Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως εισαι σιγουρος οτι θα ειναι τελευταια παρτιδα?

 

Τους ρώτησα και μου το επιβεβαίωσαν...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μολις το δοκιμασα..αν βαλεις τη κωδικοποιηση στα 16bit στελνεις με μικρα και ο παραληπτης τα δεχεται μικρα

 

Ναι δεν τίθεται θέμα αν θα το λάβει κανονικά (με μικρά και τόνους) εάν το στείλεις με κωδικοποίηση 16bit (70 χαρακτήρες)

Το θέμα είναι αν μπορείς να το γράψεις με μικρά και τόνους.

Στο Google Keyboard, γράφω κανονικά με μικρά και τόνους, και στέλνω κανονικά και τα λαμβάνουν κανονικά (70 χαρακτήρες, αλλιώς ως MMS αν είναι μεγαλύτερα, ή με πολλαπλά SMS αν έχω επιλέξει το Disable SMS -> MMS conversion)

Επειδή θέλω να έχω το HTC Keyboard που φαίνεται να έχει μεγαλύτερο λεξικό, αναρωτιόμουν πως γράφουμε μικρά/τονούμενα σε SMS

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα γραφω με μικρα και τονους..να υποθεσω οτι στη ρομ σου δεν μπορεις να επιλεξεις και ελληνικα στο μενου;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα γραφω με μικρα και τονους..να υποθεσω οτι στη ρομ σου δεν μπορεις να επιλεξεις και ελληνικα στο μενου;

 

Την ARHD έχω, μπορώ να επιλέξω ελληνικά ως γλώσσα συστήματος.

Το μόνο που δεν βρίσκω είναι τα μικρά/τονούμενα ελληνικά, με HTC Keyboard, στα SMS

(οπουδήποτε αλλού το HTC Keyboard έχει μικρά/τονούμενα, μόνο στα SMS δεν αφήνει)

Link to comment
Share on other sites

τι να πω..θεμα ρομ; λογικα εχεις δοκιμασει να τη γυρισεις στα ελληνικα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε με κάποια ρύθμιση να στείλουμε sms με μικρά και τόνους, με το HTC Keyboard?

 

Εμένα δεν έχει ρύθμιση που να την ονομάζει 7bit/16bit. Έχει μια ρύθμιση που λέει "Support SMS special accent characters". Λογικά πρόκειται για την ίδια ρύθμιση. Αλλά όπως και να την αλλάξω, δεν μπορώ να γράψω μικρά ή τόνους στο HTC Keyboard. Στο δικό σου, όταν επιλέξεις 16 bit, μπορείς και γράφεις και μικρά, με το stock HTC Keyboard?

 

Το ίδιο και στο γερμανικό δικό μου δεν υπάρχει επιλογή αλλαγής κωδικοποίησης

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορούμε με κάποια ρύθμιση να στείλουμε sms με μικρά και τόνους, με το HTC Keyboard?

 

Εμένα δεν έχει ρύθμιση που να την ονομάζει 7bit/16bit. Έχει μια ρύθμιση που λέει "Support SMS special accent characters". Λογικά πρόκειται για την ίδια ρύθμιση. Αλλά όπως και να την αλλάξω, δεν μπορώ να γράψω μικρά ή τόνους στο HTC Keyboard. Στο δικό σου, όταν επιλέξεις 16 bit, μπορείς και γράφεις και μικρά, με το stock HTC Keyboard?[/quote

 

Ναι μπορώ αν αλλάξω την κωδικοποίηση μπορώ.. μικρά με τόνους με πληκτρολόγιο htc αλλά είπαμε 70 χαρακτήρες.. Και αυτό είναι θέμα παρόχων στην Ελλάδα κι όχι των συσκευών.. Αλλά μου κάνει εντύπωση .. που δεν σου έχει επιλογή..Είναι στις ρυθμίσεις μέσα από την κεντρική οθόνη των sms πατάμε πάνω τις 3 τελείες..Μετά ρυθμίσεις sms.. Και εκεί το έχει

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω η HTC έχει βγάλει τον μετρητή που έχουν όλα τα android από ποτέ έχεις να κάνεις reboot. Ή μήπως δεν τη βρίσκω;

Και σ'αυτό το θέμα όμως το κινητό δουλεύει υποδειγματικά. Δεν θυμάμαι καν από ποτέ έχω να το κλείσω, αλλά δουλεύει άψογα χωρίς το παραμικρό μπούκωμα ή καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

παιζει να εχω να κανω reboot κανα 2μηνο περαν της πλακας..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό 57 ημέρες συνεχούς απροβληματιστης αλαγκαριστης λειτουργίας
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παροιμιώδης η σταθερότητα του One αν και γενικά έχει βελτιωθεί η κατάσταση με το Android.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει βελτιωθεί στο android, αλλά στο one είναι σε άλλο επίπεδο. Ακόμη και το nexus μετά από μια βδομάδα το ένιωθες ότι το χρειαζόταν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορώ αν αλλάξω την κωδικοποίηση μπορώ.. μικρά με τόνους με πληκτρολόγιο htc αλλά είπαμε 70 χαρακτήρες.. Και αυτό είναι θέμα παρόχων στην Ελλάδα κι όχι των συσκευών.. Αλλά μου κάνει εντύπωση .. που δεν σου έχει επιλογή..Είναι στις ρυθμίσεις μέσα από την κεντρική οθόνη των sms πατάμε πάνω τις 3 τελείες..Μετά ρυθμίσεις sms.. Και εκεί το έχει

 

http://i.imgur.com/G0YjVTp.jpg

 

To "Support SMS special accent characters" πρέπει να είναι η ρύθμιση για 7/16bit, με άλλη ονομασία

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/G0YjVTp.jpg

 

To "Support SMS special accent characters" πρέπει να είναι η ρύθμιση για 7/16bit, με άλλη ονομασία

 

Μπα το τικαρα το ξετικαρα τα ιδια

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

ΚΑΝΈΝΑ θέμα, το τηλέφωνο είναι άψογο και επειδή πέρασαν 2 από τα χέρια μου και το άλλο ήταν παρτίδα Σεπτέμβρη ήταν κι εκείνο άψογο.

Από το σκέτο Kaiser αγόρασα, όχι store ούτε shop. Το θέμα είναι να προτιμήσεις συσκευή eu και όχι ελληνική γιατί η πιο καινούργια ελληνική θα είναι το πολύ καλοκαιριού κατασκευή. Τα γερμανικά είχαν πολύ καλύτερες πωλήσεις και επειδή τελειώνουν οι παραγγελίες και έρχεται συνέχεια καινούργιο στοκ είναι και ολοκαίνουρια.

Τέλος πάντων δεν έχει σχέση το κατάστημα, αρκεί να σου πούνε στο τηλέφωνο το σειριακό αριθμό γιατί πολλοί δεν είχαν το κουτί κοντά τους για να το δούνε και αναγκαστικά δεν αγόρασα από αυτούς. Όποιος σου λέει σειριακό αριθμό (ή Imei το ίδιο είναι ) και είναι όντως καινούργιο τότε το αγοράζεις κατευθείαν.

 

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας,κ κατι τελευταιο για να μην σας κουραζω αλλο,θεμα να τριζει το σωμα του κινητου εχει?κ καμμενα Pixel στις τελευταιες παρτιδες,για να το αγοραζω απο τριτη.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο όπως σου είπα και στο τηλέφωνο προχώρα άφοβα. Είναι συμπαγές σαν τούβλο. Επίσης pixels καμένα δεν ακούστηκε πουθενά να έχει.

Υ.Γ. Ρε παιδιά εμένα γερμανικό T-Mobile είναι και έχω κανονικά ρύθμιση για μηνύματα 7/ 16 bits. Μενού ελληνικά κανονικότατα.

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο όπως σου είπα και στο τηλέφωνο προχώρα άφοβα. Είναι συμπαγές σαν τούβλο. Επίσης pixels καμένα δεν ακούστηκε πουθενά να έχει.

Υ.Γ. Ρε παιδιά εμένα γερμανικό T-Mobile είναι και έχω κανονικά ρύθμιση για μηνύματα 7/ 16 bits. Μενού ελληνικά κανονικότατα.

 

οποτε περνω τηλ bird κ προχωραω.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο όπως σου είπα και στο τηλέφωνο προχώρα άφοβα. Είναι συμπαγές σαν τούβλο. Επίσης pixels καμένα δεν ακούστηκε πουθενά να έχει.

Υ.Γ. Ρε παιδιά εμένα γερμανικό T-Mobile είναι και έχω κανονικά ρύθμιση για μηνύματα 7/ 16 bits. Μενού ελληνικά κανονικότατα.

 

Τι να πω εμένα γερμανικό unbranded ούτε Ελληνικό μενού είχε ούτε και ρύθμιση για 7/16 bits

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν το κινητό πριν την 4.3 πόσες ώρες έκανε μια πλήρης φόρτιση; Κάπου είχα διαβάσει 4 ώρες περίπου. Ρωτάω γιατί άφησα το κινητό το βράδυ να φορτίσει και μια άλλη φορά 4 ώρες και η μπαταρία κράτησε αρκετά πιο πολύ. Κέρδισα τουλάχιστον μια ώρα οθόνη. Είχατε πει ότι από την 4.3 το κινητό ουσιαστικά δε φορτίζει πλήρως σε 2.5 ώρες που ανάβει το πράσινο φωτάκι.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν το κινητό πριν την 4.3 πόσες ώρες έκανε μια πλήρης φόρτιση; Κάπου είχα διαβάσει 4 ώρες περίπου. Ρωτάω γιατί άφησα το κινητό το βράδυ να φορτίσει και μια άλλη φορά 4 ώρες και η μπαταρία κράτησε αρκετά πιο πολύ. Κέρδισα τουλάχιστον μια ώρα οθόνη. Είχατε πει ότι από την 4.3 το κινητό ουσιαστικά δε φορτίζει πλήρως σε 2.5 ώρες που ανάβει το πράσινο φωτάκι.

 

Εγώ πάντως που το έχω από την αρχή πότε δεν έκανε 4 ώρες για να φορτίσει. 3+ ναι, 4 όχι. Αν το βγάλεις από την πρίζα με το που ανάψει το πράσινο φωτάκι θα χάσει τα πρώτα 5-10% πολύ γρήγορα. Με το που ανάβει το πράσινο λαμπάκι θέλει επιπλέον κανένα 20λεπτο με 30'. Έτσι λένε. Εγώ προσωπικά το φορτίζω πάντα το βράδυ οπότε δεν το έχω διασταυρώσει.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κατά μέσο όρο κάτι παραπάνω από 3 ώρες θέλει μια πλήρης φόρτιση σε μια σχετικά καινούρια μπαταρία. Εγώ που το είχα από τον Ιούλιο (Google Play Editio), παρατήρησα ότι ήθελε να φορτίσει περίπου 1' παραπάνω το μήνα από το 30% έως το 100%.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι αν το βγάλεις μόλις πρασινισει πέφτει στο 93% πολύ γρήγορα. Αν το αφήσεις ένα 20λεπτο ακόμη θα πέσει και πάλι, αλλά στο 97. Νομίζω πως γύρω στις 3.5 ώρες έχει φορτίσει πλήρως. Το φορτισα χθες 4 ώρες και παρόλο που το άφησα 1 ώρα idle η μπαταρία είχε παραμείνει στο 100%.

 

Πάντως, η μπαταρία σίγουρα σου βγάζει την ημέρα κι αυτό είναι θετικό. Είμαι με 3G συνέχεια και έχω 5 ώρες οθόνη.

[ATTACH]39442[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ισχύουν και για μένα. Το αφήνω σίγουρα κάνα μισαωρο 40λεπτο αφού πρασινισει

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

οποτε περνω τηλ bird κ προχωραω.

 

Αυτά που πουλάει το bird Phone δεν έχουν ελληνικό μενού και πληκτρολόγιο. Προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

Τι προέλευσης είναι; ελληνικό πληκτρολόγιο βαζεις. Ελληνικά βάζεις με morelocale

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...