Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια...Το πλαστικο αυτο που υπαρχει γυρω απτο κινητο αρχιζει και λερωνεται (κιτρινιζει σε μενα)...Εχει βρει κανεις καποιο καλο τροπο να το καθαρισω??Χρησιμοποιησα υγρα μαντηλακια αλλα δεν ειδα και μεγαλη διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ένα σύμβολο που βγάζει στη λειτουργία car που έχει </> μέσα σε τετράγωνο τί είναι;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Το πλαστικο αυτο που υπαρχει γυρω απτο κινητο αρχιζει και λερωνεται (κιτρινιζει σε μενα)...Εχει βρει κανεις καποιο καλο τροπο να το καθαρισω??Χρησιμοποιησα υγρα μαντηλακια αλλα δεν ειδα και μεγαλη διαφορα...

 

Στο xda εχουν προτεινει καθαριστικο οθονης και μαντηλακι για τον καθαρισμο του πλαστικου(Use screen cleaner and a microfiber cloth. Spray the screen cleaner on the cloth first and then use it to wipe down the phone.).Αν θες δοκιμασε το και πες μας τι εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσουμε την συσκευή μου είπαν ότι θέλει να προσέξω S/N. Γιατί; Υπήρξαν ζητήματα hardware; Μου λένε όλοι να είναι παραγωγής στα τέλη του 2013 ή αρχές του 2014. πως θα το καταλάβω αυτό; Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσουμε την συσκευή μου είπαν ότι θέλει να προσέξω S/N. Γιατί; Υπήρξαν ζητήματα hardware; Μου λένε όλοι να είναι παραγωγής στα τέλη του 2013 ή αρχές του 2014. πως θα το καταλάβω αυτό;

 

οι πρώτες παρτίδες είχαν θέμα με το μωβ πέπλο στην κάμερα, και το gap στο πάνω μέρος της συσκευής. IMEI και S/N να ζητήσεις και θα σε πω εγώ τι ημερομηνία παραγωγής είναι :);)

Link to comment
Share on other sites

Πριν αγοράσουμε την συσκευή μου είπαν ότι θέλει να προσέξω S/N. Γιατί; Υπήρξαν ζητήματα hardware; Μου λένε όλοι να είναι παραγωγής στα τέλη του 2013 ή αρχές του 2014. πως θα το καταλάβω αυτό;

 

Πηγαινε εδω και γραψε το SN για να σου δωσει πληροφοριες για το ποτε φτιαχτηκε.

 

http://sndeep.info/en

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάλι κάτι κωδικούς βγάζει, έναν tac που αναγράφεται στην αρχή όταν δώσεις το SN και μετά, τι συμβολίζει;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάλι κάτι κωδικούς βγάζει, έναν tac που αναγράφεται στην αρχή όταν δώσεις το SN και μετά, τι συμβολίζει;

 

Πρεπει να βαλεις το Serial Number οχι το IMEI για να σου βγαλει τις πληροφοριες που σου ειπα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εγινε μπρικι, πηγα να φλασαρω την 4.4.2 και τωρα κολαει στο pin... μπαινει στο recovery αλλα δεν μπορω να περασω την προηγουμενη γιατι δεν το βλεπει το pc εχει κανεις κανενα link με τους drivers?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πάλι κάτι κωδικούς βγάζει, έναν tac που αναγράφεται στην αρχή όταν δώσεις το SN και μετά, τι συμβολίζει;

 

Βρήκες συσκευή? :D

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εγινε μπρικι, πηγα να φλασαρω την 4.4.2 και τωρα κολαει στο pin... μπαινει στο recovery αλλα δεν μπορω να περασω την προηγουμενη γιατι δεν το βλεπει το pc εχει κανεις κανενα link με τους drivers?

 

Δοκίμασες με adb push να στειλεις τη rom στο κινητό;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες με adb push να στειλεις τη rom στο κινητό;

ναι για καποιο λογο μου βγαζει με θαυμαστικο το τηλεφωνο εβαλα ολους τους drivers ξανα και ξανα μπαινει μονο recovery :mad:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα επιτελους Locked και S-ON αλλα πανω απο το Locked λεει tampered,πειραζει;Εκτελεσα και την εντολη ./revone -t που λεει το αφαιρει αλλα δεν εκανε τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρία είναι σε χαμηλά επίπεδα έχετε παρατηρήσει απότομη πτώση; Τα πήγαινε σχετικά καλά σήμερα και μου το χάλασε στο τέλος που έφαγε 10% κι έκλεισε χωρίς να το χρησιμοποιήσω και με τα πάντα κλειστά.
Link to comment
Share on other sites

Όταν η μπαταρία είναι σε χαμηλά επίπεδα έχετε παρατηρήσει απότομη πτώση; Τα πήγαινε σχετικά καλά σήμερα και μου το χάλασε στο τέλος που έφαγε 10% κι έκλεισε χωρίς να το χρησιμοποιήσω και με τα πάντα κλειστά.

Εγώ εχτές το παρατήρησα.

Ήταν γύρω στο 10% και το είδα μέσα σε ελάχιστο χρόνο να κατεβαίνει 2-2%.

Δύο-τρεις φορές άνοιξα το κινητό και είχε πέσει στο 4%!

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα επιτελους Locked και S-ON αλλα πανω απο το Locked λεει tampered,πειραζει;Εκτελεσα και την εντολη ./revone -t που λεει το αφαιρει αλλα δεν εκανε τιποτα..

 

Επειδή το έκανες S-ON λέει TAMPERED. Νέα πονηριά στα καινούρια HBOOTs. Θα ήταν προτιμοτερο να είσαι LOCKED με S-OFF

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το καλοκαίρι λογικά

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμενα οταν πεσει κατω απο το 14% που μπαινει και αυτοματα σε battery saving η μπαταρια πευτει αρκετα πιο γρηγορα απο οτι οταν ειναι πανω απο 14%.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα η μπαταρια δεν λεει και πολλα πραγματα, ισαξια του Ν5 αλλα παιδια σε σχεση με G2 μιλαμε μιση διαρκεια..
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ένα σύμβολο που βγάζει στη λειτουργία car που έχει </> μέσα σε τετράγωνο τί είναι;

 

Καμιά ιδέα εδώ;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έκανες S-ON λέει TAMPERED. Νέα πονηριά στα καινούρια HBOOTs. Θα ήταν προτιμοτερο να είσαι LOCKED με S-OFF

 

Προτεινεις δηλαδη να το γυρισε σε locked με S-OFF;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Αλλιώς θες s-OFF, περνάς hboot 1.44 και RUU 1.29.401.7 ώστε να είσαι εντελώς στοκ. Μετά αν γυρίσεις σε S-ON δε θα εμφανιστεί το tampered Γιατί το 1.44 δεν έχει αυτή τη δικλείδα ασφαλείας

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εγινε μπρικι, πηγα να φλασαρω την 4.4.2 και τωρα κολαει στο pin... μπαινει στο recovery αλλα δεν μπορω να περασω την προηγουμενη γιατι δεν το βλεπει το pc εχει κανεις κανενα link με τους drivers?

 

Δεν έχει γίνει μπρίκι ακόμα

 

Εδώ υπάρχουν οι τελευταίοι drivers

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2217396

 

ναι για καποιο λογο μου βγαζει με θαυμαστικο το τηλεφωνο εβαλα ολους τους drivers ξανα και ξανα μπαινει μονο recovery :mad:

 

Οι drivers δεν θα σου λύσουν το θέμα του ότι δεν μπαίνεις στο σύστημα. Αν τους βάλεις και το PC επικοινωνεί με τη συσκευή, τότε με adb push θα κάνεις upload μια ρομ στην συσκευή και θα την εγκαταστήσεις μέσα από το recovery.

 

Όταν είσαι στο recovery και πατάς adb devices, σου δείχνει την συσκευή σου?

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο που έχω παρατηρήσει είναι όταν βγάζω τον φορτιστή και είναι στο 100%, χωρίς να κάνω τίποτα και να είναι εντελώς κλειστό να πέφτει κατευθείαν 3-5%! :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...