Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατος κάτοχος htc m7 μετά από iPhone 5.

Δε βγάζω άκρη με τα εξής:

1) Κάνω upload σε dropbox ένα μεγάλο video ή πολλές photos μαζί. Όταν κλείνει η οθόνη σταματάει και το uploading με αποτέλεσμα να γίνονται άπειρες διακοπές στο ανέβασμα. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να τρέχει το uploading (είτε μέσω wifi είτε μέσω δεδομένων) όταν το κινητό είναι σε stand by;

2) Πείτε ότι είμαι εκτός wifi και χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα. Όταν ξυπνάω το κινητό, στο σχετικό widget αναφέρει ότι ο καιρός δεν διατίθεται και ενημερώνεται μόνο αν μπω μέσα στην εφαρμογη, παρότι ο αυτόματος συγχρονισμός είναι στο on. Χαμός!

3) Συνδεσιμότητα iMac-HTC σημειώσατε χάος. Υπάρχει κάποιος τρόπος το iMac να εκλαμβάνει το htc ως usb ώστε να κανω copy-paste χωρίς τη χρήση των εφαρμογών που χρησιμοποιούν το wifi και τρέχουν πολύ-πολύ αργά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Για το (1) δοκίμασε settings-> WiFi -> settings -> advanced -> keep WiFi on during sleep

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσφατος κάτοχος htc m7 μετά από iPhone 5.

Δε βγάζω άκρη με τα εξής:

1) Κάνω upload σε dropbox ένα μεγάλο video ή πολλές photos μαζί. Όταν κλείνει η οθόνη σταματάει και το uploading με αποτέλεσμα να γίνονται άπειρες διακοπές στο ανέβασμα. Υπάρχει κάποια λύση ώστε να τρέχει το uploading (είτε μέσω wifi είτε μέσω δεδομένων) όταν το κινητό είναι σε stand by;

2) Πείτε ότι είμαι εκτός wifi και χρησιμοποιώ μόνο δεδομένα. Όταν ξυπνάω το κινητό, στο σχετικό widget αναφέρει ότι ο καιρός δεν διατίθεται και ενημερώνεται μόνο αν μπω μέσα στην εφαρμογη, παρότι ο αυτόματος συγχρονισμός είναι στο on. Χαμός!

3) Συνδεσιμότητα iMac-HTC σημειώσατε χάος. Υπάρχει κάποιος τρόπος το iMac να εκλαμβάνει το htc ως usb ώστε να κανω copy-paste χωρίς τη χρήση των εφαρμογών που χρησιμοποιούν το wifi και τρέχουν πολύ-πολύ αργά;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

1) Δες αν έχεις always στο keep wifi on during sleep, όπως επίσης ξετίκαρε το wifi optimization. Πρόσεξε επίσης μην έχεις ενεργό το power save.

2) Πρέπει να έχεις ενεργό το location, βάλτο στο battery saving αν είναι.

3) Εγκατέστησε αυτό. Είναι γνωστό θέμα λόγω MTP που δεν υποστηρίζουν τα mac.

Link to comment
Share on other sites

1) Δες αν έχεις always στο keep wifi on during sleep, όπως επίσης ξετίκαρε το wifi optimization. Πρόσεξε επίσης μην έχεις ενεργό το power save.

2) Πρέπει να έχεις ενεργό το location, βάλτο στο battery saving αν είναι.

3) Εγκατέστησε αυτό. Είναι γνωστό θέμα λόγω MTP που δεν υποστηρίζουν τα mac.

 

Το application το εγκατέστησα αλλά δεν αναγνωρίζει καθόλου το htc όταν το συνδέω. Τα υπόλοιπα τα έχω όλα σωστά εκτός από το wifi optimization που μόλις άλλαξα. Για να δούμε..

Link to comment
Share on other sites

Το application το εγκατέστησα αλλά δεν αναγνωρίζει καθόλου το htc όταν το συνδέω. Τα υπόλοιπα τα έχω όλα σωστά εκτός από το wifi optimization που μόλις άλλαξα. Για να δούμε..

 

Για δοκίμασε να εγκαταστήσεις το HTC Sync. Λέει ότι δουλεύει σε mac.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση σε kitkat νόμιζα ότι είχε γίνει... Το δικό μου αναβάθμιστηκε μόνο σε 4.3 και sense 5.5..

 

Είσαι branded κατά πάσα πιθανότητα.Μην αγχωνεσαι και μεις ακομα περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μιλατε για stock Κιτ κατ η' για custom ?????? Εμενα μια αναβαθμιση που μου ηρθε μολις το πηρα ειναι για 4.2.2 με sence 5.!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Sense 6 στο δικό μας stock δεν υπάρχει. Mόνο με custom rom που είναι ported από το Μ8:)

Βασίλη που τον βρισκουμε αυτόν τον τρόπο;

Επίσης γίνεται να ανοίγει και το δικό μας τηλέφωνο με διπλο χτύπημα σε κλειστή οθόνη;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

4.4.2 sense 5.5

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη που τον βρισκουμε αυτόν τον τρόπο;

Επίσης γίνεται να ανοίγει και το δικό μας τηλέφωνο με διπλο χτύπημα σε κλειστή οθόνη;

 

Για double tap βαζεις απλα εναν αλλον kernel που να το υποστηριζει,πχ bulletproof,elementalx.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω σε recovery και μου δειχνει την συσκευη με ενα πρασινο συμβολο (δυο κυκλικα τοξα και στο κεντρο ενα τοξο με κατευθηνση προς τα κατω).Μετα απο καποια δευτερολεπτα το πρασινο συμβολο γινετε κοκκινο (τριγωνο) και δεν συνεχιζει...

Υποψιν οτι ειμαι σε στοκ 4.2.2 χωρις ξεκλειδωτο bootloader και χωρις ρουτ.....

 

Συγνωμη που σας ζαλιζω με συνεχη μηνυματα αλλα ειμαι καινουργιος στα HTC και μου φαινεται περιεργο που ακομα εχω την 4.2.2 ενω ειδη εχει ερθει στο κινητο επισημα η 4.4.2.

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο όταν κάνω αναζήτηση με το native browser στις εικόνες του Google και πατάω κάποια να ανοίξει μου ανοίγει μια νέα καρτέλα αλλά δεν εμφανίζεται η εικόνα. Αυτό το παρατήρησα σήμερα. Δεν είχα πρόβλημα παλιότερα. Καθάρισα και τα δεδομένα αλλά δεν. Καμιά ιδέα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω σε recovery και μου δειχνει την συσκευη με ενα πρασινο συμβολο (δυο κυκλικα τοξα και στο κεντρο ενα τοξο με κατευθηνση προς τα κατω).Μετα απο καποια δευτερολεπτα το πρασινο συμβολο γινετε κοκκινο (τριγωνο) και δεν συνεχιζει...

Υποψιν οτι ειμαι σε στοκ 4.2.2 χωρις ξεκλειδωτο bootloader και χωρις ρουτ.....

 

Συγνωμη που σας ζαλιζω με συνεχη μηνυματα αλλα ειμαι καινουργιος στα HTC και μου φαινεται περιεργο που ακομα εχω την 4.2.2 ενω ειδη εχει ερθει στο κινητο επισημα η 4.4.2.

 

Το stock recovery δεν έχει κάποιο μενού, δεν έχει καμία επιλογή, δεν μπορείς να κάνεις τίποτα με αυτό

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναβάθμιση σε kitkat νόμιζα ότι είχε γίνει... Το δικό μου αναβάθμιστηκε μόνο σε 4.3 και sense 5.5..

 

Πιθανότατα έχεις T-Mobile

Ίσως η T-Mobile αργήσει να βγάλει την έκδοση kitkat, παρόλο που η HTC την έχει βγάλει εδώ και μήνες

Ίσως να μην την βγάλει και ποτέ

Αν θες kitkat τώρα θα πρέπει να κάνεις debranding

Link to comment
Share on other sites

Για double tap βαζεις απλα εναν αλλον kernel που να το υποστηριζει,πχ bulletproof,elementalx.

Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου να δούμε πως γίνεται;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός κάπου να δούμε πως γίνεται;

 

1. Κατεβάζεις το bulletproof.zip στο κινητό σου

http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407588021

 

2. Μπαίνεις στο recovery και επιλέγεις INSTALL ZIP και επιλέγεις το bulletproof.zip

 

3. Συνεχίζεις σύμφωνα με τις οδηγίες του installer του bulletproof επιλέγοντας τις λειτουργίες που θες (DT2W, S2S, S2W, L2W κλπ)

 

4. Κάνεις reboot

Link to comment
Share on other sites

1. Κατεβάζεις το bulletproof.zip στο κινητό σου

http://www.androidfilehost.com/?fid=23329332407588021

 

2. Μπαίνεις στο recovery και επιλέγεις INSTALL ZIP και επιλέγεις το bulletproof.zip

 

3. Συνεχίζεις σύμφωνα με τις οδηγίες του installer του bulletproof επιλέγοντας τις λειτουργίες που θες (DT2W, S2S, S2W, L2W κλπ)

 

4. Κάνεις reboot

 

Νίκο ο bulletproof υποστηρίζει oc? γιατί δεν τον έχω ψάξει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο ο bulletproof υποστηρίζει oc? γιατί δεν τον έχω ψάξει καθόλου.

 

Όχι δεν υποστηρίζει. Αν θες να πειράξεις το χρονισμό βάζεις το elementalx

 

Αλλά το bulletproof είναι οκ για όποιον θέλει double tap κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η δική μου επίσημη αναβάθμιση είναι σε 4.3 και sense 5.5

 

Μάλλον T-Mobile έχεις και εσύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδες για να κανουμε root το κινητακι μας, ωστε μετα να περασουμε και το double tap, ποιο ειναι το πιο καταλληλο εργαλειο?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Unlock bootloader αρχικά, μετά custom recovery και root

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...