Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο τον Οκτώβριο και μετα θεωρουνται οκ. Το κοκκινο και το μπλε κυκλοφόρησαν μετα τον Οκτώβριο αρα μαλλον ειναι οκ. Για το θεμα με τις διαφορετικες οθονες δεν ξερω τι συμβαινει.

 

Μπορεις να δεις τα pm σου?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, Μήπως κάνεις σας έχει υπόψη αν υπάρχει για το πίσω μέρος κάτι σαν ζελατίνα ? Δλδ σαν screen protector. Βαρέθηκα τις θήκες αλλά δεν θέλω να το αφήσω και τελείως εκτεθειμένο.

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Μήπως κάνεις σας έχει υπόψη αν υπάρχει για το πίσω μέρος κάτι σαν ζελατίνα ? Δλδ σαν screen protector. Βαρέθηκα τις θήκες αλλά δεν θέλω να το αφήσω και τελείως εκτεθειμένο.

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων

 

http://www.ebay.com/itm/HTC-One-M7-2013-FULL-BODY-SCREEN-PROTECTOR-invisible-Military-Grade-shield-/161394729526?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2593e02236

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω κινητό που στην αγγελία γράφει αγγλικό μενού δεν μπαίνει σ'αυτό Ελληνικά με morelocale?
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν πάρω κινητό που στην αγγελία γράφει αγγλικό μενού δεν μπαίνει σ'αυτό Ελληνικά με morelocale?

 

Μπαινουν αλλα θελει να τρεξεις μια εντολη απο PC

Link to comment
Share on other sites

Μπαινουν αλλα θελει να τρεξεις μια εντολη απο PC

 

Ποιο συγκεκριμένα;

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Θα στην δωσει το μορε λοκαλε δεν την θυμαμαι τωρα

Στο ρωτάω γτ παλιά με ένα one x που είχα έτρεξα απλά morelocale και έτρεξε απευθείας χωρίς να το συνδέσω με pc.Αν άλλαξε τώρα δεν το ξέρω.

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το τηλέφωνο σταμάτησε να λειτουργεί ενώ ήταν σε αναμονή, χωρίς αιτία. Είναι η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει στο Μ7. Είχε ξαναπάθει το ίδιο και πριν από 2 μήνες. Τότε μου στείλανε επισκευασμένο το τηλέφωνο (μετά από 20 μέρες) αλλά με νέο ΙΜΕΙ, αυτό είναι το τηλέφωνο που κάηκε σήμερα. Κρίμα ένα τόσο καλό τηλέφωνο στην λειτουργία και στην εμφάνιση να είναι τόσο αναξιόπιστο. Για μένα νομίζω ότι η htc έχει τελειώσει σαν επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Στο ρωτάω γτ παλιά με ένα one x που είχα έτρεξα απλά morelocale και έτρεξε απευθείας χωρίς να το συνδέσω με pc.Αν άλλαξε τώρα δεν το ξέρω.

Αλλαξε απο την 4.2 και μετα νομιζω

Σήμερα το τηλέφωνο σταμάτησε να λειτουργεί ενώ ήταν σε αναμονή, χωρίς αιτία. Είναι η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει στο Μ7. Είχε ξαναπάθει το ίδιο και πριν από 2 μήνες. Τότε μου στείλανε επισκευασμένο το τηλέφωνο (μετά από 20 μέρες) αλλά με νέο ΙΜΕΙ, αυτό είναι το τηλέφωνο που κάηκε σήμερα. Κρίμα ένα τόσο καλό τηλέφωνο στην λειτουργία και στην εμφάνιση να είναι τόσο αναξιόπιστο. Για μένα νομίζω ότι η htc έχει τελειώσει σαν επιλογή.

 

Σου αλλαξαν πλακετα την προηγουμενη φορα μαλλον, στειλτο παλι πανω δεν εχεις επιλογη..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα υποτιθεται οτι τα κινητα τα στελνουν γερμανια αν δεν ειναι απο ελλαδα αλλα να σου πω την αληθεια αμφιβαλω αν φευγουν απο ελλαδα... Ο χρονος ειναι εκει περιπου εμενα για αντικατασταση καμερας εκαναν 2 εβδομαδες για κινητο απο γερμανια.

Δε νομίζω ότι ισχύει.. Το δικό μου που το έστειλα και είναι t Mobile απλώς μου έλεγαν ότι το είχαν εκεί και περίμεναν ανταλλακτικά από Γερμανία.. Και έκαναν 2 μήνες..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι ισχύει.. Το δικό μου που το έστειλα και είναι t Mobile απλώς μου έλεγαν ότι το είχαν εκεί και περίμεναν ανταλλακτικά από Γερμανία.. Και έκαναν 2 μήνες..

 

Αυτο λεω και εγω δεν τα στελνουν. Το γιατι λενε το κανουν ειναι αλλο θεμα. Εμενα δευτερα πρωι με πηραν τηλεφωνο να μου πουν οτι δεν βρισκουν βλαβη στην καμερα και να δωσω περισοτερες πληροφοριες γιατι δεν ξερουν τι να φτιαξουν και τριτη μεσσημερι το ειχα στα χερια μου με αλλαγμενη καμερα και πλαισιο... πως γινεται να ηρθε λιγοτερο απο 24 ωρες απο γερμανια?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το τηλέφωνο σταμάτησε να λειτουργεί ενώ ήταν σε αναμονή, χωρίς αιτία. Είναι η δεύτερη φορά που μου συμβαίνει στο Μ7. Είχε ξαναπάθει το ίδιο και πριν από 2 μήνες. Τότε μου στείλανε επισκευασμένο το τηλέφωνο (μετά από 20 μέρες) αλλά με νέο ΙΜΕΙ, αυτό είναι το τηλέφωνο που κάηκε σήμερα. Κρίμα ένα τόσο καλό τηλέφωνο στην λειτουργία και στην εμφάνιση να είναι τόσο αναξιόπιστο. Για μένα νομίζω ότι η htc έχει τελειώσει σαν επιλογή.

Δυστυχώς το Μ7 δεν ήταν και τέρας αξιοπιστίας. Κι εγώ το άλλαξα 2 φορές μέχρι να βρω το καλό. Αλλά στο Μ8 έδωσαν ρέστα αφού δεν έχει σημειωθεί το παραμικρό παράπονο. Την ίδια σκέψη έκανα κι εγώ πριν βγει το Μ8, αλλά βλέποντας την βελτίωση στην αξιοπιστία και φυσικά το ποσό μπροστά είναι οι συσκευές της HTC σε ποιότητα και λειτουργία αναγκάστηκα να αναιρέσω.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Μ7 δεν ήταν και τέρας αξιοπιστίας. Κι εγώ το άλλαξα 2 φορές μέχρι να βρω το καλό. Αλλά στο Μ8 έδωσαν ρέστα αφού δεν έχει σημειωθεί το παραμικρό παράπονο. Την ίδια σκέψη έκανα κι εγώ πριν βγει το Μ8, αλλά βλέποντας την βελτίωση στην αξιοπιστία και φυσικά το ποσό μπροστά είναι οι συσκευές της HTC σε ποιότητα και λειτουργία αναγκάστηκα να αναιρέσω.

 

Είναι και λίγο θέμα τύχης θεωρώ. Από τα χέρια μου πέρασαν 2 διαφορετικές συσκευές και οι δύο ήταν άψογες χωρίς το παραμικρό. Το ίδιο και σε φίλο που περασαν από τα χέρια 4 διαφορετικές. Ούτε καν το μοβ πέπλο δεν πετύχαμε. Μην ξεχνάμε και την σαμσουνγκ με το θέμα του ξαφνικού θανάτου , που έτσι ξαφνικά έκλειναν οι συσκευές και δεν ξανάνοιγαν ποτέ. Είχε πάρει αρκετή έκταση τότε το θέμα θυμάμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με πράσινο πέπλο (στους σενσορες της omnivision) έχω πολύ καλά νέα. Μίλησα πρόσφατα με HTC και μου επιβεβαίωσαν ότι γνωρίζουν το πρόβλημα, είναι καθαρά θέμα software/calibration και θα διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση (πιθανότατα στην 4.4.3) :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν θέμα με πράσινο πέπλο (στους σενσορες της omnivision) έχω πολύ καλά νέα. Μίλησα πρόσφατα με HTC και μου επιβεβαίωσαν ότι γνωρίζουν το πρόβλημα, είναι καθαρά θέμα software/calibration και θα διορθωθεί με μελλοντική αναβάθμιση (πιθανότατα στην 4.4.3) :)

 

Πρωτη φορα το ακουω αυτο. Περι τινος προκειτε?

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποιους που έχουν συσκευή με σένσορα της omnivision εμφανίζεται πράσινο πέπλο, πιο σωστά πράσινη χροιά σε κάποιες φωτογραφίες σε εσωτερικούς χώρους. Φτιάχνει μεν παίζοντας λίγο με τις ρυθμίσεις αλλά είναι αρκετά σπαστικό. Δες εδώ για λεπτομέρειες και για δείγματα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=54063245

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό (διακοπές κτλ) χρειάστηκε να βγάλω βράδυ φώτο και είδα το απέραντο μωβ.. είμαι σίγουρος χειροτέρεψε μετά την τελευταία αναβάθμιση απλά δεν το τσέκαρα ποτέ. Το στέλνω μες τη βδομάδα για επιδιόρθωση και βλέπω να μου έρχεται μετά από κανένα δίμηνο αυτό με το πράσινο θέμα που διάβασα μόλις :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δίμηνο; :O

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48623[/ATTACH] Καλησπέρα παίδες. Από τότε που πήρα το m7 έχει μια μικρή θαμπαδα γύρο από την κάμερα και κάτω σε κάποια σημεία δεν είναι γρατζουνιά μήπως ξέρει κανείς αν φεύγει με συγκεκριμένο τρόπο έχω δοκιμάσει βρεγμένο πανί οινόπνευμα πανάκι με μικροίνες τίποτα
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48623[/ATTACH] Καλησπέρα παίδες. Από τότε που πήρα το m7 έχει μια μικρή θαμπαδα γύρο από την κάμερα και κάτω σε κάποια σημεία δεν είναι γρατζουνιά μήπως ξέρει κανείς αν φεύγει με συγκεκριμένο τρόπο έχω δοκιμάσει βρεγμένο πανί οινόπνευμα πανάκι με μικροίνες τίποτα

 

Κατι παρομοιο μου συμβαινει οταν εχω να βγαλω τη θηκη πολυ καιρο και οταν τη βγαζει εχει σημαδι γυρω απο τη θηκη απο την τρυπα που εχει η θηκη.Βρεχοντας λιγο μια μπατονετα στην ακρη(ισα ισα να ειναι νοπη) και κανοντας το γυρω γυρω μου καθαριζει.Για δοκιμασε...

 

Εχει δοκιμασει κανεις σας miui rom;Τι εντυπωσεις εχετε;

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Κατι παρομοιο μου συμβαινει οταν εχω να βγαλω τη θηκη πολυ καιρο και οταν τη βγαζει εχει σημαδι γυρω απο τη θηκη απο την τρυπα που εχει η θηκη.Βρεχοντας λιγο μια μπατονετα στην ακρη(ισα ισα να ειναι νοπη) και κανοντας το γυρω γυρω μου καθαριζει.Για δοκιμασε...

 

Εχει δοκιμασει κανεις σας miui rom v5;Για καθημερινη χρηση πως σας φαινεται;

Τα έχω δοκιμάσει όπως προανεφερα δεν φεύγει με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]48623[/ATTACH] Καλησπέρα παίδες. Από τότε που πήρα το m7 έχει μια μικρή θαμπαδα γύρο από την κάμερα και κάτω σε κάποια σημεία δεν είναι γρατζουνιά μήπως ξέρει κανείς αν φεύγει με συγκεκριμένο τρόπο έχω δοκιμάσει βρεγμένο πανί οινόπνευμα πανάκι με μικροίνες τίποτα

 

Μεταχειρισμενο το πηρες? Μοιαζει οντως σημαδι απο θηκη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...