Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα ήρθε μόλις τώρα η sense 6...Όντως κόλλησε στα 2mb....Τώρα αν είναι Σουηδικό ή άλλης χώρας δεν το γνωρίζω. Ευτυχώς πού άκουσα τον φίλο πού μου είπε να περιμένω μέχρι την Δευτέρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και σε εμένα ήρθε μόλις τώρα η sense 6...Όντως κόλλησε στα 2mb....Τώρα αν είναι Σουηδικό ή άλλης χώρας δεν το γνωρίζω. Ευτυχώς πού άκουσα τον φίλο πού μου είπε να περιμένω μέχρι την Δευτέρα...

 

Λογικό είναι τις πρώτες δύο ημέρες να υπερφορτώνεται ο σέρβερ , μιας και όλοι θέλουν να κατεβάσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα! :D

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το προσφάτως αποκτηθέν htc one μου.

Αντιμετωπίζω τα εξής 2 προβλήματα όμως. Πρώτον, διάρκεια μπαταρίας: μισή μέρα με μέτρια χρήση:!: Δεύτερον: δε λειτουργεί η δόνηση (έκανα και το τεστ με τον κωδικό στο πληκτρολόγιο - και πάλι, δεν). Aν κάτι έχετε να προτείνετε επ' αυτών θα το εκτιμούσα. Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη. Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα μου καλύψει η εγγύηση την επισκευή;

 

Mία ερώτηση ακόμα. Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για συγχρονισμό και διαχείριση από τον υπολογιστή; To HTC Sync Manager είναι μέτριο και το κυριότερο του πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ρυθμίσεις το destination folder και σου πετάει τα πάντα στον C...Γκρρρρ.... Κάποια λύση; Κάποια εναλλακτική;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

Αγγελίες στο Buy & Sell Μόνο..
Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα! :D

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το προσφάτως αποκτηθέν htc one μου.

Αντιμετωπίζω τα εξής 2 προβλήματα όμως. Πρώτον, διάρκεια μπαταρίας: μισή μέρα με μέτρια χρήση:!: Δεύτερον: δε λειτουργεί η δόνηση (έκανα και το τεστ με τον κωδικό στο πληκτρολόγιο - και πάλι, δεν). Aν κάτι έχετε να προτείνετε επ' αυτών θα το εκτιμούσα. Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη. Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα μου καλύψει η εγγύηση την επισκευή;

 

Mία ερώτηση ακόμα. Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για συγχρονισμό και διαχείριση από τον υπολογιστή; To HTC Sync Manager είναι μέτριο και το κυριότερο του πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ρυθμίσεις το destination folder και σου πετάει τα πάντα στον C...Γκρρρρ.... Κάποια λύση; Κάποια εναλλακτική;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

 

Καλησπερα....Καταρχην για το θεμα της μπαταριας δες πρωτα σε τι δικτυο δουλευει....Αν δεν εχεις καρτα 3g/4g και ειναι γυρισμενο σε wcdma/lte γυρνατο σε gsm ....Επισης αν δεν χρειαζεσαι συνεχως τα δεδομενα και τον συγχρονισμο ανοιχτα καλυτερα να τα κλεισεις....

Αν ολα αυτα ειναι κανονικα και παρολα αυτα χανεις μπαταρια δες μηπως μενει καμια εφαρμογη ανοιχτη και τρωει μπαταρια...

Εδω να σσυστισω το greenify (λειτουργει και σε unrooted τηλεφωνα) και ρυθμισετο να κλεινει της εφαρμογες οταν δεν χρειαζονται....Τωρα αν παλι δεν δεις φως τοτε νομιζω οτι η επισκεψη στο service ειναι απαραιτητη...

Για εγγυηση δεν το βλεπω εφοσον δεν εχεις καμια αποδειξη αγορας !!!!!!!

Αν το πηρες απο μαγαζι με μεταχειρισμενα ισως σε καλυπτει για εξαμηνο το ιδιο μαγαζι....

Για τον συχρονισμο εγω χρησιμοποιω το Android Sync Manager (εφαρμογη και για τον υπολογιστη και για το κινητο...)

Αλλα δεν ξερω αν σε καλυπτει σε αυτα που θες....δοκιμασετο...

 

Την αναβαθμιση σε sense 6 μαλλον την κατεβασανε....Δεν μου την βγαζει πλεον...Ισως το κολλημα στα 2 mb να ηταν προβλημμα και οχι υπερφορτιση....

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετώ την παρέα! :D

 

Γενικά είμαι πολύ ικανοποιημένος απο το προσφάτως αποκτηθέν htc one μου.

Αντιμετωπίζω τα εξής 2 προβλήματα όμως. Πρώτον, διάρκεια μπαταρίας: μισή μέρα με μέτρια χρήση:!: Δεύτερον: δε λειτουργεί η δόνηση (έκανα και το τεστ με τον κωδικό στο πληκτρολόγιο - και πάλι, δεν). Aν κάτι έχετε να προτείνετε επ' αυτών θα το εκτιμούσα. Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη. Αν το πάω στην αντιπροσωπεία θα μου καλύψει η εγγύηση την επισκευή;

 

Mία ερώτηση ακόμα. Τι πρόγραμμα χρησιμοποιείτε για συγχρονισμό και διαχείριση από τον υπολογιστή; To HTC Sync Manager είναι μέτριο και το κυριότερο του πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να ρυθμίσεις το destination folder και σου πετάει τα πάντα στον C...Γκρρρρ.... Κάποια λύση; Κάποια εναλλακτική;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

 

Γεια σου φιλε μου!

 

Για το θεμα της μπαταριας, ισχυει οτι και στις αλλες συσκευες... Τα data καταναλωνουν τ'αντερα τους, οποτε αν δεν τα χρειαζεσαι συνεχεια καλυτερα να τα κλεινεις... Το ιδιο ισχυει και για gps, bluetooth, wifi, οχι σε τοσο βαθμο ομως οπως τα data...

Επισης η φωτεινοτητα της οθονης μπορει να χαμηλωσει για να "σωσεις" κατι, καθως επισης και η χρηση της Εξοικονομησης ενεργειας ή εφαρμογων τυπου Greenify... Μην περιμενεις ομως θαυματα, γενικα αυτες οι συσκευες με τις τεραστιες οθονες και τις υψηλες αναλυσεις θελουν εναν φορτιστη σε καθε πριζα του σπιτιου! (οταν λες μετρια χρηση τι εννοεις? π.χ. μιση ωρα gaming & μια ωρα internet μεσω data? παει η μπαταρια!!!!! :lol: )

 

Για το θεμα της δονησης τι να πω... Αν το πηρες μεταχειρισμενο, μπορει να εχει φαει τιποτα τουμπες και να εχει χαλασει... Φαινεται χτυπημενο, γενικα? Η αντιπροσωπεια θα σε καλυψει αν εχεις αποδειξη... Αλλα μαλλον δεν εχεις, σωστα?

 

Συγχρονισμο δεν χρησιμοποιω, οποτε καποιος αλλος φιλος ισως μπορεσει να σε βοηθησει!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τη δόνηση φταίει μάλλον η μπαταρία.

 

Αν στην αλλάξουν, πιθανόν να λυθεί και το άλλο πρόβλημα σου με την μπαταρία.

 

Ή αντιπροσωπεία λογικά ξέρει από το IMEI πότε αγοράστηκε και αν είναι εντός εγγύησης. Πάρε και ρώτα τους αν θα το καλύψουν αν το στείλεις χωρίς την απόδειξη.

 

Για συγχρονισμό φακέλων δεν υπάρχει απλή λύση λόγω του ότι χρησιμοποιείται πρωτόκολλο MTP και δεν αποδίδεται γράμμα δίσκου όπως σε ένα USB Stick.

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της απόδειξης, επειδή και εγώ το πήρα πριν από καιρό χωρίς απόδειξη, είχα καλέσει πριν το κάνω την arvato. Τους έδωσα το ΙΜΕΙ και μου είπαν πως είναι καλυμένο. Αυτό που χάνεις όταν δεν έχεις απόδειξη, είναι τα 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς του. Τότε είσαι καλυμένος για 2 χρόνια απο την ημερομηνία (βάση ΙΜΕΙ) της παραγωγής του. Αυτά ίσχυαν όταν ρώτησα, διαβεβαιώθηκα προφορικά, ελπίζω να μην τα έχουν "γυρίσει" και να είναι βασισμένο σε διεθνείς νόμους....

 

Για το θέμα της δόνησης, αν δεν το έχεις κάνει ακόμα, ένα hard reset, θα ήταν η τελευαταία λύση πριν το service......

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της απόδειξης, επειδή και εγώ το πήρα πριν από καιρό χωρίς απόδειξη, είχα καλέσει πριν το κάνω την arvato. Τους έδωσα το ΙΜΕΙ και μου είπαν πως είναι καλυμένο. Αυτό που χάνεις όταν δεν έχεις απόδειξη, είναι τα 2 χρόνια από την ημερομηνία αγοράς του. Τότε είσαι καλυμένος για 2 χρόνια απο την ημερομηνία (βάση ΙΜΕΙ) της παραγωγής του. Αυτά ίσχυαν όταν ρώτησα, διαβεβαιώθηκα προφορικά, ελπίζω να μην τα έχουν "γυρίσει" και να είναι βασισμένο σε διεθνείς νόμους....

 

Για το θέμα της δόνησης, αν δεν το έχεις κάνει ακόμα, ένα hard reset, θα ήταν η τελευαταία λύση πριν το service......

 

Πολύ σωστή αντιμετώπιση από την Αρβατο. Ακούμε διάφορα ανά καιρούς εδώ μέσα και τελικά πόλκες φορές δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις. Προσωπική εμπειρία δεν έχω, ευτυχώς δηλαδή αλλά είναι ευχάριστο να ακούς και κάποια καλά για το επίσημο service.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως όταν το έστειλα arvato μου είπαν να στείλω και την αποδειξη μαζί,όμως πρωτα τους είχα πει το ιμει και είχαν πει ήδη ότι θα το πάρουν για σέρβις (πριν μιλήσουμε για την αποδειξη) .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

 

Απο χθες ψαχνω μια αξιοπρεπη εφαρμογη για screen recording. Οσες δοκιμασα ηταν κυριολεκτικα για κλαματα, μονο οταν ειχα δοκιμασει custom rom (την Viper συγκεκριμενα) ειχε μια, ενσωματωμενη στο power menu... Υπαρχει κατι αντιστοιχο?

(αυτη τη στιγμη εχω την InserCoin αλλα δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στο power menu...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Sygic για offline πλοήγηση σε android μακράν πρώτο για εμένα και με διαφορά.

Κατέβασε τη πλήρη έκδοση από market, τη δίνει δωρεάν για μία εβδομάδα και αν σε καλύπτει τότε προχωράς σε αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το καλύτερο προγραμμα GPS για εσάς ποιο είναι;

 

Google maps για μένα...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που το Google Maps παίζει και οφλάιν (αρκεί να έχεις κατεβάσει τους χάρτες που θες) δεν κοιτάω αλλού και καλύπτει τις ανάγκες μου.

Αν τώρα θέλεις πιο εξειδικευμένα πράγματα πας αλλού.

 

Όσον αφορά στην κατανάλωση μπαταρίας μετά το Sense 6 δεν είδα κανένα πρόβλημα, μπορεί και ελαφρώς καλύτερη αλλά θέλω να το τσεκάρω λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

το maps έχει πλοήγηση κανονικά..και μάλιστα άψογη και πολύ ακριβής! να αναφέρω πως σήμερα μου ήρθε το τηλεφωνο το όποιο είχα δώσει για σέρβις λόγω του μωβ πεπλου στη κάμερα..το κινητό αγορασμένο απο expansys..το κακό της υποθεσής είναι πως η διαδικασία κράτησε ένα μηνα κι αυτό γιατί το τηλέφωνο όπως με ενημέρωσαν έφυγε γερμανία για επισκευή όπου μου άλλαξαν το κάμερα module..το καλό της υποθεσης είναι πως το κινητο επισκευάστηκε και μάλιστα μου τοποθέτησαν κι ένα screen protector συν ένα που μου έκαναν δώρο...καλή λοιπόν και η δική μου εμπειρία με την αρβάτο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκε κάποιο πρόβλημα και την ανακαλεσανε... Στους xda αναφέρουν ότι αναβλήθηκε για μια δυο εβδομάδες η αναβάθμιση από την εταιρεία ...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και δεν κατεχω πολλα απο htc (οτι σας ρωταω παρακατω τα ξερω αεκετα καλα σε samsung)

 

Φιλος εχει το htc one M7 AT&T (αν το γραφω σωστα) ξελειδωτο.

Δεν ειναι root.

1) μπορουμε να κατεβασουμε επισημες 4.4.2 rom; Και απο που;

2) Πως περνιεται μια εισημη rom;

3) Αν χρειαστει root, πως γινεται (υπαρχει καποιος οδηγος;)

Ολα τα παραπανω τα γνωριζω για samsung. Γι αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας για το htc one M7.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ηθελα την βοηθεια σας μιας και δεν κατεχω πολλα απο htc (οτι σας ρωταω παρακατω τα ξερω αεκετα καλα σε samsung)

 

Φιλος εχει το htc one M7 AT&T (αν το γραφω σωστα) ξελειδωτο.

Δεν ειναι root.

1) μπορουμε να κατεβασουμε επισημες 4.4.2 rom; Και απο που;

2) Πως περνιεται μια εισημη rom;

3) Αν χρειαστει root, πως γινεται (υπαρχει καποιος οδηγος;)

Ολα τα παραπανω τα γνωριζω για samsung. Γι αυτο θα ηθελα τη βοηθεια σας για το htc one M7.

 

Αν γυρισεις στην κεντρικη σελιδα για το HTC One θα βρεις οτι ψαχνεις (Τροποποιησεις/βελτιωσης για HTC one )

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=364479

 

Τωρα για ρομ οι πιο πολλοι εμπιστευονται τους xda ...Λογικα θα τους ξερεις εφοσον εχεις ασχοληθει με τα samsung ....

Αν δεν εχεις την σελιδα πατα στον απο κατω συνδεσμο....

 

http://forum.xda-developers.com/htc-one

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν στο Android υπάρχει εφαρμογή που να λέει για την πραγματική κατάσταση της μπαταρίας σε mAh και τους κύκλους φόρτισης που έχουν γίνει, σαν αυτό που υπάρχει στο iPhone; Θα ήθελα να ξέρω την κατάσταση της μπαταρίας.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντός μου ήρθε και εγκαταστάθηκε κανονικά η αναβάθμιση σήμερα. Τηλέφωνο από Αίγυπτο. Το μόνο σπαστικό οι άσπρες κουκίδες στο κάτω μέρος της οθόνης που ακόμα δεν έχω βρει αν αφαιρούνται με κάποιο τρόπο όπως επίσης και το άσπρο φόντο στο widget των επαφών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,σκεφτομαι να παρω το m7.Τι πρεπει να προσεξω??Ποιες παρτιδες ειχαν προβληματα και τι ακριβως προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

παρε όσο το δυνατον πιο καινουργια παρτίδα, μετα τον αυγουστο κατά προτιμηση και είσαι καλυμμένος...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παρε όσο το δυνατον πιο καινουργια παρτίδα, μετα τον αυγουστο κατά προτιμηση και είσαι καλυμμένος...

 

Για βοηθησε λιγο,θελω ολο το sn ή τα πρωτα 3 ψηφια για το δω σαν τα lg..

 

Και τι προβληματα ειχαν οι πρωτες παρτιδες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...