Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σόρυ που κουράζω αλλά θα ήθελα κάποια περισσότερη λεπτομέρεια. Το θέμα είναι όταν ανοίγω το adb και το flashboot τι πρέπει να βάλω εκεί που αναβοσβήσει ο κέρσορας;

 

Σου λέει αναλυτικά το morelocale2 τι να κάνεις, όταν το τρέχεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά,

Έχω προσέξει στο stock μου τηλέφωνο ότι 'μπλοκάρει' όταν του βάζω κάποιο παιχνίδι που έχει notifications. Δηλαδή όταν είμαι εκτος παιχνιδιού ότι έχω καινούριες ζωες κλπ κλπ. Το έχω παρατηρήσει αυτό σε 2 παιχνίδια με notification. Στην μία περίπτωση όταν άνοιγα απο κλειστό το κινητό άναβαν τα λαμπάκια του τηλεφώνου κ στην δεύτερη περίπτωση δεν δούλευαν σωστά οι κλήσεις όταν είχα κλειστά το wifi ή το 3g.

΄Εχει τύχει κάτι παρόμοιο σε κάποιον άλλον, μπορούμε να λύσουμε κάπως το πρόβλημα αυτο?

Άλλα παιχνίδια που δεν εχουν notifications δουλεύουν όλα ρολοί.

Κάτι ακόμα, Όταν χρεισιμοποιώ το data enabler για να ανοιγοκλείνω το internet, συνδέομαι 3g, όταν χρησιμοποιώ το default ανοίγει 4g. Πώς γίνεται αυτό? Ή το data enabler είναι μόνο για 3g?

Link to comment
Share on other sites

Που να το 'ξερα! :D

 

Τα Ελληνικά HTC One M7 Αναβαθμίζονται Στο HTC Sense 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μωβ στην κάμερα είναι hardware πρόβλημα οπότε αμφιβάλλω. Πολλά παιδιά από εδώ πήγαν στην αντιπροσωπεία και την άλλαξαν.

 

Αα κρίμα... :( Είχα πάει στον ΓΕΡΜΑΝΟ αλλά έπρεπε πρώτα να το στείλουν στην HTC για τουλάχιστον 15 μέρες... Δεν μπορούσα να το αποχωριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό unbranded ήρθε και σε μένα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα πήρα χθες ένα htc one από skroutz και όταν το ανοίγω έχει λογότυπο της Vodafone το κινητό είναι ξεκλείδωτο όμως. Είναι φυσιολογικό αυτό? στην σελίδα έγραφε htc one EU υποτίθεται ότι πρέπει να ήταν unbranded.

Έχω 4.4.2 αλλά sense 6 δεν έχω δει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω αγγλικο HTC και μόλις ήρθε η ειδοποιήση για αναβαθμιση σε Sense 6:up:

Link to comment
Share on other sites

Branded είναι..Θα περιμένεις κάποιο διάστημα για sense 6

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου. Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα από τις αλλαγές στο μενού.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Καλός η κακώς αλλάξανε τους ηχους

 

Οι καινούργιοι ήχοι είναι λίγο απότομοι έχοντας χάσει Smooth.

 

Δε πειράζει θα τους συνηθίσω.....είναι λίγο πιο μεταλλικοί....Ok μια χαρά :)

 

Δε χρησιμοποιώ Αρp για τέτοια να ψάχνω ανάμεσα σε ένα εκατομμύριο ηχους.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Ναι Fick. CID 102

 

Και μένα 102 είναι αλλά έχει κι αυτό το Vodap μπροστά που μας τα χαλάει. Κάποια στιγμή πρέπει να ασχοληθώ μπας και καταλάβω πως γίνεται unbrand...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήρθε και σε μένα Γαλλικό unbranded (HTC_203)
πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα τα σχόλια σας και είπα να δοκιμάσω κι εγώ για την αναβάθμιση..

Πέρασε κι από το δικό μου, αν θυμάμαι καλά έχει cid HTC_304.

 

Έχετε παρατηρήσει τυχόν προβλήματα ή κολλήματα? Να την περάσω άφοβα? :p

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν μου αρέσει ιδιαίτερα το ανοιχτό χρώμα. Προτιμούσα το σκουρόχρωμο. Ήταν πιο elegant

 

Έχει στις ρυθμίσεις θέματα. Εκεί θα βρεις και το μαύρο που είχε παλιά.

Εγώ πάντως έχω μια απορία. Όταν άκουγα μουσική στο 5.5 στην οθόνη κλειδώματος είχε ένα widget με τα χειριστήρια που αν το εσερνα πάνω με πήγαινε στην εφαρμογή της μουσικής. Το ίδιο και για τις ειδοποιήσεις του ημερολογίου, για μηνύματα ή χαμένες κλήσεις. Τα widget είναι εκεί. Αλλά δε βλέπω τρόπο να ενεργοποιήσω τη συντόμευση να με πηγαίνει κατευθείαν στην εφαρμογή. Μήπως δε βλέπω κάτι;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αριστη η υποστήριξη από Expansys..

 

Έχασα την απόδειξη πιθανόν και θέλω να το στείλω στην Arvato για το θέμα με το μοβ πέπλο.

 

Έδωσα IMEI στην Expansys και σε ένα λεπτό μου στείλανε την απόδειξη σε PDF (email)

 

Τώρα τι γινετε... το στέλνω εκεί και οποιος θέλει βλέπει φωτογραφίες και ιστορίες ??

 

Μπορώ να βάλω κάποιο κωδικό σε αυτά ?.....νομίζω το είδα κάπου στο κινητό χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

Δε θέλω να μπλέξω με extra Apps από το market.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, διάβασα τα σχόλια σας και είπα να δοκιμάσω κι εγώ για την αναβάθμιση..

Πέρασε κι από το δικό μου, αν θυμάμαι καλά έχει cid HTC_304.

 

Έχετε παρατηρήσει τυχόν προβλήματα ή κολλήματα? Να την περάσω άφοβα? :p

 

Ισα ίσα νoμίζω οτι είναι ποιο γρήγορο και smooth. Σχετικά με τα χρώματα εμένα προσωπικά μου αρέσουν, αλλά αυτό είναι προσωπικό γουστο.

θεωρώ οτι πολύ ωραιο είναι το blinkfeed (για όσους το χρησιμοποιούν) το νεό gallery καθώς και το app της cameras.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει στις ρυθμίσεις θέματα. Εκεί θα βρεις και το μαύρο που είχε παλιά.

Εγώ πάντως έχω μια απορία. Όταν άκουγα μουσική στο 5.5 στην οθόνη κλειδώματος είχε ένα widget με τα χειριστήρια που αν το εσερνα πάνω με πήγαινε στην εφαρμογή της μουσικής. Το ίδιο και για τις ειδοποιήσεις του ημερολογίου, για μηνύματα ή χαμένες κλήσεις. Τα widget είναι εκεί. Αλλά δε βλέπω τρόπο να ενεργοποιήσω τη συντόμευση να με πηγαίνει κατευθείαν στην εφαρμογή. Μήπως δε βλέπω κάτι;

 

Δεν νομίζω οτι υπάρχει τρόπος. Μπορείς πάντως να κατεβάσεις την κουρτίνα και να πατήσεις πάνω στον Player και τότε θα σε πάει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη αλλαγή το sense 6..ωραιο update και το τηλέφωνο ανεπαίσθητα γρηγορότερο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστη αλλαγή το sense 6..ωραιο update και το τηλέφωνο ανεπαίσθητα γρηγορότερο...

 

Και γενικά μια πνοή φρεσκάδας και ανανέωσης. Γενικά μου άρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, με το μοβ πέπλο της κάμερας, αλλάζεται η κάμερα ή όλη η συσκευή? Και εγώ αγορασμένο από έξω (amazon.co.uk), ενώ αρχικά δεν είχε πρόβλημα, μου το εμφάνισε τώρα (αριθμός παρτίδας 39χχχχ). Αλλά σκέφτομαι να το στείλω αρκετά αργότερα, γιατί το χρειάζομαι το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις συσκευή παραεισαγωγης, όχι ελληνική δηλαδή, το πιο πιθανόν να γίνει επισκευή δηλαδή αλλαγή μόνο της κάμερας...αν ήταν Ελληνικό μάλλον θα Στο έκαναν αντικατάσταση.

Το δικό μου αγορασμένο από expansys γαλλικό το έδωσα στο επίσημο service , πήγε Γερμανία και μου το έστειλαν άψογο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...