Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πια η διαφορα? άμα το πάρο από skroutzomagazo θα είναι από "αρβατο" ενώ η "εξπανσυς" έχουν δικό τους service για τα πάντα?

 

αν το πάρεις από σκρουτζ, πάει αρβάτο λόγω ότι η αγορά έγινε στην Ελλάδα. Από Expansys πάει Γαλλία. Φυσικά και εδώ μπορώ να το πάω, αλλά με στόκεμονς δεν θέλω να μπλέξω :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παίδες είναι όντως τόσο χαλια η εταιρία που προσφέρει την εγγύηση στην ελλάδα? σκέφτομαι να παο για htc one αλλα έχω διαβάσει πολύ κακά comments

Σίγουρα δεν είναι καλά!

Κατά πάσα πιθανότητα το θέμα είναι καθαρά της HTC (όχι πως και η Arvato μου έχει αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις) ισχυρίζονται ότι σύμφωνα με πολιτική της εταιρείας αν η συσκευή που έχεις δεν προοριζόταν για Ελλάδα η επισκευή της μπορεί να κρατήσει από 4 - 6 εβδομάδες και σε καμία περίπτωση δεν δικαιολογούν αντικατάσταση συσκευής για τις "ξένες" πάντα συσκευές!! Έχω το ONE X (γερμανικό) στην Arvato ουσιαστικά από 30/01/2014 και δεν υπάρχει κανείς να μου πει ούτε στο περίπου που βρισκόμαστε (μου το φυλάνε για έκπληξη φαίνεται), μόνο ότι περιμένουν ανταλλακτικό....

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΝΑΙ η συγκεκριμένη εταιρεία είναι ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ, ΑΛΛΑ την έχουν αντιπροσωπεία σχεδόν όλες οι μάρκες κινητών!!!! Ακόμα και η aplle, οπότε...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι ικανοποιημένος από το σέρβις της arvato. Οι χρόνοι είναι λίγο μεγάλοι αλλά η ποιότητα είναι καλή.
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση απορία. Όταν δέχομαι sms, ανοίγει ένα pop up στην οθόνη. αλλά δεν έχει τα στοιχεία του αποστολέα δλδ το τηλ του ή το όνομα που το έχω περάσει μέσα στις επαφές. Απλά ένα ξερό pop up με το μύνημα. Yπάρχει δυνατότητα να φαίνοντε και τα στοιχεία του αποστολέα?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση απορία. Όταν δέχομαι sms, ανοίγει ένα pop up στην οθόνη. αλλά δεν έχει τα στοιχεία του αποστολέα δλδ το τηλ του ή το όνομα που το έχω περάσει μέσα στις επαφές. Απλά ένα ξερό pop up με το μύνημα. Yπάρχει δυνατότητα να φαίνοντε και τα στοιχεία του αποστολέα?

Εγώ έχω εγκαταστήσει το sms wake up(δωρεάν) και όποτε μου έρχεται μήνυμα ανάβει η οθόνη και εμφανίζει το όνομα της επαφής που μου το έστειλε, ώρα εάν θυμάμαι καλά και το μήνυμα. Δεν ξέρω εάν σε καλύπτει. :p

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω εγκαταστήσει το sms wake up(δωρεάν) και όποτε μου έρχεται μήνυμα ανάβει η οθόνη και εμφανίζει το όνομα της επαφής που μου το έστειλε, ώρα εάν θυμάμαι καλά και το μήνυμα. Δεν ξέρω εάν σε καλύπτει. :p

 

καταργεί την μαμά εφαρμογή των sms? και αλλάζει και το εικονίδιο κάτω στην μπάρα?

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θα πας στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων στις ειδοποιησεις και θα τικάρεις της προεπισκόπηση ειδοποιησης. δοκιμασε επισης να πας ρυθμισεις>ασφαλεια>ρυθμισεις ειδοποιησης και τικαρε τι θελεις να σου εμφανιζει στην lockscreen σαν ειδοποιηση

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη θα πας στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων στις ειδοποιησεις και θα τικάρεις της προεπισκόπηση ειδοποιησης. δοκιμασε επισης να πας ρυθμισεις>ασφαλεια>ρυθμισεις ειδοποιησης και τικαρε τι θελεις να σου εμφανιζει στην lockscreen σαν ειδοποιηση

 

Αντώνη τα έχω τικαρισμένα αυτά από την αρχή. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω για πιο λόγο δεν εμφανίζει τον αποστολέα ή το τηλ του. πάνω κάτω μαύρο και στην μέση το μύνημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από online καταστήματα, Ελληνικά ποιο θεωρείτε ότι είναι καλό-αξιόπιστο?Από το e-shop το έχει πάρει κανένας?Έδωσα το silver και λέω να πάω για καινούριο black ή red :rolleyes: Edited by dkampi
:mobile:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ONE X (γερμανικό) στην Arvato ουσιαστικά από 30/01/2014 και δεν υπάρχει κανείς να μου πει ούτε στο περίπου που βρισκόμαστε (μου το φυλάνε για έκπληξη φαίνεται), μόνο ότι περιμένουν ανταλλακτικό....

 

Το ότι περιμένουν ανταλλακτικό είναι το σημείο που βρίσκονται. Όσο το περιμένουν, δεν επεξεργάζονται περαιτέρω το τηλ.

Το θέμα είναι πόσο είναι το διάστημα που χρειάζεται να έρθει το ανταλλακτικό.

Πάρε καλύτερα την HTC (που έχει πρόβαση στα στοιχεία της ΑΡΒΑΤΟ), και ρώτα πότε μπήκε στο στάτους της αναμονής για ανταλλακτικό και αν ξέρουν πόσος είναι ο συνήθης χρόνος για να έρθει ένα ανταλλακτικό στην Ελλάδα.

 

Ερώτηση απορία. Όταν δέχομαι sms, ανοίγει ένα pop up στην οθόνη. αλλά δεν έχει τα στοιχεία του αποστολέα δλδ το τηλ του ή το όνομα που το έχω περάσει μέσα στις επαφές. Απλά ένα ξερό pop up με το μύνημα. Yπάρχει δυνατότητα να φαίνοντε και τα στοιχεία του αποστολέα?

 

Μήπως είναι SMS από εταιρία? Αυτά δεν εμφανίζουν τηλέφωνα

 

 

αν το πάρεις από σκρουτζ, πάει αρβάτο λόγω ότι η αγορά έγινε στην Ελλάδα. Από Expansys πάει Γαλλία. Φυσικά και εδώ μπορώ να το πάω, αλλά με στόκεμονς δεν θέλω να μπλέξω :)

 

Οι εγγυήσεις είναι πανευρωπαϊκές. Από οπουδήποτε στην Ευρώπη αν το έχετε πάρει, μπορείτε να το πάτε σε όποια αντιπροσωπεία στην Ευρώπη θέλετε. Επιβεβαιώστε το με τηλ στην HTC

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα επαναφορά ρυθμίσεων το HTC One μου αλλά μετά την επαναφορά αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γκαλερί του κινητού, όταν πατάω πάνω στο Dropbox για να δω τι έχω ανεβάσει δεν μου εμφανίζει τίποτα, το ίδιο συμβαίνει και στο Google Drive και στα δυο μου βγάζει αυτό το μήνυμα: "Ο χρήστης δεν διαθέτει album προς εμφάνιση". :confused: Γιατί συμβαίνει αυτό, αντιμετωπίζει κανείς το ίδιο πρόβλημα και πως μπορεί να λυθεί;

 

http://forums.androidcentral.com/htc-one/276130-dropbox-photos-not-showing-gallery.html

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1927166

 

Να σημειώσω ότι πριν την επαναφορά λειτουργούσαν κανονικά. :wacko:

 

Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται αυτό; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως λύνεται αυτό; Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. ;)

 

Στα λινκς που έβαλες υπάρχουν κάποιες λύσεις, τις δοκίμασες; Στο ένα λέει ότι δούλεψε.

Επίσης τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Να βλέπεις άλλες φωτογραφίες από το DB στο κινητό σου ή μιλάμε για τις φωτό που έχεις τραβήξει ο ίδιος;

Link to comment
Share on other sites

το htc one θα θεωρείτε outdated από μεριάς cpu and gpu σε 2 χρονια πχ? δεν θα πεζό tpt τρελα games ούτε θα έχω τρελα applications απλά θέλω όπως θα είναι τώρα να τρέχει και σε 2 χρονια από μεριάς browsing κλπ και να μην λάγγαρη με κάποια νέο apps
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω ότι θα ειναι μια χαρά Για ένα χρόνο ακόμη σίγουρα! Το browsing με τον browser της HTC είναι απόλαυση

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

το htc one θα θεωρείτε outdated από μεριάς cpu and gpu σε 2 χρονια πχ? δεν θα πεζό tpt τρελα games ούτε θα έχω τρελα applications απλά θέλω όπως θα είναι τώρα να τρέχει και σε 2 χρονια από μεριάς browsing κλπ και να μην λάγγαρη με κάποια νέο apps

 

Μετά το nexus , είναι το πλέον smooth android που υπάρχει αυτή την στιγμή. Σε συνδιασμό και με το sense, είναι απλά απολαυστικό. Το κινητό είναι κυριολεκτικά τέρας, το λαγκάρισμα είναι άγνωστη λέξη για το One. Αυτά σε άλλα "γνωστά" τόπικ... :X

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

το htc one θα θεωρείτε outdated από μεριάς cpu and gpu σε 2 χρονια πχ? δεν θα πεζό tpt τρελα games ούτε θα έχω τρελα applications απλά θέλω όπως θα είναι τώρα να τρέχει και σε 2 χρονια από μεριάς browsing κλπ και να μην λάγγαρη με κάποια νέο apps

 

Ο ρυθμός των εξελίξεων έχει επιταχυνθεί, όλα τα smartphones είναι outdated μετά από δυο χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα..ισα ισα έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που η ναυαρχίδα του Μαρτίου με αυτή του Οκτωβρίου έχουν ελάχιστες διάφορές, για να μην πω και μετά από ένα χρόνο είναι μικρες οι διαφορες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα το λεγα..ισα ισα έχουμε φτάσει σε ένα σημείο που η ναυαρχίδα του Μαρτίου με αυτή του Οκτωβρίου έχουν ελάχιστες διάφορές, για να μην πω και μετά από ένα χρόνο είναι μικρες οι διαφορες..

 

Πρέπει να συγκρίνεις με συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν δύο χρόνια.

Οι συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν δυο χρόνια θεωρούνται outdated, είναι πιο αργές λόγω πιο αδύναμων επεξεργαστών, έχουν μικρές οθόνες, τρέχουν παλιότερες εκδόσεις λειτουργικού γιατί οι εταιρίες δεν βγάζουν ανανεώσεις κλπ

Είναι αυταπάτη να πιστέυουμε ότι σε δυο χρόνια το HTC One δεν θα θεωρείται outdated

Μπορεί να μην μπορείς να φανταστείς για πιο λόγο και να λες ότι ό,τι ήταν να εφευρεθεί έχει εφευρεθεί, αλλά και πριν δυο χρόνια δεν φαντάζονταν, και πριν τέσσερα δεν φαντάζονταν την κατάσταση που θα υπήρχε πριν από δύο, κ.ο.κ.

Και ο ρυθμός γενικά έχει ανέβει, δεν έχει πέσει ...

Βέβαια, κανείς δεν μας απαγορεύει να έχουμε το one σε δυο χρόνια από τώρα με την ίδια ταχύτητα που έχουμε τώρα (με την ίδια έκδοση λειτουργικού, και τις υφιστάμενες εκδόσεις των εφαρμογών) :-)

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, με αυτή την έννοια οτιδήποτε κυκλοφορήσει φέτος outdated θα είναι σε 2 χρονια, δεν διαφωνώ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να συγκρίνεις με συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν δύο χρόνια.

Οι συσκευές που κυκλοφόρησαν πριν δυο χρόνια θεωρούνται outdated, είναι πιο αργές λόγω πιο αδύναμων επεξεργαστών, έχουν μικρές οθόνες, τρέχουν παλιότερες εκδόσεις λειτουργικού γιατί οι εταιρίες δεν βγάζουν ανανεώσεις κλπ

Είναι αυταπάτη να πιστέυουμε ότι σε δυο χρόνια το HTC One δεν θα θεωρείται outdated

Μπορεί να μην μπορείς να φανταστείς για πιο λόγο και να λες ότι ό,τι ήταν να εφευρεθεί έχει εφευρεθεί, αλλά και πριν δυο χρόνια δεν φαντάζονταν, και πριν τέσσερα δεν φαντάζονταν την κατάσταση που θα υπήρχε πριν από δύο, κ.ο.κ.

Και ο ρυθμός γενικά έχει ανέβει, δεν έχει πέσει ...

Βέβαια, κανείς δεν μας απαγορεύει να έχουμε το one σε δυο χρόνια από τώρα με την ίδια ταχύτητα που έχουμε τώρα (με την ίδια έκδοση λειτουργικού, και τις υφιστάμενες εκδόσεις των εφαρμογών) :-)

 

Δε συνηθίζω να πετάω άκυρα σχόλια χωρίς λόγο, αλλά η τοποθέτησή σου με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο. Ωραίος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ , αλλά ένα χρόνο μετά την κυκλοφορία του μόνο outdated δεν το λες. Του χρόνου δεν ξέρουμε , αλλά όπως δείχνει μικρές θα είναι οι διαφορές.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα!

 

Διαβαζω ολα τα παραπανω για τα outdated κινητα και θα ηθελα κι εγω να πω μια γνωμη, αν και κινδυνευουμε να ξεφυγουμε απο το ολο θεμα...

 

Θεωρω οτι στο σημειο που εχει φτασει η τεχνολογια, εχουμε "ακουμπησει ταβανι" που λενε. Δεν καταλαβαινω πραγματικα ΠΟΙΟΣ βλεπει τις διαφορες μεταξυ Snapdragon 600 & Snapdragon 800. Κανενας! Καθαρα ψυχολογικο ειναι!

 

Εκτος κι αν καποιοι θεωρουν "καλυτερη συσκευη" αυτη που ειναι γεματη αισθητηρες, θερμομετρα, καμερες που "παρακολουθουν" τα ματια ή τις παλαμες, αναγνωρισεις δαχτυλων, πατουσας κλπ.κλπ.

 

Το να βγει μια συσκευη η οποια θα μπορει να παιζει παιχνιδια XBOX ή Playstation 4 ή τουμπανου-PC δεν μου λεει τιποτα, αφου η εμπειρια gaming, κακα τα ψεμματα, ΔΕΝ μπορει να μεταφερθει σε μια συσκευη χειρος, οσο μεγαλη κι αν ειναι η οθονη της. Κι αυτο το ξερουν οσοι ΠΑΙΖΟΥΝ ΗΔΗ παιχνιδια, χρονια τωρα, πριν βγει το Android & το iOs... Οι υπολοιποι, αυτοι που "ανακαλυψαν τωρα την Αμερικη", μπορει να ενθουσιαζονται με τα 3D παιχνιδια στις οθονες της συσκευης τους, μια και τα βλεπουν για πρωτη φορα... (εχω προσωπικο παραδειγμα για αυτο που γραφω και δεν προκειται για πιτσιρικι!!!)

 

Οπως επισης θεωρω ανουσιες τις 2Κ αναλυσεις και τα εξωπραγματικα ppi αφου το ανθρωπινο ματι, δυσκολα μπορει να τα αντιληφθει ολα αυτα...

 

Αρα, σε 2 χρονια, το HTC μας μια χαρα θα ειναι. Οποιος θα θελει να αγορασει καποιο αλλο (ισως κι εγω) θα το κανει καθαρα επειδη θα το γουσταρει κι οχι γιατι η συσκευη του "δεν θα πηγαινει πια καλα"...

 

Κι οσο για τα Android updates, ας γελασω... Θα παρουμε οσα παρουμε και μετα θα παιξουν custom-ιες... Σιγα το προβλημα!!! Μια χαρα φλασαρα οσο ειχα το... outdated Galaxy S2!!!!! Χορτασα Cyanogen!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Ολα τα παραπανω, παντα φιλικα!!!

 

Σταυρος

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ γενικά ότι τα 2 χρόνια είναι αρκετά, αλλά πχ το Οne με το One2 σε απόσταση ενός έτους ή αντίστοιχα τα Γκάλαξι δεν θα έχουν τόσο μεγάλες διαφορές.

Δεν είναι τυχαίο άλλωστε ότι τα τελευταία χρόνια οι εταιρείες προσπαθούν από άποψη hardware να παίξουν με χαζομάρες του στυλ δαχτυλικά αποτυπώματα, αναγνώριση ίριδας, αναδιπλούμενες οθόνες ή με πιο χρήσιμα πράγματα του στυλ αδιάβροχο. Οι οθόνες έχουν φτάσει σε μια τεχνολογία που πλέον το μάτι δεν αντιλαμβάνεται τις διαφορές και οι επεξεργαστές είναι τρομερά γρήγοροι. Τα specs που τόσα χρόνια έκαναν άλματα, πλέον έχουν αρχίσει να είναι μικρο-αναβαθμίσεις.

Οπότε πιθανώς αυτό το gap μεταξύ κάτι "σύγχρονου" και "παρωχημένου" να έχει μεγαλώσει. Να μην είναι δυο χρόνια πχ.

Το Γκάλαξι 1 από το Γκάλαξι 3 π.χ. έχουν τεράστιες διάφορες, μέρα με τη νύχτα. Το 3 από το 5 δεν θεωρώ ότι θα απέχουν τόσο πολύ.

 

Ίσως πλέον το παιχνίδι να παίζεται περισσότερο σε software. Σε apps, σε δυνατότητες, σε τέτοια πράγματα. Επίσης σε κάμερες γίνονται μεγάλες αλλαγές σε σχέσεις με το παρελθον. Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Χθες πήρα άλλη μια καινούρια συσκευή μετά το κατεστραμμένο digitizer. Η αρβατο έκανε λιγότερο από δύο εβδομάδες να μου κάνει την αλλαγή κι αυτό για μένα ήταν μια ευχάριστη έκπληξη (αφού οι χρόνοι ως τώρα ήταν μεγαλύτεροι). Και επιτελους πήρα στα χέρια μου μια τέλεια συσκευή. Χωρίς ροζ, χωρίς κατασκευαστικές αστοχίες. Από χθες το φτύνω (να μην το ματιάσω). Και μετά από μήνες με συσκευή με ροζ φωτογραφική πήρα μια συσκευή με σωστή φωτογραφική. Και είδα ξανά την ανωτερότητα της ultrapixel σε νυχτερινές (που είχα να δω από τον Σεπτέμβριο). Την ανωτερότητα και την υπερβολή συγχρόνως αφού ο φακός βλέπει φως ακόμα κι εκεί που δεν υπάρχει αφού χθες σε μια φωτογραφία που τράβηξα μου έβγαλε τον νυχτερινό ουρανό σαν καφέ ανοιχτό (τραβώντας φως από τα δημόσια φώτα). Σε τέτοιες καταστάσεις προφανώς θέλει περισσότερες ρυθμίσεις ή hdr.

Ελπίζω να μην έχω άλλες αρνητικές εκπλήξεις τώρα που βρήκα μια συσκευή όπως έπρεπε να είναι (τουλάχιστον ως τώρα).

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...