Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λιγο fail να βαλεις sound mods σ αυτο το τηλέφωνο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λιγο fail να βαλεις sound mods σ αυτο το τηλέφωνο..

 

Και εγώ έτσι λέω αλλά τα είδα κάτι είπα μήπως τα έχει δοκιμάσει κάποιος.

 

Και κάτι άλλο. Τώρα που ήρθαν και τα κρύα, γίνεται να ανεβάσουμε κάπως το sensitivity της οθόνης για να λειτουργεί και με γάντια;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα μάλλον δεν γίνεται να κάνεις share στην tv και τους υπότιτλος srt στέλνει μόνο τα avi αρχεία..Και ο stock player της Samsung που τα στέλνει και τα δύο αρχεια δεν γίνεται εγκατάσταση σε άλλη συσκευή..Τον βρήκα για download αλλά δεν εγκαθίσταται.. Μάλλον πρέπει να περιμένουμε να βγει κάποια ανάλογη εφαρμογή στο market..
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και ο player τις LG. Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. 2η μέρα με το 1 και έχωέένα προβληματάκι.Πέφτω να κοιμηθώ χθες και το κινητό έχει 95% μπαταρία ξυπνάω και το βλέπω 85 % και η πλάκα είναι ότι τα είχα όλα μα όλα κλειστά.πάω στην μπαταρία χρήση κτλπ και βλέπω στην κατανάλωση να λέει 85% λειτουργικό σύστημα αντροιντ..Και σκεφτείτε ότι έχω απενεργοποιήσει και ένα κάρο εφαρμογές για να μην τρέχουν στο παρασκήνιο όπως hangouts shazam drive picasa κτλπ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γίας και από εμενα.

θα ήθελα να μου πείτε τι παίζει με την αντιπροσωπεία οποιος έχει κάποια εμπειρία με την arvato.

το λοιπόν peίρα τηλέφωνο να ρωτήσω ποσο κοστίζει η αντικατάσταση του καλύμματος τις μπαταρίας μιας και το έχω χτυπήσει λίγο...

το σήκωσε μια κυρια εμφανώς κουρασμένη (έτσι "τουαλaχιστο" κατάλαβα εγώ)και τι ρώτησα ποσο κοστίζει η όλη διαδικασία...απάντηση :

δε ξέρω κύριε πρέπει να το δούμε ...τις λέω τι να δεις κοπελα μου σε ρωτάω ποσο κάνει το καπάκι τις μπαταρίας με την τοποθέτηση ,απλά πράγματα....ξανά πάλι...δε ξέρω κύριε πρέπει να το δούμε..( ο τόνος τις σκληραίνει)τι ρωτάω για τελευταία φορα. πεστεμου ποσο κάνει το καπάκι σκέτο!

απάντηση: δε μπορώ να σας πω.....δε λέμε τις τιμές από το τηλέφωνο!

..άρα όχι ότι πρέπει να το δεις για να κανεις εκτίμηση!!δε θέλετε να μας πείτε!!!μου απαντάει σε eντόνο ύφος και απότομα...

"μαλιστα κύριε!!

καλά λέω xέρετε!πρέπει να παω ντε και καλά από εκεί!!

πολύ κακή πρώτη εντύπωση μα πολύ κακή!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα μικρο θεμα με το one μου,

στην δονηση , εχει ενα μικρο τριξιμο, το εχει κανεις αλλος ?

το κινητο δεν εχει πεσιμο .

α κατι αλλο μετα απο επικοινωνια με την htc μου ειπαν επειδη το κινητο ειναι απο γαλλια , το service του θα κανει 4-6 ευδομαδες !

σε περιπτωση που το στειλω

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα:

 

Σε ποιες περιπτωσεις η φωτογραφια της επαφης φαινεται κανονικα και σε ποιες φαινεται με κουκιδες και με μια μικρογραφια κατω αριστερα (πανω στην φωτο με τις κουκιδες)? :confused::confused::confused:

 

Κοιταζω, ξανακοιταζω και δεν βγαζω ακρη... Εννοειται οτι ολες ειναι στον λογαριασμο Google κι οχι σε sim...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κι απο εμενα:

 

Σε ποιες περιπτωσεις η φωτογραφια της επαφης φαινεται κανονικα και σε ποιες φαινεται με κουκιδες και με μια μικρογραφια κατω αριστερα (πανω στην φωτο με τις κουκιδες)? :confused::confused::confused:

 

Κοιταζω, ξανακοιταζω και δεν βγαζω ακρη... Εννοειται οτι ολες ειναι στον λογαριασμο Google κι οχι σε sim...

 

Αυτό εξαρτάται από τη φωτογραφία του χρήστη. Αν είναι μικρής ανάλυσης θα σου την δείχνει με κουκίδες για να μην φαίνεται χάλια. Αλλιώς κανονικά.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εξαρτάται από τη φωτογραφία του χρήστη. Αν είναι μικρής ανάλυσης θα σου την δείχνει με κουκίδες για να μην φαίνεται χάλια. Αλλιώς κανονικά.

 

Το ειχα υποψιαστει αυτο, αλλα συνηθως βαζω καλης αναλυσης φωτογραφιες... Καποιες θα μου "ξεφυγαν"!!!

 

Ευχαριστω, καλα Χριστουγεννα σε ολη τη παρεα του myphone!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό και δεν νομίζω να έχει σχέση με την ανάλυση αφού οι περισσότερες είναι αυτόματα από facebook και νομίζω πριν την αναβάθμιση εμφανίζονταν κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου το κάνει αυτό και δεν νομίζω να έχει σχέση με την ανάλυση αφού οι περισσότερες είναι αυτόματα από facebook και νομίζω πριν την αναβάθμιση εμφανίζονταν κανονικά...

 

Η αληθεια ειναι οτι η συσκευη μου ειναι ολοκαινουργια και πηγα πολυ γρηγορα απο την 4.1.2 (που ειχε οπως αγοραστηκε) στην 4.3, οποτε δεν προλαβα να δω τι "παιζει" απο version σε version στο συγκεκριμενο θεμα... 'Η τουλαχιστον δεν θυμαμαι...

 

Θα αντικαταστησω αυτες που εχουν κουκιδες με αλλες, καλυτερης αναλυσης και θα δω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι η συσκευη μου ειναι ολοκαινουργια και πηγα πολυ γρηγορα απο την 4.1.2 (που ειχε οπως αγοραστηκε) στην 4.3, οποτε δεν προλαβα να δω τι "παιζει" απο version σε version στο συγκεκριμενο θεμα... 'Η τουλαχιστον δεν θυμαμαι...

 

Θα αντικαταστησω αυτες που εχουν κουκιδες με αλλες, καλυτερης αναλυσης και θα δω...

 

Αν το backup επαφών γίνει μέσο εξαγωγής επαφών στο Gmail η στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου σε αρχείο vcf για να μην πιάνει μεγάλο χώρο το αρχείο... οι φωτο επαφών αποθηκεύονται σε μικρογραφίες.. σε όλες τις συσκευές.. φαντάσου τι θα γινόταν αν κάποιος πχ είχε 1000 επαφές και σε όλες hd ανάλυση φωτογραφιών.. οπότε το android τις μετατρέπει σε thumbnails.. στις άλλες συσκευές λοιπόν όταν κάποιος καλούσε και έπρεπε να πιάνει όλη την οθόνη ή φωτο φαίνεται ένα άθλιο αποτέλεσμα δηλ. φωτο πολύ θαμπες πιξελιασμενες.. η HTC στο sense έβαλε τις κουκίδες και το αποτέλεσμα είναι σίγουρα φοβερά καλύτερο.. σε όσες επαφές λοιπον θέλουμε να είναι φουλ παλι ανάλυση των φωτό τους απλά τους ξαναπερναμε Φωτογραφίες μέσο επεξεργασία επαφών και είναι πάλι κανονικα μεγάλη η ανάλυση τους.. οπότε αυτό με τις κουκίδες είναι άλλη μια λεπτομέρεια που "διόρθωσε" το sense

Edited by pchatzip
Link to comment
Share on other sites

Με γλίτωσες από τηλεφώνημα δηλαδή γιατί κι εγώ σκεφτόμουν να καλέσω έτσι για πλάκα να δω την τιμή για το πίσω καπάκι... Είναι τραγικοί στην Arvato, δε θα τους εμπιστευόμουν ούτε Nokia των 10€ για σέρβις, πόσο μάλλον το One...

 

παιδιά γίας και από εμενα.

θα ήθελα να μου πείτε τι παίζει με την αντιπροσωπεία οποιος έχει κάποια εμπειρία με την arvato.

το λοιπόν peίρα τηλέφωνο να ρωτήσω ποσο κοστίζει η αντικατάσταση του καλύμματος τις μπαταρίας μιας και το έχω χτυπήσει λίγο...

το σήκωσε μια κυρια εμφανώς κουρασμένη (έτσι "τουαλaχιστο" κατάλαβα εγώ)και τι ρώτησα ποσο κοστίζει η όλη διαδικασία...απάντηση :

δε ξέρω κύριε πρέπει να το δούμε ...τις λέω τι να δεις κοπελα μου σε ρωτάω ποσο κάνει το καπάκι τις μπαταρίας με την τοποθέτηση ,απλά πράγματα....ξανά πάλι...δε ξέρω κύριε πρέπει να το δούμε..( ο τόνος τις σκληραίνει)τι ρωτάω για τελευταία φορα. πεστεμου ποσο κάνει το καπάκι σκέτο!

απάντηση: δε μπορώ να σας πω.....δε λέμε τις τιμές από το τηλέφωνο!

..άρα όχι ότι πρέπει να το δεις για να κανεις εκτίμηση!!δε θέλετε να μας πείτε!!!μου απαντάει σε eντόνο ύφος και απότομα...

"μαλιστα κύριε!!

καλά λέω xέρετε!πρέπει να παω ντε και καλά από εκεί!!

πολύ κακή πρώτη εντύπωση μα πολύ κακή!!!

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Αν το backup επαφών γίνει μέσο εξαγωγής επαφών στο Gmail η στον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου σε αρχείο vcf για να μην πιάνει μεγάλο χώρο το αρχείο... οι φωτο επαφών αποθηκεύονται σε μικρογραφίες.. σε όλες τις συσκευές.. φαντάσου τι θα γινόταν αν κάποιος πχ είχε 1000 επαφές και σε όλες hd ανάλυση φωτογραφιών.. οπότε το android τις μετατρέπει σε thumbnails.. στις άλλες συσκευές λοιπόν όταν κάποιος καλούσε και έπρεπε να πιάνει όλη την οθόνη ή φωτο φαίνεται ένα άθλιο αποτέλεσμα δηλ. φωτο πολύ θαμπες πιξελιασμενες.. η HTC στο sense έβαλε τις κουκίδες και το αποτέλεσμα είναι σίγουρα φοβερά καλύτερο.. σε όσες επαφές λοιπον θέλουμε να είναι φουλ παλι ανάλυση των φωτό τους απλά τους ξαναπερναμε Φωτογραφίες μέσο επεξεργασία επαφών και είναι πάλι κανονικα μεγάλη η ανάλυση τους.. οπότε αυτό με τις κουκίδες είναι άλλη μια λεπτομέρεια που "διόρθωσε" το sense

 

Οι επαφες μου γινονται backup στο Gmail. H αναλυση τους επιδιωκω να ειναι καλη, αλλα οχι HD, σε καμμια περιπτωση! Αυτο που μου κανει εντυπωση, ειναι το οτι αυτο συμβαινει σε συγκεκριμενες επαφες και μονο...

Μαλιστα, προχθες δοκιμασα να αλλαξω μια, αλλα η καινουργια που εβαλα ειναι παλι με κουκιδες.... Λες και εχει "προβλημα" η συγκεκριμενη επαφη!

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω... :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες μου γινονται backup στο Gmail. H αναλυση τους επιδιωκω να ειναι καλη, αλλα οχι HD, σε καμμια περιπτωση! Αυτο που μου κανει εντυπωση, ειναι το οτι αυτο συμβαινει σε συγκεκριμενες επαφες και μονο...

Μαλιστα, προχθες δοκιμασα να αλλαξω μια, αλλα η καινουργια που εβαλα ειναι παλι με κουκιδες.... Λες και εχει "προβλημα" η συγκεκριμενη επαφη!

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω... :confused:

 

Δοκίμασες να κάνεις συγχρονισμό των επαφών μετά την αλλαγή της φωτογραφίας;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να κάνεις συγχρονισμό των επαφών μετά την αλλαγή της φωτογραφίας;

 

Εννοειται, τον εχω ανοιχτο και συγχρονιζονται αμεσως... Αλλωστε ειδα και την καινουργια φωτογραφια στην επαφη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμβαίνει με ορισμένες μόνο επαφές, και εμένα είναι σχεδόν όλες συγχρονισμένες από facebook... Το ξαναλέω νομίζω αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση. Μήπως άλλαξε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό συμβαίνει με ορισμένες μόνο επαφές, και εμένα είναι σχεδόν όλες συγχρονισμένες από facebook... Το ξαναλέω νομίζω αυτό έγινε μετά την αναβάθμιση. Μήπως άλλαξε κάτι?

 

Εμενα δεν συγχρονιζεται πλεον ΚΑΜΜΙΑ με fb, βαζω οποια θελω εγω στο Gmail απο τον υπολογιστη και απο εκει γινεται ο συγχρονισμος... Μολις βρω χρονο, θα διαγραψω μια επαφη με το προβλημα και θα την ξαναφτιαξω απο την αρχη, ωστε να δω αν θα εξακολουθησει να φαινεται ετσι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι επαφες μου γινονται backup στο Gmail. H αναλυση τους επιδιωκω να ειναι καλη, αλλα οχι HD, σε καμμια περιπτωση! Αυτο που μου κανει εντυπωση, ειναι το οτι αυτο συμβαινει σε συγκεκριμενες επαφες και μονο...

Μαλιστα, προχθες δοκιμασα να αλλαξω μια, αλλα η καινουργια που εβαλα ειναι παλι με κουκιδες.... Λες και εχει "προβλημα" η συγκεκριμενη επαφη!

Αυτο δεν μπορω να καταλαβω... :confused:

 

Αυτο ναι ειναι περιεργο.. αν και εγω 2 χρονια τωρα επειδη ο συγχρονισμος μεσο gmail.. κτλ ειχε διαφορα θεματα .. εσβησα ολες τις επαφες (τηλεφωνων οχι mail) απο gmail έκοψα τον συγχρονισμό επαφων και πλεων κανω εξαγωγη/εισαγωγη μονο μεσο αρχειο στην καρτα sd (vfc) η οπως το ονομαζει τωρα μετα την αναβαθμιση και δεν αντιμετωπιζω κανενα θεμα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,,σημερα πηρα απο ενα παιδι ενα htc one μαυρο..αλλα ειναι vodafon.. γινετε να το κανω unbrand αν ναι πως και που θα παω για να το κανω.. χανω εγγυηση μετα;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα μου επεσε ελαφρος κατω και χτυπησε με την γωνια κατω αριστερα και βγηκε λιγο πιο πανω το αλουμινιο.....γινετε να αντικατασταθει?

:worry:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,,σημερα πηρα απο ενα παιδι ενα htc one μαυρο..αλλα ειναι vodafon.. γινετε να το κανω unbrand αν ναι πως και που θα παω για να το κανω.. χανω εγγυηση μετα;;

 

Ναι γίνεται.. χάνεις εγγύηση.. Υπάρχει τρόπος αν μετα το γυρίσεις πάλι σε βονταφον χωρίς να φαίνεται relock το τηλέφωνο αλλά εγώ δεν ξέρω να το κάνω.. Και εμένα branded είναι T-Mobile φοράω 4.3 με sense 5.5 όταν το είχα πρωτοπαρει το είχα σκεφτεί και εγώ αλλά πραγματικά δεν υπάρχει κανένας λόγος.. μου το έλεγαν και εδώ μέσα και είχαν δίκιο εκτός από ένα ringtone παραπανω της tmob δεν βλέπω πουθενά καμμιά διαφορά.. θα σου έλεγα να μείνεις ως έχει και να χαρείς το τηλέφωνο σου..οκ απλά θα αργήσουμε λίγο να πάρουμε την 4.4 σιγά τον λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Της Vodafone μάλιστα οι συσκευές δεν θα αργήσουν και τόσο. Εμείς με τα T-Mobile θα την πάρουμε τελευταίοι την 4.4 αλλά και πάλι μιλάμε για περίπου ένα μήνα. Σιγά τη διαφορά. Μέχρι να βγούνε πιο φιλικοί τρόποι unlock-relock για το bootloader του One όποιος θέλει απλά de-brand για ενημερώσεις δεν αξίζει τον κόπο.

Αν φυσικά θέλεις να περάσεις άλλη ROM αλλάζει το πράμα. Όταν θα κλείσουν διετία οι πρώτες συσκευές και θα αρχίσουν να λήγουν οι εγγυήσεις πιστεύω θα γίνουν παπάδες στο XDA, για την ώρα είναι συντηρητικά τα πράγματα (σε σχέση με το Desire ας πούμε που έχω τόσα χρόνια και το έχω λιώσει στο flashάρισμα).

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...