Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε το απόγευμα το κινητό! Τελικά το πήρα σε μαύρο. Είναι τέλειο το άτιμο. Είναι Nordic unbranded με sn 3Α που σημαίνει ότι έχει φτιαχτεί τον Οκτώβριο, άρα είναι αρκετά νέα παρτίδα. Πολύ καλή πρώτη εντύπωση και τολμώ να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ από το n4 μέχρι στιγμής και πραγματικά δεν το περίμενα ιδίως μετά την 4.4.2 που πήρε προχθές. Με το που άνοιξα το HTC one έκανε update σε 4.3. Τώρα μένει να δω αν το blinkfeed μπορεί να αντικαταστήσει το feedly (αφού βρω κανένα οδηγό πως θα το σετάρω). Περισσότερες εντυπώσεις κάποια στιγμή τις επόμενες μέρες :-) τώρα φορτίζει καθώς το είχα σε lte.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα θα έχω πάνω κάτω την κατανάλωση του s3 , απ' όσο μπορώ να το υπολογίσω πρόχειρα. Η χρήση που κάνω είναι περίπου 2,5 ώρες ομιλία με bluetooth , ο μόνος συγχρονισμός είναι το yahoo mail και οθόνη βγάζω γύρω στις 3 ώρες.

2 ώρες διαφορά δεν ειναι και λίγο όπως και να χει, μιας και είμαι πωλητής χονδρικής και ταξιδεύω συνέχεια και η αυτονομία είναι σημαντική για μένα, μιας και δεν έχω πάντα πρόσβαση σε πρίζα.

Θέλω το One βασικά με την αυτονομία του g2 :lol:

Δύσκολη απόφαση :confused:

 

Όντως δύσκολη αλλά εξαρτάται τι ζητάς από μια συσκευή.

Ίσως μερικά vs βίντεο σε βοηθήσουν.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε το απόγευμα το κινητό! Τελικά το πήρα σε μαύρο. Είναι τέλειο το άτιμο. Είναι Nordic unbranded με sn 3Α που σημαίνει ότι έχει φτιαχτεί τον Οκτώβριο, άρα είναι αρκετά νέα παρτίδα. Πολύ καλή πρώτη εντύπωση και τολμώ να πω ότι μου αρέσει πιο πολύ από το n4 μέχρι στιγμής και πραγματικά δεν το περίμενα ιδίως μετά την 4.4.2 που πήρε προχθές. Με το που άνοιξα το HTC one έκανε update σε 4.3. Τώρα μένει να δω αν το blinkfeed μπορεί να αντικαταστήσει το feedly (αφού βρω κανένα οδηγό πως θα το σετάρω). Περισσότερες εντυπώσεις κάποια στιγμή τις επόμενες μέρες :-) τώρα φορτίζει καθώς το είχα σε lte.

 

μεγειά και καλοδουλευτο! το feedly χρησιμοποιουσα και το κατήργησα με το blinkfeed. οδηγο κοιτα μια 2 σελίδες πισω, εχει κανει παιδι την ιδια ερωτηση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια που έγινε η κουβέντα για την μπαταρία να πω μερικά πραγματάκια που ίσως να βοηθήσουν κάποιους.

Μια που με την Κιτ Κατ και χωρίς ρουτ πας λίγο στα τυφλά όσον αφορά στο τι σου τρώει η μπαταρία άρχισα να ψάχνω λίγο τα μενού για να δω τι μπορεί να απανεργοποιήσω.

Για παράδειγμα η Google τους τελευταίους μήνες έχει αλλάξει πολύ το τι συγχρονίζει.

Settings-> Accounts & sync -> Google -> πατήστε πάνω στο μέιλ σας

 

Εκεί θα δείτε με έκπληξη να συγχρονίζουν by default (που λέμε και στο χωριό μου) ένα σωρό αηδίες.

Δεν είναι ακριβώς ίδιο το μενού, αλλά πάρτε μια ιδέα:

http://img.talkandroid.com/uploads/2013/05/google_sync_services_app_people_details_option-281x500.png

 

Προσωπικά έκλεισα google+ photos, play books και newsstand, google drive (χρησιμοποιώ dropbox), picasa plugin και tasks.

Eπίσης το People Details αφορά στο Google+ το οποίο χρησιμοποιώ ελάχιστα.

Κράτησα ημερολόγιο, επαφές, ενώ δεν είμαι 100% σίγουρος για το ίντερνετ και το App Data. Το δεύτερο μπήκε σχετικά πρόσφαρα και έχει να κάνει με τη δυνατότητα να γίνονται backup κάποια δεδομένα. Ψάξτε και μόνοι σας.

 

Aπό εκεί και πέρα, επειδή χρησιμοποιώ twitter και το account έχει πολλούς που κάνω follow έβγαλα το συγχρονισμό τους, δεν τους θέλω να συσχετίζονται με τις επαφές μου, δεν με απασχολεί ιδιαίτερα. Αν μπείτε στο Accounts Sync θα δείτε ότι έχει δυο επιλογές για συγχρονισμό. Twitter και Friend. Προσωπικά έκλεισα το 2ο. Δεν με απασχολεί. Το ίδιο φυσικά πάει σε όλα σας τα Apps που συγχρονίζουν. Ρίξτε μια ματιά να δείτε τι γίνεται. π.χ. αν δεν έχετε απενεργοποιήσει το Stocks αυτό θα κάνει updates μόνο του. Ότι κερδίζετε καλό είναι.

 

Επίσης, κλασσικό battery drain είναι το location. Δεν ξέρω πότε μπήκε (Αν είναι του 4.4 ή παλιότερο) αλλά πλέον επιλέγετε Mode. Δεν ξέρω τι είναι προεπιλεγμένο, αλλά υπάρχει battery saving mode που χρησιμοποιεί μόνο wifi-data. Παλιότερα δεν υπήρχαν αυτά τα modes. Φυσικά υπάρχει και το location mode off αν μπορείτε να κάνετε χωρίς αυτό, αλλά π.χ. θα έχετε θέματα ακόμα και στον καιρό.

 

Σε περίπτωση που δεν έχετε απενεργοποιήσει το Google Now (εγώ το έκανα), πλέον στο Κιτ Κατ υπάρχει η επιλογή το κινητό ανά πάσα στιγμή να περιμένει τη φωνητική σας εντολή (και όχι αφού έχετε πατήσει το αντίστοιχο κουμπι). Αν λοιπόν δεν σας απασχολεί κάτι τέτοιο μπορείτε να το απενεργοποιήσετε:

 

http://technosamigos.com/wp-content/uploads/2013/11/Hotword-Detection.jpg

 

Γενικά θέλει λίγο ψάξιμο γιατί με το ΚιτΚατ άλλαξαν κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια αν τα hard reset μεσω bootloader προκαλλουν καποια" βλαβη" στη συσκευη?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια αν τα hard reset μεσω bootloader προκαλλουν καποια" βλαβη" στη συσκευη?

 

Καμία απολύτως..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα ένα bug. Στο BlinkFeed όταν διαβάζεις είδηση που προέρχεται από RSS που πρόσθεσε ο χρήστης γίνεται αυτόματη περιστροφή όταν γύρει η συσκευή παρόλο που η ρύθμιση είναι απενεργοποιημένη. Στις επισημάνσεις λειτουργεί κανονικά.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Δυστυχώς είχα ατύχημα και παρότι φορούσε θήκη ένα ελάχιστο πέσιμο σε περίεργο σημείο έκανε βαθουλωμα στο power button από πίσω. Μου έκανε εντύπωση γιατί και θήκη φόραγε (αν και απαράδεκτη γιατί δεν το καλύπτει εκεί) και ήρεμη πτώση ήταν αφού έπεσε πρώτα στο πόδι με τη θήκη και μετά χτύπησε σε έπιπλο κάτω. Μάλλον το εξαιρετικά λεπτό αλουμίνιο όντως λυγίζει σαν αλουμινόχαρτο... Θα ανεβάσω φωτο από το χτύπημα καθώς και τη θήκη που ΔΕΝ πρέπει να αγοράσετε γιατί δεν προστατεύει καθόλου....

Τέλος πάντων είναι ελάχιστη η ζημιά και καθαρά αισθητικό το θέμα για όποιον το ψειρίζει αλλιώς δε φαίνεται, αλλά με έχει πιάσει το ψυχολογικό μου τώρα.

Ξέρει κανείς τιμή για αλλαγή του back cover στην Arvato; Diy και τέτοια μαστοριλίκια διάβασα παντού ότι δεν γίνονται με αυτό το κινητό που δεν έχει τρόπο να ανοίξει με τίποτα.

Θα ήθελα και τη γνώμη σας αν θα επηρεαστεί η συνοχή της κατασκευής του αν το ανοίξουν στο service.

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

μεγειά και καλοδουλευτο! το feedly χρησιμοποιουσα και το κατήργησα με το blinkfeed. οδηγο κοιτα μια 2 σελίδες πισω, εχει κανει παιδι την ιδια ερωτηση

 

Ευχαριστώ. Δεν μπορώ να κάνω κατηγορίες στο blinkfeed; Επίσης δε γίνεται όπως στο feedly να μου τα δείχνει όλα, αντί να πατάω κάθε φορά το site για να μου δείξει τις ειδήσεις του;

 

Σχετικά με το smoothness που είχες ρωτήσει μεταξύ n4 και one. Δουλεύουν λίγο διαφορετικά τελικά. Νομίζω πως η htc έχει απενεργοποιησεί μερικά animations. To n4 έστρωσε πάρα πολύ με την 4.4.2, δηλαδή σε 4.2.2, 4.3 δουλεύει πολύ καλύτερα το one. Όταν έρθει με το καλό η 4.4.2 με το sense νομίζω πως το κινητό θα γίνει ακόμη πιο τέλειο. Πάντως δεν περίμενα κινητό μη nexus να δούλευε έτσι αλαγκάριστα. Έχει κάνει τρομερή δουλειά η HTC και μπράβο της.

 

Ένα θετικό που δεν το περίμενα, είναι ότι δουλεύει το screen off and lock με το home button είτε με swipe up είτε με παρατεταμένο πάτημα.

Aκόμη, είδα ότι τελικά μπορείς να κλείσεις το blinkfeed.

Τέλος με την κάμερα είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μόνο ότι μπορώ να βγάλω μια αξιοπρεπή φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό μου αρκεί. :)

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας το τηλέφωνο της Arvato διάβασα τόσες ιστορίες φρίκης από διάσπαρτα φόρα που έχω τρομάξει! Μου φαίνεται δε θα το φτιάξω (σίγουρα όχι σ'αυτούς) :worry:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα στην Arvato Γερμανίας για το θέμα στην κάμερα. Σε 5 μέρες το είχα πίσω χωρίς παρατράγουδα.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οι άνθρωποι εκεί είναι επαγγελματίες και όχι καραγκιόζηδες. Από τη συναρμολόγηση είχες παρατηρήσει κανένα σημάδι τίποτα στα σημεία που κλείνουν τα καλύμματα;

Καμία γρατζουνιά που δεν είχε πριν; Εφάρμοζαν όλα καλά στο πλαίσιο το αλουμινένιο;

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα όπως το είχα στείλει!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Δεν μπορώ να κάνω κατηγορίες στο blinkfeed; Επίσης δε γίνεται όπως στο feedly να μου τα δείχνει όλα, αντί να πατάω κάθε φορά το site για να μου δείξει τις ειδήσεις του;

 

Σχετικά με το smoothness που είχες ρωτήσει μεταξύ n4 και one. Δουλεύουν λίγο διαφορετικά τελικά. Νομίζω πως η htc έχει απενεργοποιησεί μερικά animations. To n4 έστρωσε πάρα πολύ με την 4.4.2, δηλαδή σε 4.2.2, 4.3 δουλεύει πολύ καλύτερα το one. Όταν έρθει με το καλό η 4.4.2 με το sense νομίζω πως το κινητό θα γίνει ακόμη πιο τέλειο. Πάντως δεν περίμενα κινητό μη nexus να δούλευε έτσι αλαγκάριστα. Έχει κάνει τρομερή δουλειά η HTC και μπράβο της.

 

Ένα θετικό που δεν το περίμενα, είναι ότι δουλεύει το screen off and lock με το home button είτε με swipe up είτε με παρατεταμένο πάτημα.

Aκόμη, είδα ότι τελικά μπορείς να κλείσεις το blinkfeed.

Τέλος με την κάμερα είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μόνο ότι μπορώ να βγάλω μια αξιοπρεπή φωτογραφία σε χαμηλό φωτισμό μου αρκεί. :)

 

Το BlinkFeed δυστυχώς ακόμα δεν δέχεται πολύ παραμετροποιηση..ότι site βάλεις θα πρέπει να το ελέγχεις χειροκίνητα.. θετικό που σου κανε καλή εντύπωση μετά από εμπειρία nexus! Τη κάμερα αν τη μάθεις θα δεις ότι άδικα τη κράζουν όπως τη κράζουν..δοκίμασε το βίντεο..

 

 

@Makinen καλά ξεμπερδέματα... :\

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα στην Arvato Γερμανίας για το θέμα στην κάμερα. Σε 5 μέρες το είχα πίσω χωρίς παρατράγουδα.

 

Μπορούμε όλοι να το στείλουμε εκεί? Η το αντίστοιχο της χώρας προέλευσης του ΟΝΕ μας? Το συνόδευσες από απόδειξη?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Δυστυχώς είχα ατύχημα και παρότι φορούσε θήκη ένα ελάχιστο πέσιμο σε περίεργο σημείο έκανε βαθουλωμα στο power button από πίσω. Μου έκανε εντύπωση γιατί και θήκη φόραγε (αν και απαράδεκτη γιατί δεν το καλύπτει εκεί) και ήρεμη πτώση ήταν αφού έπεσε πρώτα στο πόδι με τη θήκη και μετά χτύπησε σε έπιπλο κάτω. Μάλλον το εξαιρετικά λεπτό αλουμίνιο όντως λυγίζει σαν αλουμινόχαρτο... Θα ανεβάσω φωτο από το χτύπημα καθώς και τη θήκη που ΔΕΝ πρέπει να αγοράσετε γιατί δεν προστατεύει καθόλου....

Τέλος πάντων είναι ελάχιστη η ζημιά και καθαρά αισθητικό το θέμα για όποιον το ψειρίζει αλλιώς δε φαίνεται, αλλά με έχει πιάσει το ψυχολογικό μου τώρα.

Ξέρει κανείς τιμή για αλλαγή του back cover στην Arvato; Diy και τέτοια μαστοριλίκια διάβασα παντού ότι δεν γίνονται με αυτό το κινητό που δεν έχει τρόπο να ανοίξει με τίποτα.

Θα ήθελα και τη γνώμη σας αν θα επηρεαστεί η συνοχή της κατασκευής του αν το ανοίξουν στο service.

 

Ποια θήκη έχεις; Εγω έχω πάρει μια φθηνή διάφανη απο το πλαίσιο, αλλα έχοντας το κινητο στην τσέπη του τζην, έκανε μια μωβ γραμη στην πλατη της θήκης και δεν καθαρίζει με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε όλοι να το στείλουμε εκεί? Η το αντίστοιχο της χώρας προέλευσης του ΟΝΕ μας? Το συνόδευσες από απόδειξη?

 

Το δικό μου είναι αγορασμένο από amazon.de, έτυχε να βρίσκομαι και Γερμανία οπότε το έστειλα εκεί. Μου ζήτησαν να το στείλω σκέτο με περιγραφή του προβλήματος καν φωτοτυπία της απόδειξης.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είναι αγορασμένο από amazon.de, έτυχε να βρίσκομαι και Γερμανία οπότε το έστειλα εκεί. Μου ζήτησαν να το στείλω σκέτο με περιγραφή του προβλήματος καν φωτοτυπία της απόδειξης.

 

Σημαντική λεπτομέρεια ήσουν Γερμανία ο ίδιος... Μάλλον έτσι θα το αφήσω μου φαίνεται :mad:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα κατοχής του κινητού και κράξιμο στην T-Mobile μπορώ να πω ότι το τηλ είναι εκπληκτικό.. μόνο ψεγάδι για μένα είναι ότι θα μπορούσε η ναυαρχίδα της HTC να έχει μεγαλύτερη μπαταρία χωρίς να ειναι η υπάρχουσα κακία.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γενικά τρώει κράξιμο ή camera την οποία θεωρώ πραγματικά πολύ μα πάρα πολύ καλή..μάλλον καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό επειδή η HTC την έχει ονομάσει 4 up.. Και έχουμε όλη την Παλιά νοοτροπία θέλουμε να ακούμε πολλά mp να ψαρωνουμε.. σε σύγκριση με Sony zr με s4 είναι ισάξια μερικές φορές καλύτερη και το βράδυ δεν υπάρχει σύγκριση.. sense υπέροχο απλά χρησιμοποιείς ένα κινητό ως έχει κι όχι με go sms κτλ που βάζουν άλλες εταιρείες.. Για τον ήχο δεν μιλάω μένεις με ανοιχτό το στόμα.. ελπίζω να μην ξενερωσω με το αλουμίνιο με αυτά που ακούω με ένα πεσιμο να σπάσει κτλ μπορεί το g2 και το z1 να φοράνε τον 800αρι επεξεργαστή αλλά επειδή δεν είναι κάτι που τα τωρινά software σε κάνουν να τον θελήσεις σε κάτι και επειδή από τον 600άει στον 800άει επεξεργαστή ο χρήστης δεν θα βρει διάφορα άλλα στην κατασκευή στην κάμερα στον ήχο στo sense κτλ κτλ θα βρει.. θεωρώ πως είναι ακόμα στην κορυφή..
Link to comment
Share on other sites

Περιέγραψες την άποψή μου :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα κατοχής του κινητού και κράξιμο στην T-Mobile μπορώ να πω ότι το τηλ είναι εκπληκτικό.. μόνο ψεγάδι για μένα είναι ότι θα μπορούσε η ναυαρχίδα της HTC να έχει μεγαλύτερη μπαταρία χωρίς να ειναι η υπάρχουσα κακία.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γενικά τρώει κράξιμο ή camera την οποία θεωρώ πραγματικά πολύ μα πάρα πολύ καλή..μάλλον καταλαβαίνω ότι το θέμα είναι καθαρά ψυχολογικό επειδή η HTC την έχει ονομάσει 4 up.. Και έχουμε όλη την Παλιά νοοτροπία θέλουμε να ακούμε πολλά mp να ψαρωνουμε.. σε σύγκριση με Sony zr με s4 είναι ισάξια μερικές φορές καλύτερη και το βράδυ δεν υπάρχει σύγκριση.. sense υπέροχο απλά χρησιμοποιείς ένα κινητό ως έχει κι όχι με go sms κτλ που βάζουν άλλες εταιρείες.. Για τον ήχο δεν μιλάω μένεις με ανοιχτό το στόμα.. ελπίζω να μην ξενερωσω με το αλουμίνιο με αυτά που ακούω με ένα πεσιμο να σπάσει κτλ μπορεί το g2 και το z1 να φοράνε τον 800αρι επεξεργαστή αλλά επειδή δεν είναι κάτι που τα τωρινά software σε κάνουν να τον θελήσεις σε κάτι και επειδή από τον 600άει στον 800άει επεξεργαστή ο χρήστης δεν θα βρει διάφορα άλλα στην κατασκευή στην κάμερα στον ήχο στo sense κτλ κτλ θα βρει.. θεωρώ πως είναι ακόμα στην κορυφή..

 

Θα συμφωνήσω σε όλα μαζί σου εκτός απο ένα...την camera.

Προσωπικά την χρησιμοποιώ ελάχιστα και δεν έχω λογαριασμούς σε Instagram,Facebook για να ανεβάζω φωτογραφίες εκεί.

Τι smartphone είχες πριν το one και κανείς την σύγκριση;

Εχθές ήταν τα πρώτα γενέθλια του ανηψιού μου έκανα ακροβατικά και έψαχνα ρυθμίσεις για να βγάλω σωστές φωτογραφίες.

Με συννεφιά και σε μέρη με χαμηλό φωτιςμο το αποτέλεσμα ειναι πολύ καλό.

Το βίντεο επιςης πολύ καλό το Zoe καταπληκτικό αλλά για μια ηλιόλουστη μέρα πρέπει να κανείς προετοιμασία για να βγάλεις μια καλή φωτογραφία.

Κατα τα αλλά η συσκευή ειναι καταπληκτική και να πω και την αλήθεια ούτε η αυτονομία με ενοχλεί καθώς είτε ο φορτιστής αυτοκινήτου είτε το extra USB καλώδιο στην δουλειά δεν θα με αφήσουν χωρίς κινητό.

Αν κάνω κάτι λάθος με την κάμερα κάθε tip ευπρόσδεκτο :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4894671#post4894671 τα λέει ωραια ο sotnem

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει όλο το topic και με βάση αυτά που έγραψε το παιδί κατάφερα να βγάλω αξιοπρεπείς φωτογραφίες.

Απλά (προσωπικά) βαριέμαι λίγο το σετάρισμα κάθε φορά.

Δεν παραπονιέμαι όμως γιατί ενημερώθηκα πριν αγοράσω το one και ήξερα τι να περιμένω.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τις απόψεις του pchatzip σε όλα! Το κινητό είναι απίστευτο και πραγματικά το θέμα μπαταρία είναι εντελώς σε λάθος βάση. Το τηλέφωνο έχει πολύ καλή αυτονομία απλά είναι χειρότερο αν το συγκρίνουμε με τη... διαστημική αυτονομία του LG G2. Κατά τα άλλα του ρίχνει του LG στ'αυτιά σε οτιδήποτε έχει να κάνει με εμπειρία χρήσης (δε με νοιάζει αν λόγω Snapdragon 800 vs 600 χάνει σε ένα άκυρο benchmark όταν τα πιο βαριά παιχνίδια του Play Store τα έχω λιώσει με γραφικά στο τέρμα και να μην ζεσταίνεται καλά καλά (ένα καλό ακόμη του αλουμινίου, λειτουργεί σαν φυσική ψύκτρα και απάγει τη θερμότητα καλύτερα).

Όσο για το ευαίσθητο σε πτώσεις, ναι, είναι πιο ευαίσθητο από ένα πλαστικό σε μικρές πτώσεις που προκαλούν αισθητικές ζημιές και σε ξενερώνουν (όπως έπαθα εγώ) αλλά από την άλλη είναι τόσο όμορφο και designάτο που ξενερώνεις γιατί... απλά το λάτρευες και το χάιδευες - κάτι που δε θα έκανες ποτέ με ένα S4 πχ και δε θα σε ένοιαζε τόσο. Είναι λεπτό πολύ το φύλλο αλουμινίου για να είναι και νορμάλ το βάρος του και δυστυχώς θέλει θήκη παντού και πάντα για να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

Σαν αίσθηση premium μόνο με το... καλό iPhone 5S μπορεί να συγκριθεί το κινητό αυτό, τίποτα άλλο από αυτά που προσφέρουν τα Android δεν το πλησιάζει.

 

Υ.Γ. Το ότι η κάμερα θέλει να ξέρεις βασικές αρχές φωτογραφίας (μην τρελαθούμε δε χρειάζεται να κάνεις παπάδες πριν τραβήξεις κάθε φορά) δεν το θεωρώ τραγικό, αντίστοιχη διαφοροποίηση στην ποιότητα της φωτογραφίας βλέπω και σε καλές DSLR αν δεν τις ρυθμίσεις σωστά οπότε...

Edited by Makinen

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ συμφωνώ για την κάμερα που λέτε. Μια χαρά φωτογραφίες βγάζει γι' αυτά που θέλω.

 

Στα της μπαταρίας τώρα. Δεν ξέρω αν είναι επειδή έρχομαι από nexus, αλλά είναι καλή κι αυτή. Είμαι μόνο με 3G όλη μέρα σήμερα, το σετάρω, το ψάχνω γενικά γιατί πολλά πράγματα είναι καινούρια για μένα, αλλά είμαι στο 23% και έχω οθόνη 4,5 ώρες. Ούτε δευτερόλεπτο wifi. Έχω απενεργοποιήσει διάφορες εφαρμογές που δεν χρησιμοποιώ (όπως google+, facebook) και δεν ξέρω αν έπαιξε ρόλο. Ακόμη βέβαια δεν έχω βγάλει ξεκάθαρο συμπέρασμα, θα δω μέσα στην εβδομάδα.

 

Για ποιότητα κατασκευής και ήχο δε χρειάζεται να πω τίποτα.

 

Τί να πω; Δεν το περίμενα τόσο καλό το κινητό και με τέτοια εμπειρία χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...