Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας χαιρετώ.

Είμαι χρόνια στο φόρουμ, το παρακολουθώ αλλά σπάνια γράφω.

 

Είμαι από τέλη Μαϊου κάτοχος του 925 κι εγώ, είμαι ευχαριστημένος, αλλά χθες το βράδυ προβληματίστηκα με ένα μήνυμα που μου έβγαλε.

 

Καθώς ήμουν στο store, πήγα να κατεβάσω μία εφαρμογή για μπαταρία, και την ώρα που έκανε εγκατάσταση μου έβγαζε από κάτω ένα μήνυμα του τύπου: "Ο ιός διαγράφει αρχεία".

Φυσικά το απεγκατέστησα αμέσως.

 

Σήμερα το συνδέω με τον υπολογιστή μου να κάνω τσεκάρισμά για ιούς, αλλά δεν το ελέγχει καθόλου σαν εξωτερική συσκευή (Eset).

 

Βέβαια δεν έχω δει κάποια διαφορά από χθες στο κινητό μου, αλλά ούτε και έχω βρει στις εφαρμογές κάποιο πρόγραμμα για ιούς.

 

Υπάρχει κάτι;

Να ανησυχώ;

 

όχι δεν υπάρχει κάποιο θέμα , δεν υπάρχει κίνδυνος από ιούς . Πιθανότατα να είδες κάποια κακόβουλη διαφήμιση/banner

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις, ίσως να ήταν κάποια διαφήμηση.

 

Είναι σίγουρο πως ήταν διαφήμιση. Μην ανησυχείς

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ειναι χαζή η ερώτηση μου.τι είναι ρε παιδιά το VPN;

 

virtual private network

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_network

 

με λίγα λόγια εταιρικό δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.κοιτούσα τωρα τον τηλεφωνικό κατάλογο μου και βλεπω ότι έχει μέσα κάτω κάτω. Επαφές από το Facebook αλλά εγώ έχω φιλτράρει στις επαφές να μην τις βλέπει.γιατί το κάνει αυτό;έχω το Facebook beta μήπως πριν διαγράψω το Facebook που μου κατέβασε με την 8.1 της επέτρεπε το τηλέφωνο να βλέπει τις επαφές και εγώ όταν την διέγραψα αυτά κόλλησαν εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.κοιτούσα τωρα τον τηλεφωνικό κατάλογο μου και βλεπω ότι έχει μέσα κάτω κάτω. Επαφές από το Facebook αλλά εγώ έχω φιλτράρει στις επαφές να μην τις βλέπει.γιατί το κάνει αυτό;έχω το Facebook beta μήπως πριν διαγράψω το Facebook που μου κατέβασε με την 8.1 της επέτρεπε το τηλέφωνο να βλέπει τις επαφές και εγώ όταν την διέγραψα αυτά κόλλησαν εκεί;

 

χμ...

κοιτάζω τώρα το δικό μου που δεν έχω τις επαφές του facebook και στο φιλτράρισμα λίστας επαφών δεν είναι τσεκαρισμένο το facebook .

Δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το "απόκρυψη επαφών χωρίς αριθμούς τηλεφώνου"

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.παρατήρησα τωρα ότι έχει μόνο τις επαφές του Facebook που έχουν τηλέφωνο.αλλά εγώ έχω αποκλείσει τα πάντα ακομα και το hotmail
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.παρατήρησα τωρα ότι έχει μόνο τις επαφές του Facebook που έχουν τηλέφωνο.αλλά εγώ έχω αποκλείσει τα πάντα ακομα και το hotmail

 

αν κάνεις reboot ;

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα!!! Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.παρατήρησα τωρα ότι έχει μόνο τις επαφές του Facebook που έχουν τηλέφωνο.αλλά εγώ έχω αποκλείσει τα πάντα ακομα και το hotmail

 

Μήπως υπάρχουν επαφές που έχουν ανέβει-αντιγραφεί στο People του Microosoft account;

Δοκίμασες να δεις τις επαφές στο Microsoft account μέσω browser;

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στον Microsoft account και δεν μπορώ να βρω καν που είναι οι επαφές.

 

people.live.com

Κάνε log in εδώ.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά τρείς επαφές είχα μόνο εκεί που αυτές τις θέλω.μάλλον έχει φάει σκαλομα το τηλέφωνο μου......☹
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! εχω την 3051.40000.1345.10285 ειναι η τελευταια αυτη? Δεν μου εχει βγαλει κ καμμια ειδοποιηση, να ψαχτω για manually? τι γινεται?
Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.κοιτούσα τωρα τον τηλεφωνικό κατάλογο μου και βλεπω ότι έχει μέσα κάτω κάτω. Επαφές από το Facebook αλλά εγώ έχω φιλτράρει στις επαφές να μην τις βλέπει.γιατί το κάνει αυτό;έχω το Facebook beta μήπως πριν διαγράψω το Facebook που μου κατέβασε με την 8.1 της επέτρεπε το τηλέφωνο να βλέπει τις επαφές και εγώ όταν την διέγραψα αυτά κόλλησαν εκεί;

Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 το είχα κι εγώ.

Έψαξα πολύ, και είδα οτι όταν έμπαινα στο fb και έβγαινα το fb έμενε ανοιχτό ενώ πριν έκλεινε μόνο του, μπήκα στο fb και έκανα αποσύνδεση και εξαφανίστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 το είχα κι εγώ.

Έψαξα πολύ, και είδα οτι όταν έμπαινα στο fb και έβγαινα το fb έμενε ανοιχτό ενώ πριν έκλεινε μόνο του, μπήκα στο fb και έκανα αποσύνδεση και εξαφανίστηκαν.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση είχες δίκιο.το Skype πως μπορώ να το συνδεσω στς κλήσης;υπάρχει στις ρυθμίσεις αλλά δεν μπορείς να το επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Από καμοια διαφήμιση θα ήταν ...νομιζω δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

Διακοπές με το 925 σούπερ..

Λόγω δουλείας πρεπει να κάνω διαφορα και ο συνδυασμός teamviewer με mail με έχει σωσει...

Κάνω τα πάντα πλέον χωρίς laptop

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω εκτιμήσει για τις διακοπές και με τα 8.1 είναι πολύ καλυτερο γενικά. Δεν έχω πια ιδιαίτερα παράπονα απο αντροιντ. Το βασικό μου θεμα είναι μπαταρία. Με 1,5 ωρα σκάλισμα μέιλ, browsing και fb,twitter το κινητό κλείνει. Μιλάμε απο πληρη φόρτιση. Όλα αυτά με 4g όχι WiFi. Θεωρώ την αυτονομία τραγική. ΝομιΩ με 8 ήμουν καλυτερα χωρίς καμια αλλαγηνσε πρόσθετες εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα η μπαταρία με τα 8.1 έχει χάσει λίγο σε σχέση με τα 8.

 

Ένα ερώτημα: Υπάρχει τρόπος να δώσω από το κινητό internet σε άλλη συσκευή αλλα από δίκτυο wi-fi?

Δηλαδή είμαι σ' ένα δωμάτιο που το κινητό πιάνει wifi. Στο διπλα δωμάτιο το lap δεν πιάνει σήμα. Μπορώ να του δώσω? Την μονη ρύθμιση που βρίσκω είναι το κοινή χρήση internet, αλλα αυτή αφορά δεδομένα και όχι wifi.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίενται αυτό που ζητάς... Άσε που νομίζω δεν έχει τόση μεγάλη εμβέλεια το κινητό..
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω μήπως με ενα reset έφτιαχνε η μπαταρια γιατί δεν το εκανα μετα την αναβαθμιση...επίσης τραγικός ο τροπος που δείχνει τις εγκατεστημένες και τις αγορασμενες εφαρμογές. Το μάρκετ θέλει δουλειανσαν εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ξαφνικά έχασα την ασύρματη σύνδεση με την τηλεόραση μου (Samsung) μέσω Wi-Fi και του Nokia play-to. Ειμαι σε 8.1 με φινλανδική ρομ. Καμιά ιδέα? Έχω κάνει hard reset και στις 2 συσκευές μπας και αλλάξει κάτι αλλά τίποτα...

 

Μετά από 2-3 hard reset του κινητού κλπ...η λύση ήταν απλή...επανεκκίνηση του ρούτερ...όλα συνδέθηκαν κανονικά

Edited by dave
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω update σημερα και ενω κατεβαζει κανονικα την ενημερωση (200 mb) μου εμφανιζει μηνυμα και λεει οτι το αρχειo κατεβηκε και δεν μπορει να ανοιξει...Ξερετε τι μπορει να φταιει?? Edited by neovistas
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να κανω update σημερα και ενω κατεβαζει κανονικα την ενημερωση (200 mb) μου εμφανιζει μηνυμα και λεει οτι το αρχειo κατεβηκε και δεν μπορει να ανοιξει...Ξερετε τι μπορει να φταιει??

 

πιθανότατα υπερφόρτωσε ο server , δοκίμασε αύριο ή κάνε reboot και ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...