Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας σας παρακαλώ:

 

Αξίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο να αγοραστεί τώρα ως καινούργιο για τη σύζυγο?

 

Σε τι τιμή παίζει τώρα....? Ευχαριστώ !

 

Καλημερα!γνωμη μου ειναι να κοιταξεις το m8.καινουργια παιζουν περιπου στα ιδια λεφτα και με το m8 θα εχεις υποστηριξη απο την htc για 1 ακομη χρονο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας σας παρακαλώ:

 

Αξίζει το συγκεκριμένο τηλέφωνο να αγοραστεί τώρα ως καινούργιο για τη σύζυγο?

 

Σε τι τιμή παίζει τώρα....? Ευχαριστώ !

Χωρίς να θέλω να δυσφημισω το κινητό, αφού και γω αυτό έχω τόσα χρόνια και έχει βγει πολύ καλό, πιστεύω στα λεφτά που κάνει ως καινούργιο μπορείς να βρεις πιο αξιολογες συσκευές και πιο καινούργιες... Βέβαια αν το έχεις βρει με καλά λεφτά όπως ειπώθηκε παραπάνω 180-200 τότε είναι μια καλή πρόταση

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητό από service στη Γερμανία. Το είχα στείλει 23/6. Εντυπώσεις αργότερα γιατί είμαι στη δουλειά. Μωβ πέπλο είχαμε.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε το κινητό από service στη Γερμανία. Το είχα στείλει 23/6. Εντυπώσεις αργότερα γιατί είμαι στη δουλειά. Μωβ πέπλο είχαμε.

Άντε και καλές νυχτερινές φωτογραφίες!! :p

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί το έχω αγωνία αν θα το έφτιαξαν καλά. Το έχουν πάει σπίτι στη σύζυγο και δεν το έχω δει ακόμα...

 

Μακάρι γιατί το έχω αγωνία αν θα το έφτιαξαν καλά. Το έχουν πάει σπίτι στη σύζυγο και δεν το έχω δει ακόμα...

 

Τούμπανο ευτυχώς. Καινούριο μου έφεραν. Και η κάμερα οκ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί το έχω αγωνία αν θα το έφτιαξαν καλά. Το έχουν πάει σπίτι στη σύζυγο και δεν το έχω δει ακόμα...

 

 

 

Τούμπανο ευτυχώς. Καινούριο μου έφεραν. Και η κάμερα οκ.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Σου έκαναν αντικατάσταση;Μπράβο..

Link to comment
Share on other sites

Σου έκαναν αντικατάσταση;Μπράβο..

 

Είχα συνεχόμενα posts γιατί για κάποιο λόγο δε μου επέτρεπε να κάνω τροποποίηση.

Αντικατάσταση έκαναν και "μπάζει" λίγο φως από το home button που φαίνεται ελάχιστα όταν είναι τελείως μαύρη ή οθόνη. Κατά τα άλλα άψογο.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε επιτέλους το κινητό την Παρασκευή από τις 16 Ιουνίου που το είχα στείλει. Πήγε Γερμανία και εμένα και μου το αντικατέστησαν με καινούργια συσκευή. Δεν το περίμενα η αλήθεια είναι. Πάει μια χαρά. Έκδοση έχει την 5.0.2. Από ότι διάβασα δε θα αναβαθμιστεί άλλο ε? Δεν πειράζει. Απλά θέλω να μάθω αν έχει προβλήματα γιατί η προηγούμενη έκδοση διάβασα ότι δημιούργησε θεματάκια. Προς το παρών πάει σφαίρα
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποσο παει να αλλαξω ολο το μεταλλικο cover του κινητου στην επισημη αντιπροσωπεια καθοτι εχει γεμισει γρατζουνιες κ χτυπηματα;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις ποσο παει να αλλαξω ολο το μεταλλικο cover του κινητου στην επισημη αντιπροσωπεια καθοτι εχει γεμισει γρατζουνιες κ χτυπηματα;

 

Αν υπολογισουμε οτι εχει περιπου 30€ εχει να το αγορασεις ΟΕΜ... βαλε τα λιγο πανω απο τα τριπλα για το αυθεντικο ανταλακτικο συν τις εργατωρες...

Edited by eNeRGy
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, υπαρχει τροπος να φλασαρω το κινητο με official ελληνικη rom η να περασω μονο τα ελληνικα με καποιο τροπο?

Δεν ξερω ακομα λοιπες λεπτομερειες για το κινητο(απο πια χωρα ειναι κλπ)

Ρωταω εκ μερος φιλου, τα υπολοιπα θα τα μαθουμε το βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είχα ένδειξη για αργή φόρτιση που τελικώς οφειλόταν στο καλώδιο. Το άλλαξα αλλά κάνει τρεις ώρες για φόρτιση. Το ξανά άλλαξα και για μια φορά έκανε κανονική διάρκεια. Άλλες φορές κάνει άπειρα άλλες κανονικά. Τι γίνεται; Τα χασε η μπαταρία; και πως το φτιάχνω; Να τονίσω ότι η διάρκεια της δεν έπεσε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καθαρίζεις την cache έτσι για αρχή; Μπορεί να τα 'παιξε η μέτρηση λόγω της αργής φόρτισης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6126392

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν καθαρίζεις την cache έτσι για αρχή; Μπορεί να τα 'παιξε η μέτρηση λόγω της αργής φόρτισης.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6126392

 

Έκανα wipe cache. Έπρεπε και wipe dalvik cache?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο τρεις φορτίσεις πάλι το ίδιο. Δηλαδή με το που το συνδέω γράφει, τρεις ώρες για πλήρη φόρτιση. Άλλαξα δύο φορτιστές έναν του One και έναν του wildfire που στην ουσία είναι ίδιοι. Θα δοκιμάσω σήμερα και άλλο καλώδιο αλλά δε νομίζω να ναι αυτό.

Edit:με καλώδιο άλλο γράφει μιάμιση ώρα. Άρα όλα οκ. Θα δω πως θα πάει και θα επιστρέψω αν χρειαστεί.

EDIT2: ΔΥΟΜΙΣΗ ώρες για πλήρη φόρτιση. Απ το 25 μέχρι το 100 . Τι να κάνω;

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο τρεις φορτίσεις πάλι το ίδιο. Δηλαδή με το που το συνδέω γράφει, τρεις ώρες για πλήρη φόρτιση. Άλλαξα δύο φορτιστές έναν του One και έναν του wildfire που στην ουσία είναι ίδιοι. Θα δοκιμάσω σήμερα και άλλο καλώδιο αλλά δε νομίζω να ναι αυτό.

Edit:με καλώδιο άλλο γράφει μιάμιση ώρα. Άρα όλα οκ. Θα δω πως θα πάει και θα επιστρέψω αν χρειαστεί.

EDIT2: ΔΥΟΜΙΣΗ ώρες για πλήρη φόρτιση. Απ το 25 μέχρι το 100 . Τι να κάνω;

 

Έχω συναντήσει παρόμοιο πρόβλημα με το αυθεντικό καλώδιο. Πρέπει να πάρεις άλλο καλώδιο η να βρεις κάποιο αντίστοιχο.

Φορτιστή όμως μην αλλάζεις ο δικός σου ειναι ο ιδανικός μπορεί εξωτερικά να λες ειναι ίδιος αλλά να δίνει λιγότερο ρεύμα κάποιος άλλος και να αργήσει να φορτίσει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο τρεις φορτίσεις πάλι το ίδιο. Δηλαδή με το που το συνδέω γράφει, τρεις ώρες για πλήρη φόρτιση. Άλλαξα δύο φορτιστές έναν του One και έναν του wildfire που στην ουσία είναι ίδιοι. Θα δοκιμάσω σήμερα και άλλο καλώδιο αλλά δε νομίζω να ναι αυτό.

Edit:με καλώδιο άλλο γράφει μιάμιση ώρα. Άρα όλα οκ. Θα δω πως θα πάει και θα επιστρέψω αν χρειαστεί.

EDIT2: ΔΥΟΜΙΣΗ ώρες για πλήρη φόρτιση. Απ το 25 μέχρι το 100 . Τι να κάνω;

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Βγάζω βάζω κάνα 2 φορές το καλώδιο από το τηλέφωνο και φτιάχνει.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα καλώδια αλλά και πάλι 3 ώρες γράφει. Κάποια λύση; δοκίμασα να το βγάλω και να το βάλω αλλά πάλι τα ίδια. Όταν το πρωτοσυνδεω λέει 1 :34 για πλήρη φόρτιση. Μετά από 1 λεπτό γίνεται 3 ώρες. Να περάσω ξανά από πάνω τη ρομ μήπως;
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα καλώδια αλλά και πάλι 3 ώρες γράφει. Κάποια λύση; δοκίμασα να το βγάλω και να το βάλω αλλά πάλι τα ίδια. Όταν το πρωτοσυνδεω λέει 1 :34 για πλήρη φόρτιση. Μετά από 1 λεπτό γίνεται 3 ώρες. Να περάσω ξανά από πάνω τη ρομ μήπως;

Έχω την εντύπωση ότι αυτά που βλέπεις είναι φυσιολογικά. Το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα γενικώς και αυτό είναι γνωστό. Όταν βάλεις την πρίζα σε χαμηλό ποσοστό μπαταρίας η φόρτιση είναι πιο γρήγορη και η ταχύτητα της πέφτει καθώς προχωράει. Δηλαδή η φόρτιση από το 5% στο 10% γίνεται πιο γρήγορα από ότι το 85% στο 90%. Η φόρτιση δεν είναι γραμμική και αυτό συμβαίνει σε όλες τις συσκευές. Τώρα αν την ώρα που φορτίζει το χρησιμοποιείς κιόλας η φόρτιση γίνεται ακόμα πιο αργή αφού παράλληλα έχεις και κατανάλωση καθώς και άνοδο της θερμοκρασίας (η οποία μειώνει την απόδοση της φόρτισης).

Πάντως να ξέρεις ότι ο χρόνος που εμφανίζεται δεν προκύπτει από κανέναν ιδιαίτερο αλγόριθμο παρά από ένα απλό πολλαπλασιασμό του χρόνου που απαιτήθηκε για να πάρει 1% επί το υπόλοιπο μέχρι το 100%. Οπότε αν υπολογίσεις ότι στην αρχή είναι πιο γρήγορη η φόρτιση είναι λογικό ο χρόνος να μεγαλώνει.

Πάνω κάτω τα ίδια συμβαίνουν και σε μένα απλά τώρα είναι εμφανές αφού έχουμε ένα (αρκετά πρόχειρο θα έλεγα) υπολογισμό χρόνου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Γενικά φορτίζει πιο αργά απ ότι πριν όμως. Όχι μόνο επειδή το γράφει. Το καταλαβαίνω. Και δε το χρησιμοποιώ παράλληλα. Όλα αυτά άρχισαν από τότε που είχε θέμα με το καλώδιο και την αργή φόρτιση. Δε μπορώ να περιμένω τρεις ώρες για να φορτίσει.Η λύση να περάσω τη ρομ από πάνω κάνει κάτι, ή να μη μπω στη διαδικασία;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Γενικά φορτίζει πιο αργά απ ότι πριν όμως. Όχι μόνο επειδή το γράφει. Το καταλαβαίνω. Και δε το χρησιμοποιώ παράλληλα. Όλα αυτά άρχισαν από τότε που είχε θέμα με το καλώδιο και την αργή φόρτιση. Δε μπορώ να περιμένω τρεις ώρες για να φορτίσει.Η λύση να περάσω τη ρομ από πάνω κάνει κάτι, ή να μη μπω στη διαδικασία;

 

Λιγο δύσκολα να φταίει η rom. Κάτι παίζει με το καλώδιο και τον φορτιστή σου προφανώς.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει καταφέρει να βάλει το feed του myphone στο BlinkFeed; Παλιά θυμάμαι ότι το είχα αλλά τώρα δεν το καταφέρνω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κάποια custom rom που να έχει δοκιμάσει και να αξίζει? (με ενδιαφέρει κύριως η βελτίωση της αυτονομίας).

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Το κινητό το σπάει το έχω 1,5 χρόνο στην κατοχή μου. Το αρνητικό είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και το ερώτημα είναι: μετά από το m7,τι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχει κανείς να προτείνει κάποια custom rom που να έχει δοκιμάσει και να αξίζει? (με ενδιαφέρει κύριως η βελτίωση της αυτονομίας).

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. Το κινητό το σπάει το έχω 1,5 χρόνο στην κατοχή μου. Το αρνητικό είναι η μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και το ερώτημα είναι: μετά από το m7,τι?:confused:

 

Δοκιμασε την Android Revolution HD

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2183023

Θα δεις αρκετη βελτιωση. Οσο για νεο κινητο, εγω θα περιμενα απο Μαρτη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...