Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε σήμερα η ViperOne 2.0.0 η οποία έχει base τη 2.24.401.1 (όπως η ARHD). Απ'ότι είδα έχουν προσθέσει πολλάααα πράγματα.

 

Την είδα και εγω. Λέω να την περάσω από πάνω από την 1.2.1 dirty flash ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@bouss Το επιβεβαιώνω, με 52΄ομιλίας σήμερα, έπεσε μόνο 5%. Πλέον με αρκετό energy profiliing και με συνηθισμένη χρήση με radio on, έχω σταθεροποιηθεί και εγώ στο ~1%/h.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγω. Λέω να την περάσω από πάνω από την 1.2.1 dirty flash ...

Κάνε καλύτερα clean install γιατί έχει διαφορετικό baseband από την 1.2.1.

 

Και μια ερώτηση, πρόσφατα έκανα ένα clean install με την ARHD 12.2. Οι επαφές μου περάστηκαν από το Google account και με το app Sync.Me σύνδεσα τις επαφές με τους λογαριασμούς Facebook για να πέρνει απευθείας τις φώτος.

Έλα μου όμως που οι φώτος εμφανίζονται με μεγάλες μαύρες κουκκίδες..!! Τί μπορεί να φταίει;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καλύτερα clean install γιατί έχει διαφορετικό baseband από την 1.2.1.

 

Και μια ερώτηση, πρόσφατα έκανα ένα clean install με την ARHD 12.2. Οι επαφές μου περάστηκαν από το Google account και με το app Sync.Me σύνδεσα τις επαφές με τους λογαριασμούς Facebook για να πέρνει απευθείας τις φώτος.

Έλα μου όμως που οι φώτος εμφανίζονται με μεγάλες μαύρες κουκκίδες..!! Τί μπορεί να φταίει;

 

Έχει πάρει τις φωτογραφίες με μικρή ανάλυση και για να μην πιξελιάζουν βάζει αυτή την αηδία.. Αν βρεις λύση πες μου κι εμένα που ακόμα το ψάχνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει τις φωτογραφίες με μικρή ανάλυση και για να μην πιξελιάζουν βάζει αυτή την αηδία.. Αν βρεις λύση πες μου κι εμένα που ακόμα το ψάχνω.

 

Αν η φωτογραφία στο facebook δεν είναι υψηλής ανάλυσης δεν πρόκειται να φτιάξει ποτέ. Αν είναι θα την φορτώσει κάποια στιγμή όταν ασχοληθεί με αυτό.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έγω όταν είχα κανει αρχικά sync τις είχε παρει οκ. Μετά που έβγαλα το fb χάθηκαν (δεν τις κρατάει αν βγάλεις το sync) και απο τότε που το ξανα έβαλα, μου τις δείχνε με το grid κ δεν τις έχει φορτώσει ολόκληρες ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

αρχικά πέρασε ενα πολυ μικρο update κ μετά έκανε ρεσταρτ.

Παρατήρησα οτι μετα το ρεσταρτ το ποσοστό της μπαταρίας έπεσε 20%!!!! Είναι φυσιολογικό αυτό τώρα; Τι γίνεται με την μπαταρία του ρε γμτ.. δεν καταλαβαίνω... χτες το φόρτιζα, πήγε σε 3μιση ώρες στο 92% κ μετα απο 5 λεπτά στο 100%!! λέτε να έχει πρόβλημα ή έτσι δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

αρχικά πέρασε ενα πολυ μικρο update κ μετά έκανε ρεσταρτ.

Παρατήρησα οτι μετα το ρεσταρτ το ποσοστό της μπαταρίας έπεσε 20%!!!! Είναι φυσιολογικό αυτό τώρα; Τι γίνεται με την μπαταρία του ρε γμτ.. δεν καταλαβαίνω... χτες το φόρτιζα, πήγε σε 3μιση ώρες στο 92% κ μετα απο 5 λεπτά στο 100%!! λέτε να έχει πρόβλημα ή έτσι δουλεύει;

 

Χμ, βρίκα κ αυτο το λινκ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=871051

 

ενδιαφέρον άρθρο

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιους που αναρωτιούνται...

 

http://mobile.pcauthority.com.au/Article.aspx?CIID=351542&type=Feature

 

Μέχρι χθες με εκνεύριζε πολύ η θέση του Google now και πόσο εύκολα ενεργοποιείται. Επειδή λοιπόν δεν χρησιμοποιώ αυτή τη λειτουργία να προτείνω σας όσους έχουν την ίδια ενόχληση με μένα να απενεργοποιήσουν την εφαρμογή αναζήτηση Google. Η συσκευή θα κάνει μια μικρή δόνηση πάλι όταν θα γίνεται η κίνηση αλλά δε θα ενεργοποιείται τίποτα. Εγώ πάντως από χθες ησύχασα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε η αναβάθμιση,την κατέβασα και πατάω εγκατάσταση τώρα,κάνει restart και με πάει στο twrp χωρίς να γίνεται τίποτα και ακόμα έχει την έκδοση 4.1.2...τι κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξέρω οτι εδώ ειναι τοπικ για το one , αλλά πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν παει άλλο και πρέπει να απόφασησω. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο s4, δυστυχώς Κέρκυρα που βρίσκομαι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα το one για live demo, αλλά έχουν μόνο το s4.

 

Ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος που δοκίμασε και τα δυο και διάλεξε το s4? η κάποιος που μετάνιωσε την μετάβαση απο το s4 στο one?

 

Στο s4 μου αρέσει η μεγάλη οθόνη του αλλά δεν μπορω να τα συγκρινω δίπλα δίπλα για να δώ ποια μου αρέσει καλύτερα σαν χρώματα γωνίες θέασης κλπ.

 

Στο ΟΝΕ δεν μου αρέσει που δεν περνει κάρτα sd αλλά μου αρέσουν πολύ τα ηχεία του.

 

Κάποιος που έχει δουλέψει πολύ και τα δυο ας με ξεμπερδεψει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξέρω οτι εδώ ειναι τοπικ για το one , αλλά πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν παει άλλο και πρέπει να απόφασησω. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο s4, δυστυχώς Κέρκυρα που βρίσκομαι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα το one για live demo, αλλά έχουν μόνο το s4.

 

Ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος που δοκίμασε και τα δυο και διάλεξε το s4? η κάποιος που μετάνιωσε την μετάβαση απο το s4 στο one?

 

Στο s4 μου αρέσει η μεγάλη οθόνη του αλλά δεν μπορω να τα συγκρινω δίπλα δίπλα για να δώ ποια μου αρέσει καλύτερα σαν χρώματα γωνίες θέασης κλπ.

 

Στο ΟΝΕ δεν μου αρέσει που δεν περνει κάρτα sd αλλά μου αρέσουν πολύ τα ηχεία του.

 

Κάποιος που έχει δουλέψει πολύ και τα δυο ας με ξεμπερδεψει.

 

Η οθόνη του One είναι απλά απίστευτη. Δεν την συγκρίνω με κανένα αλλο high end μοντέλο. Τα ηχεία του για video και games ειναι επικα. Το user experince ειναι απροβλημάτιστο, 0 lag και αυτό στο λέει κάποιος που πριν είχε iPhone. Η ποιότητα κατασκευής είναι καταπληκτική, τόσο καταπληκτική όμως που απο την πρώτη μέρα ήθελα να του βάλω θήκη γιατι αν μου έπεφτε και πάθαινε κάτι θα σπαζόμουν τρελά.

 

Εγω προσωπικά το διάλεξα για το no-lag experinece και την οθόνη του.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε η αναβάθμιση,την κατέβασα και πατάω εγκατάσταση τώρα,κάνει restart και με πάει στο twrp χωρίς να γίνεται τίποτα και ακόμα έχει την έκδοση 4.1.2...τι κάνω λάθος;

 

Αυτό μου βγάζει..ξέρει κανείς τι να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου βγάζει..ξέρει κανείς τι να κάνω;

 

Ποιο update θελεις να περάσεις ? την 4.2.2 ?

Είσαι root ? Εχεις custom recovery?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει η δυνατοτητα να καταργηθει η ομαδοποίηση των email; Να εμφανιζεται, δηλαδη, καθε email ξεχωριστα;

 

Μηπως γνωριζει καποιος να μου απαντήσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την 4.2.2,είμαι Ρουτ και έχω twrp.

 

Πρέπει να περάσεις stock recovery ,ψάξε στο xda .

Διάβασε καλά πριν προχωρήσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποιος να μου απαντήσει;

 

mail application - settings - general settings - ξετσεκάρεις το "show threaded view"

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξέρω οτι εδώ ειναι τοπικ για το one , αλλά πρέπει να ρωτήσω γιατί δεν παει άλλο και πρέπει να απόφασησω. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο s4, δυστυχώς Κέρκυρα που βρίσκομαι δεν υπάρχει σε κανένα κατάστημα το one για live demo, αλλά έχουν μόνο το s4.

 

Ηθελα να ρωτήσω υπάρχει κάποιος που δοκίμασε και τα δυο και διάλεξε το s4? η κάποιος που μετάνιωσε την μετάβαση απο το s4 στο one?

 

Στο s4 μου αρέσει η μεγάλη οθόνη του αλλά δεν μπορω να τα συγκρινω δίπλα δίπλα για να δώ ποια μου αρέσει καλύτερα σαν χρώματα γωνίες θέασης κλπ.

 

Στο ΟΝΕ δεν μου αρέσει που δεν περνει κάρτα sd αλλά μου αρέσουν πολύ τα ηχεία του.

 

Κάποιος που έχει δουλέψει πολύ και τα δυο ας με ξεμπερδεψει.

 

Υπάρχουν 3 λόγοι για να διαλέξεις το S4.

1. SD

2. Αποσπώμενη μπαταρία

3. Μεγαλύτερη λεπτομέρεια σε πρωινές φωτογραφίες σε τοπία.

Οι λόγοι για να διαλέξεις το one σε σχέση με το S4 είναι όλα τα υπόλοιπα. Από τα υλικά, την καλύτερη υλοποίηση, το μηδενικό stutter, την ακαριαία αντίδραση στα πάντα, τις νυχτερινές και βίντεο λήψεις, τα καλύτερα update... Ακόμα και την καλύτερη υποστήριξη σε xda. Η λίστα είναι ατέλειωτη... Εκτός από τους ίδιους τους αγοραστές του S4, το one θεωρείται (όχι άδικα) η καλύτερη υλοποίηση και η καλύτερη ναυαρχίδα του πρώτου μισού του 2013.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 3 λόγοι για να διαλέξεις το S4.

1. SD

2. Αποσπώμενη μπαταρία

3. Μεγαλύτερη λεπτομέρεια σε πρωινές φωτογραφίες σε τοπία.

Οι λόγοι για να διαλέξεις το one σε σχέση με το S4 είναι όλα τα υπόλοιπα. Από τα υλικά, την καλύτερη υλοποίηση, το μηδενικό stutter, την ακαριαία αντίδραση στα πάντα, τις νυχτερινές και βίντεο λήψεις, τα καλύτερα update... Ακόμα και την καλύτερη υποστήριξη σε xda. Η λίστα είναι ατέλειωτη... Εκτός από τους ίδιους τους αγοραστές του S4, το one θεωρείται (όχι άδικα) η καλύτερη υλοποίηση και η καλύτερη ναυαρχίδα του πρώτου μισού του 2013.

 

 

ναι σε ολα...

Αν το ONE επερνε SD , δεν θα το συζητουσα καν...

 

Στο S4 εκτος απο το μεγεθος της οθονης του μου αρεσε πολυ και το gallery app που εχει για το πως εμφανιζει τις φωτογραφιες και τα album. Μπορει το ONE να παρει το ιδιο gallery?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ναι σε ολα...

Αν το ONE επερνε SD , δεν θα το συζητουσα καν...

 

Στο S4 εκτος απο το μεγεθος της οθονης του μου αρεσε πολυ και το gallery app που εχει για το πως εμφανιζει τις φωτογραφιες και τα album. Μπορει το ONE να παρει το ιδιο gallery?

 

Μπορεί να μην μπορείς να το βρεις ζωντανό αλλά υπάρχουν ωραιότατα βίντεο στο YouTube για να δεις το interface. Δεν ξέρω πως τα δείχνει το S4 (το απέκλεισα από την πρώτη στιγμή που το έπιασα) αλλά το one φτιάχνει άλμπουμ με εφέ κίνησης. Δε νομίζω ότι σε interface παίζει θέμα σύγκρισης πάντως. Η HTC φημίζεται για τα καλαίσθητα interface και την προσοχή στη λεπτομέρεια και το sense 5 δεν πάει πίσω. Ειδικά το sense 5 είναι μακράν το πιο smooth interface και είναι αστείο ακόμα και να το συγκρίνουμε με το touchwiz, τόσο σε λειτουργία όσο και σε καλαισθησία.

Πάντως επιμένω...δες βίντεο στο YouTube για τα interface.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

ναι σε ολα...

Αν το ONE επερνε SD , δεν θα το συζητουσα καν...

 

Στο S4 εκτος απο το μεγεθος της οθονης του μου αρεσε πολυ και το gallery app που εχει για το πως εμφανιζει τις φωτογραφιες και τα album. Μπορει το ONE να παρει το ιδιο gallery?

 

Πριν μερικες σελιδες φιλε μου γραφω και εγω για την εμπειρια απο τη μεταβαση στο ONE απο το S4.

Oσο για την SD που λες εκτος και αν θες πανω απο 32gb το ΟΝΕ σε καλυπτει απολυτα.

Επισης να σου αναφερω πως στο S4 μονο 8.5gb σου ειναι διαθεσιμο στο τηλεφωνο και τα υπολοιπα αναγακαστικα SD.

Oσο για τις διαφορες μεταξυ τους , με καλυψε ο προλαλησαντας συμφορουμιτης.Εγω μετα απο 2 μηνες σχεδον με το S4 και αμετρητα πειραγματα και customs roms ηρθα στο ONE και δεν εχω κανει ουτε root!.

Nομιζω αυτο τα λεει ολα. :cool:

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω στο 100 %. Εδώ έμεινα χωρίς sense κοντά στους 9 μήνες κι έπαθα κατάθλιψη. Σορι, αλλά πέραν της κάμερας δεν βρίσκω άλλο λόγο να πάρει κάποιος το s4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...