Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου ήρθε χθες η αναβάθμιση για το sense 6. Και ενώ την κατέβασε κανονικά, στη συνέχεια μου έβγαλε ένα μενού σε μωβ φόντο όπου είχε διάφορες εντολές όπως install ktl. Πατούσε πάνω, έλεγε κάποια πράγματα αλλά δεν γινόταν κάτι. Μετά πάτησα power off και όταν το τηλέφωνο άνοιξε σβήστηκαν όλα και ήταν σε κατάσταση όπως το πήρα. Χάθηκαν τα ελληνικά (είναι T-Mobile) και έπρεπε να το σετάρω ξανά από την αρχή. Πλέον χάθηκε η ενημέρωση ή μπορώ να τη βρω κάπου από τη στιγμή που κατέβηκε;

 

Κάπου την αποθηκεύει, αλλά δεν θυμάμαι που τώρα. Για δοκίμασε και μπες πάλι στις πληροφορίες και ενημέρωση λογισμικού, λογικά κάπου εκεί στην βγάζει αν θυμάμαι καλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου την αποθηκεύει, αλλά δεν θυμάμαι που τώρα. Για δοκίμασε και μπες πάλι στις πληροφορίες και ενημέρωση λογισμικού, λογικά κάπου εκεί στην βγάζει αν θυμάμαι καλά.

Ναι το βρήκα. Το θέμα είναι μετά όταν κατεβαίνει και πάμε στο recovery τι ακριβώς κάνουμε; Διότι έχει πολλές επιλογές και για κάποιον αρχάριο από τέτοια θέματα σαν εμένα είναι βουνό

Link to comment
Share on other sites

Ναι το βρήκα. Το θέμα είναι μετά όταν κατεβαίνει και πάμε στο recovery τι ακριβώς κάνουμε; Διότι έχει πολλές επιλογές και για κάποιον αρχάριο από τέτοια θέματα σαν εμένα είναι βουνό

 

Είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνό σου είναι απείραχτο? Κάτι μου λέει πως δεν είναι..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι το τηλέφωνό σου είναι απείραχτο? Κάτι μου λέει πως δεν είναι..

 

Τι εννοείς απείραχτο; Αυτή τη διαδικασία μου ζητάει και μένα να τρέξω

Απλά δεν είναι οι εντολές οι ίδιες και εκεί είναι που δε ξέρω τι να κάνω
Link to comment
Share on other sites

Ok, άρα μιλάμε για custom rom και custom update.. Οπότε απλά επιλέγεις install και μετά επιλέγεις την rom που κατέβασες, η οποία λογικά θα είναι στο φάκελο Download στην μνήμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σ'όλους, έγινε η αναβάθμιση, στο ONE μου και παρουσιάζει κάποια προβλήματα. Στο τηλέφωνο το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζει όλα τα γράμματα στα Ελληνικά μόνο (στην αναζήτηση) και στο μενού Εφαρμογές δεν μπορώ να φτιάξω φάκελο. Αν Κάποιος ξέρει κάτι ας γράψει κάτι

Ευχαριστώ.

 

:worry:

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές: Πάνω δεξιά στις 3 τελείες rearrange , (επαναδιαταξη ;) και φτιάχνεις ότι θέλεις.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σ'όλους, έγινε η αναβάθμιση, στο ONE μου και παρουσιάζει κάποια προβλήματα. Στο τηλέφωνο το πληκτρολόγιο δεν εμφανίζει όλα τα γράμματα στα Ελληνικά μόνο (στην αναζήτηση) και στο μενού Εφαρμογές δεν μπορώ να φτιάξω φάκελο. Αν Κάποιος ξέρει κάτι ας γράψει κάτι

Ευχαριστώ.

 

:worry:

 

Αν εννοείς την αναζήτηση επαφής στο dialer, τότε είναι bug. Το έχουμε όλοι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την αναζήτηση επαφής στο dialer, τότε είναι bug. Το έχουμε όλοι.

 

Οκ ευχαριστώ! Θα κάνω μια προσπάθεια αύριο να μιλήσω με την HTC και θα δούμε τι θα κάνουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις εφαρμογές: Πάνω δεξιά στις 3 τελείες rearrange , (επαναδιαταξη ;) και φτιάχνεις ότι θέλεις.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άρχισε μάλιστα και κάποια "τρελλά" με τη κάρτα SIM δεν την αναγνωρίζει! έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε. βλέπω να μας παρουσιάζονται αρκετά προβλήματα! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Θα κάνω μια προσπάθεια αύριο να μιλήσω με την HTC και θα δούμε τι θα κάνουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άρχισε μάλιστα και κάποια "τρελλά" με τη κάρτα SIM δεν την αναγνωρίζει! έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε. βλέπω να μας παρουσιάζονται αρκετά προβλήματα! :mad:

 

Τί εννοείς δε μπορείς να κάνεις τίποτα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ! Θα κάνω μια προσπάθεια αύριο να μιλήσω με την HTC και θα δούμε τι θα κάνουν!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα άρχισε μάλιστα και κάποια "τρελλά" με τη κάρτα SIM δεν την αναγνωρίζει! έκανα επανεκκίνηση και έφτιαξε. βλέπω να μας παρουσιάζονται αρκετά προβλήματα! :mad:

 

Αν βρεις τρόπο να το αναφέρεις πες και για το γράμμα Ξ που όταν το πατάς συνέχεια δεν βγάζει τον αστερίσκο όπως πρέπει αλλά ?.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά Έχω εντοπίσει ένα bug και δε ξέρω εάν είναι μόνο στο δικό μου κινητό όταν τραβάω ένα βίντεο σε αργή κίνηση μόλις πατάω το εικονίδιο της αργής κίνησης για να δω το βίντεο σε κανονική κίνηση αυτό μου το δείχνει σε γρήγορη κίνηση και όχι κανονικά το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ok, άρα μιλάμε για custom rom και custom update.. Οπότε απλά επιλέγεις install και μετά επιλέγεις την rom που κατέβασες, η οποία λογικά θα είναι στο φάκελο Download στην μνήμη.

 

Τα έκανα όλα όπως μου τα είπες. Αλλά μόλις πατάω τη ρομ που κατέβηκε ξεκινά το install αλλά μετά με βγάζει failed. Ουσιαστικά λέει από ότι κατάλαβα ότι δεν έχει βρει το φάκελο MO5 ή ΜD5. Κάπως έτσι. Μπορούμε να ξέρουμε τι φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ετοιμάζω να στείλω το κινητό για το πρόβλημα με το μωβ πέπλο στην κάμερα και με την ευκαιρία να διορθώσουν και το τζάμι που είναι ελαφρά ανασηκωμένο στο πάνω μέρος. Θέλω να ρωτήσω τα εξής: Αν καλέσω την ίδια την HTC sto 0800.... μου είπαν με e-mail ότι στέλνουν αυτοί courier και επιβαρύνονται αυτοί τα μεταφορικά - είμαι επαρχία. Το κινητό να το στείλω με το κουτί του? Επίσης μιας και λογικά θα μου αλλάξουν μόνο το κάμερα module (αγορασμένο από amazo.co.uk το κινητό) πρέπει να τους το κάνω hardware reset? Γιατί επειδή λογικά θα επιστρέψουν το ίδιο κινητό να μην το ξανα στήνω από τη αρχή...! Τέλος όταν επισκευαστεί σε καλούν που να στο στείλουν γιατί θα βρίσκομαι διακοπές... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Τα έκανα όλα όπως μου τα είπες. Αλλά μόλις πατάω τη ρομ που κατέβηκε ξεκινά το install αλλά μετά με βγάζει failed. Ουσιαστικά λέει από ότι κατάλαβα ότι δεν έχει βρει το φάκελο MO5 ή ΜD5. Κάπως έτσι. Μπορούμε να ξέρουμε τι φταίει;

Πριν σου πω οτιδήποτε θέλω να μου πεις τι ακριβώς λέει ή καλύτερα να μου ανεβάσεις μια φωτογραφία με το error.

Καλησπέρα, ετοιμάζω να στείλω το κινητό για το πρόβλημα με το μωβ πέπλο στην κάμερα και με την ευκαιρία να διορθώσουν και το τζάμι που είναι ελαφρά ανασηκωμένο στο πάνω μέρος. Θέλω να ρωτήσω τα εξής: Αν καλέσω την ίδια την HTC sto 0800.... μου είπαν με e-mail ότι στέλνουν αυτοί courier και επιβαρύνονται αυτοί τα μεταφορικά - είμαι επαρχία. Το κινητό να το στείλω με το κουτί του? Επίσης μιας και λογικά θα μου αλλάξουν μόνο το κάμερα module (αγορασμένο από amazo.co.uk το κινητό) πρέπει να τους το κάνω hardware reset? Γιατί επειδή λογικά θα επιστρέψουν το ίδιο κινητό να μην το ξανα στήνω από τη αρχή...! Τέλος όταν επισκευαστεί σε καλούν που να στο στείλουν γιατί θα βρίσκομαι διακοπές... Ευχαριστώ!

Τα αναλαμβάνουν όλα αυτοί, απ' όπου κι αν είσαι και θα στείλεις μόνο τη συσκευή, όχι το κουτί ούτε καν το sim tray γιατί μπορεί να χαθεί.

Hard reset δεν χρειάζεται να τους το κάνεις αν και παίζει να το κάνουν αυτοί πριν στο στείλουν. Καλού κακού πάντως κράτα backup πριν το στείλεις. Τέλος, όχι δεν σε καλούν το στέλνουν στη διεύθυνση από την οποία το παρέλαβαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το courier κατευθείαν στην arvato δεν θα το πάει? Άρα ποιος θα το κάνει hard reset πριν το πάρει η arvato? Πάντως θα το στείλω σκέτο τελικά καλά συσκευασμένο σε κουτί... Ελπίζω να μου το περιποιηθούν και να μην κάνει κάνα μήνα. Hardware Reset δεν το κάνω και βλέπουμε...!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι θα γίνει reset πριν το πάρει η arvato. Απλά είναι πολύ πιθανό να το κάνουν reset οι τεχνικοί, πριν επιστρέψει σε σένα..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ένα update που μου ήρθε για το HTC input,αλλά παρότι είδα τις προσθήκες,δεν κατάλαβα κάτι διαφορετικό στη χρήση.Πρόσεξε κάποιος κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες, και οι τρεις browsers (srock, chrome και ο firefox που χρησιμοποιώ) για κάποιο λόγο, σε πολλά sites, δεν μου φορτώνουν το mobile site, αλλά το κανονικό.

 

Αυτό όπως προείπα συμβαίνει και στους τρεις, οπότε δεν νομίζω να είναι ρυθμίσεων. Έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες, και οι τρεις browsers (srock, chrome και ο firefox που χρησιμοποιώ) για κάποιο λόγο, σε πολλά sites, δεν μου φορτώνουν το mobile site, αλλά το κανονικό.

 

Αυτό όπως προείπα συμβαίνει και στους τρεις, οπότε δεν νομίζω να είναι ρυθμίσεων. Έχει ξανααναφερθεί κάτι παρόμοιο;

 

Μήπως έχεις επιλέξει μέσα στα site να εμφανίζονται έτσι; Όπως γίνεται και στο my phone;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω πειράξει κάτι από τις ρυθμίσεις. Το request desktop site του ff δεν είναι τικαρισμένο.

Κι αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι αυτό συμβαίνει και στους άλλους δύο browsers (stock/chrome) που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ.

 

Μήπως υπάρχει καμμία άλλη ρύθμιση από τα settings του κινητού που επηρεάζει την λειτουργία των browsers;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω πειράξει κάτι από τις ρυθμίσεις. Το request desktop site του ff δεν είναι τικαρισμένο.

Κι αυτό που μου κάνει εντύπωση, είναι ότι αυτό συμβαίνει και στους άλλους δύο browsers (stock/chrome) που προσωπικά δεν χρησιμοποιώ.

 

Μήπως υπάρχει καμμία άλλη ρύθμιση από τα settings του κινητού που επηρεάζει την λειτουργία των browsers;

 

Δε σου λέω για τις ρυθμίσεις του ff αλλά για τις επιλογές που έχουν τα site. Η ιστοσελίδα του my phone.gr πχ έχει την επιλογή κάτω δεξιά για εμφάνιση desktop ανεξάρτητα από τη ρύθμιση του browser.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή προέρχομαι απο one s με σπασμένη οθόνη είμαι προς αναζήτηση νέου κινητού. Το προτείνεται για αγορά και τι πρέπει να προσέξω? Έχω δει για προβλήματα συναρμογής (τα έχουν λύσει?).
Link to comment
Share on other sites

Δε σου λέω για τις ρυθμίσεις του ff αλλά για τις επιλογές που έχουν τα site. Η ιστοσελίδα του my phone.gr πχ έχει την επιλογή κάτω δεξιά για εμφάνιση desktop ανεξάρτητα από τη ρύθμιση του browser.

Τελικά είναι θέμα των sites που έμπαινα... Sorry για το άκυρο post :X

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω hardware reset για να στείλω το κινητό στο service. Πώς να κάνω backup ώστε να επαναφέρω το κινητό όταν το παραλάβω πάλι στην τωρινή του κατάσταση?

Δεν είναι προφανώς root το κινητό. Έχω κάνει backup με το Helium και με το backup που έχει η HTC στο κινητό. Είναι αρκετά αυτά? Ή κάποιος άλλος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...