Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοώ ομαδοποίηση!να έχεις ένα φακελο που να έχει μέσα διαφορες διευθυνσεις.

 

Αυτό δεν το έχουμε....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχασα σε 2 ώρες 8% με κλειστή οθόνη... Μπορώ να δω κάπως τι μου κάνει drain τη μπαταρία;; δεν άλλαξα το setup του κινητού ουτε καμια εφαρμογή... Απλα η τελευταία φόρτιση ήταν αργή, με φορτιστή αυτοκινήτου απο το 30 έως 100%

 

καμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα έκανα μια επανεκκίνηση μήπως κάποια εφαρμογή έχει κολλήσει κ τρέχει στο παρασκήνιο..

Για να δεις τι τραβάει και πόσο από τη μπαταρία, ναι υπάρχει, το battery sense.. αλλά στα 8.1..:rolleyes:

 

"Currently in Windows Phone 8, consumers have a Battery Saver section under settings. That looks to be renamed to Battery Power Sense, with Battery Saver falling under it in 8.1. It will offer deeper level functionality, including seeing specifically which apps draw the most juice from your battery."

πηγή: wpcentral

 

Υπομονή μέχρι το επόμενο μεγάλο update!!

Edited by cmour
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Από σήμερα και γώ κάτοχος του 925. Το πήρα από γερμανό και είναι Σλοβάκικο. Έχω κάποια θεματάκια όμως…

 

1. Έχει την Amber και μου λέει ότι δεν υπάρχει νεότερη αναβάθμιση. Κατέβασα το Nokia Software Repair tool για να κάνω χειροκίνητα την αναβάθμιση. Παρόλο που μου βγάζει ότι υπάρχει νεότερη έκδοση, μόλις την κατεβάζει (1,44GB) βγάζει error στο 100%. προσπάθησα 3 φορές και πάλι τα ίδια. :wacko: Επίσης και το Nokia Software Updater κάνει τα ίδια. Παρόλο που το αναγνωρίζουν το τηλέφωνο και οι 2 εφαρμογές, στο device manager των Windows 7 (64 bit) το έχει με θαυμαστικό παρόλο που οι οδηγοί έχουν περαστεί.

 

2. Μια φορά μου έκανε επανεκίνηση και ζήταγε PIN

 

3. Δεν βλέπω πουθενά την επιλογή να επιλέξω 4G (έχω Vodafone). Η ίδια SIM στο LG G2 μου δίνει την επιλογή για 4G

 

Καμια ιδέα; :worry:

 

Κατα τ'αλλα ειναι εξαιρετικό σαν αίσθηση στο χέρι με πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. H οθόνη είναι πολύ καλή αλλά προτιμώ του G2 όχι τόσο απο θέμα ανάλυσης αλλά από θέμα χρωματικής ακρίβειας και την απόδοση του άσπρου. Στο μαύρο τα σπάει όμως.

Άντε να λύσω και το θέμα με το Update γιατί έχω σκάσει.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και σε μενα.Ουτε αναβαθμιση βρισκει και ειναι ενημερωμενο λεει στη Amber,εδω και μια εβδομαδα.Mαλλον με βλεπω για nokia care...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παρέα.μολις παρέλαβα το κινητό.τι φοβερή συσκευή;;βλεπω το optimus g να το βγάζω στην σύνταξη.πρωτο μου WP μετά απο πολλά αντροιντ και αυτός ο αέρας που έχει η συσκευή είναι το κάτι αλλο.καποιες μαστ εφαρμογές και τιπς καλοδεχούμενα μιας και δεν έχω ιδέα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Ως νέος κάτοχος του καταπληκτικού αυτου smartphone έχω ενθουσιαστεί απο τη ποιότητα και την ταχύτητα του. Θα ήθελα να ρωτήσω εαν υαρχει κάποια ρύθμιση για την δόνηση έτσι ώστε να μπορώ να αλλαξω την ένταση. Νομίζω ότι είναι αρκετά χαμηλή και όταν χτυπάει δεν τη καταλαβαίνω. Επίσης μια φορά σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση στο windows button και επανήλθε μετά απο ένα απαλό χτύπημα στην πίσω όψη του κινητού. Το έχει παρουσιάσει σε κανέναν άλλον αυτο???

 

Σας αυχαριστω για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

ρύθμιση για την δόνηση έτσι ώστε να μπορώ να αλλαξω την ένταση

Αν εννοείς το πόσο δυνατά δονείται, δεν υπάρχει.

 

μια φορά σταμάτησε να λειτουργεί η δόνηση στο windows button

Δεν μου συνέβη ποτέ, μπορεί κάτι να κόλλησε, δεν γνωρίζω δεν απαντώ.

 

μαστ εφαρμογές

Είναι νομίζω θέμα προσωπικών αναγκών αυτό, αλλά όπως διαπιστώνω κι απ' ότι χρησιμοποιώ:

 

RapDialer κάνει φοβερή δουλειά, που θα έπρεπε να κάνει από μόνο του το λειτουργικό (αγαπημένες επαφές για άμεση κλήση, έξυπνη με πρόβλεψη πληκτρολόγηση κλπ)

 

SysApp Pusher για να τσεκάρεις τυχόν αναβαθμίσεις

 

Quick Settings για να έχεις στην κύρια οθόνη διακοπτάκια wifi, gps κλπ, μέχρι να ενσωματωθούν στο λειτουργικό κι αυτά

 

Και κάποιες που χρησιμοποιώ απροβλημάτιστα Voice Recorder Pro+, Avirall Time Suite, NokiaMixRadio, TuneIn Radio.

Από τις καλύτερες για καιρό η Amazing Weather HD, αλλά είχε κάποια θεματάκια με το Here Drive+ (που λύθηκαν σε μένα, δες προηγούμενα ποστς).

Το myAppFree καθημερινά βάζει κάποιες δωρεάν προσφορές (άλλες καλές άλλες πατάτες).

 

Δεν επεκτείνομαι γιατί υπάρχει ειδικό θέμα για εφαρμογές,

οι παραπάνω, μου είναι πολύ χρήσιμες και δεν δημιούργησαν πρόβλημα στο 925 κι είναι ok για ν αρχίσεις το στήσιμο

Link to comment
Share on other sites

εδω και μια μερα χωρις να πειραξω τιπτα ΔΕΝ μου ερχονται ειδοποιησεις στο WhatsApp παρα ΜΟΝΟ οταν ανοιξω εγω την εφαρμογη χειροκινητα...

 

Που να κοιταξω και τι πρεπει να αλλαξω ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα το RapDialer, πολυ καλο φιλε μου ΑΛΛΑ εχω ενα θεμα... το ανοιγω μου δεινει το Recent History, παταω σε μια επαφη να παρω τηλεφωνο και αντι να παρει αμεσως τηλεφωνο με ρωταει καθε φορα να παρει η οχι... γινεται να αλλαξει αυτο και καθε φορα που παταω στην επαφη που θελω να παιρνει τηλεφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ pagouroland για την άμεση απάντηση. Μια ακομα ερώτηση που έχω είναι εαν χρειάζεται κάποιο antivirus και αν ναι έχετε να προτείνετε κάποιο???

Υ.Γ. Μετά απο 3 χρόνια χρήσης low end android συσκευής (Samsung galaxy gti 5800) αλλα και μερικιη χρήση galaxy s2, έχω να πω πως το WP είναι ένα λειτουργικό σύστημα πολύ ελαφρύ χωρίς κολλήματα και αν εξαιρέσει κανείς τις ελλείψεις σε κάποιες free εφαρμογές, κατά την αποψη μου είναι πολύ πιο λειτουργικό και επαγγελματικό OS.

Link to comment
Share on other sites

αντι να παρει αμεσως τηλεφωνο με ρωταει καθε φορα να παρει η οχι... γινεται να αλλαξει αυτο

Είναι περιορισμός από την microsoft αυτός, δεν αλλάζει, αν και οι developers γράφουν ότι προσπαθούν να του κάνουν "τρίπλα" και να το ξεπεράσουν το θέμα.

Μπορείς να ρυθμίσεις τι δείχνει στην εκκίνηση η εφαρμογή. Εγώ έχω τις γρήγορες κλήσεις (αγαπημένα) π.χ.

 

AntiVirus δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

SysApp Pusher για να τσεκάρεις τυχόν αναβαθμίσεις

 

Αυτό πως ακριβώς λειτουργεί; Το κατέβασα αλλά δεν έχω ιδέα!

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει τι γινεται με το WhatsApp ?

 

Δεν ερχονται τα μυνηματα παρα μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη και ΔΕΝ ειναι Block ή κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να βοηθησει τι γινεται με το WhatsApp ?

 

 

 

 

 

Δεν ερχονται τα μυνηματα παρα μονο οταν ανοιξω την εφαρμογη και ΔΕΝ ειναι Block ή κατι τετοιο...

 

 

 

 

 

Δεν είναι φυσιολογικό εμένα δουλεύει άψογα. Ξαναπερνα την εφαρμογή.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικα εχω ΠΟΛΥ Drain... οσο με εχει ενθουσιασει το κινητο μιας και ειμαι νεος τοσο με εχει ξενερωσει σημερα....

 

Εχω το Battery live tile και μου εχει χτυπησει ειδοποιηση οτι την μια εχασα 5% σε 20 λεπτα και την αλλη 10% σε μια ωρα...

 

Στα καλα καθουμενα, μονο ανοιξα την οθονη πηρα 2 τηλεφωνα και την εκλεισα ξανα... WTF ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως ακριβώς λειτουργεί; Το κατέβασα αλλά δεν έχω ιδέα!

 

πατάς το check( το πρώτο από αριστερά από τις 3 επιλογές) και αυτό αυτόματα ψάχνει για ενημερώσεις. Όταν τις κάνεις πατάς παρατεταμένα πάνω τους και επιλέγεις set us uptaded it για να μην συνεχίζει να στις δείχνει.

 

Για τον φίλο με την battery drain το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές μην βάζετε εφαρμογές για την μπαταρία δυστυχώς περιμένουμε την επόμενη αναβάθμιση που θα βάλει η microsoft. Τώρα μόνο από τις ρυθμίσεις.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

πατάς το check( το πρώτο από αριστερά από τις 3 επιλογές) και αυτό αυτόματα ψάχνει για ενημερώσεις. Όταν τις κάνεις πατάς παρατεταμένα πάνω τους και επιλέγεις set us uptaded it για να μην συνεχίζει να στις δείχνει.

 

Σε όλες το κάνω αυτό? Βγάζει πολλές που δεν τις έχω. και επίσης δεν ξέρω αν βγάζει όλες όσες έχω περάσει. Μήπως πρέπει να ψάξω να τις βρω μια μια και με παρατεταμένο πάτημα να τις βάλω στο my apps οπότε να κοιτάω μόνο εκει? Αυτή τη στιγμή στο my apps δείχνει μόνο το sysapp pusher

Just because I rock Doesn't mean I'm made of stone...
Link to comment
Share on other sites

ήπως πρέπει να ψάξω να τις βρω μια μια και με παρατεταμένο πάτημα να τις βάλω στο my apps

πατάς το τρίτο δεξιά κουμπάκι, αναζητάς την εφαρμογή και μετά την προσθέτεις.

Και όχι δεν χρειάζεται να έχεις όλες της Νοκια ή της Μικρο που βγάζει, όσες έχεις και όσες σου βγάζει ότι έχουν "νέα" αυτές ενημερώνεις

 

Το έψαξε κανένας αν η κατάργηση της δόνησης μασάει μπαταρία? Όχι πολύ αλλά κάπως? Έτσι μου φαίνεται.

Edited by PagouroLand
Link to comment
Share on other sites

ήπως πρέπει να ψάξω να τις βρω μια μια και με παρατεταμένο πάτημα να τις βάλω στο my apps

πατάς το τρίτο δεξιά κουμπάκι, αναζητάς την εφαρμογή και μετά την προσθέτεις.

Και όχι δεν χρειάζεται να έχεις όλες της Νοκια ή της Μικρο που βγάζει, όσες έχεις και όσες σου βγάζει ότι έχουν "νέα" αυτές ενημερώνεις

 

Το έψαξε κανένας αν η κατάργηση της δόνησης μασάει μπαταρία? Όχι πολύ αλλά κάπως? Έτσι μου φαίνεται.

 

εννοείς αν βγάλεις την δόνηση απο τα πλήκτρα τρωει περισσότερη μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Dj το είχαν αναφέρει κάποιοι φίλοι και μου είχε κάνει εντύπωση (περίμενα το αντίθετο λογικά), τώρα που την έβγαλα κ εγώ (μπορεί να είναι κ η ιδέα μου), σαν να έχουν δίκιο μου φαίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Ναι Dj το είχαν αναφέρει κάποιοι φίλοι και μου είχε κάνει εντύπωση (περίμενα το αντίθετο λογικά), τώρα που την έβγαλα κ εγώ (μπορεί να είναι κ η ιδέα μου), σαν να έχουν δίκιο μου φαίνεται.

 

Καμία αισθητή διαφορά σε μένα...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μιας και το συζητάτε,απο που απενεργοποιείτε η δόνηση για τα τρία κουμπιά;και κάτι πολύ περίεργο που παρατήρησα.σε απόλυτο σκοτάδι,μέσα στο μενού που είναι όλα μαύρα και οι γραμματοσειρά ασπρη,στο σκρολαρισμα του μενού,έχει ένα ανεπαίσθητο (παίξιμο)η φωτεινότητα της γραμματοσειράς.ελαχιστο αλλα το καταλαβαίνω.μονο στο μενου.οχι στον broswer η καπου αλλου.το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;η μόνο σε μένα γίνεται; Edited by agrimis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.μιας και το συζητάτε,απο που απενεργοποιείτε η δόνηση για τα τρία κουμπιά;και κάτι πολύ περίεργο που παρατήρησα.σε απόλυτο σκοτάδι,μέσα στο μενού που είναι όλα μαύρα και οι γραμματοσειρά ασπρη,στο σκρολαρισμα του μενού,έχει ένα ανεπαίσθητο (παίξιμο)η φωτεινότητα της γραμματοσειράς.ελαχιστο αλλα το καταλαβαίνω.μονο στο μενου.οχι στον broswer η καπου αλλου.το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;η μόνο σε μένα γίνεται;

 

Το ίδιο γίνεται και σε εμένα. Δε νομίζω να είναι πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...