Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 925


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλεον η μπαταρια εχει σταθεροποιηθει,μου κραταει ανετα μεχρι το βραδυ που θα πεσω για υπνο,πολλες κλησεις,ιντερνετ,μειλ,ρδιο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως ρυθμίζουμε την κάμερα; Σε τι ανάλυση θα τραβάει κλπ. Και από που βλέπουμε τις πληροφορίες της φωτογραφίας που τραβήξαμε;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έγινε θέλοντας και μη το τελικό μου τεστ για τη μπαταρία, ήταν μια φορτωμένη μέρα με δουλειές.

Λοιπόν 8 το πρωί βγήκε από το φορτιστή στο 100%

 

Ακολούθησαν (με αρκετή ακρίβεια):

1.30 h μουσική

2.15 h ράδιο (με την οθόνη να είναι πολλά λεπτά σε λειτουργία προς αναζήτηση σταθμών)

Τουλάχιστον μία ώρα κλήσεις (παίζει να έφτασα και 2, χρειάζεται μετρητές το κινητό).

1.30 h internet

10 λεπτά Skype

15 λεπτά HereDrive

30 λεπτά HereMaps (μου βελτιώθηκε αρκετά η ακρίβεια μετά τη τελευταία αναβάθμιση χαρτών, αν δεν το πήρατε χαμπάρι κάντε την)

 

Αυτή τη στιγμή (13.30 ώρες μετά το 100%) η μπαταρία είναι στο 26%

Θα μπορούσε να είναι και καλύτερα, αλλά νομίζω είναι αρκετά καλή.

 

Το σήμα έχω ξαναπεί δεν είναι το καλύτερο, αλλά δεν χάθηκε ούτε σε δύσκολες περιοχές ποτέ

 

Υ.Γ.

Glance, μία ματιά, double tap, τοποθεσία συνέχεια on

 

Y.Γ2

Έβγαλα το tile της μπαταρίας από την οθόνη και δεν ξαναείχα απότομο πέσιμο.

 

Υ.Γ3

Ξέχασα -στα προηγούμενα προσθέστε και καμιά 10ρια φωτογραφίες και γύρω στο δεκάλεπτο επεξεργασία τους.

 

Αν δεν περιοριστείς στο σβήσιμο του tile μπαταρίας αλλά σβήσεις εντελώς την εφαρμογή τότε θα έρθουν ακομα καλύτερες μέρες.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν περιοριστείς στο σβήσιμο του tile μπαταρίας αλλά σβήσεις εντελώς την εφαρμογή τότε

Εννοείς να σβήσω το "Quick Settings" προφανώς.

Υπάρχει κάποια άλλη εφαρμογή να μου δίνει "διακόπτες" gps, bt, wifi χωρίς κάτι για μπαταρία;

Δεν γίνεται να λειτουργήσω χωρίς αυτά.

Άσε που όσο διάβασα τα Quick Settings δεν είναι ύποπτα αφαίμαξης μπαταρίας. Δεν ισχύει;

 

Νομίζω ότι το όλο θέμα μπαταρίας είναι τελικά θέμα οθόνης.

Δηλαδή η οθόνη τα σπάει αλλά για να τα σπάει "ρουφάει".

Πιστεύω ότι αν κάποια περίοδο το χρησιμοποιήσω σαν παλιάς κοπής κινητό (κλήσεις και μουσική) όπου η οθόνη είναι λίγο πολύ ανενεργή θα βγάλει απίστευτους χρόνους.

Δεν γίνεται όμως. Από την άλλη, έχω σιγουρευτεί ότι δεν πρόκειται να με ¨"κρεμάσει" στη μισή μέρα ότι χρήση και να του κάνω, επομένως είμαι ικανοποιημένος. Τις 2 (36 ώρες) μέρες με χαλαρή χρήση τις έχει, τη μία με βαριά επίσης, όλα καλά (καλύτερα θα τα ήθελα :) )

Για να μην μπαίνω σε αντιπαραθέσεις, δεν μ ενδιαφέρουν καθόλου τα παιχνίδια και να μην είχε μπορεί και να μην το παρατηρούσα σε τέτοια φάση.

Link to comment
Share on other sites

Μίχο τα PRO δεν έχουν τον διακόπτη μουσικής -που ξέχασα να αναφέρω= κι είναι χρήσιμος.

Επίσης τα Quick έχουν ΚΑΙ φακό, που από καμιά φορά χρειάζεται.

Πρέπει δηλαδή να κατεβάσω κι άλλες 2 εφαρμογές αν βάλω τα PRO.

Το θέμα είναι γνωρίζει κανείς αν τα Quick "τρώνε" μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύνατο να γνωρίζουμε αν τρώνε μπαταρία. Μόνο να το δοκιμάσεις μπορεις και να μας πεις...

Για φακό έχω άλλη και για μουσική δεν με ενδιαφέρει. Πατάω παύση και αργότερα κλείνει μόνο του...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Μίχο τα PRO δεν έχουν τον διακόπτη μουσικής -που ξέχασα να αναφέρω= κι είναι χρήσιμος.

Επίσης τα Quick έχουν ΚΑΙ φακό, που από καμιά φορά χρειάζεται.

Πρέπει δηλαδή να κατεβάσω κι άλλες 2 εφαρμογές αν βάλω τα PRO.

Το θέμα είναι γνωρίζει κανείς αν τα Quick "τρώνε" μπαταρία;

 

Για το Quick Settings δεν ειμσι σίγουρος. Πάντως το έσβησα μιας και δεν το χρησιμοποιούσα. Έχω το connection tiles, το stop music (αν και όπως είπε ο mixos δεν πολυχρειαζεται) και το φακός 7. Επισης μπορεις να χρησιμοποιήσεις για την μουσικη το snooze it όπου εκτός απο το να σταματάς τη μουσική μπορείς να ορίζεις σε πόση ώρα θέλεις να σταματήσει (πχ σε 1 ώρα).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το quick settings παιδες. Εγω χρησιμοποιω το tile της μπαταριας του στην homescreen σαν shortcut, το οποιο δεν καταναλωνει τιποτα γιατι δεν ειναι live και δεν ανανεωνεται αυτοματα. Δεν εχει ενδειξη δηλαδη ... απλα το κλικαρεις και σου ανοιγει αλλο μενου για να δεις την μπαταρια.

 

@apollonas8eos: Αν ανοιξεις μια φωτο με το Nokia Camera σου βγαζει στοιχεια .. εναλλακτικα κατεβαζεις καποια εφαρμογη που το κανει οπως το Picture Info

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι το quick settings παιδες. Εγω χρησιμοποιω το tile της μπαταριας του στην homescreen σαν shortcut, το οποιο δεν καταναλωνει τιποτα γιατι δεν ειναι live και δεν ανανεωνεται αυτοματα. Δεν εχει ενδειξη δηλαδη ... απλα το κλικαρεις και σου ανοιγει αλλο μενου για να δεις την μπαταρια.

Αυτό είναι σίγουρο? Γιατί στο εικονίδιο της μπαταρίας βγάζει και ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν ειναι live

Φίλε κι εμένα μου έδειχνε ποσοστό και το εικονιδιο της μπαταρίας γεμάτο - άδειο ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Για gps τι εφαρμογή χρησιμοποιειται? Η μπαταρία κρατάει? Αν είμαι ολη μέρα στο ίντερνετ με 3g ποση ώρα κρατάει?
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τι "παίξιμο - τρίξιμο" του πίσω καπακιού γίνεται πιο έντονο όσο περνάει ο καιρός και με ενοχλεί αφάνταστα. Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με Nokia Care (Κηφισιά) μου είπαν πως τα πρέπει να το αφήσω το κινητό :(

 

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την απόδειξη αγοράς, το έχω αγοράσει από Expansys υπάρχει περίπτωση να μου δημιουργήσουν πρόβλημα;

3>4
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο παιδιά που το ξανάπα και πριν κάτι μέρες αλλά δε μου το επιβεβαίωσε κανείς. Μετά τη black θεωρώ οτι η ένταση του ηχείου αλλά και του ακουστικού έχουν μειωθεί. Το χει παρατηρήσει κι άλλος;
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

@Stoupi: Ρώτα αν θα έχεις πρόβλημα χωρίς την απόδειξη...

 

@Jamesc: Το είδαι φίλε και τότε που το είχες γράψει, αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι προσωπικά...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι σίγουρο? Γιατί στο εικονίδιο της μπαταρίας βγάζει και ποσοστό.

Ναι είναι σίγουρο!

To ποσοστό το βγάζει όταν μπεις μέσα. Δεν το βγάζει live.

Δηλ. σαν να πήγαινες από τις Ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Διάβασα κάπου ότι τα κινητά που έδωσε η vodafone, δεν έχουν data sense. Υπάρχει τρόπος να το βάλει κάποιος μόνος του? με φλασαρισμα κτλ... Και αν ναι, πόσο απλό είναι? (δεν είμαι πολύ σχετικός με το άθλημα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Μπορειτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας απο την μπαταρία γιατι μου φαίνεται ότι στο δικο μου ρουφάει αρκετα ..Απο το πρωί στις δεκα μέχρι τις 3 έπεσε στο 52% με χρήση 1 ώρα ίντερνετ και δεκα λεπτά τηλ..Σημειωνω χρήση ίντερνετ μέσω WI fi και μισή ώρα μουσικη Edited by navouxodonosoras
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται υπερβολική η κατάνλωση.

Ειδικά με μουσική το δικό μου πέφτει πολύ αργά. Με ακουστικά ακούω, με το μεγαφωνάκι θα έχει λίγο μεγαλύτερη νομίζω.

 

Ερώτηση:

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Πέρασα όλες τις επαφές μου.

Σήμερα έφτιαξα ένα καινούργιο λογαριασμό outlook.com.

Σκέφτηκα να είναι τελείως καθαρός, να συγχρονίσω τις επαφές μ αυτόν, τέλος πάντων να είναι ο λογαρισμός που θα είναι διδυμάκι με το τηλέφωνο.

Προσθέτω τον λογαριασμό tade@outlook.com στο τηλέφωνο.

Πάω στις ρυθμίσεις>E mail + λογαριασμοί τον διαλέγω κι επιλέγω να συγχρονίζει τα πάντα (Email, Επαφές, Ημερολόγιο, Εργασίες).

Πάω πίσω πατάω παρατεταμένα το Outlook και επιλέγω συγχρονισμός.

Τζίφος!

Καμιά επαφή του τηεφώνου δεν μπήκε στο outlook!

Κάνω το αντίθετο.

Πάω στο outlook και προσθέτω μια επαφή Δοκιμαστικός Γεώργιος.

Πατάω στο τηλ συγχρονισμός, μια χαρά εμφανίζεται ο κύριος Δοκιμαστικός στο τηλέφωνο.

Στο outlook όμως καμιά επαφή του τηλεφώνου εκεί υπάρχει ο κύριος Δοκιμαστικός μόνος σαν την καλαμιά.

 

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας..Μπορειτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας απο την μπαταρία γιατι μου φαίνεται ότι στο δικο μου ρουφάει αρκετα ..Απο το πρωί στις δεκα μέχρι τις 3 έπεσε στο 52% με χρήση 1 ώρα ίντερνετ και δεκα λεπτά τηλ..Σημειωνω χρήση ίντερνετ μέσω WI fi και μισή ώρα μουσικη

 

Έχει αναλυθεί εκτενέστατα το θέμα της μπαταρίας !!! Κάνε μια αναζήτηση στα θέματα των Lumia και θα μάθεις αρκετά πράγματα. Αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε... ;)

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναλυθεί εκτενέστατα το θέμα της μπαταρίας !!! Κάνε μια αναζήτηση στα θέματα των Lumia και θα μάθεις αρκετά πράγματα. Αν έχεις άλλες απορίες εδώ είμαστε... ;)

Σε ποια ενότητα φίλε μου..;Είναι λίγο γενικο αυτο που μου αναφερεις

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...