Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια,εχω το Lumia 925 κοντα στα 2 χρονια, & σκεφτομαι να περασω τα 10 αρια..

μπωρειται να μου δωσετε καποιο λινκ.? ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Τα Windows 10 Mobile είναι διαθέσιμα προς το παρόν μόνο σε Technical Preview στάδιο για το 925...

 

Περισσότερα μπορείς να δεις εδώ: Windows 10 technical preview (Insider Program)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θα δώσω συγχαρητήρια στη Microsoft, διότι το 18 μηνών 925 μου "νεκρώθηκε" και, καθώς ήταν εντός εγγύησης, μου το αντικατέστησαν με ένα 950, στο κουτί του, με φορτιστή και καλώδιο USB C.

Το μόνο αρνητικό ότι πέρασαν σχεδόν 50 μέρες από τότε που έστειλα στο σέρβις το 925.

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω συγχαρητήρια στη Microsoft, διότι το 18 μηνών 925 μου "νεκρώθηκε" και, καθώς ήταν εντός εγγύησης, μου το αντικατέστησαν με ένα 950, στο κουτί του, με φορτιστή και καλώδιο USB C.

Το μόνο αρνητικό ότι πέρασαν σχεδόν 50 μέρες από τότε που έστειλα στο σέρβις το 925.

Το ίδιο και σε εμένα, με την διαφορά ότι εγώ είχα πριν το 1020 και περίμενα περίπου 35 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα, με την διαφορά ότι εγώ είχα πριν το 1020 και περίμενα περίπου 35 μέρες.

 

Αυτά διαβάζω και παρακαλαω να μου χαλάσει το 1020.....:lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτά διαβάζω και παρακαλαω να μου χαλάσει το 1020.....:lol:

Απο 925 σε 950 ειναι πιο συμφέρουσα η αναβάθμιση!!! :lol:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

τι λέτε ρε;;; έμεινα άφωνος!

Μπράβο τους!

 

Υ.Γ. πως μπορώ να "νεκρώσω" κι εγώ το 925 μου;

macbook pro, ipad 9.7, oneplus 7t pro
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τα λέτε όλα αυτά, θυμήθηκα αυτή τη πανέμορφη συσκευή που λεγόταν Nokia Lumia 925 και τη κράταγα για ένα χρόνο στα χέρια μου. Ό,τι πιο όμορφο έχει κυκλοφορήσει ποτέ σε κινητό..

Και τι δε θα δινα να το είχα με δεκάρια σήμερα έτσι για δεύτερο... :love:

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

η Microsoft σε αυτο το θέμα δεν παίζεται !!! εμένα μου άλλαξε surface pro και μου έστειλε το surface 3 !!!!!!

στο θέμα μας πάλι....πότε θα βάλουμε τα 10αρια ????

επίσημο υπάρχει κάτι ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας και απο εμένα,

Έχω Nokia 925, κολλάει, κάνω επαννεκίνηση με πλήκτρο έντασης και λειτουργίας αλλά τίποτα.Ούτε δόνηση, ούτε λογότυπο.Μήπως έχει τύχει σε κάποιον;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα,

Έχω Nokia 925, κολλάει, κάνω επαννεκίνηση με πλήκτρο έντασης και λειτουργίας αλλά τίποτα.Ούτε δόνηση, ούτε λογότυπο.Μήπως έχει τύχει σε κάποιον;

 

Αστο να φορτιζει με τον μαμισιο φορτιστη ολο το βραδυ και αν δεν ξεκινησει αυριο εισαι για service.

Link to comment
Share on other sites

Λοστρομος περασες τα 10 tp?Εμενα πανε σφαιρα εκτος τον edge που σερνεται και εχω κι ενα θεμα με το scrolling σε ολο το τηλεφωνο.και στο μενου.απο τη μεση της οθονης και πανω τρεμοπαιζει οταν κανω αργα σκρολλ.εβαλα την release preview σε καθαρο τηελφωνο και το εστησα απο την αρχη.Εχεις παρομοια προβληματα?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει, ουτε σκοπευω διοτι ειναι αριστο τηεφωνο ακομα και με τα 8αρια. Θα περιμενω μεχρι να τα φτυσει και θα παμε για αλλες πολιτειες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει, ουτε σκοπευω διοτι ειναι αριστο τηεφωνο ακομα και με τα 8αρια. Θα περιμενω μεχρι να τα φτυσει και θα παμε για αλλες πολιτειες...

 

Μωρέ καλο ειναι αλλά στο ιντερνετ τρώει κολλήματα... με πετάει συχνά...περίπου 1 στις 3 οταν ανοιγω να δω κανα youtube...

Ειχα την ελπίδα οτι μετα την αναβάθμιση θα λυνόταν κ θα γινόταν πιο σβέλτο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έτρεξα τον σύμβουλο αναβαθμίσεις! Απογοητευτικά απο την μικρομαλακη! Δεν θα πάρει αναβάθμιση το 925!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδια και πανω που ελεγα οταν τα 10 tp ρεχουν νερακι,ανακαλυπτω συνεχεια προβληματα.Η καταναλωση δεδομενων ειναι ανεξελενκτη.Εχω κλεισει ολους τους συνχρονισμους και το ιντερνετ συνεχεια δουλευει με αποτελεσμα να μου τρωει και δεδομενα και μπαταρια.Δε ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν πω, πως ο μόνος λόγος που περίμενα τα 10, είναι το swype, θα με πιστέψετε;

 

Το τηλέφωνο μετά από τις πρώτες μικρο ελλείψεις (μιλάω πάντα για τα δικά μου δεδομένα) και κάτι χαζοσβησίματα, που με τον καρό τελείωσαν, ήταν ότι ήθελα.

Τρέχει νερό, το έχω φορτώσει ένα κάρο (μπορεί και δυό και τρία) εφαρμογές, όλα τρέχουν ρολόι και χωρίς υποψία κολλημάτων.

Τα φοβόμουν τα 10ρια και ο μόνος λόγος που θα τα έβαζα (αν ;) ) θα ήταν η υποστήριξη των εφαρμογών και κάποια καινούργια που δεν θα ήταν συμβατή με τα 8.1. Α και το ^&%&%^%&$%swype. Καλό χρυσό το σύστημα πληκτρολόγησης της ΝΟΚΙΑ, αλλά swype δεν είναι.

Πρώτη φορά, που κοντά 2,5 χρόνια που έχω την συσκευή, δεν κοιτάω άλλη!

Και ανθεκτική, έχει μετρήσει 2-3 σοβαρά πεσίματα και η μόνη απώλεια ήταν γρατζουνιές στις γωνίες του μετάλλου.

 

H Microsoft απαράδεχτη όπως πάντα. Απ' όταν αγόρασε τη ΝΟΚΙΑ, έλεγα ότι κάτι στραβό θα κάνει.

Δεν είναι δυνατόν να λέει και να ξελέει. Και θεωρώ απαράδεχτο, ότι τουλάχιστον σε κάποια τηλέφωνα που ήταν αιχμή του δόρατος δεν (κατά πάσα πιθανότητα) θα δώσει τα 10.

Το λειτουργικό ήταν το μόνο που κοιτούσε στα μάτια τα androids. αλλά μου φαίνεται ότι θα εγκαταλειφθεί και σύντομα - θα προφτάσουν να το εγκαταλείψουν οι πελάτες, νομίζω, πριν τ' αφήσει η μικρή.

 

Στα δικά μας:

To HERE, το είχαμε αγοράσει σαν MAPS FOR LIFE, υπάρχει περίπτωση να μην το ενημερώνουν στα 8.1;

Είναι νομικά καλυμμενοι να το κάνουν αυτό;

Αγοράζεις μια συσκευή με την υπόσχεση ότι θα έχεις χάρτες παγκόσμια, δωρεάν και υποστηριζόμενους. Αφού η εταιρία (here) δεν έκλεισε-πτώχευσε, παίζει τέτοιο ενδεχόμενο;

 

Swype παίζει να δούμε κάποια στιγμή;

 

Πρώτο και τελευταίο μου windows τηλέφωνο και θα το κρατήσω για όσο αντέξει, μετά στους λαβύρινθους των android πάλι.

 

Δεν μπορώ να κατανοήσω το σκεπτικό της και καλά μετάβασης στα 10 και όχι της περαιτέρω εξέλιξης των 8 (π.χ. γιατί δεν κάνουν την κυρία Κορτάνα πιο γλωσσομαθή, ή το swype?).

Link to comment
Share on other sites

2η φορά που η κυρά microsoft με κοροϊδεύει παρότι της έχω αδυναμία το επόμενο τηλ θα είναι αντροιτ :( καθώς δεν έχω τα 600 ευρω για να πάρω το 950 (εκτός και αν μου το κάνει δώρο)

με το 900 έμεινα στα 7.8

με το 925 με αφήνει στα 8.1 απλά τραγικό καθώς το τηλ είναι ακόμα καλύτερο σε specs απο πολλά μοντέλα που φοράνε 10αρια....

έχω την εντύπωση οτι τα mobile τα έχει για να τα έχει και όχι για να κάνει ντού στην αγορά !!!!

Link to comment
Share on other sites

2η φορά που η κυρά microsoft με κοροϊδεύει παρότι της έχω αδυναμία το επόμενο τηλ θα είναι αντροιτ :( καθώς δεν έχω τα 600 ευρω για να πάρω το 950 (εκτός και αν μου το κάνει δώρο)

με το 900 έμεινα στα 7.8

με το 925 με αφήνει στα 8.1 απλά τραγικό καθώς το τηλ είναι ακόμα καλύτερο σε specs απο πολλά μοντέλα που φοράνε 10αρια....

έχω την εντύπωση οτι τα mobile τα έχει για να τα έχει και όχι για να κάνει ντού στην αγορά !!!!

 

είναι σίγουρο οτι δεν θα αναβαθμιστουμε;

Link to comment
Share on other sites

2η φορά που η κυρά microsoft με κοροϊδεύει παρότι της έχω αδυναμία το επόμενο τηλ θα είναι αντροιτ :( καθώς δεν έχω τα 600 ευρω για να πάρω το 950 (εκτός και αν μου το κάνει δώρο)

με το 900 έμεινα στα 7.8

με το 925 με αφήνει στα 8.1 απλά τραγικό καθώς το τηλ είναι ακόμα καλύτερο σε specs απο πολλά μοντέλα που φοράνε 10αρια....

έχω την εντύπωση οτι τα mobile τα έχει για να τα έχει και όχι για να κάνει ντού στην αγορά !!!!

 

Να ξεκαθαρίσω. Ότι έγινε με τα 10ρια ήταν απαράδεκτο. Καταλαβαίνω ότι κάποιες συσκευές δεν τα σηκώνουν οπότε καλά έκανε και δεν τα έδωσε. Το απαράδεκτο είναι ότι τα έταξε.

Στο θέμα μας. Ευτυχώς μπορείς να περάσεις τα 10ρια πανεύκολα και είναι ολόιδια με τα "original". Καμία απολύτως διαφορά. Οπότε μη στεναχωριέσαι και προχωρα.

Το 950 πλέον είναι στα 410€ (σκρουτζ). Αξίζει (για μένα).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι σίγουρο οτι δεν θα αναβαθμιστουμε;

 

Προσωπικά πιστεύω πως το παράθυρο δεν έκλεισε οριστικά. Κι άλλες φορές στο παρελθόν η ms μαζεύτηκε ύστερα απο κράξιμο.

Επίσης καίγεται να διαδοθούν τα 10ρια. Σε PC και ταμπλετ διέθεσε τοσς άδειες ΔΩΡΕΑΝ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω σε εμάς θα τα δώσει. Αλλά πόσο ακόμα θα το κρατήσουμε αυτό το κινητό πια; περίμενα πως και πως να βγάλει ένα δυνατό κινητό. Το 950. Αλλά ήτα απλησίαστο σε τιμή. Τώρα στα 410 είναι σχετικά καλά. Θα περιμένω όμως να το βρω πιο χαμηλά. Εσείς που λέτε θα γυρίσω σε αντροιτ το έχετε σκεφτεί καλά; από περιέργεια ρωτάω. Μετά από δυο χρόνια αποτοξίνωση από το αντροιτ πείρα πριν λίγους μήνες ένα για δεύτερο και θυμήθηκα γιατί δεν πρέπει να ξανά γυρίσω σε αυτό. Πάντως κάντε λίγη υπομονή ακόμα, στην δεύτερη φουρνιά θεωρώ πως θα είναι και το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...