Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το bug στον dialer διορθώθηκε. Το άλλο του πληκτρολογίου όχι. Μόλις τελείωσα το στήσιμο κι εγώ.

Σωστά και τα δύο

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το φορμαρα κιόλας και κατεβάζω εφαρμογές τώρα. Πάντως πέρα από τα εφέ δεν είδα και μεγάλες διαφορές

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσουμε όλες τις notification μόνο στη lockscreen; Σε συσκευή φίλου στις ρυθμίσεις (Ήχος και ειδοποιήσεις -> Όταν κλειδώσει η συσκευή) του έχει μόνο α) απενεργοποίηση όλων (δεν εμφανίζονται δηλαδή ούτε στο tray) ή ενεργοποίηση όλων. Πουθενά δεν έχει επιλογή για τη lockscreen. Καμιά ιδέα;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν ήξερα είναι ότι θα πάρουμε κατευθείαν 5.0.2

Και να φοβάσαι ότι θα είναι η τελευταία.

Πάντως ως τώρα δεν έχω κάποιο παράπονο. Όλα κυλάνε μια χαρά. Να δούμε μόνο την μπαταρία.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Οσοι δεν εχετε ασψοληθει με την καμερα χανεται... Καινουργια μενου προστεθηκαν...

Έβαλαν επιτέλους ξανά το κουμπί βίντεο μαζί με το κουμπί για φωτογραφίες.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Έβαλαν επιτέλους ξανά το κουμπί βίντεο μαζί με το κουμπί για φωτογραφίες.

 

Και οχι μονο....Ταυτοχρονη φωτογραφηση και απο τις δυο καμερες (για να βαζουμε και εμας στο θεμα ) και αλλη μια επιλογη για τετραπλη selfie!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν ξέρω πως και αν αλλάζει, είναι όταν είναι ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση ενέργειας, το βγάζει σαν ειδοποίηση και στην πάνω μπάρα αλλά και στη σελίδα κλειδώματος. Κατά τα άλλα είναι πολύ πιο γρήγορο σε όλα τα μενού!
Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτη λειτουργία των tabs στον chrome. Δεν νομίζω ότι ειναι θέμα του sense. Είναι; Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Θέμα chrome on lollipop είναι. Πάνε στις ρυθμίσεις και απενεργοποιήσε την συγχώνευση καρτελων και εφαρμογών

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Θέμα chrome on lollipop είναι. Πάνε στις ρυθμίσεις και απενεργοποιήσε την συγχώνευση καρτελων και εφαρμογών

Ευχαριστώ!!!!

Κατά τα άλλα:

Πολύ ωραία στο music που σε κλειδωμένη οθόνη αλλάζει το wallpaper στο album του τραγουδιού.

Επίσης πολύ μου αρέσει που κάνεις pull down τα lock screen notifications και τα παει πανω ενεργοποιώντας την κουρτίνα των notifications.

Δεν μου αρέσει που καποια lock screen notifications είναι μόνιμα (power saver, bbm πχ).

 

Edit: διακρίνω περισσότερη ελεύθερη RAM ;

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι δυστυχώς αφαίρεσαν τη δυνατότητα να κάνεις επαναφορά μόνο τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές και όχι αυτά που είναι αποθηκευμένα στη συσκευή (μουσική, φωτογραφίες κτλ). Έχασα τις φωτογραφίες μου...
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς να κάνει εγκατάσταση τα ελληνικά στο speak;

Edit: τα έκανα εγκατάσταση από το play store γιατί με κατέβασμα μέσα από το speak δεν προχωρούσε. Ακόμα κι έτσι δεν παίζουν πάλι. Με το που πατάω το speak μου λέει ότι κατεβάζει τα ελληνικά χωρίς να κάνει κάτι.

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με t mobile έκανα για πλάκα check for updates και ήρθε κι εδώ! Αν δεν το κανα χειροκίνητα πότε θα μου το λεγε άραγε

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ χθες την lollipop. Με το που περάστηκε, έκανα κατευθείαν reset. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, απλά πάντα σε μεγαλές αναβαθμίσεις συνηθίζω να κάνω reset σε όσες συσκευές είχα.

Πολύ γρήγορη (όχι ότι προηγούμενη ήταν αργή), μπαταρία μία από τα ίδια, και τα notifications επίσης πολύ όμορφα και κυρίως εύχρηστα.

 

Τα Notes σας δουλέυουν; Με το που ανοίγω το app, μου εμφανίζει μήνυμα "HTC Notes is no longer supported". Ωστόσο δεν νομίζω ότι είχε ιδιαίτερο νόημα, εφόσον δεν υποστηρίζουν πια την εφαρμογή, να την περάσουν στη ROM.

Επίσης, έχει κανένας από εσάς το AdBlock Plus app; Δυστυχώς στο νέο Android δεν λειτουργεί η εφαρμογή. Ωστόσο με λίγο ψάξιμο, παρατήρησα ότι το πρόβλημα πλέον δεν πρέπει να είναι γενικευμένο.

Τέλος, τα recent apps τί νόημα έχει να εμφανίζονται ακόμα και μετά από restart, ειδικά αφόσον δεν τρέχουν (όπως είναι λογικό) στο background, και άρα αργούν να φορτώσουν;

Link to comment
Share on other sites

σήμερα το πρωί ήρθε η αναβάθμιση!μέχρι στιγμής κανένα θέμα!ωραίες οι νέες λειτουργίες της κάμερας!Λίγο σπαστικό που με κλειδωμένη οθόνη φαίνονται όλες οι ειδοποιήσεις!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγώ χθες την lollipop. Με το που περάστηκε, έκανα κατευθείαν reset. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, απλά πάντα σε μεγαλές αναβαθμίσεις συνηθίζω να κάνω reset σε όσες συσκευές είχα.

 

Καλησπέρα, μια ερώτηση με το reset εννοείς επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έτσι? Α ναι, η διαδιακασία που έκανες ήταν πρώτα κατέβασμα της ενημέρωσης, μετά ενημέρωση και μετά hard reset? (αυτό είναι και η καθαρή εγκατάσταση που διαβάζω?)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...