Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

bouss είναι παρα πολύ καλή η κατανάλωσή σου με ανοιχτό ασύρματο. Εμένα με τα δεδομένα ανοιχτά και χωρίς οθόνη είναι σχεδόν διπλάσια. Έχεις κλείσει πολλά πράγματα;

 

 

 

Μας λες τη χρήση σου, σου λέμε ότι με βάση αυτά που μας λες θα σου κρατάει άνετα 2-3 μέρες και το συμπέρασμά σου είναι ότι θα φορτίζεις καθημερινά; Πώς γκένεν αυτό;

 

Επίσης δεν είναι θέμα του λειτουργικού. Ναι μεν αυξάνονται οι μπαταρίες, αλλά αυξάνεται και η κατανάλωση ενέργειας από τις όλο και μεγαλύτερες και ενεργοβόρες οθόνες και από τους επεξεργαστές.

 

Δεν είμαι root οπότε δεν μπορώ να κλείσω τίποτα. Άλλωστε δεν είμαι υπέρ αυτής της τακτικής. Δουλεύει Facebook, Twitter, instagram, viber, blinkfeed, gmail, καιρός και hangouts. Δεν έχω απενεργοποιήσει ούτε την υπηρεσία τοποθεσίας γιατί θέλω να ενημερώνεται ο καιρός. Επίσης δεν έκανα ούτε επαναφορά με την 4.4.2.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ notifications ή κάποια υπηρεσία άλλη που δεν χρησιμοποιείς.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Δεν έχω παράπονο από την μπαταρία, αλλά όντως είναι εντυπωσιακές οι τιμές που δίνεις.

Είναι συνηθισμένες σου τιμές αυτές;

 

Ο Μ.Ο. που δίνει το GSam στο δικό μου είναι 1d19.6h (8h52m Active) και Screen On 2h41m

Έχω όμως αρκετά wakelocks. Κι εγώ full stock είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ notifications ή κάποια υπηρεσία άλλη που δεν χρησιμοποιείς.

Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Δεν έχω παράπονο από την μπαταρία, αλλά όντως είναι εντυπωσιακές οι τιμές που δίνεις.

Είναι συνηθισμένες σου τιμές αυτές;

 

Ο Μ.Ο. που δίνει το GSam στο δικό μου είναι 1d19.6h (8h52m Active) και Screen On 2h41m

Έχω όμως αρκετά wakelocks. Κι εγώ full stock είμαι.

 

Απενεργοποίησα το bloat. 7 music, kid mode και κάτι άλλα τέτοια. Κατά πάσα πιθανότητα έχει σημασία το σήμα. Σε μένα τόσο το δίκτυο όσο και το wifi έχουν άψογο σήμα. Επίσης να πω ότι ίσως φταίει και το είδος των εργασιών, αφού σε απλό browsing, Tapatalk, 9gag, Facebook που περνάω τον περισσότερο χρόνο η κατανάλωση είναι χαμηλή. Πχ μια ώρα Tapatalk μπορεί να είναι λιγότερο από 15% κάτι που αν το έκανα συνέχεια θα είχα άνετα 7+ ώρες οθόνης. Η φωτεινότητα είναι πάντα στο αυτόματο ενώ όταν δεν χρησιμοποιώ το wifi έχει ίντερνετ 2g από πίσω.

Ασχέτως όλων αυτών πάντως, χωρίς να έχω αλλάξει συνήθειες βλέπω βελτίωση στην αναμονή με τη 4.4.2 (είχα φτάσει να βλέπω μέχρι και 3%την ώρα παλιότερα.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ενεργοποιείται το ίντερνετ.Ενεργοποιω τα δεδομενα αλλα δεν αντιδρα καν.Πήρα στην εταιρια κιν τηλεφωνιας και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμίσεις γιατι ειναι προεγκατεστημενες στο one.Πως μπορω να το ενεργοποιησω;Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με 4g και 3g.Ξέρω ότι το 4g είναι πιο γρήγορο αλλά δεν ξέρω,χρειάζεται κάπως να το ενεργοποιήσω;Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ενεργοποιείται το ίντερνετ.Ενεργοποιω τα δεδομενα αλλα δεν αντιδρα καν.Πήρα στην εταιρια κιν τηλεφωνιας και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμίσεις γιατι ειναι προεγκατεστημενες στο one.Πως μπορω να το ενεργοποιησω;Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με 4g και 3g.Ξέρω ότι το 4g είναι πιο γρήγορο αλλά δεν ξέρω,χρειάζεται κάπως να το ενεργοποιήσω;Ευχαριστώ

 

Πάροχος; Δοκίμασε να περάσεις ρυθμίσεις με την εφαρμογή Tweakker

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ενεργοποιείται το ίντερνετ.Ενεργοποιω τα δεδομενα αλλα δεν αντιδρα καν.Πήρα στην εταιρια κιν τηλεφωνιας και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου στειλουν τις ρυθμίσεις γιατι ειναι προεγκατεστημενες στο one.Πως μπορω να το ενεργοποιησω;Επίσης δεν ξέρω τι παίζει με 4g και 3g.Ξέρω ότι το 4g είναι πιο γρήγορο αλλά δεν ξέρω,χρειάζεται κάπως να το ενεργοποιήσω;Ευχαριστώ

 

Μόλις σήμερα το έκανα και εγώ. Για Vodafone. 'Εχω τις ρυθμίσεις. Αν θέλει κάποιος τις στέλνω.

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε παρακαλώ στείλε μου....VODAFONE έχω. Ευχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Voda έχω αλλά γερμανικό κινητό.μου τις έστειλαν...Μην τους λες από που πήρες κινητό,που να το ξέρουν...
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω σταματάει μετά από 5'.

Ίσως να υπάρχει κάποιο xposed module που να μπορεί να αλλάξει το χρόνο.

 

Εναλλακτικά, μπορείτε να βάλετε Bulletproof Kernel και να ορίσετε να ανάβουν τα capacitative buttons όταν υπάρχει notification.

 

Καλημέρα, στη προηγούμενη έκδοση αναβόσβηνε κανονικά, με το που έκανα την αναβάθμιση είναι σα να μην υπάρχει και με χαλάει ιδιαίτερα.

Νίκο, δε λέω πως ανάβει και μετά από 5' σβήνει, λέω πως δεν ανάβει καθόλου και ρωτάω αν σημβαίνει και σε κάποιον άλλον η αν ξερει κάποιος τι μπορώ να κάνω.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο..πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες! τωρα καποιες ερωτησεις γιατι δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα ποστ...ειναι ελληνικο και εχει την 4.3...η 4.4.2 κιυκατ εχει βγει ετσι? να κανω την αναβαθμιση?γινεται πιο γρηγορο?καμερα και μπαταρια καλυτερη?και κατι σημαντικο....διαβασα οτι ο browser στην 4.4.2 ο μανισιος ειναι αθλιος με σπασιματα και καθολου smooth στην κιτκατ...το ειδα στο σ4 γαλαχυ φιλου μου...το ιδιο ισχυει και για το δικο μας?ευχαριστω εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δυνατόν να μην υπάρχουν κατάστηματα με θήκες στη Θεσσαλονίκη;Γνωρίζω μόνο το pc evolution.Ξέρει κανείς αλλά καταστήματα;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το πηρα μεταχειρισμενο..πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες! τωρα καποιες ερωτησεις γιατι δεν εχω χρονο να διαβασω ολα τα ποστ...ειναι ελληνικο και εχει την 4.3...η 4.4.2 κιυκατ εχει βγει ετσι? να κανω την αναβαθμιση?γινεται πιο γρηγορο?καμερα και μπαταρια καλυτερη?και κατι σημαντικο....διαβασα οτι ο browser στην 4.4.2 ο μανισιος ειναι αθλιος με σπασιματα και καθολου smooth στην κιτκατ...το ειδα στο σ4 γαλαχυ φιλου μου...το ιδιο ισχυει και για το δικο μας?ευχαριστω εκ των προτερων!

 

Ο browser είναι άψογος, η αναβάθμιση δεν έχει θέματα οπότε προχωρα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ο browser είναι άψογος, η αναβάθμιση δεν έχει θέματα οπότε προχωρα..

 

δεν εχει σπασιματα φιλε μου στο pinch-zoom? ειναι απολυτα smooth?τοτε προχωραω για κιτ κατ!:)

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τους καλύτερους browsers και δεν έχει θέμα με την κιτκατ..προχωρά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σπασιματα φιλε μου στο pinch-zoom? ειναι απολυτα smooth?τοτε προχωραω για κιτ κατ!:)

 

Το μοναδικό θέμα του είναι ότι στην 4.4.2 δεν υποστηρίζει πια Flash. Στην 4.3 ήταν ο απόλυτος browser. Στην 4.4.2 είναι ο απόλυτος μείον το Flash.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό θέμα του είναι ότι στην 4.4.2 δεν υποστηρίζει πια Flash. Στην 4.3 ήταν ο απόλυτος browser. Στην 4.4.2 είναι ο απόλυτος μείον το Flash.

 

Στην 4.4.2 κατόπιν εντολής google ,κανείς browser δεν υποστηρίζει flash.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

,παιδιά τσέκαρα να δω για κιτ κατ και τίποτα..παράξενο δεν είναι?μπορώ να την περάσω χειροκίνητα?Ποια έκδοση να βάλω?καμία βοήθεια πως να το κάνω?
Link to comment
Share on other sites

,παιδιά τσέκαρα να δω για κιτ κατ και τίποτα..παράξενο δεν είναι?μπορώ να την περάσω χειροκίνητα?Ποια έκδοση να βάλω?καμία βοήθεια πως να το κάνω?

 

Φίλε ούτε σε μένα έχει έρθει,ούτε σε κάποια παιδιά εδώ στο φόρουμ.Κάποτε θα έρθει και σε μας.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα ρε παιδιά......ΔΕΝ έχει SD κάρτα? ή έιμαι χάλια από κουραση και δεν τη βλέπω.....μολις το παρέλαβα το πρώι και τώρα άνοιξα το πακέτο....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι δυνατόν να μην υπάρχουν κατάστηματα με θήκες στη Θεσσαλονίκη;Γνωρίζω μόνο το pc evolution.Ξέρει κανείς αλλά καταστήματα;

 

Kάποιος κάτι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑλα ρε παιδιά......ΔΕΝ έχει SD κάρτα? ή έιμαι χάλια από κουραση και δεν τη βλέπω.....μολις το παρέλαβα το πρώι και τώρα άνοιξα το πακέτο....

 

Όχι δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα ρε παιδιά......ΔΕΝ έχει SD κάρτα? ή έιμαι χάλια από κουραση και δεν τη βλέπω.....μολις το παρέλαβα το πρώι και τώρα άνοιξα το πακέτο....

 

1 χρονο εχει βγει το κινητο, τωρα το ειδες οτι δεν εχει SD Card;

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλα ρε παιδιά......ΔΕΝ έχει SD κάρτα? ή έιμαι χάλια από κουραση και δεν τη βλέπω.....μολις το παρέλαβα το πρώι και τώρα άνοιξα το πακέτο....

 

καλα πριν το παρεις δεν μπηκες στο κοπο να δεις τι εχει και τι δεν εχει? :rolleyes:

 

 

ΥΓ, τι θα γινει με την Τ-mobile θα την δωσει επιτελους την 442, μετα σου λεει Γερμανοι, μη χ@σ@

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Τα παράπονα στη t mobile παιδιά..Όπως βλέπουμε ο τρόπος που λαμβάνουμε την αναβάθμιση είναι πολύ άτακτος και δε παίζει ρόλο το branded η unbranded. Επίσης μη τρελενεστε το πιο πιθανό να μη καταλάβετε ότι περάσατε 4.4.2 . Οι διαφορές είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Κάντε λιγο υπομονή, δεν μας άργησαν και το μηνιάτικο..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...