Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ CID HTC_102 έχω, γερμανικό unbranded. Με more locale κανονικά Ελληνικά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγώ CID HTC_102 έχω, γερμανικό unbranded. Με more locale κανονικά Ελληνικά

 

Κανονικά Ελληνικά και εμένα τώρα ευχαριστώ πολύ όλους και μίας και δεν υπάρχει νήμα για το max ακόμα θα τα λέμε εδώ

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια κοίταξα κι εγώ στο δικό μου που είναι Nordic και δεν έχει ελληνικά, έχει μόνο τις σκανδιναβικές γλώσσες και αγγλικά. Απ'ότι φαίνεται η htc δε βάζει όλες τις γλώσσες. Στο πρώτο boot δε θυμάμαι αν είχε πιο πολλές επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωί μου ξεκίνησε κάτι περίεργο, όταν καλω κάποιον ή κλήση ξεκινά με ανοιχτή ακρόαση.

Έψαξα στις ρυθμίσεις αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό.

Τι μπορεί να φταίει;

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

λογικα καποια εφαρμογη στη κανει..επανεκκινηση εκανες για αρχη;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα επανεκκίνηση.

Αυτό υποψιάζομαι και εγω και νομίζω ότι ξέρω ποια εφαρμογή ειναι.

Εχθές εγκατέστησα το screen off and lock για να κλειδώνω το one κάνοντας swipe up το home και εκτός απο το πρόβλημα που ανέφερα πριν η συσκευή "ξυπνάει" μόνη της ενώ την έχω στην φόρτιση δίπλα μου.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

την εχω και εγω αλλα δεν μου δημιουργει τετοιο θεμα. αμα δεις μεσα στους διαχειριστές συσκευών εχεις και τιποτα αλλα τσεκαρισμένο εκτος απο το screen off?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόνο αυτό.

Το android device manager δεν ειναι επιλεγμένο.

Μέσα απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής επέλεξα το delay device locking και δεν ανοίγει η οθόνη απο μόνη της εδώ και κάποια ώρα.

Αλλά όταν πάω να κάνω κλήση με το που απαντάει ο συνομιλητής ανοίγει στιγμιαία η ανοιχτή ακρόαση και κλείνει πάλι μόνη της.

Δεν έχω εγκαταστήσει άλλη εφαρμογή απο εχθές, θα δοκιμάσω reinstall και βλέπουμε....

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι λιγάκι με τη μπαταρία. Δεν είναι ότι είναι κακή, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης ερχόμενος από το nexus 4.

Στα στατιστικά το android system είναι πάντα πρώτο με πολύ μεγάλη διαφορά, 80-85% περίπου.

Με το gsam βλέπω πρώτο το kernel os και στο bbs έχω kernel wakelock το mms_hsic_host.

Είναι φυσιολογικά;

@gsir ψάχνοντας στο νήμα είδα ότι με την αναβάθμιση σε 4.3 είχες κι εσύ παρόμοιο θέμα. Τελικά το έλυσες ή έτσι είναι το φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Πες μας τα στατιστικά της χρήσης σου για να σου πούμε.

Βάλε κανένα σκρινσοτ από τα apps και πες μας λίγο τι χρήση έκανες.

Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι λιγάκι με τη μπαταρία. Δεν είναι ότι είναι κακή, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης ερχόμενος από το nexus 4.

Στα στατιστικά το android system είναι πάντα πρώτο με πολύ μεγάλη διαφορά, 80-85% περίπου.

Με το gsam βλέπω πρώτο το kernel os και στο bbs έχω kernel wakelock το mms_hsic_host.

Είναι φυσιολογικά;

@gsir ψάχνοντας στο νήμα είδα ότι με την αναβάθμιση σε 4.3 είχες κι εσύ παρόμοιο θέμα. Τελικά το έλυσες ή έτσι είναι το φυσιολογικό;

 

Όσο ακόμη δουλεύει το gsam (μέχρι την 4.4) πίστευε κυρίως αυτό. Τα στατιστικά της μπαταρίας που έχει η συσκευή στις ρυθμίσεις είναι πολύ ασαφή και ομαδοποιούν διάφορες λειτουργίες σε ένα όνομα. Εγώ προσωπικά πρώτα βλέπω τι λέει το gsam και μετά αν θέλω να διευκρινίσω κάτι βλέπω τις λεπτομέρειες σε κάθε ένα που έχει στα στατιστικά της συσκευής.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τα στατιστικά της χρήσης σου για να σου πούμε.

Βάλε κανένα σκρινσοτ από τα apps και πες μας λίγο τι χρήση έκανες.

 

Δεν έχω κάνει τίποτα σπουδαίο. Λίγο browsing, μουσική και λίγο whatsapp. Ποσταρω και τα screenshots. Το βράδυ σε airplane mode έχασε 3% πρώτη φορά, συνήθως έχανε 0-1%.

 

 

 

 

Όσο ακόμη δουλεύει το gsam (μέχρι την 4.4) πίστευε κυρίως αυτό. Τα στατιστικά της μπαταρίας που έχει η συσκευή στις ρυθμίσεις είναι πολύ ασαφή και ομαδοποιούν διάφορες λειτουργίες σε ένα όνομα. Εγώ προσωπικά πρώτα βλέπω τι λέει το gsam και μετά αν θέλω να διευκρινίσω κάτι βλέπω τις λεπτομέρειες σε κάθε ένα που έχει στα στατιστικά της συσκευής.

 

Αυτή ήταν η υποψία μου κι εμένα. Η htc έχει αλλάξει τελείως τον τρόπο που μετράει τη χρήση της μπαταρίας. Βγάζοντας και τον χρόνο της οθόνης δε μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα και να κάνεις σύγκριση από την προηγούμενη εμπειρία κινητών με Android.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με bouss.

Τώρα που είμαι χωρίς GSam στην ΚιτΚατ δεν βγάζω άκρη. Και δυστυχώς μου φαίνεται ότι έχει αυξηθεί η κατανάλωση και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει ακριβώς.

 

Πάντως να πω την αλήθεια μου λείπουν 4.3 και 4.2.2. Έχω την εντύπωση ότι η ΚιτΚατ ήταν update περισσότερο για Νέξους και κινητά με vanilla android. Δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές, συν ότι άρχισαν διάφορες χαζομάρες στην Google (όπως αυτό με τα services, την μπαταρία αλλά και τις αλλαγές στα location services). Επίσης όσο περνάει ο καιρός τα Google Services γίνονται όλο και παραπάνω με συνεχώς καινούριες αηδίες που περνάει με το ζόρι η Google στα κινητά.

Από ότι διάβασα η 4.4.2 θα έρθει σχετικά σύντομα, ενώ μάλλον θα πάρουμε και Sense 6 αφού όμως πρώτα κυκλοφορήσει και ντεμπουτάρει με το HTC M8.

 

@karx αν τα νούμερα ήταν απόλυτα είναι καλή κατανάλωση, αλλά από ότι βλέπω είχες για 9 ώρες κινητό, data και ίντερνετ κλειστά; Δηλαδή περίπου 28% σε 9 ωρες με 1,5 ώρα οθόνη; Καλά κατάλαβα;

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι λιγάκι με τη μπαταρία. Δεν είναι ότι είναι κακή, αλλά δεν έχω μέτρο σύγκρισης ερχόμενος από το nexus 4.

Στα στατιστικά το android system είναι πάντα πρώτο με πολύ μεγάλη διαφορά, 80-85% περίπου.

Με το gsam βλέπω πρώτο το kernel os και στο bbs έχω kernel wakelock το mms_hsic_host.

Είναι φυσιολογικά;

@gsir ψάχνοντας στο νήμα είδα ότι με την αναβάθμιση σε 4.3 είχες κι εσύ παρόμοιο θέμα. Τελικά το έλυσες ή έτσι είναι το φυσιολογικό;

 

Ακριβώς τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα αλλά και σε όλους νομίζω. Τα στατιστικά που έχει η συσκευή δεν τα κοιτάω καν. Με το gsam δεν έχεις μια καλή εικόνα για να συγκρίνεις; Τελευταία σκέφτομαι να βγάλω και το ποσοσο απ τη μπαταρία, λες και που το κοιτάμε τελειώνει πιο αργά ή μπαταρία..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

@karx αν τα νούμερα ήταν απόλυτα είναι καλή κατανάλωση, αλλά από ότι βλέπω είχες για 9 ώρες κινητό, data και ίντερνετ κλειστά; Δηλαδή περίπου 28% σε 9 ωρες με 1,5 ώρα οθόνη; Καλά κατάλαβα;

 

Καλά κατάλαβες. Δε νομίζω ότι έχω πρόβλημα, απλά αυτό το 87% Android system με προβληματιζε. Σε deep sleep μπαίνει η συσκευή μια χαρά. Άρα θα κοιτάζω το gsam και bbs όσο έχω την 4.3. Μεγάλο πρόβλημα που δε δουλεύουν αυτές οι εφαρμογές στην 4.4.

Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει κι ο gsir είναι λίγο αγχωτικό το θέμα. Εγώ π.χ. δεν το βάζω πλέον το ποσοστό πάνω.

Από την άλλη με το GSam πάντα βλέπεις όταν κάνεις swipe προς τα κάτω τι γίνεται.

Άλλοι έχουν κόλλημα να αλλάζουν ρομ, εγώ γενικά θέλω να βλέπω τι παίζει με την κατανάλωση της μπαταρίας παρ' ότι δεν έχω κανένα θέμα με το One.

Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι στην 4.4 αυξήθηκε η κατανάλωση μετά τις πρώτες μέρες που την έβλεπα νορμάλ και θα ήθελα να δω και τις δικές σας εμπειρίες (αν είναι δυνατόν stock πάντα γιατί με τις ΡΟΜ αλλάζουν πολλά).

 

Και για του λόγου το αληθές, αυτή ήταν η τελευταία μου φόρτιση με 4.3 και ίσως και η καλύτερη:

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm258/DrZoidberg-21/2013-11-28085649_zps764206cb.png' alt='2013-11-28085649_zps764206cb.png'>

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα αλλά και σε όλους νομίζω. Τα στατιστικά που έχει η συσκευή δεν τα κοιτάω καν. Με το gsam δεν έχεις μια καλή εικόνα για να συγκρίνεις; Τελευταία σκέφτομαι να βγάλω και το ποσοσο απ τη μπαταρία, λες και που το κοιτάμε τελειώνει πιο αργά ή μπαταρία..

 

Εγώ το είχα βγάλει το ποσοστό ακριβώς γι' αυτό το λόγο, αλλά με το που έβγαλα από το φορτιστή χωρίς να κάνω τίποτα τσέκαρα μια στιγμή το ποσοστό και είχε πάει στο 95% σε λίγα λεπτά. Ίσως πρέπει να κάνω το calibration απλά. Αφού σε όλους είναι έτσι δεν ασχολούμαι άλλο μιας και είμαι πολύ ικανοποιημενος με το κινητό και βγάζω με 3G πάνω από 4.5 ώρες οθόνης σε αντίθεση με το nexus που είχα 3 και κάτι.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερεις ειναι γνωστο θεματακι..στο 100% δεν εχει φορτίσει πλήρως το κινητο. θέλει να το αφήσεις κι άλλο στη πρίζα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αυτο που αναφερεις ειναι γνωστο θεματακι..στο 100% δεν εχει φορτίσει πλήρως το κινητο. θέλει να το αφήσεις κι άλλο στη πρίζα..

 

Το διάβασα κι αυτό στο xda. Δηλαδή δε θα κερδίσω τίποτα αν κάνω το calibration που είχε ποσταρει ένα παιδί λίγες σελίδες πίσω;

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα που το δοκιμασα δεν ειδα και καμια διαφορα..απο το 92% που επεφτε αμεσως τωρα πεφτει στο 96..μπορει αν το ξανακανω να στρωσει :lol: δεν χανεις και τιποτα βεβαια..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τα υψηλά ποσοστά του android os το αντιμετωπίζω και εγώ στο max από 65 μέχρι 98% με εγκατεστημένες εφαρμογές που είχα και στις προηγούμενες συσκευές μου χωρίς να είχα ποτέ τέτοια ποσοστά ευτυχώς η μπαταρία του είναι απλά ατέλειωτη και δεν μου δημιουργεί πρόβλημα
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα με τα υψηλά ποσοστά του android os το αντιμετωπίζω και εγώ στο max από 65 μέχρι 98% με εγκατεστημένες εφαρμογές που είχα και στις προηγούμενες συσκευές μου χωρίς να είχα ποτέ τέτοια ποσοστά ευτυχώς η μπαταρία του είναι απλά ατέλειωτη και δεν μου δημιουργεί πρόβλημα

 

Πήρες το max; Θέλω στατιστικά μπαταρίας αν γίνεται. Πρέπει να είναι κτήνος σ'αυτό το θέμα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

αφου το τηλεφωνο δεν τρωει μπαταρια και πεφτει σε deep sleep ας εχει οτι θελει πρωτο σε ποσοστο καταναλωσης..stef08 ευχαριστημενος με το max;

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Xρησιμοποιει καποιος απο εσας την original case htc HC 840? http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=241786&phone=246667

Την πηρα χθες και διαβασα σε καποιο φορουμ οτι καποιος που την χρησιμοποιησε (εξωτερικο) το εγδαρε το κινητο του η θηκη και μετα απο προσπαθεια το περασε εγγυηση.. εχει τυχει σε καποιον? Επισης ξερετε αν βγαινει σε μαυρη? Γενικα ειναι μαυρο το one μου και ειναι κριμα να χαραμηθει πισω απο αυτη την πολυχρωμια.. αλλιως σκεφτομαι να παρω χρωμα μαυρο μοντελισμου να την βαψω.. αφου δεν βρισκω αλλη τοσο καλη και χωρις να μεγαλωνει πολυ το κινητο..

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

αφου το τηλεφωνο δεν τρωει μπαταρια και πεφτει σε deep sleep ας εχει οτι θελει πρωτο σε ποσοστο καταναλωσης..stef08 ευχαριστημενος με το max;

 

Το τηλέφωνο παιδιά είναι καταπληκτικό δεν μασάει δεν κολλάει πάει σφαίρα δεν έχω δει καμία διαφορά σε εμπειρία χρήσης από το g2 με τον 800αρι το sense πολύ smooth και ελαφρύ ή μπαταρία του απλά ότι καλύτερο έχω δει σε κινητό είμαι στην δεύτερη φόρτιση και εχθές τη νύχτα όταν το έβαλα στην πρίζα είχα 3 ώρες και 40 λεπτά οθόνη και μπαταρία στο 51% μειονέκτηματα για εμένα είναι ότι το πίσω καπάκι θέλει πολύ κόπο να εφαρμόσει τέλεια όταν το βγάλεις το υλικό του μπεζελ που είναι σαν γόμα και λερώνει εύκολα και δεν καθαρίζετε και ότι είναι αδύνατον να το χειριστεις με ένα χέρι πάνω από ένα λεπτό λόγω του βάρους του

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...