Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικο απο οτε ειναι,

Το θεμα ειναι θα φτιαχτει σωστα η θα το παρω χειροτερο?

Χαχααα

Κάτι μου λέει ότι μπορεί και να πάρεις άλλο, ανακατασκευασμένο.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι παιζει και τετοιο ενδεχομενο?

 

Εχουνε φερει ανακατασκευασμενα τηλεφωνα για αντικατασταση προβληματικων συσκευων?

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες ανακατασκευασμενα δίνουν για αντικατάσταση συνήθως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γιατί νομίζω ότι απλά αλλάζουν κάμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τουλάχιστον άλλαξαν κάμερα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παω για επισκευη θα σας ενημερωσω τι εγινε τελικα.

 

Το περιεργο ειναι οτι δουλεψε 7 μηνες μια χαρα και το παρουσιασε ξαφνικα χτες,ειναι μοντελο 5/2013

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν να δωσουν ανακατασκευασμενο δεν θα εκαναν εναμιση με δυο μηνες....Σε μια εβδομαδα το πολυ θα ειχαμε πισω τα τηλεφωνα μας...Λογικα αλλαγη καμερας γινεται και γιαυτο καθυστερουν τοσο ( διοτι φυσικα δεν γινεται παραγγελια μια μια η καμερα. αλλα περιμενουν να μαζευτουν καμια δεκαρια συσκευες) και μαλλον αυτο ειναι το ανταλακτικο που περιμενουν και στο δικο μου...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά καμία λίστα με τις αλλαγές στο τελευταίο update;

Δεν έχω δει τίποτα τρομερό (εκτός από αυτή με την μπαταρία που ειπώθηκε και την αφαίρεση του double tap που με εκνεύρισε).

Για 450ΜΒ σχεδόν δεν είδα κάτι εμφανές. Είναι όλα "under the hood";

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως 2 φορές το έδωσα, 2 άλλες συσκευές πήρα.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο τρεις φορες (ελληνικο)

Γιατι ρε παιδια δεν μου ερχεται η τελευταια αναβαθμιση?( htc 304)

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

και εγω το ιδιο τρεις φορες (ελληνικο)

Γιατι ρε παιδια δεν μου ερχεται η τελευταια αναβαθμιση?( htc 304)

Είμαστε προς το τέλος της λίστας των αναβαθμίσεων. Όλες ως τώρα τελευταίοι τις πήραμε.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Γνωρίζει κανένας ποιος είναι ο κωδικός του original φορτιστή για m7 ? Έχασα τον δικό μου και ψάχνω να αγοράσω καινούριο ! Ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο e-shop και θα το βρεις. Τον έχει σίγουρα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που έψαξα πρέπει να είναι αυτός HTC Travel Charger Micro USB TCE250 ,απλά μερικά sites δεν αναφέρουν στις συμβατές συσκευές το m7.
Link to comment
Share on other sites

Από το λίγο που έψαξα πρέπει να είναι αυτός HTC Travel Charger Micro USB TCE250 ,απλά μερικά sites δεν αναφέρουν στις συμβατές συσκευές το m7.

 

Έναν φορτιστή βγάζει η htc τα τελευταία 4 χρόνια..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Σημερα εντελως ξαφνικα και προς μεγαλη μου εκπληξη το κινητο επεστρεψε στα χερια μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν 2 μερες μου ειχαν πει απο την HTC οτι ειμασταν σε αναμονη υλικου και σημερα το πρωι ηρθε ο κουριερ και μου εφερε το κινητο απο την ΑΡΒΑΤΟ !!!!! Ουτε μηνυμα ουτε τηλεφωνο πιο πριν!!!!!!! Μονο ενα χαρτι ειχε μεσα που εγραφε τι προβλημματα ειχε το κινητο και τις παρατηρησεις των τεχνικων ....Το περιεργο ειναι οτι δεν πληρωσα τιποτα παρολο που το κινητο ηταν σε relock κατασταση και s-on και παρολο που το τζαμακι της φωτογραφικης το ειχα σπασει εγω κατα λαθος (το ειχα αναφερει στο σημειωμα μου)...Μπορω να πω οτι ηρθε σχετικα πιο γρηγορα απο οσο περιμενα (31/7 το παρελαβε ο κουριερ).

Παντως μωβ πεπλο δεν εχω πια...το τζαμακι αλλαχτηκε και ο ηχος επανηρθε στα φυσιολογικα του....Επισης ηταν γεματο ζελατινες παντου (οπως οταν το περνεις καινουργιο...) και πεντακαθαρο....Ακομα και μια μικρη θαμπαδα που ειχε πισω απο την θηκη εχει εξαφανιστει....

Τωρα το στηνω παλι και πιστευω να παρω και την αναβαθμιση.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα....Σημερα εντελως ξαφνικα και προς μεγαλη μου εκπληξη το κινητο επεστρεψε στα χερια μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πριν 2 μερες μου ειχαν πει απο την HTC οτι ειμασταν σε αναμονη υλικου και σημερα το πρωι ηρθε ο κουριερ και μου εφερε το κινητο απο την ΑΡΒΑΤΟ !!!!! Ουτε μηνυμα ουτε τηλεφωνο πιο πριν!!!!!!! Μονο ενα χαρτι ειχε μεσα που εγραφε τι προβλημματα ειχε το κινητο και τις παρατηρησεις των τεχνικων ....Το περιεργο ειναι οτι δεν πληρωσα τιποτα παρολο που το κινητο ηταν σε relock κατασταση και s-on και παρολο που το τζαμακι της φωτογραφικης το ειχα σπασει εγω κατα λαθος (το ειχα αναφερει στο σημειωμα μου)...Μπορω να πω οτι ηρθε σχετικα πιο γρηγορα απο οσο περιμενα (31/7 το παρελαβε ο κουριερ).

Παντως μωβ πεπλο δεν εχω πια...το τζαμακι αλλαχτηκε και ο ηχος επανηρθε στα φυσιολογικα του....Επισης ηταν γεματο ζελατινες παντου (οπως οταν το περνεις καινουργιο...) και πεντακαθαρο....Ακομα και μια μικρη θαμπαδα που ειχε πισω απο την θηκη εχει εξαφανιστει....

Τωρα το στηνω παλι και πιστευω να παρω και την αναβαθμιση.....

 

Από περιέργεια, τσέκαρες το ΙΜΕΙ να δεις αν είναι η ίδια συσκευή;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με relocked bootloader και κανένα θέμα... Μια χαρά... Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, τσέκαρες το ΙΜΕΙ να δεις αν είναι η ίδια συσκευή;

 

Ναι...το ιδιο ειναι....Με τοσα που διαβασα εδω μεσα ηταν το πρωτο που κοιταξα....;)

Παντως ο ηχος του σκοτωνει.....Οταν το ειχα πρωτοπαρει δεν το θυμαμαι τοσο δυνατο !!!!!! Στην μεση και λιγο πιο πανω το εχω και το ακουω απο αποσταση και κρυμενο (τεστ μεσα σε ντουλαπα :lol: ) λες και ειναι διπλα μου !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η HTC... Προχθές μίλαγα στο τηλέφωνο μαζί τους και μου έλεγαν ότι βρίσκεται ακόμα Γερμανία για αλλαγή της κάμερας-το γνωστό μωβ πέπλο- και να ξαναπάρω στο τέλος της άλλης εβδομάδας... Σήμερα το πρωί το έφερε ο κουριερ! Βρίσκομαι διακοπές και ευτυχώς έτυχε να είναι κάποιος σπίτι να το παραλάβει... Και το είχα επισημάνει αλλά και με είχαν διαβεβαιωσει ότι σε κάθε περίπτωση θα με έπαιρναν τηλέφωνο πριν το στείλουν! Για την ιστορία το είχα στείλει 25 Ιουλίου.
Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελάνει η HTC... Προχθές μίλαγα στο τηλέφωνο μαζί τους και μου έλεγαν ότι βρίσκεται ακόμα Γερμανία για αλλαγή της κάμερας-το γνωστό μωβ πέπλο- και να ξαναπάρω στο τέλος της άλλης εβδομάδας... Σήμερα το πρωί το έφερε ο κουριερ! Βρίσκομαι διακοπές και ευτυχώς έτυχε να είναι κάποιος σπίτι να το παραλάβει... Και το είχα επισημάνει αλλά και με είχαν διαβεβαιωσει ότι σε κάθε περίπτωση θα με έπαιρναν τηλέφωνο πριν το στείλουν! Για την ιστορία το είχα στείλει 25 Ιουλίου.

 

Και εμενα το ιδιο εγινε....Αμα διαβασεις πιο πανω θα το δεις...Και το ειχα στειλει μια εβδομαδα μετα απο εσενα !!!!!!

 

Και εμενα τα ηχεια του δ μου φαινονται πολυ δυνατα.τι ειχανε τα δικα σου;

 

Παραμορφωνε ο ηχος (σαν να ειχε χτυπηθει το ηχειο) αλλα και οταν μιλουσα ακουγα την φωνη του αλλου παραμορφωμενη και σιγα και με ακουγαν σαν να ημουν σε πηγαδι....

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα το ιδιο εγινε....Αμα διαβασεις πιο πανω θα το δεις...Και το ειχα στειλει μια εβδομαδα μετα απο εσενα !!!!!!

 

 

 

Παραμορφωνε ο ηχος (σαν να ειχε χτυπηθει το ηχειο) αλλα και οταν μιλουσα ακουγα την φωνη του αλλου παραμορφωμενη και σιγα και με ακουγαν σαν να ημουν σε πηγαδι....

 

Α οχι.εμενα ακουγετε πολυ καθαρα.και το ακουστικο επισης.απλα θεωρουσα οτι ισως επρεπε να παιζει πιο δηνατα με δυο ηχεια και ενισχυτη.ισως να ζηταω πολλα..δεν ξερω.ευχαριστω για την απαντηση φιλε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, Και εγω για 2η φορά πήγα το τηλ στην Αβάρτο, τώρα το άλλαξαν εντελώς (καινούριο serial number και imei).

Ξέρει κάνείς που μπορώ να βρώ πληροφορίες για το ΙΜΕΙ ώστε να δω πότε κατασκευάστηκε;

 

ευχαριστώ

 

υ.γ την πρώτη φορά που το είχα πάει, είχε ίδιο imei αλλά είχαν αλλάξει καο το σασι καί την οθόνη καθώς και τα 2 είχαν γρατσουνιές πρίν τα παω!!

Link to comment
Share on other sites

Από το serial βλέπεις πότε κατασκευάστηκε. Δες εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2209277

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...