτέ εμένα

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε μου έχει τύχει ποτέ εμένα

 

Όσο το χρησιμοποιούσα ούτε εμένα είχε κρασάρει.

Χρησιμοποιώ το Swift Key από τότε που το έβγαλε δωρεάν το amazon αλλά να πω την αλήθεια κάποιες φορές νιώθω ότι έγραφα πιο γρήγορα με το HTC. Εκεί που το Swift υπερέχει είναι στην πρόβλεψη επόμενης λέξης.

Link to comment
Share on other sites

το δουλεύω μια εβδομάδα τώρα και δεν μου έχει συμβεί ούτε εμένα.

Εγώ πάντως είμαι αρκετά ικανόποιημενος , παρόλο που έχω αγοράσει και το Swype αλλά και το swift key.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και σ' έμενα, δεν έχει κρασάρει και παρόλο που έχω αγορασμένα swype, swiftkey, χρησιμοποιώ της htc
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τόσα χρόνια στο Desire είχα Swiftkey, και μόλις πήρα το One δε μου έλειψε καθόλου ώστε να σκεφτώ να το περάσω κι εκεί. Δουλεύει άψογα το HTC keyboard και όχι ούτε σε μένα έχει κρασάρει ποτέ.

Υ.Γ. Έχω ανακαλύψει bug: όταν είναι γυρισμένο από προηγούμενη εφαρμογή στα ελληνικά και πας να γράψεις κωδικό για να συνδεθείς σε καινούριο wifi, απενεργοποιείται η αλλαγή γλώσσας αλλά μένει στα ελληνικά. Αποτέλεσμα να πρέπει να βγεις από το menu του wifi, να ανοίξεις μια άλλη εφαρμογή που θέλει keyboard, να το γυρίσεις αγγλικά και να ξαναμπείς να συνδεθείς. Το παρατήρησε κανείς άλλος;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...