Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω βρει ένα τηλ. αλλά πριν προχωρήσω στην αγορά του θέλω να το τσεκάρω ότι είναι unbranded, θυμάται κάποιος να μου πει πως γίνεται αυτό με βάσει το IMEI?
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@imperia εχεις μπερδεψει το νημα εδω ειναι το m8 :lol:

Οσο για την ερωτηση σου με το ιμει απο την εμπειρια μου εχω στειλει desire x στην αρβατο

και μου στειλαν πισω την ιδια συσκευη με αλλο ιμει , οτι θελουν αλλαζουν φανταζομαι.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

@imperia εχεις μπερδεψει το νημα εδω ειναι το m8 :lol:

Οσο για την ερωτηση σου με το ιμει απο την εμπειρια μου εχω στειλει desire x στην αρβατο

και μου στειλαν πισω την ιδια συσκευη με αλλο ιμει , οτι θελουν αλλαζουν φανταζομαι.

 

Φιλε μου δε μπέρδεψα τίποτα....αλλα δε πήρα απάντηση εκεί και το έθεσα εδώ :p....έτσι και αλλιώς το ίδιο κινητό είναι να μη γελιόμαστε :D....ευχαριστώ για την απάντηση :).....θα πάρω τηλέφωνο Arvato και θα τους ρωτήσω.

 

Edit: μόλις μίλησα με Arvato και μου είπανε ότι το IMEI αλλάζει πάντα σε περίπτωση άλλης συσκευής.

 

Ρώτησα τη κοπέλα τρεις φορες αν είναι χίλια τις εκατό σίγουρη για αυτό και μου είπε ναι.

 

Ελπίζω να βοήθησα μέσω του προβλήματος μου κάποιον.

 

Το ρεζουμέ στην υπόθεση (και ενδιαφέρει τους κατόχους M8) ότι το κινητό έφυγε εξωτερικό........εδώ ζητούσανε 150 euro+φπα..........ήρθε τελικά με αλλαγμένο πλαίσο και μπροστινά καπάκια......δωρεάν.

 

Ευχαριστώ HTC.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα σχεδόν με Λόλιποπ μπορώ να πω ότι δεν έχω δει προβλήματα.

Τα νοτιφικέισονς μου αρέσουν πολύ (ίσως θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερα γράμματα), το κινητό συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα, ενώ στην μπαταρία βλέπω την ίδια απόδοση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα σχεδόν με Λόλιποπ μπορώ να πω ότι δεν έχω δει προβλήματα.

Τα νοτιφικέισονς μου αρέσουν πολύ (ίσως θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερα γράμματα), το κινητό συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα, ενώ στην μπαταρία βλέπω την ίδια απόδοση με πριν.

Όταν λες τα notifications εννοείς τα heads up; Τα έχεις ενεργοποιήσει απο καπου;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τα notifications εννοείς τα heads up; Τα έχεις ενεργοποιήσει απο καπου;

 

Εννοώ αυτά:

 

http://cdn3.howtogeek.com/wp-content/uploads/2014/11/ximg_54669cfe004ae.jpg.pagespeed.ic.iDwLFdLQh5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα σχεδόν με Λόλιποπ μπορώ να πω ότι δεν έχω δει προβλήματα.

Τα νοτιφικέισονς μου αρέσουν πολύ (ίσως θα έπρεπε να έχουν μεγαλύτερα γράμματα), το κινητό συνεχίζει να πηγαίνει σφαίρα, ενώ στην μπαταρία βλέπω την ίδια απόδοση με πριν.

 

 

Καλα νεα γιατι εχω ακουσει πολλα παραπονα για τη Lollipop...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αλλάζουν μόνο αν αλλάξεις μέγεθος γραμματοσειράς σε όλο το κινητό αλλάζουν και αυτά..

 

Ναι, αλλά σε όλα τα υπόλοιπα είναι μια χαρά η γραμματοσειρά και δεν θέλω να αλλάξω.

Εντάξει μικρό το κακό, είναι γενικά πολύ βολικά στην locksreen.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις εγκατασταση το xposed σε lollipop να μας πει πως το εκανε; Φλασαρω το zip και κανω μετα εγκατασταση το apk αλλα τπτ..
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει κανεις εγκατασταση το xposed σε lollipop να μας πει πως το εκανε; Φλασαρω το zip και κανω μετα εγκατασταση το apk αλλα τπτ..

 

Κατέβασε ένα module ενεργοποίησε το και κάνε reboot και θα δεις ότι δουλεύει..

Προσωπικά όμως το έβγαλα γιατί για κάποιο λόγο μου έπινε την μπαταρία..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε ένα module ενεργοποίησε το και κάνε reboot και θα δεις ότι δουλεύει..

Προσωπικά όμως το έβγαλα γιατί για κάποιο λόγο μου έπινε την μπαταρία..

 

Δε με αφηνει γτ μου λεει δεν ειναι εγκατεστημενο..

Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Έχεις παλιά έκδοση, πρέπει να κατεβάσεις την πιο καινούρια που είναι η 61..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

η μπαταρία του κινητού έχει αρχίσει να τα παίζει. Δεν κρατάει καθόλου. Με το ζόρι βγάζω 12 ώρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει κάνει κανείς αντικατάσταση μπαταρίας και αν ναι απο που;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

η μπαταρία του κινητού έχει αρχίσει να τα παίζει. Δεν κρατάει καθόλου. Με το ζόρι βγάζω 12 ώρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει κάνει κανείς αντικατάσταση μπαταρίας και αν ναι απο που;

 

Ευχαριστώ!

Δοκίμασες Gsam, wakelock detector να δεις αν σου τρώει κάτι την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Με τον ερχομό της Lollipop έχουμε κάποιο νεότερο;

Με αυτά που ακούω όσο πιο αργά τόσο καλύτερα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

η μπαταρία του κινητού έχει αρχίσει να τα παίζει. Δεν κρατάει καθόλου. Με το ζόρι βγάζω 12 ώρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει κάνει κανείς αντικατάσταση μπαταρίας και αν ναι απο που;

 

Ευχαριστώ!

 

Πολύ λίγο. Δώσε μας τα στατιστικά σου, μπας και φταίει κάτι άλλο.

 

 

Με αυτά που ακούω όσο πιο αργά τόσο καλύτερα.

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Δεν λέω ότι αυτός είναι ο κανόνας, αλλά τόσες μέρες δεν είδα καμία διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

η μπαταρία του κινητού έχει αρχίσει να τα παίζει. Δεν κρατάει καθόλου. Με το ζόρι βγάζω 12 ώρες χωρίς ιδιαίτερη χρήση.

Έχει κάνει κανείς αντικατάσταση μπαταρίας και αν ναι απο που;

 

Ευχαριστώ!

 

Aν ήμουν στη θέση σου θα έκανα hard reset και μετά θα έκανα εγκατάσταση λίγες βασικές εφαρμογές......μετά από αυτό θα είναι εύκολο να καταλάβεις σε μια μέρα αν είναι (ήτανε) θέμα κάποιας εφαρμογής η ότι είναι θέμα μπαταρίας.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Aν ήμουν στη θέση σου θα έκανα hard reset και μετά θα έκανα εγκατάσταση λίγες βασικές εφαρμογές......μετά από αυτό θα είναι εύκολο να καταλάβεις σε μια μέρα αν είναι (ήτανε) θέμα κάποιας εφαρμογής η ότι είναι θέμα μπαταρίας.

υπαρχει κ η ασφαλη λειτουργια για να τσεκάρει αν ειναι καποια εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Δε γνώριζα ότι έχουν και τα κινητά safe mode............παρόλα αυτά είναι καλύτερα να σεταρεις το κινητό με 10-15 εφαρμογές και μετά βλέπουμε. Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Δε γνώριζα ότι έχουν και τα κινητά safe mode............παρόλα αυτά είναι καλύτερα να σεταρεις το κινητό με 10-15 εφαρμογές και μετά βλέπουμε.

 

αναμενω το κινητο,κανεις επανεκκινηση και οταν δεις το λογότυπο htc πατας συνεχομενα volume down.ετσι μπαινει σε ασφαλη λειτουργια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

λοιπόν για την ώρα έκανα αυτό που διάβασα σε ενα ποστ εδώ, κρατώντας πατημένα τα κουμπιά του ήχου και το Power button. Να δούμε πως θα πάει. Θα ποστάρω τα στατιστικά μου το βραδυ.Γενικά πάντως όταν κοιτάω τι μου έχιε φάει την μπαταριά, δεν βλέπω κάτι εξωφρενικό. Τα google services τρώνε αρκετά όταν το εχω idle αλλιώς τις άλλες μέρες κάποιες εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα απο εξωτερικο το htc one m7 μολις το ανοιξα και το συνδεσα στο wifi μου ζητησε να κανω την πρωτη ενημερωση σε Android 4.4.2 kit kat πατησα ληψη μολις η ληψη εφτασε στο 40% το τηλεφωνω εκλεισε και δεν ανοιγει ξανα κοινως δεν ανταποκρινετε σε τιποτα.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...