Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις μου ηρθε και μενα το update για το 4.3 με sense 5.5.Μια ερωτηση...μπορουμε το dock bar να το κανουμε transeparcy???Δηλαδη να μην φαινεται μαυρο αλλα να φαινεται απο κατω το wallpaper...?

 

Γίνεται εύκολα με κάποιο launcher όπως το APEX

Link to comment
Share on other sites

Done!

Ευχαριστώ :)

Προχωράω σε 4.3 άφοβα έτσι;

Factory reset πριν και μετά την αναβάθμιση πάντα έκανα οπότε θα κάνω και τώρα.

 

Ναι

Ο μόνος φόβος από OTA updates είναι μήπως η αλλαγή του HBOOT κλείνει κάποια τρύπα που χρησιμοποιείται για απόκτηση S-OFF

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εντοπίσει κάτι ,που μάλλον είναι bug του λειτουργικού. Μερικές φορές όταν ανοίγει η οθονη από εισερχόμενη κλήση μου εμφανίζεται από μόνη της η μπάρα ελέγχου της έντασης ήχου, στιγμιαία. Επίσης αυτό συμβαίνει όταν τερματίσει η κλήση. Πάλι εμφανίζεται αυτή η μικρή μπάρα από μόνη της. Είναι όντως bug η είναι στοιχείο που υπάρχει σκόπιμα στο λειτουργικό. Νομίζω πάντως ότι είναι το πρώτο γιατί δεν μου το κάνει συνέχεια ,αλλά μερικές φορές. Είμαι σε εργοστασιακή ρομ 4.3 , και μου το εμφάνιζε και στην 4.2.
Link to comment
Share on other sites

δεν μου το εμφανιζε αυτο fagotistas ουτε στην 4.2 ουτε στην 4.3. @karx ναι η μπαταρια ειναι καλυτερη..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν μου το εμφανιζε αυτο fagotistas ουτε στην 4.2 ουτε στην 4.3. @karx ναι η μπαταρια ειναι καλυτερη..

 

Έχω την εντύπωση ότι το bug ενεργοποιείται αν εγκαταστήσω κάποιο antivirus αλλά δεν είμαι και σίγουρος..... Μου έτυχε και με avg και με avast

Link to comment
Share on other sites

για να μην το εχει αναφερει καποιος παιζει να στο κανει καποια εφαρμογη να μην πω οτι ειναι σιγουρο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και κάτι το πολύ ενοχλητικό , αλλά ένα ,γιατί ρε γμτ , με πιάνει......

Μια και το έφερε η κουβέντα ,πιστεύετε ότι χρειάζεται να έχουμε antivirus στα κινητά μας?

Edited by fagotistas
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται! το ιδιο ισχυει και για task killers. μονο αν θες antitheft απ οτι διαβασα αξιζει το avast

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία μου είναι ότι ακόμα και το καλύτερο anti-theft δεν κάνει και πολλά πράγματα αν η συσκευή σου καταλήξει σε κύκλωμα. Το τελευταίο στίγμα της δικιάς μου ήταν στα σύνορα Ρουμανίας-Ουκρανίας. Τουλάχιστον έγινε thorough wipe και σχετική αχρήστευση της συσκευής.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

@karx ναι η μπαταρια ειναι καλυτερη..

 

Ευχαριστώ. Τώρα μένει να αποφασίσω αν θα πάρω το μαύρο ή το ασημί. Χωρίς θήκη ποιά θα έχει μεγαλύτερο πρόβλημα; γενικά τα προσέχω τα κινητά μου, αλλά νομίζω διάβασα πως η μαύρη είναι πιο ευαίσθητη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο ευαίσθητη η μαύρη και στις δαχτυλιες αλλά και στις γρατζουνιές αλλά και πιο όμορφη..Εγώ προτείνω μαύρη αλλά γούστα είναι αυτά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο BlinkFeed κανείς αριστερά και προσπαθήσεις να βάλεις rss στην αναζήτηση βάζει μόνο από YouTube η Twitter έχει καταφέρει να βάλει κανείς κανονικού site rss ? Ειδήσεις κτλ
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είδα στο άλλο θέμα ωραίες διάφανες λεπτές θήκες, επομένως μάλλον με βλέπω για μαύρο το οποίο μόλις το είδα μου άρεσε πάρα πολύ. Είδα και το μπλε και το κόκκινο, αλλά δεν με ενθουσιάζουν αυτά τα χρώματα. Όπως λέτε, γούστα είναι αυτά.

 

Παρεμπιπτόντως, είδα κι ένα βίντεο στο YouTube με ηχογράφηση σε σύγκριση με το nexus 4 και τα πήγε περίφημα το One. Το καλοκαίρι πήγα System of a down και δεν ηχογραφούσε τίποτα τόσο χάλια που ήταν η ποιότητα.

Νομίζω θα είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση σε σχέση με το N4 (οθόνη, μπαταρία, ήχος, 32gb χωρητικότητα, USB otg) και πάντα θα υπάρχει η επιλογή να το κάνω Google edition αν θελήσω pure Android.

Link to comment
Share on other sites

Όταν στο BlinkFeed κανείς αριστερά και προσπαθήσεις να βάλεις rss στην αναζήτηση βάζει μόνο από YouTube η Twitter έχει καταφέρει να βάλει κανείς κανονικού site rss ? Ειδήσεις κτλ

 

Θα πας στο blinkfeed και θα κανεις ακομα ενα swype απο αριστερά προς τα δεξιά να σου εμφανίσει τη καινουργια καρτελα με τις επισημάνσεις. στο πλαισιο πανω αριστερά λέει αναζήτηση περιεχομένου. εκει γράφεις το site που σε ενδιαφέρει η κάνεις copy paste κατευθείαν την διευθυνση rss που σε ενδιαφέρει και μετά πατάς το +. εναλλακτικα γινεται και μεσω browser, πας στην διευθυνση rss που σε ενδιαφερει και σου βγάζει κατευθειαν να το κανεις προσθηκη στο blinkfeed αν θες. εγω επιτελους κατηργησα οποιον προσθετο rss reader ειχα. σηκωνει λιγο βελτιωση ακομα η υλοποιηση αλλα και παλι με καλυπτει

 

και αν εχεις θεμα με το myphone

 

Άνοιξε τον browser σου, πήγαινε στη σελίδα του my phone, επέλεξε την έκδοση desktop, μόλις φορτώσει πήγαινε τέρμα κάτω, μεγενθυνε και επέλεξε rss feeds. Μόλις φορτώσει θα δεις εκεί που γραφει τι είναι το rss δεξιά γράφει διαθέσιμα rss και πατάς το Ειδήσεις(ολα). Μολι; φορτώσει και αυτό θα δεις πάνω δεξιά να γράφει κάπου view feed xml.Πατα το θα σου ανοίξει το BlinkFeed με ένα + πάνω δεξιά. Πατα και το + και είσαι έτοιμος!

 

 

 

Πάντως είδα στο άλλο θέμα ωραίες διάφανες λεπτές θήκες, επομένως μάλλον με βλέπω για μαύρο το οποίο μόλις το είδα μου άρεσε πάρα πολύ. Είδα και το μπλε και το κόκκινο, αλλά δεν με ενθουσιάζουν αυτά τα χρώματα. Όπως λέτε, γούστα είναι αυτά.

 

Παρεμπιπτόντως, είδα κι ένα βίντεο στο YouTube με ηχογράφηση σε σύγκριση με το nexus 4 και τα πήγε περίφημα το One. Το καλοκαίρι πήγα System of a down και δεν ηχογραφούσε τίποτα τόσο χάλια που ήταν η ποιότητα.

Νομίζω θα είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση σε σχέση με το N4 (οθόνη, μπαταρία, ήχος, 32gb χωρητικότητα, USB otg) και πάντα θα υπάρχει η επιλογή να το κάνω Google edition αν θελήσω pure Android.

 

αφου λειτουργησεις το one οταν με το καλο το παρεις κανε ενα ποστ μονο για το smoothness της συσκευης. σε αυτο το τομεα με n4 φιλου με 4.4 το One ηταν πιο smooth. γράψε κι εσυ τη γνωμη σου που εισαι χρηστης n4

Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπ' όψιν του κάποιο κατάστημα που να αλλάζει ολοκληρωτικά το housing της συσκευής και σε τί κόστος?Μιλάμε μπρός πίσω φουλ. (φαντάζομαι το μπρός πάει και πακέτο με οθόνη).
Link to comment
Share on other sites

αφου λειτουργησεις το one οταν με το καλο το παρεις κανε ενα ποστ μονο για το smoothness της συσκευης. σε αυτο το τομεα με n4 φιλου με 4.4 το One ηταν πιο smooth. γράψε κι εσυ τη γνωμη σου που εισαι χρηστης n4

 

Κανένα πρόβλημα. Μέχρι το τέλος της εβδομάδας, αν πάνε όλα καλά, θα την έχω και θα γράψω εντυπώσεις.

Νομίζω πως εδώ που είμαι θα είναι unbranded η συσκευή, άρα θα πάρω την 4.3.

Απ' ότι διάβασα το μόνο που πρέπει να προσέξω είναι το s/n να είναι πάνω από 39.

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο καινουργια συσκευή τοσο καλυτερα. μπορεις να τσεκάρεις εδω http://sndeep.info/en και εδω http://219.80.249.25/IMEIQuery/IMEIQuery.aspx?ct=zh-CN πολλά στοιχεια με βαση s/n και imei.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ψάχνω να βρω ένα λινκ που είχε όλες τις rom, αλλά δε θυμάμαι που το είχα δει. Να δω τουλάχιστον εδώ στη Σουηδία αν κυκλοφορούν branded συσκευές, μην αγχώνομαι τσάμπα.
Link to comment
Share on other sites

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλά. Η πρώτη ήταν, αλλά και στη δεύτερη κάτι λέει.

Έψαξα λίγο στο νετ και πουλάνε unbranded Nordic από εκεί που θα το πάρω. Επίσης το λέει πάνω στο κουτί, άρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε εντυπώσεις με το καλο οταν το παρεις...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,με το root τι γίνεται?λείπω καιρό από το thread και δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,με το root τι γίνεται?λείπω καιρό από το thread και δεν ξέρω τι γίνεται με την εγγύηση.

 

Αν και "ολοκαινουργιος" με το HTC One, εχοντας το εντελως απειραχτο (ακομα), θα σου πω αυτο που (ξερω οτι) ισχυει γενικοτερα... Κανοντας root, θεωρητικα χανεις την εγγυηση... Εχουν κυκλοφορησει ομως καποιες - φημες να το πω? - που λενε με απλα λογια οτι κατι τετοιο δεν ισχυει...

Ποιος ομως θα το κυνηγησει νομικα το θεμα ΑΝ το ρουταρει και ΑΝ του χαλασει?

 

Τωρα, το αν ισχυει κατι διαφορετικο με αυτη τη συσκευη, ας μας πει καποιος παλαιοτερος, εγω εδω μεσα αισθανομαι σχολιαροπαιδο!!!!!! :lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...