Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλιστα.Οπότε λέτε να αγοράσω ζελατίνα;Εσείς έχετε;

 

Εγώ έχω αυτό και το προτείνω ανεπιφύλακτα για να μην χάσεις την αίσθηση του oleophobic coating που έχει η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.Οπότε λέτε να αγοράσω ζελατίνα;Εσείς έχετε;

 

Προσωπικά έβαλα ζελατίνη , μα δεν άντεξα πάνω από μήνα και την έβγαλα. Ποτέ δεν βάζω στα κινητά μου, δεν τις μπορώ, αλλά γενικά την προσέχω την οθόνη του. Άν κάποιος είναι απρόσεχτος και τσαπατσούλης , καλό είναι να βάλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τηλέφωνο της επίσημης αντιπροσωπείας που μπορείς να καλέσεις από κινητό; Ένα 00800... που έχουν μπορεί να κληθεί μόνο από σταθερό.

Πάντως το ξαναλέω (και για σένα αλλά και για τους υπόλοιπους) το ξεκλείδωμα δεν τους πειράζει αρκεί να είναι όλα stock (system, recovery, boot) και το ξέρω γιατί έχω στείλει αρκετά τηλέφωνα unlocked και s-off χωρίς να μου πουν το παραμικρό..

Μακάρι να ισχύει... Εγώ πάντως θυμάμαι σε προσωπική επικοινωνία με υπάλληλο της HTC (πριν περίπου ένα χρόνο) μου είχε αναφέρει ότι το ξεκλείδωμα του bootloader συνιστά άμεση κατάργηση της εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

 

Μακάρι να ισχύει... Εγώ πάντως θυμάμαι σε προσωπική επικοινωνία με υπάλληλο της HTC (πριν περίπου ένα χρόνο) μου είχε αναφέρει ότι το ξεκλείδωμα του bootloader συνιστά άμεση κατάργηση της εγγύησης.

 

Ψάξε ένα άρθρο του mike1986 στο blog του android revolution hd, δυστυχώς δεν έχω λινκ γιατί είμαι από κινητό. Το εξηγεί αναλυτικά, αν η βλάβη που έχεις δεν έχει άμεση σχέση με, η δεν έχει προκληθεί από το ξεκλείδωμα δεν έχουν δικαίωμα να σου αρνηθούν την επισκευή εντός εγγύησης. Βέβαια δεν ξέρω αν έχουν την ίδια πολιτική στην χώρα μας, το πιθανότερο είναι όπως είπε ο Kollatos να στην ακυρώσουν αν έχεις αλλάξει rom, kernel η recovery ανεξαιρέτως προβλήματος...

 

Φίλος με παρόμοιο θέμα με εμένα, με νεκρά πιξελ και με custom rom επικοινώνησε με την HTC και την αρβατο και του είπαν ότι είναι εκτός εγγύησης μόνο από το ξεκλείδωμα...

 

Αμέσως μετά έστειλε στην HTC μέσω της σελίδας της στο Facebook (HTC Greece) και αφού τους περιέγραψε το πρόβλημα του είπαν οτι για το συγκεκριμένο πρόβλημα δε θα έπρεπε να βγει εκτός και του ζήτησαν πριν το πάει για επισκευή να τους στείλει το imei του. Μόλις μάθω νεότερα θα ενημερώσω.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.πήρα ένα μεταχειρισμένο ονε και είναι Ρόοτ με ξεκλείδωτο μπουτλοαντερ s ον Υπάρχει τρόπος να γυρίσω εντελώς στοκ και να έχω εγγύηση;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.πήρα ένα μεταχειρισμένο ονε και είναι Ρόοτ με ξεκλείδωτο μπουτλοαντερ s ον Υπάρχει τρόπος να γυρίσω εντελώς στοκ και να έχω εγγύηση;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τι hboot έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.το hboot είναι.

1.56.000 έχω ελπίδα; αν μπορώ να γυρίσω σε στοκ υπάρχει οδηγός εδώ;Τωρα έχει πάνω android revolution 71.1. Αξίζει να γυρίσω σε στοκ;ή είναι καλύτερα με την revolution;Ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω κάποιες ερωτήσεις γιατ το m7. Σκεφτόμουν να αγοράσω η το htc η το lg g2... και ήθελα την συμβουλή σας... Με χρήση κανα 1 ώρα τηλ την ημέρα, wifi ανοικτό και τσεκάρισμα email ... Απο αυτονομία πως λέτε τα παει ?

Εκτός του θέματος με την κάμερα τι αλλα θέματα εχει εμφανίσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω κάποιες ερωτήσεις γιατ το m7. Σκεφτόμουν να αγοράσω η το htc η το lg g2... και ήθελα την συμβουλή σας... Με χρήση κανα 1 ώρα τηλ την ημέρα, wifi ανοικτό και τσεκάρισμα email ... Απο αυτονομία πως λέτε τα παει ?

Εκτός του θέματος με την κάμερα τι αλλα θέματα εχει εμφανίσει?

 

Για πόση ώρα οθόνη μιλάμε; Σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο από το G2, αλλά αν η χρήση σου είναι 1-2 ώρες οθόνη την ημέρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και αξίζει περισσότερο κατ' εμέ στα υπόλοιπα από το G2.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα σοβαρό πλην της κάμερας που από ότι ξέρω αν είναι σε καινούρια παρτίδα δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για πόση ώρα οθόνη μιλάμε; Σίγουρα δεν θα είναι καλύτερο από το G2, αλλά αν η χρήση σου είναι 1-2 ώρες οθόνη την ημέρα δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα και αξίζει περισσότερο κατ' εμέ στα υπόλοιπα από το G2.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιο θέμα σοβαρό πλην της κάμερας που από ότι ξέρω αν είναι σε καινούρια παρτίδα δεν έχει θέμα.

Με 1-2 ώρες την ημέρα οθόνη και τα υπόλοιπα που προανέφερα .. Ποσο λες θα εχει αυτονομία? 1 μέρα , 1 1/2 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Έχω κάποιες ερωτήσεις γιατ το m7. Σκεφτόμουν να αγοράσω η το htc η το lg g2... και ήθελα την συμβουλή σας... Με χρήση κανα 1 ώρα τηλ την ημέρα, wifi ανοικτό και τσεκάρισμα email ... Απο αυτονομία πως λέτε τα παει ?

Εκτός του θέματος με την κάμερα τι αλλα θέματα εχει εμφανίσει?

 

Με την χρήση που αναφέρεις μια χαρά θα την βγάλεις την μέρα. Εγώ έχω 3 ώρες περίπου και πάλι με βγάζει φαντάσου.

Περαν της κάμερας δεν υπάρχει κάτι άλλο που να αγχώνεσαι, αν και λογικά στις τελευταίες παρτίδες δεν υπάρχει ούτε αυτό.

Πίστεψέ με το One με την υποδειγματική του λειτουργία και τις σωστές αναβαθμίσεις, θα το ευχαριστηθείς περισσότερο. Τo είχα και το G2 ενα δίμηνο περίπου, οπότε έχω ιδίαν άποψιν.

Επίσης όπως ανακοίνωσε η HTC θα πάρει σίγουρα και την νέα έκδοση του Android, την L.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.το hboot είναι.

1.56.000 έχω ελπίδα; αν μπορώ να γυρίσω σε στοκ υπάρχει οδηγός εδώ;Τωρα έχει πάνω android revolution 71.1. Αξίζει να γυρίσω σε στοκ;ή είναι καλύτερα με την revolution;Ευχαριστώ και παλι

Δοκίμασε firewater..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε firewater..

 

Αν γίνει s off μετά θα έχω εγγύηση; Αυτό είναι που με ενδιαφέρει βασικά.να γυρίσω στοκ .με locked boot loader unroot.γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει s off μετά θα έχω εγγύηση; Αυτό είναι που με ενδιαφέρει βασικά.να γυρίσω στοκ .με locked boot loader unroot.γίνεται αυτό;

Αν το κανεις soff νομιζω θα μπορεις να το γυρισεις σε στοκ και να κλειδώσεις bl,επισης s on

Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις soff νομιζω θα μπορεις να το γυρισεις σε στοκ και να κλειδώσεις bl,επισης s on

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.Κάποιος μπορεί να το επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους! Μετά από πολύ σκέψη πούλησα το s4 και πήρα το one!!!Δύο βδομάδες μετά μπορώ να πω ότι δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή,το κινητό είναι δύο φορές πιο γρήγορο στην καθημερινή χρηση,η αυτονομία είναι ίδιου επιπέδου και όσο για την κάμερα Δεν έχω ψαχτει πολύ ακόμα αλλά είναι αξιοπρεπέστατη...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωϊ πρόσεξα για πρώτη φορά μια μαύρη κουκκίδα... τελικά είναι νεκρό πίξελ. Απίστευτη ξενέρα για συσκευή που δεν έχει κλείσει εβδομάδα.

...

 

Εντός εβδομάδας πρέπει να στο αντικαταστήσουν, όχι να φτάσουν την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Ή το δικό μου είχε θέμα με το gorilla glass ή γενικά δεν είναι και πολύ στάνταρ ότι δε θα χει θέματα σε νορμάλ χρήση.Εγώ ούτε σε επαφή με αιχμηρά αντικείμενα το φέρνω ,ούτε το χτυπάω πουθενά και γενικά τα προσέχω τα τηλέφωνα.Σήμερα παρατήρησα μια γρατζουνιά στην οθόνη.Δεν είναι τόσο η γρατζουνιά(ευτυχώς είναι μικρή και δεν φαίνεται) όσο ότι όλοι μου λέγαν μη βάζεις προστασία οθόνης ,δεν έχει θέμα κλπ.Βλέπω στα βίντεο με κλειδιά σφυριά κ δεν παθαίνει τπτ.Σε μένα πως έγινε;χαχα.Κάποιος άλλος με παρόμοιο θέμα ;

 

εχω καταλήξει οτι αυτο το πραγμα ειναι... τυχαιο. Εχω το Ονε απο απο πέρσι, με 1μιση μηνα παραλια, παντα μαζι μου, ταξιδια, αεροπλανο και το μονο που του εχω ειναι μια θηκούλα τυπική σε περιπτωση που εχω πολλα στην τσεπη, αλλα ποτε ζελατινα. Ουτε μια γρατζουνια. Ενας φιλος μου πηρε το Ονε πριν απο 21 μερες, ιδιαιτερα προσεκτικος, τσακ παρ'την την γρατζουνια απο το πουθενα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως το gorilla glass ν ναι σωστό σε άλλους και όχι σ όλους;Λέω εγώ τώρα...Είναι ιδιαίτερα παράξενο να γδέρνεται με ψύλλου πήδημα(σκόνη!)...*
Link to comment
Share on other sites

Η σκόνη είναι από τα πιο σκληρά υλικά, αν έχει σκόνη ΚΑΙ το καθαρίσεις με μια μπλούζα πχ με λίγη δύναμη, την πάτησες ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι την πάτησα εγώ...Ευχαριστώ.Είδα κάτι τρόπους στ YouTube για αφαίρεση γρατζουνιών.Ισχύουν ή κακό κάνουν καλό δε κάνουν;Κάτι οδοντόκρεμες κάτι σόδες..
Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω πολύ και ειδικά στο gorilla...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πλήρη δικαιώματα σε ολα τα χαρακτηριστικά της συσκευής και στον χώρο αποθήκευσης.Είναι λογικά αυτά τα δικαιώματα που ζητάει η εφαρμογή για παραμετροποίηση των capacitive;Εμένα δεν μου φαίνονται πάντως.. Edited by thanos55
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...