Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βγήκε η τελική 4.4.2 με build number 4.19.401.11

 

Ναι μόλις το τσέκαρα κι εγώ :) (CID: HTC_203)

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αχαχαχαχαχα. Απίστευτο! Έχουμε και λέμε. Στέλνω email στην Αρβατο και τους ζητώ να μου πουν κόστος αντικατάστασης των δύο καλλυματων στο μαύρο HTC One μου. Πρώτον μου είπαν ότι δεν γίνεται αλλαγή χρώματος , δηλαδή σε μαύρο βάζουν μονο μαύρα καλύμματα κοκ, μου είπαν ότι το κόστος είναι 375 € + ΦΠΑ. Τώρα αυτό έχει λογική εξήγηση ?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε η τελική 4.4.2 με build number 4.19.401.11

 

να υποθέσω είναι bug fixes?

 

European HTC One getting second KitKat update with Wifi fix

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα. Απίστευτο! Έχουμε και λέμε. Στέλνω email στην Αρβατο και τους ζητώ να μου πουν κόστος αντικατάστασης των δύο καλλυματων στο μαύρο HTC One μου. Πρώτον μου είπαν ότι δεν γίνεται αλλαγή χρώματος , δηλαδή σε μαύρο βάζουν μονο μαύρα καλύμματα κοκ, μου είπαν ότι το κόστος είναι 375 € + ΦΠΑ. Τώρα αυτό έχει λογική εξήγηση ?

 

για χαζούς ψάχνουν? με τόσα πέρνεις σχεδόν καινούργιο. ότι να ναι η αρβάτο.

 

 

αν είναι για το wifi οκ, δεν είχα ποτέ θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

Αχαχαχαχαχα. Απίστευτο! Έχουμε και λέμε. Στέλνω email στην Αρβατο και τους ζητώ να μου πουν κόστος αντικατάστασης των δύο καλλυματων στο μαύρο HTC One μου. Πρώτον μου είπαν ότι δεν γίνεται αλλαγή χρώματος , δηλαδή σε μαύρο βάζουν μονο μαύρα καλύμματα κοκ, μου είπαν ότι το κόστος είναι 375 € + ΦΠΑ. Τώρα αυτό έχει λογική εξήγηση ?

 

Ε τότε αν το αγοράσεις καινούργιο και στο χρώμα που θες παίζει να σου μείνουν και χρήματα.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω καταλαβει, εχοντας root-αρει την συσκευη, αρα εχοντας custom recovery δεν ειναι δυνατο να εγκατασταθουν updates λειτουργικου...

 

Πριν λιγες ωρες, ειχα γραψει το παραπανω. Τωρα που μου ηρθε το update, το κατεβασα, εκανε reboot, μπηκε στην recovery κι εμεινε εκει...

 

Πρεπει να κανω κατι, ή ουσιαστικα ειναι η αποδειξη οτι ΔΕΝ εγκαθιστανται updates με τροποποιημενη recovery?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Official update θα εγκατασταθεί μόνο υπό προυποθέσεις. Μια απ αυτές είναι και το stock recovery.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μιλουσα με htc service για το ποτε θα ερθουν να παρουν το τηλεφωνο και μου ειπαν πως θα παρουν σημερα τηλεφωνο για να συνεννοηθουμε μερα και ωρα.Περιμενα να παρουν τηλεφωνο αλλα τιποτα και οταν πηγαινα να φυγω απο το σπιτι χτυπαει το κουδουνι και ηταν αυτοι.Τι να πω,2 λεπτα μετα να ερχοταν δε θα ημουν σπιτι.Ας ελπισω να το φερουν πισω γρηγορα και να παρουν τηλεφωνο εστω λιγο πριν το φερουν για να ειναι καποιος σπιτι..Θα δουμε. Edited by D_Angelos
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν θέματα με το μεγάφωνο να ανοίγει, για δείτε μήπως έφταιγε αυτό:

 

http://www.androidcentral.com/chrome-update-fixes-audio-bug

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν θέματα με το μεγάφωνο να ανοίγει, για δείτε μήπως έφταιγε αυτό:

 

http://www.androidcentral.com/chrome-update-fixes-audio-bug

 

Μου το κανει κι εμενα που και που...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχαν θέματα με το μεγάφωνο να ανοίγει, για δείτε μήπως έφταιγε αυτό:

 

http://www.androidcentral.com/chrome-update-fixes-audio-bug

Κι εμενα. Μήπως να απενεργοποιησουμε τον chrome?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα. Μήπως να απενεργοποιησουμε τον chrome?

 

Αφου λεει οτι θα διορθωθει με το update... Γιατι να τον απενεργοποιησουμε...?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τελευταίες 2 μέρες όταν κλείνω το τηλ για βράδυ κ το ανοίγω το πρωί, κατα την διάρκεια που πατάω το κουμπί on-off αναβοσβύνουν τα 2 κουμπάκια. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Αν το κλείσω κ το ξαναανοίξω θα ανοιξει κανονικά κ γρήγορα. Μάλλον αυτό συμβαίνει όταν μένει πολλές ώρες κλειστό. Ειμαι stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

τελευταίες 2 μέρες όταν κλείνω το τηλ για βράδυ κ το ανοίγω το πρωί, κατα την διάρκεια που πατάω το κουμπί on-off αναβοσβύνουν τα 2 κουμπάκια. Έχει τύχει σε κανέναν άλλον? Αν το κλείσω κ το ξαναανοίξω θα ανοιξει κανονικά κ γρήγορα. Μάλλον αυτό συμβαίνει όταν μένει πολλές ώρες κλειστό. Ειμαι stock.

 

Αυτο το κανει οταν το πατας παρατεταμενα ωστε να κανει ρεσταρτ.Μηπως το κρατας πατημενο πολυ ωρα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το κανει οταν το πατας παρατεταμενα ωστε να κανει ρεσταρτ.Μηπως το κρατας πατημενο πολυ ωρα;

 

νομίζω πως όχι. συνήθως το πατάω μέχρι να νιώσω την δόνηση. θα το προσέξω κ θα επανέλθω αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις πήρα απο δεύτερο χέρi ένα htc one , θέλω να ρωτήσω εάν είναι το τηλέφωνο σε stock rom ή έχει γίνει έστω και μία φορά rooted ,γιατί ενώ είναι s-on και locked,

στο kernel version γράφει :

3.4.10-gbc23a0e

root@adm009♯1

SMP PREEMPT

 

Baseband version

4A.22.3263.03_10.38n.1157.04L

 

Γνωρίζει κάποιος?Αν και το παιδί μου έχει πει οτι δεν ήταν τότε γιατί γράφει root??

 

Επίσης η τελευταία αναβάθμιση που παίρνει είναι η 4.3 (αγορασμένο απο kaizershop) ενώ έχει βγει η 4.4 απο ότι βλέπω, γιατι?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως όχι. συνήθως το πατάω μέχρι να νιώσω την δόνηση. θα το προσέξω κ θα επανέλθω αν χρειαστεί.

 

Για αυτο το κανει μαλλον,δε χρειαζεται να το πατας τοσην ωρα,1-2 δευτερα αρκουν.

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραγγελία για ONE και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι το μενου είναι στα Αγγλικά και πως δεν έχει μέσα ελληνικά.

Ρε παιδιά υπάρχουν HTC ONE που δεν έχουν μέσα τα ελληνικά και ας είναι EU ?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα παραγγελία για ONE και με πήραν τηλέφωνο να μου πουν ότι το μενου είναι στα Αγγλικά και πως δεν έχει μέσα ελληνικά.

Ρε παιδιά υπάρχουν HTC ONE που δεν έχουν μέσα τα ελληνικά και ας είναι EU ?

 

Φίλε μην αγχώνεσαι και γω που πήρα το HTC one max αγγλικό menu είχε....όταν βάλεις την sim σου κατα πάσα πιθανότητα θα αλλάξει στα Ελληνικά αλλιώς βάζεις το morelocale 2 και είσαι έτοιμος !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μην αγχώνεσαι και γω που πήρα το HTC one max αγγλικό menu είχε....όταν βάλεις την sim σου κατα πάσα πιθανότητα θα αλλάξει στα Ελληνικά αλλιώς βάζεις το morelocale 2 και είσαι έτοιμος !

 

και εγώ που το αγόρασα από το expansys δεν είχε μέσα ελληνικά, αλλά μόλις έβαλα την sim γύρισαν όλα κανονικά στα ελληνικά. οπότε όπως λέει και ο φίλος elessar86 όχι άγχος :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω το έλαβα απο Αγγλία και δΕΝ έχει Ελληνικά....του έβαλα Vodafone SIM και ΔΕΝ άλλαξε τίποτα...επίσης όποτε του λέω να κάνει αναβάθμιση μου λέει οτι έχω τη τελευταία.... 4.3 htc 5.5 Software number 3.62.401.1 API level 5.65 Kernel version 3.4.10-gfa33c1eroot@abm012#1 SMP PREEMPT........σας κάνει λογικό?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση.....υπάρχει επίσημο πρόγραμμα που πρέπει να εγκαταστήσουμε για να δουν τα windows 7 το κινητο ή απλά το συνδέουμε? Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απαραίτητο να εγκαταστήσεις κάτι για να το δει. Παρολαυτα μπορείς να βάλεις και το HTC Sync για λειτουργίες backup etc.

 

Δοκίμασε άλλη μια φορά έλεγχο για ενημερώσεις. Προχθές επανεκυκλοφορησε η 4.4.2 με build number 4.19.401.11

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το NOTE 3 (απαράδεκτο μέγεθος αλλά γαμ**το τηλέφωνο) και περιμένω αύριο το HTC ONE.

Όταν το πάρω και έχει την 4,4,2 (που δεν το νομίζω) ή αν έρθει σαν update την περνάω την 4,4,2? Ρωτάω με το σκεπτικό αν θα μπορώ αν θελήσω να το ρουταρο??? Γιατι πχ με την μαλ***α το knox που είχε το note3 δεν γίνετε rout αν του βάλεις την 4.4.2 μόνο με 4.3.

Το HTC ONE έχει τέτοιο ή παρόμοιο πρόβλημα?

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Knox αλλά η HTC έχει άλλους τρόπους για να δει τι έκανες. Για να ρουτάρεις πρέπει να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Η επίσημη γραμμή λέει ότι χάνεις εγγύηση σε περίπτωση που ο bootloader είναι UNLOCKED ή RELOCKED.

 

Γι αυτό κάνεις ένα S-OFF τώρα που είναι ακόμη εφικτό και μπορείς μετά να επαναφέρεις τη συσκευή σου σε εργοστασιακή κατάσταση.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...