Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θες να'χεις το κεφάλι σου ήσυχο αγοράζεις iOS, αν θες full customization αγοράζεις Android. Το άτιμο μου'χει φάει όλο μου τον ελεύθερο χρόνο, ψάξου για ROM, ψάξου για kernels, ψάξου για Xposed tweaks, κτλ. κτλ.

 

Υ.Γ.: Στο Instagram σας έρχονται push notifications με τα likes/comments; Ενώ όλα δούλευαν κανονικά τη τελευταία εβδομάδα δε μου'ρχεται τίποτα..!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, ειναι θεμα συνηθειας παιδες. Απλα κατι που δουλευει σε μια εφαρμογη στο Android μπορει σε αλλη να μην δουλευει. Ας πουμε το pull down to refresh δουλευει σε καποιες, σε αλλες οχι. Πατας πανω πανω στην γραμμη στο HTC πχ στο Blinkfeed ή στον καταλογο με τις επαφες και ειναι σαν το Home button στους υπολογιστες. Στις εφαρμογες δεν δουλευει. Κοινως δεν υπαρχει ομογενοποιηση και οργανωση. Ο καθενας κανει οτι γουσταρει ελεω ανοιχτου κωδικα.

 

Επιμενω παντως για το Printing που δεν υποστηριζεται native σε Browser/Email... απλα απαραδεκτο για εναν που χρησιμοποιει το κινητο ως εργαλειο δουλειας οπως εγω.

Edited by d2000217

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι όλα και επίσης τι σε βολεύει.

Για μένα το Android έγινε σχετικά σοβαρά με ICS και πλέον πολύ καλό με JB.

Το One πάντως νομίζω ότι αγγίζει σε εμπειρία το iOS σε μεγαλύτερο βαθμό από τα άλλα Android τηλέφωνα.

Από εκεί και πέρα εγώ δεν μπορώ να μην πω ότι το multitasking του webOS μου λείπει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το 4.3 ΟΤΑ για το ΗΤC One Google Edition.

Eπανέρχομαι με εντυπώσεις.

 

Το εγκατέστησα το πρωί. Σε παρακαλώ μπορείς να τρέξεις το geekbench και να μου πεις αποτέλεσμα γιατί το δικό μου έδωσε 2964...

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

OK ευχαριστώ. Με την 4.2.2 μου έδινε γύρω στα 2000, αρκετά μεγάλη διαφορά...
Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

Tελικά η υποστήριξη του OpenGL ES 3.0 και τα λοιπά optimizations της 4.3, φαίνεται να κάνουν δουλειά.
http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Για να ενεργοποιησω το Google Now, πρεπει να γυρισω τη γλωσσα στα Αγγλικα, πως θα γινει να γυρισω μετα ξανα στα Ελληνικα χωρις morelocale ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!αξιζει η μεταβαση απο οne x+ στο one?

 

Αναλόγως τί ζητάς από μια συσκευή, αλλά είναι και λίγο ασύγκριτα πλέον τα δεδομένα (πολύ δυνατότερο το One εννοώ). ;)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς την ViperOne ROM; Αν και είμαι στην ARHD μ'αρέσει το customization που προσφέρει η πρώτη. Αλλά δε θέλω να χάσω τη σταθερότητα και την καλή διάρκεια μπαταρίας που'χει η δεύτερη.

Κάποιο feedback για την Viper;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εχω την venom 4 ημέρες και εκτός του custom δυνατοτήτων το τηλ δεν έχει κολλήσει πουθενά.σφαίρα πάει.δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την hd.παρά πολύ καλή Rom.Kernel bulletproof .
DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος kernel για την venom? Εγω εχω τον stock αλλα πολλοι λενε για τον bulletproof και τον elementalx.

Γενικα συμφωνω με τον φιλο πιο πανω, εξαιρετικη rom, με πολλες δυνατοτητες για customization αλλα και γρηγορη χωρις κολληματα και αλλα θεματα. Το μονο ουσιαστικο προβλημα που εχω παρατηρησει ειναι με τις κλησεις και τον proximity sensor( η οθονη μερικες φορες παραμενει ανοικτη στις κλησεις οταν φερνεις το κινητο στο αυτι) αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι προβλημα της venom ή υπαρχει θεμα γενικα με την 4.2.2.

Θα προτεινα παντως σε οσους θελουν να περασουν την rom να περιμενουν λιγο ακομα μεχρι να βγει η 2.0 εκδοση που θα βασιζεται στην 2.24 και λογικα θα εχουν επιλυθει και τα οποια bugs εχει η 1.2.1( η τωρινη εκδοση).

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ειναι ο καλυτερος kernel για την venom? Εγω εχω τον stock αλλα πολλοι λενε για τον bulletproof και τον elementalx.

Γενικα συμφωνω με τον φιλο πιο πανω, εξαιρετικη rom, με πολλες δυνατοτητες για customization αλλα και γρηγορη χωρις κολληματα και αλλα θεματα. Το μονο ουσιαστικο προβλημα που εχω παρατηρησει ειναι με τις κλησεις και τον proximity sensor( η οθονη μερικες φορες παραμενει ανοικτη στις κλησεις οταν φερνεις το κινητο στο αυτι) αλλα δεν ξερω αν αυτο ειναι προβλημα της venom ή υπαρχει θεμα γενικα με την 4.2.2.

Θα προτεινα παντως σε οσους θελουν να περασουν την rom να περιμενουν λιγο ακομα μεχρι να βγει η 2.0 εκδοση που θα βασιζεται στην 2.24 και λογικα θα εχουν επιλυθει και τα οποια bugs εχει η 1.2.1( η τωρινη εκδοση).

 

Το πρόβλημα με την ανοικτη οθόνη και τον σενσορα είναι της venom. Εγώ έχω kernel elemntalX με ARHD 12.1 και το κινητό πάει σφαίρα και έχω πολύ καλή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς σας το Viber και έχει τελευταία έκδοση ας τεστάρει κάτι.

Μετά το τελευταίο update όταν βγαίνω από το App (είτε με Home, είτε με Back) αρκετές φορές το Viber χάνεται από τα Recent Apps και πρέπει να πάω ξανά στο shortcut για να το ανοίξω, ενώ μέχρι τώρα απλά το άφηνα στα Recent και το άνοιγα από εκεί.

Αν κάποιο καλό παιδί το έχει, ας δοκιμάσει μερικές φορές να δει αν γίνεται και σε αυτόν ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερωτηση για τους ειδήμονες της HTC.

Το variant HTC One Si 0030 τι εκδοση είναι (γερμανικη εικαζω, αλλα εχει κανεις info για splash logo κλπ)???

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη δοκιμή με στρωμένη 4.2. Με YouTube, tapatalk, browsing ειδήσεις και λίγο chat έπιασε σχεδόν 3.30 ώρες οθόνη μέχρι το 50% που είναι ίδιο ή λίγο καλύτερο από την 4.1. Παραπάνω από ικανοποιητικό για μένα. Θα δοκιμάσω αυτές τις μέρες την αναμονή που ήταν και το αγκάθι.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Δλδ μέχρι το 20% σου βγάζει 5 ώρες οθόνη;;; δε μπορώ να ξεπεράσω τις 3 ώρες οθόνη με καμια ωρα συνεχόμενη χρήση 3g fb και κανα 40λεπτο gaming

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μέχρι το 20% σου βγάζει 5 ώρες οθόνη;;; δε μπορώ να ξεπεράσω τις 3 ώρες οθόνη με καμια ωρα συνεχόμενη χρήση 3g fb και κανα 40λεπτο gaming

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν χρησιμοποιώ 3G. Όπου δεν έχω WiFi χρησιμοποιώ tethering από άλλη συσκευή αφού το ίντερνετ στο συμβόλαιο μου είναι ληστεία.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιεί κανείς σας το Viber και έχει τελευταία έκδοση ας τεστάρει κάτι.

Μετά το τελευταίο update όταν βγαίνω από το App (είτε με Home, είτε με Back) αρκετές φορές το Viber χάνεται από τα Recent Apps και πρέπει να πάω ξανά στο shortcut για να το ανοίξω, ενώ μέχρι τώρα απλά το άφηνα στα Recent και το άνοιγα από εκεί.

Αν κάποιο καλό παιδί το έχει, ας δοκιμάσει μερικές φορές να δει αν γίνεται και σε αυτόν ή όχι.

 

Φίλε Sotnem δοκίμασα το Viber και λειτουργεί κανονικά στο background και εμφανίζεται στα recent. Θα το έχω στο νου μου μημπως το παρουσιάσει σε δεύτερο χρόνο.

Edited by clio1400

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Sotnem δοκίμασα το Viber και λειτουργεί κανονικά στο background και εμφανίζεται στα recent. Θα το έχω στο νου μου μημπως το παρουσιάσει σε δεύτερο χρόνο.

 

Και μένα το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κανονικά είναι στις πρόσφατες.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και πάλι παιδιά.

εμείς με T-MOB101 CID θα δούμε ποτέ αναβάθμιση!?! Έχει κανεις καμια πληροφορία;

 

Σχετικά με την μπαταρία τώρα. Εγω το φορτίζω κυρίως με μικρούς κύκλους. μια 2 φορές το άφησα μέχρι το 15% κ μετά το φόρτισα φουλ. γενικά στην χρήση του είναι μια χαρά αλλά νομίζω στο stand by είναι λίγο προβληματική η μπαταρία. Μου πέφτει 3-4% την ώρα αν τα έχω όλα ανοιχτά. Είμαι πάντα με power save on καθώς δεν έχω αντιληφθεί στο ελάχιστο κάποιο lag όποτε δεν βρίσκω λόγο να το βγάλω. Σε γενικές γραμμές αν δεν παίξω 3D games θα την βγάλει άνετα την μέρα. ειδικά σε σκοτεινό περιβάλλον (όποτε και χαμηλό φωτισμό οθόνης) όταν κάνω browsing η μπαταρία είναι εξαιρετική. Στο stand by όμως χωλαίνει.

 

Για την ώρα του έχω βάλει τον nova launcher και το widgetlocker απο το οποίο έχω 2 παράπονα. Δεν έχει music controls όταν ακούω μουσική και δεν μου δείχνει snooze - stop για το ξυπνητήρι. εχετε κάποιο τιπ για αυτά τα 2 προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...