Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καντου μια δοκιμη ετσι γι αλλαγη απο samsung και πες μας αν ειδες διαφορες...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αποτι βλεπω ειχες κ το ενα κ το αλλο...αν θες μ λες την αποψη σ?πιστευω οτι αξιζει τον κοπο αλλα οκ ειπα να παρω κ καμια αλλη αποψη

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κλείνει με διπλό tap η οθόνη;Έχω elementalx και maximus Rom.Έχω ενεργά τα gestures μέσω του sense 6 toolbox αλλά δεν έχει επιλογή για sleep με double tap.Με Swype down το χω τώρα. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

μεταξυ αυτου κ του s4 τι να προτιμησω?παντως το s3 που εχω δεν με εχει αφησει ενθουσιασμενο.κακο touch κ μετρια ποιοτητα

 

Οι συσκευές τις Samsung δεν γερνάνε όμορφα. Εκτός από τα εξωτερικά (κυρίως το νίκελ που φθείρεται εύκολα) και softwareικά αφού οι αναβαθμίσεις της Samsung δε φημίζονται για την ποιότητα τους.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

αποτι βλεπω ειχες κ το ενα κ το αλλο...αν θες μ λες την αποψη σ?πιστευω οτι αξιζει τον κοπο αλλα οκ ειπα να παρω κ καμια αλλη αποψη

 

 

Με το s3 δεν έχει νοημα να το συγκρίνω..το s4 ειναι πολύ καλό τηλέφωνο αλλά ειναι πίσω από το m7 σε όλα πλην κάμερας..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κλείνει με διπλό tap η οθόνη;Έχω elementalx και maximus Rom.Έχω ενεργά τα gestures μέσω του sense 6 toolbox αλλά δεν έχει επιλογή για sleep με double tap.Με Swype down το χω τώρα. Ευχαριστώ

 

Ευκολακι. Βάζεις κάποιον launcher που υποστηρίζει gestures και στο double tap του ορίζεις το screen off, που κατεβάζεις από το play.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Launcher και να βγάλω το sense?Ή ρωτάω χαζομάρα;

 

Μμ ναι, αν βάλεις άλλον launcher αλλάζει.

Μπορεις να το κλείνεις με swipe up από το home button επίσης που είναι βολικό, ώστε να μην χάσεις το sense.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Τον ξέρω τον τρόπο με το home.Έψαχνα να βρω με double tap xωρίς μα βγει το sense.Ευχαριστώ πάντως!

μπορείς βέβαια να βάλεις από xposed το mod double tap statusbar to sleep.

Link to comment
Share on other sites

Η με gravity box έχει τέτοια επιλογή...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει κανείς πρόβλημα με το πληκτρολόγιο του dialer στα Ελληνικά; Δε μου βγάζει την τελευταία σειρά κάτω κάτω. Κάποιος το είχε αναφέρει ή λάθος θυμάμαι;

 

Άκυρο! Βρήκα τα σχετικά posts κι ενημερώθηκα

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βρε αυτό το είδα :) πάτα στον δίσκο πάνω Και επέλεξε cpu wakelocks

 

μπηκα απλώς για να ενημερωσω οτι το κινητο "εφτιαξε" απο... μονο του. Πραγματικα, δεν εκανα τιποτα διαφορετικο απο αυτο που προσπαθούσα εδω και τοσες μερες και ουτε ειδα να αναβαθμίζεται καποια εφαρμογη. Πραγματικα δεν εχω ιδεα ποιο προγραμμα ρουφαγε την μπαταρια ή τι εγινε ακριβως και 5 μερες ταλαιπωρήθηκε ετσι το κινητο, αλλα χαιρομαι που εφυγε απο μονο του...:O

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται να κλείνει με διπλό tap η οθόνη;Έχω elementalx και maximus Rom.Έχω ενεργά τα gestures μέσω του sense 6 toolbox αλλά δεν έχει επιλογή για sleep με double tap.Με Swype down το χω τώρα. Ευχαριστώ

Πρέπει να αλλάξεις το HtcLockScreen.apk με αυτό της προηγούμενης έκδοσης ή με το αντίστοιχο του M8.

Εγώ τουλάχιστον έτσι το έλυσα μιας και όπως φαίνεται η HTC μας την έκανε για ακόμα μια φορά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακόμη στην 41 και 4.4.2,ποιανής το apk να βάλω;Μιλάω για κλείσιμο της οθόνης όχι της lockscreen.

Κατ' αρχήν εδώ είμαστε έκτοτε θέματος μιας κσι υπάρχει ειδικό θέμα για τις τροποποιήσεις.

Τώρα σχετικά με την ερώτησή σου, αφού απάντησα στο άλλο θέμα.. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μολις παρελαβα το νεο μου HTC ONE M7 και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος.μηπως μπορειται να μου προτεινεται μια καλη δερματινη θηκη flip cover με ομορφο design και καλη εργονομια???ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.μολις παρελαβα το νεο μου HTC ONE M7 και μπορω να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενος.μηπως μπορειται να μου προτεινεται μια καλη δερματινη θηκη flip cover με ομορφο design και καλη εργονομια???ευχαριστω

 

Υπαρχει αλλου ενοτητα για αξεσουαρ....

Ριξε μια ματια εδω....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364478

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 2 εκδόσεις του μπλε τελικά ισχύει σίγουρα: http://androidandme.com/2013/09/news/metallic-blue-htc-one-heading-to-verizon-sprint-and-att-september-15/

 

Παίδες, αυτό που έχω βρει, είναι λέει καινούριο αλλά επιστροφή από αντικατάσταση κάποιου άλλου ελαττωματικού. Αν κ το δικό μου βγει σκάρτο (πχ μωβ πέπλο κλπ - φτου φτου σκόρδα) τι κάνουμε; Είναι ένα ρίσκο που πρέπει να πάρω;

Edited by fantomas_ktm
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα ένα One! Δυο ερωτησούλες για αρχή...

 

Θέλω να μπω στον bootloader. Ενώ το έχω κλειστό, πατά το vol down και παράλληλα το power, ενώ με το που δονηθεί αφήνω μόνο το power και συνεχίζω να κρατώ το vol down. Για κάποιο λόγο όμως δεν βάζει στον bootloader. Κάνω κάτι λάθος;

 

Επίσης, στην notification bar, αριστερά από το εικονίδιο του WiFi, έχει ένα άλλο εικονίδιο, σαν "Ν". Τί ακριβώς είναι αυτό και πως απενεργοποιείται;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα ένα One! Δυο ερωτησούλες για αρχή...

 

Θέλω να μπω στον bootloader. Ενώ το έχω κλειστό, πατά το vol down και παράλληλα το power, ενώ με το που δονηθεί αφήνω μόνο το power και συνεχίζω να κρατώ το vol down. Για κάποιο λόγο όμως δεν βάζει στον bootloader. Κάνω κάτι λάθος;

 

Επίσης, στην notification bar, αριστερά από το εικονίδιο του WiFi, έχει ένα άλλο εικονίδιο, σαν "Ν". Τί ακριβώς είναι αυτό και πως απενεργοποιείται;

 

Ευχαριστώ!

Για το δεύτερο, είναι το nfc.Πηγαίνεις ρυθμίσεις->Ασύρματα δίκτυα-> περισσότερα και το αποεπιλέγεις.

Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις αγόρασα ένα One! Δυο ερωτησούλες για αρχή...

 

Θέλω να μπω στον bootloader. Ενώ το έχω κλειστό, πατά το vol down και παράλληλα το power, ενώ με το που δονηθεί αφήνω μόνο το power και συνεχίζω να κρατώ το vol down. Για κάποιο λόγο όμως δεν βάζει στον bootloader. Κάνω κάτι λάθος;

 

Επίσης, στην notification bar, αριστερά από το εικονίδιο του WiFi, έχει ένα άλλο εικονίδιο, σαν "Ν". Τί ακριβώς είναι αυτό και πως απενεργοποιείται;

 

Ευχαριστώ!

 

settings-power manager- fast boot και απενεργοποιησε το

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το launcher, επειδή φαίνεται να υπάρχει μια σύγχιση, οι προσαρμογές που έχει το Sense σε σχέση με το καθαρό android δεν είναι στο HTC launcher αλλά ενσωματωμένες στη Sense ρομ. Άρα αν αλλάξετε το launcher δεν σημαίνει ότι χάνετε το Sense ή ότι πάτε σε καθαρό android. Το μόνο που δεν θα δείτε αν τρέξετε άλλο launcher είναι το blinkfeed.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...